CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SPACENUT

[Merged] Keguguran Rambut

Originally posted by french_fry at 14-8-2007 09:17 AM
Tumpang tanya, di Bangi / Kajang, nak beli kat mana tonic aily & sympu ganozhi nih ?

nanti saya tengok kay  stokes dxn  tak berapa banyak, tonic tu biasanya cari kat salon rambut tapi tak samua adalah. kalau tak jumpa pm saya. kajang gan bagi tak adalah stokes, kalau nak pm saya kay.

[ Last edited by  mata_bulat at 14-8-2007 09:35 AM ]

Reply #181 mata_bulat's post

mata_bulat, pm sudah

yg ni rambut teman, kang tak puas hati pulak yg pencerita rambut sekumit je
yang ni teman tak letak minyak gano lain kali teman letak

[ Last edited by  mata_bulat at 15-8-2007 01:17 PM ]

Originally posted by french_fry at 14-8-2007 09:17 AM
Tumpang tanya, di Bangi / Kajang, nak beli kat mana tonic aily & sympu ganozhi nih ?

cmne rupa tonik tu...tempek lah gambar

eek seram lak tengok rambut panjang di atas.. macam kuntilanak.. hihih sori tuan punye gambar.. main2 aje

Originally posted by honeynuyun at 14-8-2007 02:28 PM

cmne rupa tonik tu...tempek lah gambar

tengok kat blog saya kat bawah tu semua ada

Follow Us
Originally posted by mesmerize at 14-8-2007 02:31 PM
eek seram lak tengok rambut panjang di atas.. macam kuntilanak.. hihih sori tuan punye gambar.. main2 aje

tu baru betul rambut lebat  nanti esok teman letak minyak gano pulak tengok cun ke idak

macam iklan syampu mula kembang je, lepas pakai minyak gano baru lawa  kalau senang sok teman tempek

Reply #187 mata_bulat's post

bior ler rambut cam kuntilanak, drpd botakkksssss cam kojak

yerk ker...produk ni klu nk beli kena order dgn mata_bulat jer ker???kt farmasi
xder ker??bunga nk sgt lebatkn rmbut ni... rmbut ni x gugur sgt cma nipis
sjak azali lg... xtau nk gna apa...b4 dis ader mmbr bunga sggstkn bunga pkai
shampo brand himalaya 2 katanya leh lebatkn rmbut... dh pkai 2 blan
tp rmbut ni still mcm dlu...xnmpak pun yg lebatnyer kt ner... mata_bulat PM
la bunga fungsu produk ni lbih detail la & bg tau regenyer skali tau... bunga
intrsted nk tau...

bunga ni tiap2 ari kena cuci rmbut, klu x rsa xslesa & pening kepala..
so,bunga nk la shampo yg basicly from alam semula jadi la.... tkut lak
shampo yg xtntu nnt bg efect utk jngka msa pnjg....

Originally posted by reyne at 15-8-2007 03:33 PM
bior ler rambut cam kuntilanak, drpd botakkksssss cam kojak

kuntilanak kuntilanak lah  janji rock

Originally posted by debunga_zazz at 15-8-2007 03:55 PM
bunga ni tiap2 ari kena cuci rmbut, klu x rsa xslesa & pening kepala..
so,bunga nk la shampo yg basicly from alam semula jadi la.... tkut lak
shampo yg xtntu nnt bg efect utk jngka msa ...

teman pun lebih kurang  mcm kauorg le dulu faham sangat  semuanya tak menjadi rambut kering, gugur berterabur kat lantai, rambut teman je  boleh dikatakan semua ada kat rambut dengan kulit kepala teman, tak tahulah pada saper nak mengadu. teman pon belajar hairstylist gak dalam belajar tu teman pon dok perhati gak aper benda yg elok dan tak. kekadang teman negok depa pakai produk sampai rm300 duk mcm tu je rupanya, bila tanya teman elok ke rambut? , teman angguk jelah kang bos marah lak  bos pun baru 30an rambut dah banyak uban cover kaler jelah.

teman pon mcm ko gak kalau boleh tak suka letak bahan kimia kat rambut teman, teman ni peralatan set untuk rambut memang ada tapi tak pernah  teman buat kat rambut teman ni, teman untuk rawatan rambut minyak gano je itu pon rambut teman dah lembut. teman takut juga rambut teman cepat beruban, age pon dah 3oan, cegah sebelum parah produk ni tak ada kesan sampingannya syampu tu baby pon leh pakai. minyak tu pula serba serbi boleh buat, urut leh, pelembab muka leh, kalau mana2 gatal sapu je cepatlah leganya.

teman pakai pon dah lama 6 tahun produk ni je yg sesuai dengan teman, kekadang nak buat iron tak takut sangat sebab syampu ni leh cover kalau rambut kering.

fuh! mcm buat karangan lak

[ Last edited by  mata_bulat at 15-8-2007 11:18 PM ]

Reply #192 mata_bulat's post

mata bulat, kiter pon nk cube gak syampu ganozhi & minyak gano tuu...
pm kite ye cemane nk beli...

erk...syampu tuu elok tak untuk rambut yg kelemumur....

pm me cara purchase...

