CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dellcom

Hotel yang kurang memuaskan yang pernah anda stay

Reply #58 peluruperak's post

I pun ada bad experience stay kat Juita Inn tu.....that was 2 years ago.
Masa tu harga bilik  RM90/nite..
Hotel ni mcm dah lama....tu pasal servis pun hampeh.
Tapi bila tengok kat lobby...punyalah byk tergantung sijil pingat...
Cam ni punya hotel pun dapat pingat....pelik tul..

Dah lah airnya kuning...cam geli nak mandi.....
Pulak tu i dapat bilik yg ada problem ngan aircond....bilik panas...dah panggil maintenace betulkan...tapi mcm tu gak...geramnyaaaa...
Mintak tukar bilik...depa kata dah penuh...
Masa tu my brother dah bebel kat i.....entah hotel apa yg survey selama ni...akhirnya terkena yg hampeh lagi menyakitkan hati....

Satu yg bagus pasal hotel ni...dekat ngan Pasar Siti Khadijah....

mrs~solis This user has been deleted
Originally posted by cerry at 25-7-2006 04:18 PM
Hotel paling teruk pernah stay tapi hg tak murah sgt pun
Hotel NAZA di Melaka

Makanan ntah apa2
Siang ikan pun tak reti
Air kosong penuh keladak, keroh
service teruk sgt
Econ mcm dok dlm ov ...

SAMA LA EXPERIENCE KITA!! MMG HAMPEHHHHH NAZA HOTEL!! YUCKSSSSSSS, JIJIK PENGOTOR PUNYA MANAGEMENT!!!!!:geram::geram:

NAZA HOTEL MELAKA

Originally posted by Lady_On_Earth at 25-7-2006 01:12 PM
cititel..macam apa jer..dr luar macam best..tapi bila masuk dalam macam hotel antik jer..
bilik sempit...nasik lemak breakfast langsung tak sedap...

plus tak de swimming pool....mengamuk anak aku...

korang ada komplain tak kat hotel tu pasal service diaorang teruk?
kalau bilik teruk ada tak korang mintak tukar?
kadnag2 hotel ni kalau pelancong tempatan mmg kureng skit bagi layanan...

setakat ni hotel yg teruk aku p kat Butterworth, Berlin Hotel..terpaksa sbb dah tak ada hotel lain dan kelayakan nak duk hotel tu pun cukup2 saja...bilik ada lipas..Tv tak ada remote...jenuh tarik meja tv duk dekat katil...karat tak karat jgn cakap la...rasanya mcm hotel ni buat thn 70an saja...pastu makan lak ada 2 set menu saja....sama ada makan roti bakar atau makanan bergoreng lain..klu korang pilih roti bakar, itu saja la korang leh makan...leceh kan...?

lagi satu kat Labuan..Sara Hotel...bilik ok...puas hati....tapi tang makanan tu yg leceh...rasanya klu ada guest 50 org..dia buat utk 40 org saja la....jenuh lak nak cari bfast kat luar...pandai lak buat rate sama saja utk bfast atau tak...

tp kalau nak duk Seri Malaysia yg leceh pasal tak ada lift..rasanya semua cawangan dlm malaysia mmg tak ada lift kot...

Originally posted by MsCinderella at 23-8-2006 03:18 PM
korang ada komplain tak kat hotel tu pasal service diaorang teruk?
kalau bilik teruk ada tak korang mintak tukar?
kadnag2 hotel ni kalau pelancong tempatan mmg kureng skit bagi layanan...

psl double standard between local & foreigner, pernah kena dulu :ah:, kat Hyatt Kuantan... :geram: kalau mat saleh tuh (:dia: tak tau dulu kita kena jajah ngan mat saleh ni sume) ... siap greet, "hi sir", "good morning sir/mem", ye-o ye-o aje staff tuh sume, bile local aje, mula la buat2 muka, sbb bg dorang, local ni mcm tak de duit aje nak tinggal lat situ, dia ingat local kalau dpt dok situ pon bcoz of dpt voucher free ke, ape ke...

tak tau la dah ada org post ke dak ..
setakat ni worst hotel yg win penah duduk ..
hotel perdana , kota bahru kelantan ...
kunci pintu terkopak , paip salut ngan getah , plug tertanggal dari dinding ..

Follow Us
Originally posted by fistik at 30-6-2006 06:13 PM
primula beach resort, kuala terengganu

pegi baru2 ni ...bilik lambat kemas ...nak check in kena tunggu lama ...pastu staf cam tak cukup ...bila selidik dpt tahu memang staf kurang ...utk setiap  ...

:setuju::setuju:

Bilik dia tak memuaskan hati.. alang expect ok la sbb hotel primula ni kira grand gak la kt KT tu... tp hampeh la bilik dia... for my standard the washroom was dirty, with yellow stain kt atas dinding dan bath tub, lubang toilet nampak berdaki, rambut pun ada dekat atas lantai.

