CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: spe@k

Kelana Convoy - Pakej Melancong ke Eropah

Originally posted by popow at 27-10-2008 08:02 PM
kalo dah tido kat camp site kena la mingle around & ringan tulang kan. kalo yg anti-social sket tu susah ler.

btw, thank u bukak balik thread ni.

aku memang kategori berat tulang....ha...ha...  naya la derang klu aku ikut konvoy nih.

Balas #21 shahgti\ catat

ye ke..tapi cmne ko boleh bangun awal pagi dan balik tengah makam bila ko stay kat B&B hotel arituh??

i akan join kelana convoy punya trip next year august - concequer europe for 15 days.....

hentam saje la...sesekali apa salahnya tidur dalam khemah....

jom aaaaaaaaaaa......lagi ramai lagi bagus

Aku bab masak2 dan dirikan khemah nilah aku malas nih..aku makan ikut apa yg ada..mcm biskut, roti..kalau sampai tahap masak tu aku surrender lahhh..

Balas #24 cupcakes\ catat

aku pun..dulu, kalau aku ikut field trip program aku, aku just bior je budak pmpuan masak..aku dok dlm khemah...huahuahua

Lgi satu... yang katil boleh lipat yang askar2 selalu pakai tu..

Memang best tido atas katil ni compared to sleeping bag...tapi masalahnya, nak memasang katil ni...berpeluh-peluh..

Yela..sebab nak masukkan besi dia tu, bukan main susah..kekadang perlukan tiga orang baru leh masuk...hehehehe

Follow Us
mcm seronok tp takut aku xlarat ikut trip camni ...

Originally posted by eastrun at 28-10-2008 10:02 AM
ye ke..tapi cmne ko boleh bangun awal pagi dan balik tengah makam bila ko stay kat B&B hotel arituh??

bangun pagi nak pegi ronda2 tempat baru yg tu sebab terlalu enjoy nak gi ronda2.....benda yg sgt suka nak buat.
tapi bab kena masak (hari2 selama 15 hari) , pacak khemah & runtuh khemah (hari2 selama 15 hari) yg lemah tu.....tambah2 time badan dah penat & mata dah mengantuk, perut pulak dah lapor.  boleh gaduh besar tu.   

btw aku lawak jer.....  outdoor activities ni spt panjat gunung, xpdc berkayak, & camping nih kiranya darah daging aku gak tu..... so peringatn utk mrk yg nak ikut kelana konvoy dgrlah nasihat wanacu yg dah pernah ikut. dengar nasihat dia betul2. geng pemalas, berat tulang, malas masak, malas kutip sampah di tapak perkhemahan, malas pasang & runtuh khemah (everyday selama 15 hari) kena set dlm pikiran, tanpa teamwork maka perjalanan yg sepatutnya enjoy akan menjadi kenangan sedih sebab akan bergaduh dgn grup2 lain yg tak puas hati.  

nak share sikit pengalaman aku kat beijing,  masa tu aku amik tour pakej utk pegi Great Wall.  tour ejen combine a few grups utk penuhkan satu bas. then ada berlaku pergaduhan sbb ada grup yg lewat sampai sbb passport hilang bagai. ada satu grup tu bising nak tuntut duit balik sbb dah rugi masa tunggu sedangkan mrk byr full day pakej. so masa dlm bas keharmonian dah terjejas. then bila sampai Great Wall berlaku lagi pergaduhan, sbb ada grup yg nak stay lama kat sana & ada grup yg belum apa2 dah ajak pegi tempat lain.  mcm2 karenah.  

so apa2 hal, kena sabor byk2. bila dah ramai2 nih musti ada pergeseran.

Balas #15 popow\ catat

powpow,
if cabin pilihan u, maka tempat tinggal u lebih selesa lagi. ada heater masa musim sejuk (mac- may), ada air condition untuk musim panas(Jun-August). anyway masa kat swiss semua orang tinggal kat cabin sebab kalau tinggal kat khemah alamat keras macam airbatu le.... Masa makan tetap sama walau tinggal di cabin mahupun di khemah.
Setiap khemah ada diberi sleeping bag(sewa). kalau nak bawa sendiri pun bole .

