CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 34994|Reply: 245

Product Mayfirst - pendapat korang?

erm.. tak tahulah kalau topic nih dah ada ke blum.. selak page blakang tak jumpa. I came across this products early this year.. and skangni tgh berura-ura nak try.. tapi nak tanye gak kalau² ada sesapa yg pernah cuba. yelah... promosi memangla diorang cakap itu ini.. nak dengar testimonial sebenar kengkawan yg dah guna.

I'm eyeing on the product called "Femaling" ngan "Mesmerize"... pendapat anyone?? should I go on.. or forget it? opinions?

ira,
mi penah try femaling..habis one box, untuk 2 bulan..errmmm kat mi tade pape kesan dlm jangkamasa tu..not sure la kena continue lagi baru nampak kesan ker..then, mi penah beli minuman kesihatan untuk wanita tu, apa nama dah..ala lebih kurang le dara tu, errr manjakacip ke hape..smpai skang ada dlm peti ais..tak habis pun sebotol..pemalas nak minum, dh half bottle telan, tp tade apa yg memberangsangkan..hehe lagi satu mi penah try, pil utk wanita tu, dlm bottle putih merah kalo tak silap...pun lupa nama..habis sebotol..tp takde apa kesan yg nak nampak..

hb plaks, penah try pronoton, pastu minuman utk lelaki tu..lupa nama...habis 1st pack, tak continue dah..dia kata tade kesan ape2 pun..maybe tak sesuai kot ngan kitorang...masa tu hb siap register jadi ahli..tp ingat nti nak beli colostrum tablet tu..cam best je..hehe

[ Last edited by  mimi_19 at 3-11-2006 11:09 AM ]

oo.. takde kesan ker? baca kat testimoni ngan FAQ diorang kata dalam 1-2 wks dah ada kesan.. hmm..

pikir banyak kali nak beli nih sebab menda dia mahallll... yg femaling ngan mesmerize tu masing2 dah 90+ ngan 60+.. pastu tahan setengah bulan je kan? kat kotak kata makan 2 bijik sehari.. ader 30biji je satu kotak.

erm.. memang dia ada barang lain.. tapi ira nak try 2 tu jer.. mimi makan camne aturan dia ek? pastuh, benda nih tak effect pape ker.. sbb diorang kata it's somehow would increase the hormone level.. takpe ker?

femaling tu sekotak ada 30 biji..cara makan 15 biji sebulan..kena makan sebiji sehari bermula 1st day period sampai hari ke-15..then 15 biji lagi continue makan next period pulak..camtu la aturannya yg org kat hq tu explain...so skotak femaling tu utk 2 bulan..dr segi kos, wp rm98, oklah sbb tuk 2bulan kan..tp kalo ikut org kat hq tu, memang kesannya cpt..tp bila takde kesan kat mi, tu yg malas nak continue..lain la masa tu dia kata, kesannya amik masa skit, then mi maybe akan continue..hehe

pasal hormon tu..sbb kandungan nya ada herb nama mirifica tu kan..b4 that mimi penah makan produk yg mengandungi mirifica gak..keluaran st herb..tp sama je takde kesan..and setahu mi, sekiranya hormon kita dh ok, walau kita makan herb tu, tade pape effect..and takkan menampakkan kesan pape sbb hormon dh ok kan..but if kita ada problem inbalance hormon, bila kita makan mirifica base product ni, kesannya akan nampak dlm masa yg singkat coz herb ni yg terbiak kat thailand..

so disimpulkan, maybe hormon mi dh ok, tu yg tak nampak effect pape...tak rugi ira nak try..

produk mayfirst yg paling berkesan..pronoton tu..utk lelaki ler..tapi dah dengar byk testimonial yg bagus...bukan utk seks jer..tapi masalah kencing manis dan jantung...

nnt kita dptkan info lagi..

Originally posted by riss_1688 at 3-11-2006 03:12 PM
produk mayfirst yg paling berkesan..pronoton tu..utk lelaki ler..tapi dah dengar byk testimonial yg bagus...bukan utk seks jer..tapi masalah kencing manis dan jantung...

memang le utk lelaki riss..:bgrin:

Follow Us
oo... tapi kalau beli mahal² tapi kesan tarak tak best gak. kang jadik satu lagik bahan pameran kat rak ubat. hehe..

riss,
ada testimoni betul pasal produk yg pempuan punye ker.. yg laki punye takmo ler.

produk mayfirst ni...yg paling laku pronoton jeeee....kat sini berebut2 lelaki makan..kihkih:nerd:

prononton tuh berapa hinggit ek

Originally posted by KaKLaLa_Lost_id at 3-11-2006 05:41 PM
prononton tuh berapa hinggit ek

sebijik Rm6..

fuh mahal jugak ek....makan setiap hari ker atau setiap kali nak ehem....

