CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lilo_kill

bentukkan kening.

Balas #282 alamaktuan\ catat

cantik la...nk kn p cari gak ni..ehehe...

dulu pnh jmp kat farmasi...mcm2 shape ade..
tp lately xde nmpak le plak..huhu..

biasenye kat kdai2 facial de bt cabut2 kening ni...tp nk jmp y btl2 pro mmg ssh..biase diaorg bt
cincai2 je kan? bukan ke lain btk muke,,shape kening die pun lain...de sesetengah kdai 2,,main
terjah je...tat's y muke pun nmpak pelik after threading

bulu kening aku jarang2 dan tenseion gila kalau pakai pensel....adeee je yg tersembul keluar...Bodyshop ada eyebrow gel tuk kasi dia duk diam....tapi ni la kan....untuk kening dah pakai macam2....pensel...brush...beli berus MAC yg mahal....tweezer...arghhhh....

at the end of the day...bulu kening nilah yg last skali aku nak pomen lepas mekap mata...

ada sorang makcik bertudung buat kat Bluunis...cuba google image...ada pic dia...nampak kemas dan cantik...

nak katakan merubah kejadian tuhan....tataulah...tp sbb aku nak sedapkan mata suami yg asyik tegur aku 'bulu mata burung hantu' ni....buat aku terpikir jugak...at the end of the day...ya...aku akan berjawab dgn Allah but aku juga nak jaga hati suami ...dah suami suh buat bulu kening....kita nak ckp 'tanak' pun....kena pikir 2,3,4x gak....adeh...

donia....donia....

aku mungkin buat petang ni kot....kat Bluunis Mid Valley...

Originally posted by Lady_On_Earth at 14-5-2009 11:47
leh wat kat mane sulam alis ni? sakit tak?
harga?
berapa lama tahan?
die wat pakai apo ekZ?

sorry banyak tanya..

dari research aku...

mungkin bagi yg dah biasa buat threading....sakit dia...macam tak sakit pun...sbb dia pakaikan mcm dakwat-eyeliner kat kening..pakai mcm pen yg ada jarum2 halus....entah...theory aku la...

amik masa 20-45min...

kalau kat bluunis...diorang kata 280...

tahan 1-2 tahun...ada yg kata 6 bulan...

takpa...tanya lagi...dan google lagi.

nak buat gak tapi..... setahu sweetbum HARAM hukumnya mencukur kening.  tapi apa hukumnya pula jika kita trim bulu kening?
Ada sesiapa boleh tolong jawab?

Originally posted by ladsyoul at 15-5-2009 13:13
bulu kening aku jarang2 dan tenseion gila kalau pakai pensel....adeee je yg tersembul keluar...Bodyshop ada eyebrow gel tuk kasi dia duk diam....tapi ni la kan....untuk kening dah pakai macam2... ...

teringin gak buat kat bluunis, tgk result cam best je...
ladsyoul amik la gmbar before & after, tepek la kat sini share dgn kitaorg

kawan2 nk tanya sapew y cabut kat salon indian tuh, kat area mana erk?? snow kjew kat area masjid india n umah kat ampang.. so any place i can go???

my eyebrow mendatar la.. kalo lew nk kacik curve cket.. tp xmo obvious sgt.. jus tol2 kn cket y serabut tuh jew..

thx

Follow Us
297# luvly_snow8608
kat semua house ader satu tempat utk threading.. klu x silap yg depan printing shop tu

nama kedai tau x??

thx naj13..

sapa2 yg da buat emboidery tu share la pic kat sini, teringin gak nak tgk hasilnya..

295# sweetbumblebee
xyah le buat. dah terang dan jelas hukumnya HARAM. bersyukurlah dgn apa yg ada.

kat bangi/kajang area ne ada tmpat bentukkn kening ni??

selalu wat kt vaani kt semua house...vaani kot nama dia, x ingat, selalu main masuk je

dulu tempat best kat brickfield..skang dah jauh nak g sana..so threading di OU jek...

just nak share about bentukkan kening nie lah kan.. actually..from kening ni lah..macam2 orang boleh tgk kita..and lagi satu.. kalu orang nak tgk kita pandai make up atau tak..orang akan tgk..cara kita lakarkan kening kita..tu yang kadang kalau nampak kening orang..cam bulat ajer... ada yang terlalu halus ..dan ad ayang terlalu tebal dilukisnya...

teringat ada sorang member..dia lukis kening dia guna bekas bentuk bulat.... memang kelakar sgt....

nak tanya, bentuk kening ni blh ke buat apa2 bentuk kite nak? cth kening bntuk garang mcm ziana zain tu, blh ke nak bntuk memanjang mcm miranda kerr? bentuk ala2 innocent..