CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamia

KENAPE PEREMPUAN TAKNAK POLIGAMI.... (jawapan kat page 25)

cmf_blingblings posted on 4-5-2014 12:30 AM
Ke hulu ke hilir kau meratap hiba, bini kau tak kija, hidup senang lenang, duit mewah.......itu ki ...

senang skit jah pung..... rezeki carik sendrik tuk anak bini skrg, rezeki dr mak arwah wife aku yg murah hati kt aku, tu lerr yg adanya lebih skit........dh tuh yg sokmo dijadikan ukurannya kan.... takdok ler aku nk aniaya sesapa pung......tau aku ni bknnya baik sgt tp takde lerrr jahat sgt... ramai jah somi yg biasa2 cam aku nih, yg lgk teruk dr aku pung ader...

BingkaUbi posted on 4-5-2014 12:43 AM
senang skit jah pung..... rezeki carik sendrik tuk anak bini skrg, rezeki dr mak arwah wife aku yg ...

dr mak arwah wife???

wife ko yg mana pulak meninggal ni? sorry aku ingatkan exwife ko masih hidup kat US sana

cmf_blingblings posted on 4-5-2014 12:49 AM
dr mak arwah wife???

wife ko yg mana pulak meninggal ni? sorry aku ingatkan exwife ...

2nd, very short but sooo meaningful..... yg tinggal ngan aku skrg ni mak dia, family friend, the only child, family arranged.....

Last edited by BingkaUbi on 4-5-2014 12:57 AM

BingkaUbi posted on 4-5-2014 12:55 AM
2nd, very short but sooo meaningful..... yg tinggal ngan aku skrg ni mak dia, family friend, the o ...

ohhhhh! gitu, patutlah si manak tak habis-habis menyakat ko. Aku rasa masalah ko yg sebenarnya ialah ko banyak travel dan hidup sebatang kara sedangkan anak bini semua ada cuma jauh. Selalunya terjadi pada masyarakat Pakistan ke India yg masuk ke Malaysia sbb berniaga. Tinggalkan anak bini berbulan-bulan dan maybe bertahun2. Sebab itu dia org amalkan poligami. Suami berhijrah untuk mencari nafkah dan di masa yg sama agak sukar kalau dah terlalu lama being single and not available. Iolls ada kawan dulu, org India, bila dia nak balik ke India dia akan minta iolls belikan batik2 jawa banyak2 untuk dia borong balik ke India untuk wife tercinta. Sinipun dia ada isteri tapi iolls rasa dia tetap cintakan yg sana sbb mungkin juga di sana tanah tumpah darahnya. Anak dia cuma seorg, lelaki. Ada juga iolls terjumpa masa kami di Pg dulu. Sini dia hidup sederhana sgt tapi kat india dia mmg kaya raya, satu kampung semua dia punya.....aku ada OT tak?

cmf_blingblings posted on 4-5-2014 01:06 AM
ohhhhh! gitu, patutlah si manak tak habis-habis menyakat ko. Aku rasa masalah ko yg sebenarnya ial ...

Lerrrrr ko samakan aku ngan paki/india plakkk....... sib bkn ngan nepal, indon, bangla ekkkk...... aku bknnya blk jumpa anak bini setahun or sebulan sekalik.... klu aku tak dok jauh pung, keje aku seblom ni mmg byk travel merata..... masalah aku nk kawin lagik ni sbb dh jatuh cinta .....

ooo indahnya chenta.......

errrrkkkkkk....... sambungan td mana nya? Last edited by BingkaUbi on 4-5-2014 01:23 AM

BingkaUbi posted on 4-5-2014 01:20 AM
Lerrrrr ko samakan aku ngan paki/india plakkk....... sib bkn ngan nepal, indon, bangla ek ...

tu lah masalahnya dari awal kau dah salah...................................................kau..

jatuh centa.................................................

kat bini orang at the first place!!! Nampak tak salah ko?.....tak kisahlah kalau sekarang ni dia dah berceraipun...

Eh!!! Dia bercerai sebab ko ke apa?....Harap-harap tu tak le. Eh....dua kali ehhh....dia tengah baca posting aku ke ni?

Follow Us
cmf_blingblings posted on 4-5-2014 01:35 AM
tu lah masalahnya dari awal kau dah salah...................................................kau..
...

Ko ni citer apa bling2??? Salah thread ke hapa?

BingkaUbi posted on 4-5-2014 01:38 AM
Ko ni citer apa bling2??? Salah thread ke hapa?

Nampak sgt aku kaki layan novel kan? Sah! Sah salah thread dan off topik.... ampun banyak-banyak. Posting di atas tiada kena mengena dgn sesiapa samada yg hidup atau yg telah pergi. Sekali lagi minta maaf.

Aku xnak berpoligami sbb tknak kongsi2 ngan ppuan lain..tak sanggupppppp

Poligami???? mcm mana aku x nak org sakitkan hati aku,
mcm tu jgk la aku x nak sakitkan hati org.

penah ckp dgn asben, klu dia nak kawen lain, dpersilakan.. tp aku x nak bkongsi kasih.
aku minta lepaskan aku, janji dia bahagia. aku ade ank2 dah cukup. (sebak)

Boleh dia ckp kenape plak suara aku jd lain.. mcm nak nangis jer..
Gile la x nangis khenn??? suami kot.. haha

aku ckp ngn husb..
kalau nak kawen lain bole..
tp tiap2 malam tido umah aku...
hahahahaa...sbb aku xleh tido soranggg..

missyqaldina posted on 11-9-2014 12:23 PM
aku ckp ngn husb..
kalau nak kawen lain bole..
tp tiap2 malam tido umah aku...

bila kawin lain ni bukan takat tido mlm je...
byk lagi benda lain nk kena pikir...
sakit missy...