Originally posted by KaKLaLa_Lost_id at 3-11-2006 05:59 PM
fuh mahal jugak ek....makan setiap hari ker atau setiap kali nak ehem....

4 hari pertama...kena makan 2 biji skali selepas makan...
lepas tu..ikut kesesuaian..nak makan 1 biji ke..2 biji kee..
ambik waktu malam paling sesuai..kalo siang takut lain macam je...:nyorok:

Originally posted by tembamgirl09 at 3-11-2006 06:02 PM

kalau makan siang hari lain macam ek...takper lala ngan suami satu tenpat keje

sempat ah buat siang hari ahahahhahahahha

Originally posted by KaKLaLa_Lost_id at 3-11-2006 06:04 PM

kalau makan siang hari lain macam ek...takper lala ngan suami satu tenpat keje

sempat ah buat siang hari ahahahhahahahha

kehkeh...lala nihhh:nyorok:

Biasa ngan Mayfirst nih.

Makan Femaling for 6 months.  Hasilnya, kulit gebu jer.  Not sure about other changes sbb I am unmarried.  Kawan yg makan Femaling ni *she is married* said it was an amazing product.  Kekekeke.

Tapi aku dah 2 bulan stop sbb makan jamu biasa.  Nak beli Femaling rasa cam budget lari jer .  Wakakakaka.

Originally posted by riss_1688 at 3-11-2006 03:12 PM

Untuk keseluruhan  le........

Mesmerize and Femaling bukan semua org boleh makan esp yang breastfeeding, cancer pada organ sensitif-estrogen seperti ovari, rahim (uterus) dan payudara hendaklah elak dari mengambil produk ini.

Pronoton untuk lelaki bukan sekadar seks je..melancarkan peredaran darah, jantung, masalah kencing tak lawas, kesuburan dan banyak lagi..mmg proven effective.

[ Last edited by  honey_dew at 4-11-2006 09:38 AM ]

hai sumer....

boleh join?

saya pun nak citer sikit pengalaman menggunakan produk Mayfirst..

first time kenal produk ni saya ambik Colostrum Immune Ig.. masa tu tgh pregnant.. so yg lain2 mcm femaling and mesmerize tak berani ambik... so far ok Colostrum ni.. murah pun murah.. supplement utk sebuln.. best rasa ada rasa mcm horlick skit kat tgh2.. pastu anak saya yg umo 2 tahun pun suker makan.. tiap2 hari mintak ckp pelat dia... 'Mama min min'.. dia nak vitamin hehe... produk ni utk daya tahan penyakit.. so far anak saya tak penah lagi kena selsema/batuk.. dah dekat 7 bulan ambik.. tapi bukan tiap2 hari la..

dlm masa tu gak saya try Pearl Spirulina... muka saya yg jerawat halus2 ni dah tak kuar... feminine hygine manjasuci wash tu pun ok.. sejuk dan harum jer... dah kurang  kegatalan.. hehehe... lagi satu masa time pregnant kaki saya asyik krem masa tgh tido.. bila saya pakai minyak yusnisi ni ok plak..sapu kat betis dan tapak kaki before tido..

ermm apa lagi ekk produk ni yg saya dah try masa pregnant... itu jer kot..

lepas bersalin plak saya pakai Nano FIR..
still makan colostrum ngan pearl spirulina sbb breastfeeding..
dlm masa lepas pantang saya alami keputihan yg teruk gak la..
saya ambik mesmerize (mak saya punya.. hehe)
ambik sehari sebiji ajer selang2 hari.. tgk baby ok..tak der cirit.. so continue.. lepas abih sepapan ada dlm 10 kapsul.. hilang terus gatal2.. so skrg maintain pakai manjasuci wash ajer..

Originally posted by tembamgirl09 at 3-11-2006 06:02 PM

actually pronoton ni agak kuat effect nyer utk org yg ada penyakit.. if makan 2 biji pada hari pertama, saya rasa org tu akan dpt sakit kepala yg amat teruk.. mungkin berlarutan smp 2-3 hari.. byk kes yg saya dah dengar.. so dinasihatkan try 1 biji dulu pada waktu malam.. pastu minum air kosong byk2... if dpt habiskan (if beli 10 caps) insyaAllah semua penyakit yg ader mcm yg selalu saya dengar darah tinggi, kencing tak lawas, kencing manis, sakit urat, erm apa lagi ekk..semua ni akan hilang... mcm penyakit kanser prostat tu.. personally tak der org citer kat sayer.. hehe.. mesti la derang malu nak citer kat saya ni...

but bg yg tak der penyakit... cth husbend mimi ambik pronoton kan.. tapi dia tak rasa apa2... so jgn risau..tak der kesan apa2 tu.. maknanya dia sihat walafiat..

org perempuan pun boleh ambik pronoton..