I ni jenis yang happy go lucky walaupun dah pangkat makcik2. Jadi i senang berkawan dengan berbagai peringkat usia. pelajar2 kata sana very friendly. Malah masa di kelana convoy ada 2 keluarga dari Indonesia yang join. memang muhibbah sungguh. kebetulan i dari bidang perubatan, jadi siapa yang sakit semua consult kat i. malah tukang masak sakit pun i yang rawat. Alhamdulillahh everything went smoothly.
Nantilah, kalau i senang i tunjukkan gambar2 semasa berkelana di europe bersama kelana convoy.

Balas #28 shahgti\ catat

Uih..aku pun rasa macam nak p Beijing this December...

Reply #20 eastrun's post

east, its ok no worries. tapi tau pasal wenkt.com tu dari website dia sendiri. dah tau pasal apa ye? itineraries dia ke?

tapi ada email enquire a few things kat wenkt tu, sampai la ni tak reply

Reply #29 wanacu's post

thanks wanacu share info.

kalo time kat camp site tu, cam bingit & hingar bingar tak?

nanti share gambar ye! nak tengok!

Reply #23 mitai's post

mitai, awak dari KL kan? dah check flight ticket ke utk date yg tu? bape ek return flight?

kelana convoy

Saya nak ikut Kelana Convoy - Europe Tour (8 countries) nx year 2010. Ada sesapa nak join? So far x de geng ler ,      sebab  nak travel dr KL, lone ranger plak tu. Kalau ada sesapa yg pernah join ngan trip ni, agak2 berapa kos yang you all   dah abis t'masuk beli entrance ticket/souveniers? Saya tak pernah pergi London/Europe, so xde experience. Hope              someody can help me!!

:handshake: thanks.

Balas #33 popow\ catat

yes dari KL to london - RM1777 aje

Saya akan mengikuti tour Kelana Convoy Conquest of europe bermula 20 Jun09 ini.  
Ada tak di antara forumers disini akan turut mengikuti tour yg sama?  Ada gak kawan.  
Saya dah book ngan Air Asia dan bayar deposit.  Berharap sangat diorang tak cancel trip tu.  
Pernah tak terjadi mcm tu?  Anyone pernah terkena?

Kalau trip tu cancel terpaksalah saya jadi backpackers.... and my own trip plan.  
Tapi lama sangat...rasa mcm tak cukup budget je.  
Ada siapa disini yang tau tempat penginapan yang murah, bersih dan selamat?

Tiket Air Asia Mitai

mitai,  tiket AirAsia yang awak dapat tu sangatlah murahnya.  Saya sebab dah lambat kena bayar
RM2600 all in (termasuk meal, luggage, seat pilihan and insurance)

Balas #34 hanimadu18\ catat

hani,
U nak pergi europe next year dengan kelana convoy?
I merancang juga nak ikut kelana convoy lagi tapi kali ni ke andalusia? Anybody Interested?
kalau ada gang 3-4 orang best juga. rancang nak pegi in 2011 sebab in 2010 anak UPSR. so kena couch lebih sikit pada anak...

Berikut adalah gambar2 masa i ikut kelana convoy ke europe selama 14 hari.

Merentas english channel dengan kapal.

perkara pertama yang mesti dilakukan adalah belajar untuk mendirikan khemah sendiri.Quite a simple procedure. boleh naikkan khemah dalam 15 to 20 mins kalau saling kerjasama.

Inilah hasilnya bila dah selesai. Nampak cantik dengan khemah tersusun lurus

khemah selesa untuk 2 orang, tapi sebenarnya boleh isi sampai 4 orang.Ada sekali tu dah sampai lewat ke tapak perkhemahan dan hujan renyai2.Jadi malas nak dirikan khemah jadi tidur berempat dalam satu khemah.

Waktu lunch. makanan dah di masak waktu pagi. bila tghari bila ada je kawasan yang sesuai bas akan berhenti dan makanan dihidangkan. selalunya yang simple2 macam spageti, nasi goreng or mee.

Driver yang digaji oleh kelana convoy. selalunya diaorang ni friendly dan banyak beri info tentang sesuatu tempat.

Venice, antara tempat yang dilawati.

Rate

1

Balas #38 wanacu\ catat

Berapa kos untuk kelana convoy ?

Balas #39 bayumentari\ catat

i akan pergi 15 days europe and paid - GBP549 aje