CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 20200|Reply: 74

Barah-akibat penggunaan bahan dlm Shampoo

Hai..

Aku baru je terima email yang menyatakan Shampoo boleh mengakibatkan barah!!!

Barah akibat penggunaan bahan dalam Shampoo . Balik rumah dan pergi periksa. Tukarlah ke jenama lain sebelum terlambat, jika kandungan dalam shampoo anda mengandungi Sodium Laureth Sulfate atau ringkasnya SLS . Bahan ini akan menyebabkan barah dalam jangka masa yang panjang dan ini bukannya jenaka. Shampoo yang disahkan mengandungi bahan ini ialah; VO5, Palmolive, Paul Mitchell, L'Oreal, Hemp Shampoo terbaru keluaran body shop, Nature Force dan lain-lain lagi. Shampoo Clairol's Herbal Essence adalah satu-satunya yang mengandungi Sodium Laureth Sulfate secara tunggal. Meskipun pertanyaan telahpun dibuat terhadap syarikat ini dan jawapan dari mereka ialah, "Ya memang kami dah tahu masalah ini tetapi kami tidak boleh melakukan apa-apa kerana kami memerlukan bahan yang boleh mengeluarkan busa yang banyak". Dalam pada itu, Pasta Colgate & Dee  Dee (untuk kanak-kanak) turut mengandungi bahan yang sama untuk penghasilan busa.

meh kita kongsi bersama-sama...apa pendapat anda!!!!

memang tak dinafikanlah syampu ni banyak mengandungi bahan yg terlampu, kalau tak silap aku lah dulu rejoice rich tu ada kekawan yg pakai rambut banyak yang gugur, diaorg syok je kata rambut lurus tapi tak sedar atas kepala tu dah sampai nampak kulit kepala, aku memang tak pakai jenis yg berada dipasaran ni dah lama aku pakai syampu yang tak mengandungi bahan  kimia anak aku pon sama, bukan aper takut gak rambut cepat beruban,

huwaaa...aku pakai herbal essence....dove ade x? aku nk tuka dove ar....

aku pakai colgate gak!!! hadeiii....xkan nk tuka ubat gg kayu sugi kut....xsodap ar..

Originally posted by lorenabobbit at 10-10-2006 12:52
huwaaa...aku pakai herbal essence....dove ade x? aku nk tuka dove ar....

aku pakai colgate gak!!! hadeiii....xkan nk tuka ubat gg kayu sugi kut....xsodap ar..

nanti kalau nak tukar shampoo..ko gi tengok kandungan shampoo tu..ada tak kandungan SLS...

Oh Tidak

baru jer tukar syampoo CLEAR

rupanya CLEAR ader bende nie SLS

aku tensen....asyik kene tuka syampu je....sume syampu aku dh pakai...ni nk kene tuka lg....

Follow Us

Reply #2 mata_bulat's post

mata, ko pakai syampoo apa ? Aku pakai syampoo Selsun Blue. Ada tak benda tu ekkk

ala SLS ni sume bende berbuih ade..sbb die untuk buih tu..
kang shampoo takde buih tak bes la plak..

start dgn pileh cleanser takde SLS..sbb cleanser byk yg takde SLS..tapi takde buih la.
kalau shampoo mmg takleh lari la.

Originally posted by KaKLaLa_Lost_id at 10-10-2006 01:01 PM
Oh Tidak

baru jer tukar syampoo CLEAR

rupanya CLEAR ader bende nie SLS

sama la kita..i:geram::geram:..abis tue nak pakai shampoo apa yg takde SLS nie..majarity shampoo ada bahan nie tapi kita kena limit kan pengunaannya..jgn guna selalu la..

Abih nak cuci rambut pakai apa? :hmm:

CLEAR ada..
barangan mandian baby J & J pun ada..
takkan utk baby pun ada??

Originally posted by Annalisse at 10-10-2006 14:30
Abih nak cuci rambut pakai apa? :hmm:

aku nak check..shampoo Amway ada tak mende nie..jap lagi aku bagi tau...:hmm:

lorr aku pon br tukar clear tu...dh tu nk pakai syampoo pe lak...baby punya pon ade ker...baik aku check kt umah...takut wooo...nk bersih punya psl...nnt merana lak...

Originally posted by fifie_olin at 10-10-2006 16:09
lorr aku pon br tukar clear tu...dh tu nk pakai syampoo pe lak...baby punya pon ade ker...baik aku check kt umah...takut wooo...nk bersih punya psl...nnt merana lak...

aku dah tengok..shampoo Amway bebas dari bahan tu...emmm selamat aku...

[ Last edited by  beeboy at 11-10-2006 08:57 AM ]

aku check mandian bayi brand pureen pon ada gak...rupa2nya byk lg produk yg guna bahan nih...dlm pencuci muka pon ada gak...

isk bahaya la...

Sample Textmata, ko pakai syampoo apa ? Aku pakai syampoo Selsun Blue. Ada tak benda tu ekkk

saya pakai syampu dari produk malam, dari cendawan merah tak mengandungi benda2 tu, selamat gak digunakan untuk baby, aku dah lama tak berminat nak pakai produk kat pasaran ni bukan aper masa aku belajar hairstylis dulu duk cuci rambut org sampai tangan aku kecut dibuatnya dengan jenama terkenal ni, kuat betul bahan yang digunakan tu pasai aku tak berminat sangat yg jenis yang bejenama dan yang berada dipasaran ni,  syampu yang aku pakai ni tak lak kecut tangan aku hehehe sebelum ni aku pon jenoh gak cari syampu yang elok tapi last jumpa yang ni tu yang sesuai

Sodium Laureth Sulfate atau SLS mmg terdapat dalam kebanyakan shampoo+sabun bagi menghasilkan buih even dlm baby shampoo brand J&J, Pureen, Anakku dll.
Kalau x mau pakai shampoo ada SLS beli shampoo yang cari more natural ingredients mcm Royal Heritage, Natur Herbs

aiyark!!!pantene ade tak??

Originally posted by sharingan86 at 11-10-2006 02:06 PM
aiyark!!!pantene ade tak??

Pantene, Head&Shoulder, Palmolive, Loreal, Clairols Herbal Essence, Sunsilk etc..antara brand yang ada SLS

Originally posted by honey_dew at 11-10-2006 14:24

Pantene, Head&Shoulder, Palmolive, Loreal, Clairols Herbal Essence, Sunsilk etc..antara brand yang ada SLS

Kesannya xakan kita lihat sekarang tapi tunggulah dlm masa 5-6 tahun...sedikit demi sedikit kita akan tau kesan2nya...apa yg aku tau syampoo Rejoice paling kuat bahan2nya sbb kawan aku pakai shampoo tu makin ketara keguguran rambutnya..tapi aku dah syorkan supaya tukar ke shampoo Amway...xtaulah mcmana skrg nie