CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zarul427

MERGED : All About Medan, Sumatera Utara

Close [Copy link]
Reply 2320# syafiq78

syafiq78... baru je pegi 24-26hb feb lepas. ni kat opis masih terbayang2 kecantikan danau toba tu...
erm, saya ni jenis redah je syafiq... ape2 yang orang kate murah n selesa. tak yah imagine hotel 4bintang ke atas ye kalau rate 65 ribu tu.

bagi sya, tak penting duduk tempat mahal2 sebab kita jarang dalam bilik... byk berjalan je...

tips:

1. tukar duit siap2 di malaysia. sebab ada terjumpa org malaysia tukar duit di indonesia dan rugi banyaaakkk... try carik2 usha2 kat money changer.
2. bawak biskut2 sikit2, kot2 lapar tak dpt makanan halal, leh aaaa kunyah2 dulu. bawak botol air dari malaysia. senang isi air n gantung tepi bag belakang.
3. sape2 orang local nak menolong, jangan layan sgt. just senyum, cakap baik2.... dorang nak duit je...
4. gk dulu kedai tu halal ke tak. sebab banyak kedai nama macam islam, tapi bukan..jgn termakan anjing salai sudahhhh...
5. minum jus2 yang dijual di medan or mana2 tempat di indonesia.. sedap sangat!! pekat, murah n berkualitas. tak macam kat tempat kita, air gula je lebih....
6. make friends dengan orang luar. aku tak tau la kenapa org malaysia sombong betul kalau saya tegur... hallo!!!! berangan sangat pegi oversea ke kaedahnyer waima 45 minint saje naik flight dari kl??!!! heran betul. jmpa 2 org mamat malaysia di parapat, sombong bajet macho tp macam bodoh tertanya org indonesia...sah2 aku duduk dekat depan dorang n senyum siap semua oang indonesia cakap, "itu org malaysia ya pak..mungkin bisa tanya...." kat dorang, tp dorang buat bodo.penat je aku senyum.. p mampus ko duit kene tipu!!!. pastu jumpa sorang makcik(tahap makcik perasan pakai beg hermes tiruan hahahahah) di tiara hotel medan perasan dia tu kaya sangat..hello..hotel tu tukar duit malaysia baru je 150hengget...aku siap tempah 2 malam lagi dan dah bayar tp aku tak nak duduk n burn takdelah nak menunjuk macam ko!!!!! n terjumpa mamat malaysia kat airport, ya ampun.................... pikir ko hebat sangat ke kat medan sambil jeling2 aku pakai sloar lipat2 kaki sebab nak solat?!!!! hello..ko naik air asia je punnnnn
7. terpanjang plak tips kat no 6 tu... tips seterusnya ialah, berdoa agar diberikan kemudahan olehNya..jgn tinggal solat

byk lagi tips2 kat jakarta, bandung phnom penh siem reap kuching kk penang suma tp malas nak tulis... insyaAllah kalau rajin saya tulis...

mmg ya....,kita ni klu nk bjlan tmpt org....nak bg tau gak.....,muka jgn sombong,......manis muka...,klu xnk ckp lelok....,insyallah...dipermudahkan segala urusan.....,esok akan ke medan flight pg.. smpai 3mac.........balik nti ahkak story k..........mudah-mudahn selamat pergi n balik...

mmg ya....,kita ni klu nk bjlan tmpt org....nak bg tau gak.....,muka jgn sombong,......manis muka... ...
noremz Post at 28-2-2012 09:31

semoga slmt pegi dan pulang noremz

Percutian yang memenatkan.  Banyak habis masa on the road.  Passtu tak dapat shopping kat Medan.  Dah bagi tau dah nak pergi shopping kain batik tapi driver tak bagi tau yg kedai tutup petang.  Grrrrrrr .. betul kesian kat mak konon nak bawak buah tangan kain batik dari Medan nak bagi kengkawan tak dapat.

Reply 2242# su_insan

Su, saya terkilan driver Pak Adi tak beritahu kami yg pasar ikan tutup petang.  Saya nak beli telekung & kain batik tak dapat.  Klu saya tahu pasar ikan tutup awal hari masa nak ke Lake Toba tu saya mintak dia singgah dulu.  Memang tak enjoy sgt sebab tak dpt beli barang2 yg diingini.