Yg tak nak tu laaa akn dpt.

beldandy posted on 11-9-2014 12:57 PM
bila kawin lain ni bukan takat tido mlm je...
byk lagi benda lain nk kena pikir...
sakit missy.. ...

yeap..missy pahamm..
tp bile missy bg reason tu kt husb..
husb ckp bek x pyh kawen 2 kalau cmtu..hehee..

aku cakap ni bukan aku kata aku ni baik sangat.. tapi bagi aku kalau suami kita nak kawen lain.. bagi je laa. kenapa kita nak tarik diri pulak.. sama-sama la kongsi kasih sayang tu dengan perempuan lain. amalan berkongsi tu kan bagus...

Bila kita menolak poligami sama laa kita menolak AL-Quran.. sebabnya poligami ini memang ada dinyatakan dalam AL-Quran , so atas sebab apa kita menolak.. ALLAH maha bijak dalam perancangannya.. kalau poligami itu menganiya wanita adakah kita ingin mengatakan bahawa ALLAH itu tidak adil dan kejam?

Mungkin poligami nampak buruknya sebab cara pelaksanaannya yang salah, dan juga banyak sangat dimomokkan dengan cerita2 yang negatif tentang poligami, sebenarnya kalau kita betul2 berkahwin kerana ALLAH maka nescaya ALLAH akan memberikan kemanisannya.

Untung apa kalau suami kawen lain, sebabnya bila tiba giliran satu lagi, isteri yang satu boleh fokus beribadah kepada ALLAH di waktu malam.. nampak tak macam mana ALLAH nak menyatakan yang dia sayang hambaNYA sebab dia nak satu malam hambanya mengingatiNYA.. fokus kepada NYA tanpa memikirkan tentang kasih sayang kepada makhluk yang lain.. kan untung tu...

hmm.. itu jelaa aku nak bagi pendapat.. cuma aku nak menasihati kengkawan dan juga diri aku juga.. kalau kita tak suka poligami ni jangan laa kita antara orang yang menghasut orang lain tak suka.. sebab kat akhirat nanti tak terjawab kita di depan ALLAH, kalau kita tak suka simpan didalam hati. dan doa je benda ni tak terjadi kat kita.. dan kalau terjadi cuba belajar menerima dan redha. .percaya laa pasti ada kemanisannya...

sekian.. panjangnya aku taip

aza posted on 15-9-2014 10:49 AM
aku cakap ni bukan aku kata aku ni baik sangat.. tapi bagi aku kalau suami kita nak kawen lain.. bag ...

Aku gelak je la baca post ko ni.
ni jawapan standard pompuan yg suka amik lakiorg. Ko ckp mmg sedap konon pelaksanaan la..dimomokkan la...mmg geli la batang la weh baca post wanita lindungan kaabah ko ni...

beldandy posted on 15-9-2014 07:36 PM
ni jawapan standard pompuan yg suka amik lakiorg. Ko ckp mmg sed ...

sabor bel..betina perampas memang begitu..

tu yang sorang tu dok meroyan dah..
masa elok dok citerbahagia konon..
dah xelok baru terbongkar perkara2 tersiksa selama ni..
baru tahu xbahagia rupanya jadi perampas..lakonan semata

actually saya sependapat dgn sheikh yusuf al qardhawi...monogamy is a norm in islam...poligami cuma rukhsah kepada lelaki...

tidak mahu dipoligamikan tidak sama dengan menolak hukum poligami...dan cuba fikir kenapa adenya suku kaum arab yang tidak ade lelakinya berpoligami kerana wanita membuat taklik...kalau benda ni salah, sudah pasti ulama mereka bising2 kan...

nak tau lebih lanjut, cuba baca sejarah poligami di maghribi dan andalusia... cuba baca qayrawan marriage contract....saya rasa versi pdf pun ade...semakin saya baca dan kaji sejarah islam, semakin saya percaya islam tu adil...

buat yang tuduh isteri yang tak nak dimadukan ibarat menolak al quran, berhati2 la bila berkata2...secara tak langsung awak mengkafirkan orang...awak cuma layman bukan ulamak yang belajar usul fiqh segala....terdapat juga ulamak yang membenarkan taklik menghalang suami berpoligami...

beldandy posted on 15-9-2014 07:36 PM
ni jawapan standard pompuan yg suka amik lakiorg. Ko ckp mmg sed ...

aku rasa apa yg dia tulis tu hanya pendapat dia saja, dia punya perspective .
tak perlu kita buat generalisation ttg perkara yg kita tak suka.
let it be..semua situasi yg kita hadapi adalah ujian drp Allah swt, degree of the complexity ditetapkan olehNya,
Dia bagi ujian ikut kemampuan kita...kalau boleh cope, go ahead, kalau tak boleh cope...usah paksa diri, surrender
padaNya....

nanacinta posted on 15-9-2014 08:34 PM
actually saya sependapat dgn sheikh yusuf al qardhawi...monogamy is a norm in islam...poligami cuma  ...

Yup agree...bercakap mmg mudah tp lupa byk beza antara sst pekara.