CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mie_die

Pakej vs Backpack!!!

bon pun suke travel sendiri2 or backpacking ni..yelah sementara tgh bujang & mude lg ni..hehe...i like it free and easy without being guided, as I myself suke wat research sendiri. itinerary sendiri...yg penting ikut kepala sendiri ...kikiki...

ermm...anyone boleh kongsi info on "bagpack" (brand, durability, price etc)?Deuter mahal lah...any other brrand yg ok? kt kedai luggage mana yg offer good price..

thanks in advanced...

Reply #21 bonita's post

cuba pegi kat Universal fitness kat kepong. kat bangsar pun ader kalu x silap aku..tapi x tau area maner sbb aku biasa pegi yg kepong ni jer..aku lupa aper brand yang diorg ni ader..tapi bab harga x sure la mahal ke murah..

Reply #17 shahgti's post

thanks..very good info!!!!nk print out nih so senang nak buat reference....:tq:

puteri so far tak pernah ikut pakej. semua main 'jalan' je. ehehhe... ada yg menjadi, ada yg tak menjadi. yang tak jadi tu rasanya lebih adventures. dan banyak belajar perkara baru.

tapi kene prepare mental awal2. esp bila puteri travel bawak anak.

ada sekali tu kat uk, kami backpack, ada sorg mat saleh, terus bangun pakai seluar dalam je jalan jalan dalam bilik. kami berlima, katil ada 6, so dia sorg je laaa mat saleh, lain tu keluarga puteri, tapi anak puteri terkejut jugak ler.....

but we have prepared him before travelling esp at western countries.

ada sekali tu, masuk masuk je kat backpakers ada pulak mat saleh ni tengah berasmara... huh... so we all request bilik baru.  tapi good for my son anyway... skang ni dia dah tak heran dah.... pada dia its part of western cultures. cume kalau dia nampak artis ke.... org mesia wat cam tu.. dia sendiri akan komen.. 'iskk org nih..... tak bersopan langsung.. macam org barat pulak'

Rate

1

Pakej vs Backpack.

Masing-masing ada kelebihan dan ada kekurangan. Ada pro ada kontra. Kedua-duanya aku dah rasa. Masa tour europe dulu, aku ambil pakej dari London. Ikut Trafalgar http://www.trafalgartours.com/.Ada ketua rombongan dipanggil Tour Director.Orang Wales bernama Patrick.Tour Director ni professional .Dia akan menjaga segala keperluan dan kebajikan disepanjang perjalanan.Dia ada membawa sebuah notebook yang mengandungi segala maklumat yang berkaitan dengan tempat yang kita lalui dari hari pertama hingga balik. Ia akan menerangkannya di sepanjang perjalanan.Sistem tempat duduk dalam bas pula akan disusun setiap hari mengikut giliran . Ia akan menampalkan nama di tempat duduk kerana view yang paling cantik sekali untuk dinikmati disepanjang perjalanan ialah  duduk di bahagian hadapan bas.Jadi semua orang akan dapat gikiran tu.

Masa tu 345 pound.Winter 2004. Kami pergi France, Belgium, Germany, Swiss,Holland lebih kurang 8 hari.Lebih kurang 25 orang . Ada dari USA,Kanada,Afrika Selatan,Australia. Ikut pakej setiap hari sarapan di hotel. Makan tengahari tak ada kerana selalunya kami dalam bas. Driver akan berhenti kat mana-mana. Bayar sendiri.Makan malam pula hanya 3 hari sahaja yang terdapat dalam itinerary. Tapi biasalah, walaupun request Muslim, makanannya tak kena dengan selera kita.
Ikut pakej, kita tak perlu risau tentang penginapan kerana semuanya telah diuruskan.Beg pun dari bas ke bilik hotel dan dari bilik hotel ke bas, ada potter yang angkat.

Cuma kita terikat dengan waktu dan terpaksa ikut itinerary yang disediakan.Tapi ikut pakej mat salleh ni, banyak yang optional. Contoh nak naik Eifel Tower dikira optional. Kena bayar sama ada dengan kredit card atau cash pada Tour Director. Dia akan uruskan semuanya.Masa kat Lucerne , Swiss dan Paris ada 1 hari free day , masa tulah kita jalan sendiri mana tempat kita nak pergi. Lagi satu dalam itinerary, ada ditulis yang kita diminta (bukan paksaan) untuk menyediakan tip 2 euro sehari untuk pemandu dan 3 euro sehari untuk Tour Director. Itu bermakna 40 euro seorang untuk sepanjang trip. Pemberian tip dah jadi budaya mereka. Tapi aku tengok ada family dari US yang ikut trip ni kongsi sama-sama tip tu. Tapi driver dan Tour Director ni terima je tip tu dengan senang hati . Mereka ni profesional.

Pergi Scotland baru-baru ni, aku kira macam backpack jugalah cuma bezanya aku naik kereta dan bukan keretapi atau bas. Penginapan cari sendiri. Makanpun cari sendiri. Cuma sarapan pagi je setiap hari kat B&B yang aku menginap. Aku boleh singgah dan berhenti kat mana yang aku suka ikut sesedap rasa.Tourist Spot pun cari sendiri. tapi kena plan awal-awal.

Jadi pada aku, dua-dua pun ok dan menyeronokkan . Tepuk dada, tanya selera.

Rate

1

Originally posted by puterikhaleeda at 27-6-2006 08:47 AM
puteri so far tak pernah ikut pakej. semua main 'jalan' je. ehehhe... ada yg menjadi, ada yg tak menjadi. yang tak jadi tu rasanya lebih adventures. dan banyak belajar perkara baru.

tapi kene pr ...