Follow Us
Reply 2325# CUN

sampai medan pukul brp? Mcm cun tak enjoy jer cuti ke medan tu

kat medan dekat mana murah nak shopping souvenir  baju2 telekong semua tu eh?

nak kata murah tak jugak..murah lagi jakarta...

Reply 2328# abu_aqeel

kata kt pasar ikan...kena betul pandai tawar menawar

Reply  su_insan

Su, saya terkilan driver Pak Adi tak beritahu kami yg pasar ikan tutup petang.   ...
CUN Post at 28-2-2012 12:39

Memang la Pasar Ikan tu tutup dlm kul 5.00pm mcm tu....Sian awak...tapi pada saya awak x shopping kat Pasar ikan tu pun x pe sebab brg kat sane mahal2 la...
ini pendapat saya la...sebab saya buat senarai pertukaran wang jadi saya tahu harga kat sane mcm maner....
saya pun x shopping apa2 kat Pasar ikan tu...tapi kat TOMOK saya shopping habis-habisan    
sebab boleh tawar harga giler2

nak kata murah tak jugak..murah lagi jakarta...
masterplan Post at 28-2-2012 17:21

Betul tu...x de la murah sangat barang2 kat Medan tu.....Yang saya dengar org cko kat Bandung murah....

Kepada Cun standby duit shopping ke Bandung la pulak ye...  

Saya akan keMedan bersama keluarga pada awal bln april. Ingin memohon jasa baik rakan2 dlm Cari Forum ni utk maklumat supir dan hotel. Takut kena tipu bila pegi tempat x pernah sampai. So sebelum aper2 baik kita buat persediaan kan.

Terima Kasih.

Reply 2327# cmf_htc

Sampai awal kol 10:00am terus gie hotel check-in hotel.  Plan mandikan budak² pass2u gie jln² (almaklumlah kuar dari rumah subuh²).  Ingatkan bila dah mandi badan dah segar blh jln² rupa² nya ke lain lak jadiknya.  Abg ngan adik tiduq sampai kol 2:30 ptg.

Perut dah kebuluruan ni tak breakfast & lunch lagi.  Nak keluar tapi kena tunggu adik & mak sampai.  Contact dia org tak dpt², suspeck mesti dlm flight.  Tunggu punya tunggu, lastnya adik & mak sampai kol 4 ptg.

Nak keluar kesian lak dia org baru sampai dok lagi kat hotel, last²nya kuar kol 6 ptg.  Sampai jer kat Sun Plaza gie cari tempat makan dulu dah lapar.  Tengah² makan si abang lak merengek-rengek macam tak selesa dok kat wheel chair.  Dalam kol 9:00 mlm gerak kuar dari Sun terus sampai hotel terus tidur.

The next day si Pak Edi sampai kol 10:00 pagi.  Beritahu dia plan nak shopping kain sarung, jln² kat Danau Toba (tengok air terjun sekali).  Dlm perjalanan klu kita org nak beli buah tangan nanti singgah.

Dia sikit pong tak suggest nak gie mana padahal dia lebih tahu pasal Medan.  Dia buat² tak tahu pong.

On the way to Danau Toba tak silap Cun lah lepas dari Tebing Tinggi ader org jual² dodol, kerepek dll.  Cun mintak dia singgah alasan dia nanti balik kita singgah.  Cun ader beritahu takut tak sempat nak gie pasar ikan jadi kita singgah lah.  Dia buat dek jer!!!!

Last² sampai Danau Toba petang.  Bila sampai check-in hotel ajak dia kuar dia boleh tidur lak.  Suruh gak hubby kejutkan dia nak tak nak dia bangun.  Itu pong dia terus nak gie makan.  Mungkin bangun tidur lapar kot.  Memandangkan tengok dia malas nak bawak kita org gie shopping, Cun paksa gak dia gie bazar yg jual buah tangan takut nanti keesokan harinya tak sempat nak gie tempat lain.  Dengan muka macam terpaksa dia patah balik.