Reply #191 mata_bulat's post

aku pun baru potong rambut haritu.. punya la amoi tu kutuk rambut aku kelemumur manyak la, itu la ini la.. dia kata bila manyak kelemumur, anak rambut susah mau tumbuh, rambut pun gugur sebab kelemumur menyebabkan rambut tu tak kuat.. peh tu promote beli shampoo wella/shiseido.. aku cakap nanti la aku banyak nak pakai duit ni.. hehehe.. ni tengah survey ni syampu mana.. adehh..

Originally posted by bcozofu at 15-8-2007 05:51 PM
mata bulat, kiter pon nk cube gak syampu ganozhi & minyak gano tuu...
pm kite ye cemane nk beli...

erk...syampu tuu elok tak untuk rambut yg kelemumur....
a

syampu biasanya kat luar 2 dalam 1 tapi yg ni menyeluruh tak kiralah rambut mcmmana, tak kira usia. syampu ni kalau org tak biasa pakai memang tak berapa faham masa teman mula guna dululah, tapi bila teman dah lama pakai baru teman tahu perubahan rambut teman kalau org rambut elok memang tak perasan perubahannya. Tapi rambut teman dulu memang rosak kering,gugur, kauorg yg rambut kering mesti faham, mcm mana rasa  rambut kering dan tak bermaya bercabang lak tu. mcm mana rambut teman tak rosak hari ni buat kerinting esok teman luruskan, dah buat kerinting tak elok larat ke tengok rambut kembang semacam lepas tu jarang, biasanya org cina kalau buat kerinting memang suka kikis rambut sampai nipis, bila buat kerinting nampak rambut jarang. tak puashati betul teman, balik rumah teman luruskan sendiri. bukan je rambut kering kulit kepala pun kering, kalau dah kering kulit kepala kauorg faham2 jelah aper ada kat kulit kepala? kuping2lah. teman perasan juga rambut teman yg bercabang kat ujung tu lama2 pun ok juga sesetengah tu teman tengok memang bercabang tapi warna hujung tu sama dengan rambut kita kat atas tu.

bila ada sikit perubahan pada rambut nampak pulih tu yang teman melekat sampai sekarang masih pakai syampu ni rambut pun nampak tebal, berkilat, rambut teman sihat je. kalau dah sihat buat aper nak tukar lagi kan? kalau nak buat iron pun kekadang tak takut sangat sebab syampu dan minyak gano banyak membantu. kekadang memang gatai tengok org luruskan rambut teman pon teringin  

bila baca cerita kauorg kekadang tu teringat teman zaman lampau teman, jadi memandangkan teman dah cuba produk ni dah lama 6 tahun memang mudahlah teman nak bercerita. kalau kauorg pakai mana2 produk tu tak menjadi juga cuba lah test produk ni mana tahu berkesan kan. Rambut teman pon panjang sampai montot,kalau tak ada produk yg sesuai memang susah nak jaga.

simple je teman jaga rambut tak perlu bubuh mcm2, syampu ganozhi dengan minyak gano. buat masa sekarang tak terlintas nak tukar produk lain.

[ Last edited by  mata_bulat at 16-8-2007 09:49 AM ]

Originally posted by iey_iyda at 16-8-2007 09:19 AM
aku pun baru potong rambut haritu.. punya la amoi tu kutuk rambut aku kelemumur manyak la, itu la ini la.. dia kata bila manyak kelemumur, anak rambut susah mau tumbuh, rambut pun gugur sebab kel ...

biasalah tu hari tu ada kakak tu terkena, mulut cina kalau berniaga memang manis, kekadang depa terbeli juga  elok2 sekadar nak cuci rambut je, terbang rm200

Balas #198 mata_bulat\ catat

memang pun.. salon rambut pun dah macam salon kecantikan lain dah la aku trim rambut je RM20.. plus cuci dia soh tambah jadik RM40.. so aku cakap takpe lah just trim.. tapi dia paksa gak soh cuci sebab dia kata rambut minyak la apa, tapi dia tolak RM10, dapat la RM30.. terpaksa gak la aku cuci.. siap offer treatment, aku kata "sudah-sudah la saya nak cepat ni!".. tu yang sepanjang trim tu dok bebel kutuk rambut aku..

Originally posted by iey_iyda at 16-8-2007 09:53 AM
memang pun.. salon rambut pun dah macam salon kecantikan lain dah la aku trim rambut je RM20.. plus cuci dia soh tambah jadik RM40.. so aku cakap takpe lah just trim.. tapi dia paksa gak soh cuci ...

Diaorg ni bukan nak beli sebenarnya tapi disebabkan kemanisan mulut diaorg tu depa tak  boleh lari. lepas tu membebel pulak abis duit aku  teman bantai gelak je  Kawan teman ada maslah kulit kepala bagi produk ni produk tu tapi mcm tu je rupanya duit terbang rm300. produk tu pon bukan depa pernah pakai depa tukang jual je  kalau nak beli tonic murah depa bagi tonik mahal . bila time suruh buat rambut mcm2 depa memang manis mulut tapi kalau tak menjadi org datang balik siaplah kena jeling  

pernah dulu sekali rambut teman panjang sampai pinggang, teman suruh potong sikit je tapi dia boleh potong rambut teman bawah sikit je dari bahu, geram betul teman. pas tu selamba je dia kata lu rambut panjang2 susah mau jaga rambut pendek senang mahu jaga. sedih teman rambut jadi pendek sejak dari tu rambut teman, teman gunting sendiri je