CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

MERGED : All About Makkah & Madinah

Close [Copy link]
ada pengalaman buat umrah masa ramadhan... sy bertolak 17 sept ni... tp tulah.. letih ke yek???

Originally posted by mrs_halia at 9-8-2006 01:59 PM
hmm...kalau di bulan ramadhan ni boleh pergi ke sana...seronoknya tak terkata...
ya allah kau murahkan lah rezeki aku supaya aku dapat sampai ke sana...

tahun lepas abang hom ngan keluarga dia menunaikan Umrah utk 12 hari...gambar2 memang bnyk yg dia snap tapi kena sorok le nak bawak camera tu..:bgrin:

memang besh ler dengar citer depa...suasana sungguh tenang dan damai...depa kata rasa tak nak balik lak...
skrg ni dah ramai org berkunjung melakukan Umrah di bulan Ramadhan...disamping beribadah...mendapat pahala tambahan lak tu...dpt melakukan solat terawih dan witir kat Mekah dan Madinah...besh...:ah:

kalo ada rezeki...memang hom plan nak g umrah gak di bulan Ramadhan...

[ Last edited by  holmes at 27-8-2006 04:43 PM ]

Originally posted by holmes at 14-7-2006 12:14 AM

wow!
cantik gambo nih.
rindu ngan suasana mekah ngan madinah...:love:

Subhanallah..cantik sangat..tah bila boleh jejak kaki kat sana..kalo bole nak bawa satu keluarga sekali..

oh yea..pada sesiapa yg nak buat umrah tu..molek sgt..tapi if boleh buat le haji dulu. takkan nak buat yg sunat sedangkan buat yg wajibnya belum. bukan kata tak boleh buat umrah..tapi bila dah buat umrah..ustad kata kena persegerakan buat haji pulak.

mudah-mudahan Allah percepatkan saya dan keluarga untuk buat haji dan jadi tetamuNya. AMIN.

dan saya jugak....

Subhanallah....Maha Suci Allah....

Follow Us
patut betulkan sikit tajuk nih. Gambar2 tuh ada di Mekah, Madinah dan nampak macam arafah pun ada. Takut ada nanti pembaca yang confused masjid Nabawi dengan masjidil haram.

tq.

Originally posted by holmes at 19-8-2006 07:26 PM

tahun lepas abang hom ngan keluarga dia menunaikan fardhu Umrah utk 12 hari...

maaf ye, betulkan sikit. umrah bukan fardhu. sunat je. silap taip tuh...

tenang nye tgk gambo2 ni...bile la white akan ke sana agaknyer..........

Originally posted by Normala17 at 24-8-2006 12:22 AM
patut betulkan sikit tajuk nih. Gambar2 tuh ada di Mekah, Madinah dan nampak macam arafah pun ada. Takut ada nanti pembaca yang confused masjid Nabawi dengan masjidil haram.

tq.

Dah edit.  tengkiu mala :tq:

Originally posted by Normala17 at 24-8-2006 12:24 AM

maaf ye, betulkan sikit. umrah bukan fardhu. sunat je. silap taip tuh...

Dah edit.  A ah :ah: memang typo error tuh :bgrin:

tengkiu mala :tq:

Originally posted by agatha at 31-7-2006 12:42 AM
subhanaallah cantik sungguh..... thanks holmes 4 sharing the pics..
ooo tak bole bawak camera yek masa kat masjidil haram?
teringinnya nak pg sana....kalau ada rezeki....

U welkam :bgrin:

besh ek tengok gambar2 ni...semoga kita semua akan dpt menikmati keindahaan Mekah dan Madinah tu  sendirik bila ke sana ek...