Pengalaman masa kita org lepak kat tepi tebing ader lah abg bot ni offer pusing² pulau Samosir.  Dia charge 300,000 IDR.  Tiba² si pak Edi nak panggil dia dok chat aper tah tak tahulah.  Pakcik tu pong tanya lagi sekali kat kita org confirm ker nak gie.  Kita org setuju tapi harga dia entah tidak semena naik lak 600,000 IDR.  Cun & adik suspect si pak Edi ni yg mark-up duit.  Aduiiiii .... grrrrr ... Adik Cun tu mulut laser sikit terus sound "kenapa lak naikkan harga ingat kami org M'sia banyak duit ker ???" Berubah muka si Edi tu ... tapi kesian pakcik tu macam sedih sebab kita org tak jadik.

Esok pong dia tak nak singgah kat bazar tu lagi sekali sebab mlm tadi masa kita org kuar banyak kedai dah nak tutup.  Cun paksa dia gak singgah at last pergi jugak.  Passtu masa balik Cun soh dia drop kat tepi lereng bukit nak tangkap gambar dari atas bukit view Danau Toba buat deeekkkkk jer ... air terjun pong kita org tak pergi ... alasan dia nanti tak sempat nak gie shopping kat Medan ... eee gerrrrrrr ...

Masa on the way balik dia berhenti kat mana entah tempat jajan dodol tu kelas ader aircond.  Cun mintak dia singgah kat tepi² jln jer dia kata kat dlm kedai lebih bagus. Issshhhh !!!! Berhenti kat tebing tinggi makan cendul, pass2 ingat nak gie jln² kejap ader jer alasan dia nak cepat.

Sampai kat Medan nak dekat kol 7 banyak kedai dah tutup, dia sikit pong tak offer nak tengok tak dekat dataran mungkin ader kedai yg bukak malahan dia terus soh kita org balik hotel.

Rupa²nya adik Cun ader terdengar dia dah ada plan nak jumpa member².  Ayatnya "Nanti mlm kita jumpa".  Pandai dia sebelum dia hantar kita org gie hotel masa tu dekat Perbaungan (lebih kurang 1 jam dah nak sampai) dia isi minyak full padahal minyak dia masih ader separuh lagi.  Masa dah sampai hotel Cun sempat intai tengok meter minyak dia.  Masih ader 3/4 lagi.  Ini mesti nak gie ronda² sebelum dia hantar kereta.

Inilah pengalaman Cun masa kat Medan.  Memang tak enjoy.  Sebenarnya klu Medan ok tapi org² yeee memang banyak yg mengambil kesempatan.  Cun berjaya menepis ulat² di Airport tapi terkena jugak dengan si Pak Edi.

Reply 2332# su_insan
Insya'allah cadang nak gie Bandung.  Duit shopping yg sepatutnya guna kat Medan tak jadik guna ingat nak simpan gie Bandung.  Ni tengah dok keneng hubby utk dapat approval nak booking tiket gie Bandung.

Reply 2334# CUN

nasib tak baik cun pula terkena dgn supir...dgn Pak Edi ni mcm mana cun kenal ? mmg geram la dgn supir tu..nk duit kita ingat kita dtg ni yg jenis berduit byk sgt kot..apala...{:4_191:}

Reply 2333# aziszai

maaf ye..info2 byk yang dah diberikan oleh kawan2 yang lain...apakata awak baca dulu then kalau tak faham atau ada kemusykilan bolehlah bertanya pada teman2 yang lain..cara itukan lebih bagus :-)

cun, haru betul dapat supir yang macam tu..err kenapa kerek sangat ekk?walhal kita bayar bukan free huhuhu

Reply 2333# aziszai

sblm nak buat persedian awak blh selak2 dr awal page lagi...sy pun dah kena byk kali khatam. mmg byk info hotel supir yg awak akan dpt...then blh la start merancang. nak kena tipu tu sy pun tak berani nak jamin. sy sendiri pun akan pegi seminggu lebih lagi ni..insyallah..

Reply 2335# CUN

dari mana dapat supir ni?? Reveal la kat cni blh share dgn kawan2 yg lain. Masa keta sy rosak dulu ( ambil riko) kawan dia datang tolong nama Pak Edi jgk. mmg pendiam orangnya......pelanduk 2 serupakah???