CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 228514|Reply: 2770

Merged: Bangkok & Central Thailand (by WinXP, mamak & munshiabdullah)

Close [Copy link]
hi seme ... sesape yg penah pegi bangkok ke ... Win nak tanya price range thai silk kat sana bape baht ek ? and shopping kat sana barang mahal dak kalau dibandingkan ngan currency sini ? okies ... hope 2 have some ideas ...

[ Last edited by  chumpon at 1-12-2006 07:00 PM ]

Rate

1

sori tak penah pegi tapi nak menyampuk juga..

barang2 kat sana mmg murah2.. tapi kena hati2 jugak dgn kualiti standardnya.. sebab sana byk barang tiruan.. tapi kalau thai silk tuh ikut juga mutunya.. ada yg murah dan ada yang mahal.. tapi kawan2 kata kat sana mmg puas hati kalau pegi shopping.. bawak duit sikit, tapi bawak balik barang byk..

saya teringin nak pegi pasar Chatuchak (betul ker eja?) sebab nak tgk org menjaja dalam sampan dan dgrnya kat situ mmg byk barang hiasan murah...

morningdew This user has been deleted
Barang camana yang u maksudkan...
selalu gak pergi sana tapi tak pernah terfikir pulak nak shopping, setakat beli
cenderamata tue adalah...
Oh... saya pernah beli macam tong kecik diperbuat dari kelapa? siap ada tutup.. saya beli RM 250 B. Lepas tue masa pegi IKANO, dekat kedai tue pun ada jual sama macam yg saya beli kat Bangkok, tapi harga dia RM 75.00.

ehmm barang2 apa2 laaa .... cam bag ke ... dia punya thai silk ke ... souvenior dia ke ... sbb tak tau nak budget bape .... ini first time nak gi ... morningdew slalu ke gi bangkok ?

Chic dah berapa kali jugak ke Bkk. Selalunya duduk di Pathumwan Princess dekat WTC and MBK shopping ctr. Chatuchak is a weekend market, cuma buka hari Jumaat, Sabtu dan Minggu. Pegi sana kena make sure jangan pakai baju tebal, dan kalau boleh bawak sebotol air dan minyak kapak. Sebabnya, tempat dia terlalu penuh sesak dengan orang dan bahang dia semacam. Berapa kali ke sana, ada nampak orang sampai pengsan2 sebab tak boleh tahan, panas sangat.

Shopping di Bkk memang lah seronok dan murah, tapi kena lah berhati2. Selalu nya orang akan menawar sebanyak 50% atau lebih. Itupun kenkadang, kita dapat tau kemudian nya, di kedai yang lain, dimana harga dia fixed price, lebih murah. Ada pros and cons nya. Oleh kerana itu, Chic lebih suka shopping di MBK kerana tempat dia berhawa dingin dan harga dia kira dah ok ler tu bila dah convert duit kita.

Lagi satu, sebelum tawar menawar, make sure memang ada niat nak beli. Kenkadang mereka marah kalau dah tawar2 kita tak beli. Tak pasal2 kita di maki hamunnya....

Rate

1

Originally posted by WinXP at 7-7-2004 09:05 AM:
hi seme ... sesape yg penah pegi bangkok ke ... Win nak tanya price range thai silk kat sana bape baht ek ? and shopping kat sana barang mahal dak kalau dibandingkan ngan currency sini ? okies ...  ...

Aiseh Win.sorila tak ingat la harga tapi Thai silk memang cantiklah Saya banyak beli waktu di sana.Pak Belanga belikan jadi tak berapa perasan harga pula.Kalau you dah beli nanti balik,cite.Saya pun nak ke Bangkok hujung tahun ni,ingat beli silk sana dan terus tempah sekali. Mak Mentua buat gitu.Pak Belanga pun ada tempah suit di sana,murah dan kualitipun baik.ada siap 24 jam ada 2 3 hari. Ko naik water taxi dalam klong tu jangan duduk depan depan sangat,nanti tempias air klong hitam macam air kopi tuh.Aku kena dah! Di muka pula tu,cait!

Follow Us
Iris This user has been deleted
Win, I ada pegi Bangkok setahun yg lepas.. cuti2 Thailand dlm 10 hari.. tumpang service apt member yg kena outstationed kat sana.. from there kitaorg pandai2 jalan sendiri coz weekdays member keja.. but tempat yg kitaorg duduk tu dekat ngan Pratunam Market, jalan kaki je.. one thing good taxi kat sana very reliable & byk giler, naik cakap je nak g mana, takde yg reject kita, tak mcm taxi KL.. except bila rush hour diaorg pilih tempat gak.. siap boleh pilih nak naik taxi Altis jer hehehe...

kalau nak g tour memana cari je tour agency yg byk kat deret2 kedai.. among the tours dia ada pegi floating market, tempat ular, cultural village, temple etc.. floating market dia tu dah takde yg real dah.. diaorg still kekalkan for tourists' sake semata2.. and betul kata belanga air dia sungai dia kotor giler.. kitaorg siap nampak ada ular lagi dlm sungai tu.. heeeee.... but interesting la.. kitaorg beli fruits bukan main byk kat situ.. oh ya fruits kat sana memang sedap2.. sampai skrg teringat2 nak minum air kepala bakar... sedapnya!! souvenirs tak payah beli kat tempat2 tourist ni, mahal.. baik beli kat kedai2 kat town or kat chatuchak, lagi murah.. nak beli baju2 tepi2 jalan byk stall2, murah2.. cuma kena tengok kualiti dia la.. thai silk byk kedai ada jual.. kalau yg biasa2 tu dlm RM100 boleh dpt sepsg.. yg lagi cantik (byk benang emas) mahal sket la, dlm RM150 kalo tak silap.. my advise, bawak duit byk2 coz tak penahnya cukup.. rasa byk giler brg yg nak dibeli.. even kat pasar mlm dia sarung bantal kusyen sulam2 murah giler.. boleh dpt dlm RM7 jer.. kat sini I tengok kat Lovely Lace, the same thing dia jual sampai RM39.90!

pjg lak cerita.. tapi kalau ada peluang memang nak pegi lagi..

