CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: holmes

✰ XPDC mendaki gunung, Hiking & Jungle Trekking ✰

Reply 1078# arwien

menargkap cikgu la jugak..emm tu r pasal..tapi rasa nye dorang ok kot...lebih mantop dari cikgu die yang dah lemau ni.. nak bawak budak2 hoki. nak train stamina sekali tu yang nak bawak naik gunung tu..cadang nak naik gunung chabang simpang pulai..tapi tu la..nak usha guide dulu lak

ada sapa2 g gng rinjiani ?  kat indon ..
susah x  nk daki ?
huhuhu dah lama sangkut but hiking ...

Reply 1079# melur_30

grup ko ke yg kena histeria kat Nuang tu. ? Aritu aku ade dengar citer dr renjer Nuang pasal kes histeria ni.

Reply 1082# outcast

susah nk cakap la susah ke senang. kena benchmark dgn gng yg setaraf dgn dia. kalu nk benchmark dgn kinabalu, rinjani lg susah la. kalu nk compare dgn gunung ganang lain yg hardcore kt msia ni aku rasa tk la susah mne pun . Kalu compare dgn Semeru, senang jer rinjani ni .
try tanye chuckiey, dia dah nk grad gunung2 G7 tu. . mesti aritu dia naik rinjani sambil berlari jer tu.

Reply 1083# arwien

lagi teruk dari tu arwien..nantila aku cerita hehehe

Reply 1084# arwien

ko pun apa kurang hebatnya..tunggu everest aje yang ko tak p lagi ne

Follow Us
Reply  outcast

susah nk cakap la susah ke senang. kena benchmark dgn gng yg setaraf dgn dia. kal ...
arwien Post at 6-9-2011 23:19

kinabalu x susah cuma x tahan  kene daki ...
  aku rasa  lagik susah  nuang kot.... balik opis mcm robot
  G7 menarik tp aku rasa hardcore  gila2 .. sama spesis ngan tahan kot

Reply 1087# outcast

aku tak naik lagi kinabalu jadi tak tahu macam mana tapi part nuang tu aku setuju sgt2la

Reply 1088# melur_30

kinabalu ... mcm naik tangga sampai  tingakt  25
  ...larat x larat jer... x da selut ... tangga dia susun baik  ..
nuang .. kaki tangan semua kene guna...  mmg balik  penuh ngan selut aaa
yg len2  aku x sangat  .. x byk pun aku naik
4-5 gng jer ...

Reply 1089# outcast

kinabalu dg segi trek mmg tak susah, tu pasal ramai org underestimate. Tp kena ingat dia tinggi &  sejuk. senang2 bole kena ams, chest pain.  setiap gunung ade cabaran dia yg tersendiri. Even bukit yg rendah mcm bukit tabur tu pun ade cabaran dia juga. tak bole underestimate mana2 gunung.
Tp Rinjani ni kategory gunung berapi aktif, kalu nak benchmark kan dgn gunung kinabalu mmg takleh jugak. Kena compare dia dgn gunung berapi aktif yg lain . Tp kat msia ni tkde gng berapi. Tu pasal aku compare dia dgn gunung Semeru, pasal aku dah pernah naik  Semeru. Aku rasa Rinjani lg senang la walaupun trek dia agak panjang (lebih kurang 36km).  . Perlukan stamina utk habiskan trek dia.

Reply 1089# outcast

mcm menapak ke ting 25? perghh tu!!   
robot tak robot, tetap jadi robot juga hehehe

arwien, aku ada baca kat page depan2 (lupa page berapa) ko kata ada satu gunung kat bkt tinggi/padang (lupa lagi gunung apa), blh tahan mistiknya..citerlah kisahnya..kot2la aku tersampai ke sana, blhla aku buat langkah berjaga2 hehehe

Reply 1091# melur_30

gunung kat padang/bukit tinggi aku tak pernah daki la. tak ingat la bile masa aku mention . kalu gunung Merapi, Merbabu kat jogja tu aku pernah la daki. Dua2 gunung tu mmg mistik pun, byk kisah2 mistik. Tp kalu nk ikutkan gunung2 kat indo semua pun mistik la, sbb diaorg ni terlalu percaya & taksub sgt dgn benda2 mistik esp. org2 jawa. Tp so far dah dekat 4 gng kat indo aku daki, alhamdulillah takde ape2 kejadian  buruk yg jadi. Makhluk2 halus mmg la wujud, tp kite tak bole taksub sgt dgn kepercayaan mistik sampai nk kena ade pantang larang yg bukan2 & melanggar hukum agama suda la.

Reply 1090# arwien

aku kene mountain sickness .. waktu tuh dah   maju ke hadapan trus stop
   pening kepala x tahan sangat ...

Reply 1092# arwien

ohh bukan ko ke? hahaha

aku setuju dgn ko, mana2 tmpt ada aje kisahnya..tapi citer2 mistik ne memang aku suka dgr dan baca cumaa takdela sampai tahap taksub hehehe..yg penting masuk tempat 'org', kenalah hormat dgn keadaan sekeliling hehee..

ala2 dah bercerita ne,aku bukan cerita mengenai nuang tula..rasanya aku pun dah ok ne hehehe

Reply 1093# outcast

aku masa kat kinabalu ok, cuma susah rasa nak bernafas masa nk naik peak dlm cuaca sejuk. tp tkde kena AMS. Siap stop baring2 lg kat batu sebelum continue .
masa naik peak Semeru aku kena chest pain.  rasa nk pitam pun ade. Masa 1 jam yg terakhir sblm sampai peak, daki 5-6 langkah stop, tak larat sampai tahap camtu skali. tp alhamdulillah sampai jugak ke puncak .  
balik2 aku citer pasal Semeru hahahaha. sure berbulu jer org baca posting aku.. hebat penangan Semeru ni, sampai arini dok terbayang2 kesengsaraan dia

Reply 1095# arwien

hhaha ko sebut pasal batu besar .. aku pun siap terlelap batu besar  1-2 KM sebelum laban rata
dahler letih+ penat+ sejuk .... hahah sempat terlelap ...syiok wooo

ade sesape yg dah lepas V1 dan V2 kat sini?..bleh bg komen sket x redah V1 ngan V2 ni..

thanks

Reply 1095# arwien

azab sgt ke smeru arwien sampai ko terbayang2 ne hehehe
I'Allah ada rzeki, awal tahun depan aku sampailah semeru..
gunung knablu masih dalam perancangan...plan nak naik tahun depan juga..cekonon nak sambut merdeka kat puncak, itu pun kalo berjaya hahaha

Reply 1098# melur_30

azab la bagi aku nih kalu nk compare dgn gunung2 lain yg aku pernah daki sblm ni, haha. Org lain aku tatau la. Lain org lain dia punye level.
ko nak tau azab ke tak kena try sendiri la, tak try mana nak tau kan. aku taknak citer byk2 nnti tak suprise dah , tak syok la nnti kan ko dah tau.  Aku dulu tak tau trek dia camne, so bile nak daki mmg surprise la . Thrill la skit. Kalu ko nk rasa lg thrill cer daki time musim panas & kemarau. Trek pasir tu lagi berdebu & polos, lagi azab nak daki

Reply 1096# outcast

masa sblm Laban Rata aku bole tahan lagi sejuknyer. sbb masih siang, tak sejuk sgt sbb masih ade matahari. Masa nk shoot peak tu sblm sunrise sejuk nyer sampai ke tulang. Semput rasa nafas. Kena tahan sejuk lg. Tangan dah pakai glove pun tk rasa ape2.