Alang pernah gak duduk kt permai inn (kt jln sultan mahmud) dan xxxxx beach resort  dekat merang (tak ingat nama resort tu lah...), sama gak.

My conclusion...Condition bilik pun biasa, cukup2 makan je.. nasib baik cadar bersih...... toilet semuanya tak memusakan hati... tak bersih...sama je tiga2 hotel tu..

Jgn marah ye org kelantan n terengganu... nape bila alang pegi hotel kt negeri2 ni semua tandas tak memusakan hati... rasanya alang punya expectation takdelah giler2, i do not expect a place like datai and andaman ... but when it comes to cleanliness i cannot tolerate...

Mungkin hotel lain ok, tu alang tak tau la..

Alang pernah duduk kat satu hotel kt Tawau.. hotel emas nama dia.. hotel tu kecik je.. cikai sgt la kalu nk dibandingkan dgn hotel yg disebut diatas... bilik dia hampeh gak la... dgn aircond yg panas dan bilik yg kecik giler... tp  kebersihan dia kira ok  la... at least dinding dia bersih.. tub dia pun bersih.. lubang toilet pun tak berkerak.. takde rambut kt atas lantai... overall ok la..

[ Last edited by  alangGIRL at 25-8-2006 10:20 AM ]

Originally posted by dak_abu at 24-8-2006 09:39 AM

psl double standard between local & foreigner, pernah kena dulu :ah:, kat Hyatt Kuantan... :geram: kalau mat saleh tuh (:dia: tak tau dulu kita kena jajah ngan mat saleh ni sume) ... siap g ...

:setuju:

Tak suka betul... ada setengah hotel tu (maleh nk sebut nama)  ... kalau Asian ni dia pandang ala2 sebelah mata.. kalau mat salleh tu bkn main lg melayan... Diorang igt semua mat salleh yg datang tu kaya raya ke... ada yg setengah tu kt negara dia hampeh je, ada setengah tu kuli batak je kt negara dia.. tp sbb nilai currency dia tinggi sbb tu la diorang bole duduk kt tempat grand cam tu.. diorang kena igt kalau asian bole duduk hotel best2 ni maknanya dia ada kemampuan la..

Awas kalau di Hatyai...Hati-hati kalu nginap di Regency Hotel bersebelahan Lee Garden..Pernah kena tipu bila dia bill kan makanan/minuman dlm icebox yang kita sikit pun tak sentuh..!!!

Aku paling bingit dengan hotel berjaya times square KL.

Aku book 2-bedroom brooklyn suite..2 bilik lagi..satu untuk family aku, satu untuk mertua aku..

bila aku naik ke bilik..bukak pintu..bilik berselerak..living room semua in a mess.  ada ladies handbag lagi..aku pun turun la, complaint kat front office..aku cakap, kalau bilik belum siap, kita bole tunggu kat lobby, ada tempat duduk..

Kau tahu apa budak front office tu cakap?

'So, u want a clean room issit?'

mak aii..darah aku da up, bila dengar dia cakap gitu..bilik tu, da la mahal,  satu malam harganya SGD 300++.

kita stay 2 malam lagi..

da la tu, takde org mintak maaf kat kita..laki aku complain kat manager..manager dia pun sama jugak..kita cakap, that the staff did not even apologise to us..dia cakap, kalau kita tak puas hati, file an official complain letter.  and still no apology from them.

service teruk abis.  tapi hotel dia mmg best la..katil pun mmg best..semua best, cuma service je..staff kurang ajar.

dengan org2x arab kat situ, baik pulak staff2x dia.

aku tak faham, kenapa dengan bangsa dendiri kurang ajar, tapi agung2xkan bangsa lain..kita pun customer jugak..bayar, sama rates jugak, bukan free.

Originally posted by Princess_cahaya at 30-8-2006 04:33 PM
Aku paling bingit dengan hotel berjaya times square KL.

Aku book 2-bedroom brooklyn suite..2 bilik lagi..satu untuk family aku, satu untuk mertua aku..

bila aku naik ke bilik..bukak pintu..bi ...

aiii...barannye aku baca..kesian ko n famili
aku cadangkan ko buat je komplen letter tu antar direct kat francis yeoh and cc kat rais yatim..haha biar padan dgn muke dia
ingat kite takut sangat ke nak tulis2 surat ni..kite ni kan ke terkenal dan terer dlm bab-bab mengarang..hehe

mana tau esok2 ko dapat bilik pree 2..kasi aku satu :love:

Reply #71 bottombikini's post

surat2 ni kdg2 kompem bolayan...anto je gi sotkaba...kat bahagian forum tu...takpon pasni kalo sesape nk dok sane...standby uncle karam....:lol

[ Last edited by  eskremVanila at 1-9-2006 12:58 PM ]

Reply #70 Princess_cahaya's post

mmg kuang ajo gilerr aa...aku pon membuak2 bace...name je grand..grand ta*k kucengg aa....huhuh...

alhamdulillah takat ni pengalaman aku kt otel sume nye ok...kdg2 cleaner dia ramah gile...tp tu pon kena make sure gaks...ramah or "ramah"...haha..

hotel astro kat singapore.. betul2 blakang joo chiat plaza.. ceh rupenya tempat pelacur mencanak kat situ.. nyesal gue......

satu lagi hotel langkasuka kat langkawi.. tepat mmg canti.. except for swimming pool dia mcm kolam ikan.. bak kata mak aku.. ekkeke. Yg aku nak citer pasal receiptionist or front office nyer org.. mak aiii.. muka macam cuka masam.. mcm kita nak duduk hotel bapak dia jer... nyampah...