Rate

1

Saya selalu duduk dekat Kho san road aje sebab murah, dekat situ ajelah dah bersepah kedai, kalau malam aje meriah juga sebab tribal people datang penuhkan jalan untuk menjual selalulnya kraftangan mereka.

Betul kata chicsee kalau u nak beli, barulah tawar, u mesti tak sangguplah tenguk jelingan dia org tue kalau u sekadar tanya aje.

Chatuchak is a weekend market, friday selalunya utk pemborong, sunday dan saturday selalu utk public. Kalau u letih berjalan, dia org ada buggy car free kalau tak larat nak jalan.

Kalau u terlepas weekend market, pergi aje dekat Chinatown, lebih kurang macam weekend market juga, cuma beza buka everyday, kedai dekat sini pun macam laut... dari satu jalan ke satu jalan u kena pergi, luas betul...

Iris This user has been deleted
one thing yg interesting about bangkok ni, tak payah nak tunggu pasar malam nak beli brg kat stall2 dia kan morningdew?.. memang hari2 and at all times ada .. pegi mana2 tempat pun ada.. rugi la i tak sempat gi chinatown dulu.. ni yg rasa nak kena pegi lagi nih..  chinatown tu exactly mcm chatuchak ke morningdew?

Pasar yang chinatown luas betul, kalau bahagian yg jual emas, kedai emas aje, emas semua pakai gantung aje, sayup mata memandang, kalau baju, jual baju aje, besar jugak, dulu sesatlah masa kali pertama pergi, masa tue jumpa satu barang, masa nak beli, fikir, nantilah, manalah tahu jumpa lagi menarik, rupanya dah tak jumpa, nak balik semua, dah tahu tahu camana nak pergi...
Kalau pegi bangkok weekday, pegi sini ajalah, tapi kalau weekend, pegi aje dua-dua tempat, menarik...

amik package kat agent...murah..

ehmmm shopping kat thailand mmg sonok ... banyak bende nak beli ... dapat tgk macam2 .... :clap: but Win banyak beli accessories rumah jek ... kain tuh ade laaa 3 helai ... harga not bad ... bargain lagik ...

pernah pi... tak sampai bangkok... hingga ke Yalaa + Pattani jer...
tp nin dah lama dah thn 1995...

banyak tul 7 eleven kat Bangkok ... selang 2..3. kedai jek ... mmg banyak ...

Originally posted by morningdew at 2004-7-7 11:07 AM:

Oh... saya pernah beli macam tong kecik diperbuat dari kelapa? siap ada tutup.. saya beli RM 250 B.
Lepas tue masa pegi IKANO, dekat kedai tue pun ada jual sama macam yg saya beli kat Bangkok,
tapi harga dia RM 75.00....

Saya keliru kat tulisan harga RM 250 B .  RM 250 atau 250 Baht ?

Saya rasa  250 B ,  iatu  ~ =  RM  25  , betul ke  ?

Originally posted by Ekka at 6-1-2005 14:06:

Saya keliru kat tulisan harga RM 250 B .  RM 250 atau 250 Baht ?

Saya rasa  250 B ,  iatu  ~ =  RM  25  , betul ke  ?

yea betul tu. tapi benda yang saya beli tu, dah banyak nampak di KL sehingga tak tahu sama ada origin dari Thailand or Malaysia.

hazel This user has been deleted
Korang kasilah list apa yang boleh dapat kat bangkok.. aku dah pegi hatyai, tapi tak de benda..

Actually aku nak carik barang2 utk butik aku..
Kalau ada banyak benda boleh dapat kat Bangkok, nak jugak aku pegi..
Selalu ambik barang kat vietnam aje.. pastu kawan aku tolong ambik kat beijing.. tapi barang vietnam ngan beijing lebih kurang sama..:ah:

Originally posted by hazel at 6-1-2005 16:28:
Korang kasilah list apa yang boleh dapat kat bangkok.. aku dah pegi hatyai, tapi tak de benda..

Actually aku nak carik barang2 utk butik aku..
Kalau ada banyak benda boleh dapat kat Bangkok, na ...

what kind of boutique ?
kena senaraikan keperluan dulu then i tenguk dekat mana boleh cari.

hazel This user has been deleted
Originally posted by morningdew at 6-1-2005 04:46 PM:

what kind of boutique ?
kena senaraikan keperluan dulu then i tenguk dekat mana boleh cari.

sort of household punya barang n womens apparel..

Table runner, table cloth.. bedsheet, cushion cover, curtain.. silk, scarf.. shoes (esp yg embroidery n manik).. blous but not yg terlalu murah yg tak de quality.. make-up box.. macam2 lah dew tapi semua berkaitan ngan pompuan..

chatuchak market,bangkok is the place...p hari jumaat,ari jumaat utk wholesale...tapi barang ada yg sama ngan vietnam...dulu2 penah gak ambik embroidery handbags bawak sini..tapi dia slow moving item...mungkin masa tu tak vogue kut...skarang ni cuma pegi cari paintings atau decorative item utk house interior,tu pon bila ada client nak...utk bag try kedai ni..vari us fabric n bag shop,jatujak weekend market,section 3,soi2 email :variationsdesign@hotmail.com