:setuju:betul tu puteri. bila tersesat tu yg adventure. ada nikmat adventurous  yg tersendiri bila tersesat masa travel. tapi yg boring kalau dpt buddy yg kalut & tak abis2 mengomel bila sesat. jenuh ler kita nak pesan be cool & do not worry tapi bosan if partner continue kalut ya amat hingga mengganggu konsentrasi kita. sebab tu i prefer kalau nak sesat biar sesat sorang2 jgn sesat with partner yg jenis kalut ni.   :lol

Follow Us

Reply #25 rezeki's post

ha! aku dulu pi europe pun ikut Trafalgar Square.. eh.. Trafalgar tour! nama my tour guide Terry. Driver bas Jose. This was 9 yrs ago..

Mmg i puas hati! ye laa.. byr pun sedap jugak.. package camni sesuai for org tua2 mcm my parents or parents yg travel dgn children above 4 yrs..

hmmm rasa2 nya yg kat forum travel ni masih muda2.. terasa sgt aku ni dah 'senior'. I wish i had gone backpacking during my student days tapi parents selalu tak bagi travel sendiri unless ikut group uni ke.. or persatuan2 lain..  The only time i went backpacking (if you want to call it!) is from my town, in NSW ke Melbourne by bus, then to Adelaide we all sewa kete...about 13 hrs drive. But i think this was the best adventure I ever had sbb travel dgn org2 yg sekepala.. (the only drawback is diorg ni tak berat solat)
Kira ni road trip laa.. sbb somewhere along the journey mcm2 hal jadi!

aaaahh.. those were the days... Now, dah kawin with 2 young children, I can backpack only in my dreams..
Nak bawak pi holiday satu family,.. adoiii.. mak,.. sakitnya..  nak tinggalkan diorg, kesian plak..  but bila fikir balik,.. buat apa nak spoil kat diorg kecik2 ni dgn bwk pi holiday overseas, unless la kami ni kaya sesangat..!

My husband pulak tak berapa nak confident nak backpacking.. dia tak adventurous mcm i laa.. dia suka travel yg relax2.. tak yah pening2 nak pikir.. etc...

mlm ni aku tidur mimpi backpacking laa nampak gayanya...

Originally posted by bonita at 25-6-2006 11:53 AM
ermm...anyone boleh kongsi info on "bagpack" (brand, durability, price etc)?Deuter mahal lah...any other brrand yg ok? kt kedai luggage mana yg offer good price..

Dok teringat soklan ni...baru teringat..heheheheh

Ours, brand EUROHIKE...tahan lama, ringan, kalis air, price tak ingat daaaaaaa....

http://www.millets.co.uk/millets.storefront/default.aspx leh compare & tgk details kat sini...

Reply #27 muslyn's post

Aku rasa nak pergi backpack ke Spain hujung tahun ni. Pada perancangan aku, aku pergi London dulu, kemudian dari sana ambil Ryanair atau Easyjet ke Spain. Tiba sana, sewa kereta macam aku pergi Scotland hari tu. Tapi tak tahulah , jadi ke tidak. Baru merancang.

Originally posted by rezeki at 14-7-2006 11:35 AM
Aku rasa nak pergi backpack ke Spain hujung tahun ni. Pada perancangan aku, aku pergi London dulu, kemudian dari sana ambil Ryanair atau Easyjet ke Spain. Tiba sana, sewa kereta macam aku pergi Sco ...

byk btul duit rezeki nih..tiap2 taun pegi travel oberse..dah nama rezki...

bpr kena siasat ni..hehe..

Reply #30 mie_die's post

haah la...rezeki dia murah..alhamdulillah...

tgkla signature dia "rezeki ada di-mana2"...

Reply #28 MrsJohn's post

thanks, I'll keep that in mind...

murah rezeki..rezeki nih...semoga aku pun murah rezeki mcm dia gak..:pray:

anyway..backpack nih aku rasa sesuai jgk utk yg bawa anak2..may be dgn ini minda diorg lagik luas t'buka..blaja cam ner nk berdikari..lagik byk benda yg diorg akan blaja..nanti kalu aku dah ader anak nanti;)..nk g travel memana pun aku nak backpack jugak..tp backpack secara btul lah..surf internet utk tau ttg sesuatu tpt esp ttg harga mknan,brg,hotel and etc..x der lah nanti t'lebih bajet..seronok aper kalu mcm tuh..

kampung8 This user has been deleted
Kalo nakgi ramai2 pakej lagi untung..Masa stadi dulu kitorg ever year wat trip utk geng2 ke pulau2 di Malaysia..everytime pegi, dekat 30 orang..slalu kalo gi pulau kecik, kitorg la conquer satu pulau tu. Tambah pulak kalo bukan musim cuti, lagi best. Ada skali kitorg amik pakeg Laguna Redang masa Matta Fair..mmg berbaloi. bayar 300++ makan every meal buffet..Tapi trip2 cenggini kena ada orang jadik kepala (organiser)..Kalo tak mmg payah.

Kalo nakgi family 3-4 orang takyah pakej pon tape kot..harung je

kalau satu bas dinasihatkan jangan gi backpack. lagi murah pakai pakej.

backpack lagi jimat pe ;)

Saya pernah cuba kedua-duanya .

kat sini..hana nak wat annoucement cket...

sapa2 SINGLE lady or grup of single ladies..nak jalan2 travel.. nnt ajak aku ye?
aku mmg muka tak malu..
takper..aku peramah..jgn risau..
kalau tak suka aku..aku duk diam2 ajek..tapi, janji leh join lahh ek.. :nyorok:

btw..aku takder kawan single perempuan nak gi singapore lah..ada sapa2 nak gi  tak? (dgn muka tak malu nye bertanya.... :nyorok: )

dua-dua pun dah penah buat dan dua2 pun suka

[ Last edited by  yaneng at 21-12-2006 11:54 AM ]