CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mie_die

Pakej vs Backpack!!!

kalu stakat nak book hotel or flights suka buat sendiri jer...tapi bila dah smp tempat yg nak dilawati tu, suka kalu ada guide...mcm gi angkor watt, lourve museum...kalu takde guide karang, stakat gi tgk jer....tapi tak betul2 memahami....

10. Print siap2 apa yg nak communicate kat kaunter ticket dll, just tunjuk print out kpd penjaga kaunter if they do not understand english.
shahgti Post at 23-6-2006 19:56

Pic tu mmg sgt2 berguna kalo pegi negara yg x practise english. paling senang snape pic lam phone and tunjuk jer biler diowang x paham.

free and easy ...lagi senang and tenagn..no rushing and cheaper

hi,sy pon ngah nk blajar tuk backpack ni..bln 11 ni akan ke korea...ikut ati nk redah sndri tp takut gak sb 1st time p obersea kn..sblm ni penah p singapore sndri tp p 1 day jer dr jb..huhu..da start buat research n ite..arap2 seme brjln lncar

Saya tak biasa backpack..tak reti rasanya...hehe. Pakej pun tak jugak..selalunya survive sendiri2 baru puas hati dan adventure sikit. Macam melbourne terpaksa la amik pakej Great Ocean Road sbb kalo drive sendiri susah nak layan view..

Ini my personal opinion. Sebenarnya terpulang pada diri kita sendiri. Kalau rasa diri bukan jenis adventurous dan tak suka nak explore sendiri , dan semuanya nak mudah ... so lebih baik pakai pakej. Cuma bila dah guna pakej ... semuanya jadi macam lembu cucuk hidung . Kena ikut time ....

Macam I ni, setakat ni dah beberapa kali travel I prefer backpack jea. I suka explore tempat2 tu sendiri ... ikut time sendiri. Tapi ... pada I itu lebih adventure. Yang paling penting sebelum travel backpack ni ... kena la buat homework sikit. Study ... cari info. Pastu buat nota ... untuk kegunaan masa kita travel nanti .

Follow Us
kalu kawasan yg byk fasiliti bagus dan berdekatan bandar dan ada makanan halal haruslah backpack aja

bagi aku, kalau muda2 lagi syok p backpacking jer..wat per habis duit guna pakej..p plak ngan kawan2, so per2 hal leh redah jer..kalau kat dalam mesia tu no prob ler kan..tapi still kena prepare betul2 tempat yg kita nak g tu.kena tgk dari segi jarak, hotel, tempat makan n else.Kalau kat luar negara plak, kena betul2 faham dan kenal budaya, bahasa, dan apa2 ttg tempat yang kita nak p tu..jangan main redah sesuka kita jer.Silap hari bulan kita akan ditipu dan tinggal sehelai sepinggang jer.Bagi aku backpack ni best sebab :

1. Kita boleh atur masa kita sendiri
2. Save duit n duit lebih tu leh bayar tuk benda lain
3. Gamble jer n lebih adventure nak kemana2
4.Leh pilih hotel budjet jer, tak yah hotel mahal2..bukannya duk lama pun kan.

Tapi..antara perkara yang perlu gak kita tau untuk backpack ni bagi aku ialah :

Utk travel luar negara:

1. Selidik dulu tempat yang korang nak g tu, dari segi bahasa, budaya, hotel, tempat makan halal dan sebagainya.Selidik juga review pelancong yang lain..sbb dari situ kita akan tahu keadaan semasa tempat tuh..cth kawasan yang ada penipu backpack dan sebagainya..kena hati2 ooo..

2. Dapatkan nombor telefon kedutaan di tempat yang kita pergi tu..make sure no tu adalah merupakan nombor aktif dan sebelum pergi tu, pastikan nombor tu adalah nombor yang betul..jangan hanya check website jer.INI ADALAH PENTING!

3. Sebelum pergi, buat plan A, B dan C..mana tau kan plan kita tu tak menjadi, at least ada gak alternatifnya.Kena tau transport tuk ke sesuatu tempat tu n rate dia..jangan sampai kena tipu..yang penting korang kena sentiasa check ngan pakcik google..he..he..

aku rasa ada banyak lagi perkara yang kena wat..takper, nanti kawan2 leh sambung,,

Aku sekarang ni mmg dah susah nak p backpack dah bila dah berkeluarga ni..tak kan nak bawa anak kecik p backpack kot..susah ooo..sian lak budak tu.Kalau yang dah berkeluarga  n nak p travel ngan family yang ramai better guna TA jer..lebih senang n diaorang semua uruskan, so kita ikut jerr..

package yg jenis flexible atau customized.. ada ke ? senang, kalau tmpt2 kita tak berkenaan, blh skip je.

sepupu laki me ambil pakej 2 minggu canada (alberta train tourist etc first class) dan alaska (ke alaska tu naik kapal persiaran seminggu)
pakej ni berjumlah 25 ribu dollar tuk dua orang..

dan kami travel sendiri ke europe dua bulan kos 25 K dollar tuk dua orang.

So jauh bezakan antara pakej dan sendirian berhad.

Reply 110# faraway1

itu dah blh jimat beratus-ratus peratus....

kalau dlm mesia aku suka free n easy ..kalau over the sea ...excluding indonesia aku suka pakai pakej..almaklumlah lah....rombongan cik kiah ... lagi ramai lagi manyak kepala dungga hahahhahha....ini utk aku lah...

saya dr bujang lagi suka backpack bila travel & jadi leader sbb suka study & plan a , b & c...bila dah kawin & anak 3 kecik2 .. anak2 ku heret juga style backpack tu sebab senang tak terikat ngn masa & jimat kos byk sgt ... al maklum budget ciput tp cita2 besar nak 1family tgk negara org ....suami lak tak biasa travel back pack .. dia panggil trip cuti2 kami ni .. cuti kedekut .. hehe.. apa2 aje la ...paling best bila backpack kan .. anak2 kita bole mix around local people or other countries.. masa masak2 kat hostel bole borak2 ..seronok .. kalu ikut tour , kita cuma mix among ourself in the tour and rushing .. kalu anak meragam lagi haru if ikut tour ni ...

Kalo g ng family, i choose travel agency.
Kalo g ng hubby or kawan, buat itinerary sendiri jer...senang and boleh g mana2 ikot suka..hehehe