Originally posted by dhani at 31-8-2006 05:25 PM
satu lagi hotel langkasuka kat langkawi.. tepat mmg canti.. except for swimming pool dia mcm kolam ikan.. bak kata mak aku.. ekkeke. Yg aku nak citer pasal receiptionist or front office nyer org..  ...

Kehkehkeh! Pandangan mak ko sama la cam aku, tapi aku pergi hotel tu sebelah malam,ada dinner. Sbb anak aku tak duduk diam, aku bawak la jalan2 sekitar tu. Aku lalu kat jambatan tu, anak aku tunjuk2 fish!fish! Aku  intai gak ada ke fish.. bila pandang ada kerusi menghadap 'kolam' tu aku pun cuak gak,, ni swimming pool ke kolam ikan, kalau swimming pool kadang kan ada lampu di dalamnya.. ini gelap aje.. Ingat nak gak merasa stay situ semalam, tapi tgk bilik dr luar macam tak best aje, tak tau la dalamnya camne?cantik ke?

siapa pernah stay di Tiara Beach di PD?
how is it?? ada member citer mmg jauh panggang dari api yg di gembar gemburkan kat papers tempat tu.. anyone leh comment?

Copthorne Orchid, Penang (Nama saja 5 stars tapi service macam 2 stars)

Sebab-sebabnya:
1. Hotel ni sentiasa crowded, parking lot tak banyak.
2. Lobby sentiasa berbau asap rokok
3. Nak iron baju, kena pegi tempat housekeeping dia (iron room)
4. Room service sangat lambat, food kurang sedap
5. Swimming pool too crowded and becak sana sini
6. Ada internet service, tapi bukak masa working days sahaja
7. Tak tau la bilik lain, tapi masa duduk kat situ, TV tak berapa functioning, fridge lambat sejuk, air paip pun lambat panas, pressure kurang
8. Security kurang - sesapa saja boleh masuk dan naik, ada jugak yang siap bawak durian masuk and takde siapa yang monitor

tiara beach...
boleh la tapi mahal aaa
pehtu makan biasa jer..
air kolam pun kolam tiruan kan.. bolehhhhh laaaa
bilik dia ok laa... sebab dia macam resort so tak de ler kapet mapet nih
then masa ako masuk dulu, memula fan dia tarak jalan... aku request tuko bilik

guoman
ni sorang mamat india kat coffee house dia nih very de rude in da world
kepala hotak mamat nih hampeh nak mampus.. tobat aku tak pi dah goman budusss nih
mmg la tempat cantik tapi sekor staff budus nih budus nak mamposss
kitorang kan ada extra bfast coupon (sapa2 yg tanak bfast pass le kat kawan)
dia boleh query naper org tu bawak lebih? naper ada spouse? naper ada anak join skali?
menyampah aku.. weih takat nak makan ko punya roti dgn sikit2 me yg rasa biasa2 jer tuh
tak hengennnn tauuuu... tapi pasal free aku masuk jeee cuma si mamat buduss tu komplen jee
so please... tak payah ler tido kat goman nih..lagi satu, swimming pool dia mmg beshh tapi yg dalam tu dia tak bagi kita pakai track suit mandi!!! dia ingat sini amerika belanda ke???

[ Last edited by  tom_tombak at 6-9-2006 04:48 PM ]

Originally posted by dellcom at 26-6-2006 09:40 PM
semalam aku ngan hubby pergi stay one night dekat corus hotel Port Dickson.
Ya Allah ...aku rasa ini lah hotel yang paling teruk aku pernah duduk..
service teruk....makanan penuh lalat.....pekerj ...

hmm..so far takde bad experience kat mana2 hotel in PD

tapi aku penah duduk kat hotel crown jewel kat penang, bayar RM350 utk 2-bedroom.  baunya busuk gilerr sampai aku pegi beli air freshener, pastu curtain pun cam tak penah basuh...breakfast macam kat kantin sekolah aje, meja kat cafe tak de lapik, derang claim hotel 3 bintang, tapi bg aku, 1/2 bintang je layak itu pun aku bg kat receptionist sebab ok...rasa tak berbaloi betul bayar banyak tu.

[ Last edited by  sejuknya at 15-9-2006 03:54 PM ]