Originally posted by tora at 21-8-2006 02:44 AM
Subhanallah..cantik sangat..tah bila boleh jejak kaki kat sana..kalo bole nak bawa satu keluarga sekali..

oh yea..pada sesiapa yg nak buat umrah tu..molek sgt..tapi if boleh buat le haji dulu. t ...

pada pendapat saya buat mana yang termampu dahulu... kalau dah sampai seru untuk jejakkan kaki ke tanah suci dan cukup perbelanjaannya.. teruskan umrah dahulu... di sana berdoa dan berazam untuk mengerjakan haji secepat mungkin...

ada kawan saya... dah berniat dan cukup duit untuk mengerjakan umrah... tangguh kerana ada org nasihat suruh buat haji terus nak buat haji... akhirnya.. duit tu.. dah terpakai untuk urusan lain.. sampai sekarang tak sampai2 lagi....

kalau nak gi umrah dulu.. bagi saya.. pergilah dahulu....di Mekah berdoa dengan tulus hati.. insyallah Allah akan melipat gandakan rezeki dan kita akan sampai ke Mekah sekali lagi untuk ibadat haji... lagipun.. pada sesiapa yang dah sampai ke Mekah.. dia akan berazam untuk pergi lagi....

Rate

1

hom ada gambar2 lama Mekah, Madinah dan Arafah ni...I mean really old pictures...

korang rasa bleh tak kalo hom letak pics tu kat thread ni...?

raudhah1110 This user has been deleted
Braun

Selamat menunaikan umrah...

letih tuh memang adatlah bulan poser- memang mencabar btoiiii.... tapi selalunya org kuar pagi2 buat umrah lepas sahur or subuh ... atau lepas terawih terus..

tapi... umrah di bulan ramadhan besar fadilatnyaa.. insyaallahh..

my experience p bulan posa umrah sehari sekali pun jekk... mlm tarawih pastuhh dah x larat nak kuar. ada org kuar lepas trawih

salam.
bila tengok gambar2 ni, adussss........syahdu betul........
saya masa baru balik dari umrah dulu, adui....hari2 menangis...rindu betul dgn kaabah....masa pegi tu ada beli lagu2 nasyid dari sana, bila bawak balik sini, bila dengar, memang syahdu....

masa lepas isya kat sana, saya selalu duduk mengadap kaabah...memang dari mata terus ke hati...mata yang memandang tapi hati yg merasa...terpegun. pernah tak kita rasa ada sesuatu yang kosong dalam diri kita? well, untuk saya dah tak ada lagi, sebab bila kat sana, hati saya rasa macam span yang kering tiba2 dapat air dari sekelilingnya, berdenyut2, rasa hidup sangat, rasa bahagia, aman tenteram...dan start dari situ lah, saya nampak jelas direction hidup saya...

bila tengok gambar2 ni, memang menusuk kalbu...thanx holmes, teringat pulak kenangan kat sana...hai..bila lagi nakke sana ni..

Baca tak newspaper semalam yang mengatakan Kerajaan Arab Saudi suggest untuk tidak membenarkan perempuan solat di kawasan Kaabah. Kalau diluluskan, rugilah kita, tak dapat solat dekat kaabah lagi.
Arab Saudi ni macam-macam  dia dah buat. Masa pergi umrah last April dulu, tenguk kawasan Jabal Rahmah dah habis ditutup dengan interlocking tiles - habis ditutupnya batu yang Rasulullah SAW duduk semasa menyampaikan khutbah yang terakhir. Rumah sahabat di Madinahpun dah diruntuhkan.Dia orang ni seolah-olah tak mahu simpan bahan sejarah. sayang betul tempat-tempat sejarah tersebut.

Reply #44 batricia's post

u welkam batricia.

gambar2 camni memang patut dikongsikan bersama...

Reply #45 uda's post

Adoi betul ke...? bagi kita yg blom ada rezeki nak g Mekah/Madinah ni...memang tersgt rugi tu...:kant:

Originally posted by uda at 31-8-2006 10:14 PM
Baca tak newspaper semalam yang mengatakan Kerajaan Arab Saudi suggest untuk tidak membenarkan perempuan solat di kawasan Kaabah. Kalau diluluskan, rugilah kita, tak dapat solat dekat kaabah lagi.
...

tak baca pulak newspaper.

kenapa nak buat cam tu..?  ada kes yg tak 'diingini' ke apa?