CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4678|Reply: 33

Bantulah hambamu ini ya allah

askum semua. kwn2 mawar ada masalah ditempat keje ni skit. even tempat keje ni majoriti org islam tp hanya islam pd kad pengenalan je. tonggang pompuan semua halal bg mereka. yg buat saya panas sgt ni ade sorang mamat ni kata minum arak tak haram. siap boleh kata kalo org yg minum air suam tu lak yg jatuh haram.saya memang PANAS dan bergaduh dgn diorang td. diorang ni org kl la kono2nya, tak tau hukum hakam tp bila dh diberitahu ada je yg membangkang. siap kata kalau org alim yg ada tanda mcm lebam tu katanya sbb saje je masa sujud tu di tengeh kat sejadah. saya memang hilang sabar td. tak tahan punya pasal saya kuar ofis kejap. now br saya ok skit tp panas tentang soal agama di buat main memang membara. tolong la.

Rate

1

Originally posted by mawarmatahari at 13-11-2006 01:55 PM
askum semua. kwn2 mawar ada masalah ditempat keje ni skit. even tempat keje ni majoriti org islam tp hanya islam pd kad pengenalan je. tonggang pompuan semua halal bg mereka. yg buat saya panas sgt ...

Assalamualaikum mawarmatahari,

2 PESANAN teman buat miker.

"Tinggalkan mereka..........serta berbanyak lah ber:pray: n lakukan sujud sejahtera"

"Jangan bertengkar walaupun kamu benar." - hadis

Wsalam

Rate

1

waalaikumsalam,

bagus jugak tu.  ada jugak yang menyampaikan sekurang-kurangnya.  kalau dia tak mau terima. itu antara dia dgn Allah.  yang pasti tanggungjawab mawar dah selesai.  di akhirat nanti dia tak boleh salahkan mawar lagi sebab mawar dah bagi tau dia.

[ Last edited by  ibnur at 13-11-2006 02:03 PM ]

Rate

1

Originally posted by ibnur at 13-11-2006 02:02 PM
waalaikumsalam,

bagus jugak tu.  ada jugak yang menyampaikan sekurang-kurangnya.  kalau dia tak mau terima. itu antara dia dgn Allah.  yang pasti tanggungjawab mawar dah selesai.  di akhirat nan ...

pssstttttt.........MOD Ibnur

TANGGUNGJAWAB seseorg TIDAK AKAN SELESAI sehingga tiba 2 perkara.

1. yg di tegur/dakwah itu mati ataupun
2. yg menegur itu mati

Waallahua'lam

saya ni pompuan, rakan kerja saya ramai lelaki.sebenarnya saya dh lama bersabar tp bila lama2 saya jd tak tahan agama saya dipermainkan. yg tak tau hanya mengangguk dn terima. keadaanya mcm ni, ada sornag staff ni berlagak mcm tau semua hal tentang agam ni, dia la yg bg fatwa tu, budak2 lain yg tak tau hanya mengikut.jd supaya budak2lain ni tak terpesong dgn ajaran yg tak betul ni saya membantah apa yg tak betul, dia boleh menghentak2 meja saya nk berdebat dgn saya konon2nya apa yg saya bgtau ni salah, dia yg betul. jelas lg nyata arak tu haram walaupun minum setitik, dia kata tak haram sbb arak dr buah yg halal.jahil betul dia ni

sbb rasa bertanggungjawab la saya tegur, sblum ni tegur dlm hati je tp bila dh melampau saya tk tahan dh

Follow Us
hmm.. apa kata mawar kumpulkan hadis2 dan dalil yang tepat berkaitan dengan arak ni..  antaranya yang boleh saya tolong ialah...

揝etiap yang memabukkan itu adalah haram.

askum semua. kwn2 mawar ada masalah ditempat keje ni skit. even tempat keje ni majoriti org islam tp hanya islam pd kad pengenalan je. tonggang pompuan semua halal bg mereka. yg buat saya panas sgt ...

kat mana tmpt keje mawar?.. mawar keje bank ke?..orang2 mcm ni mawar dah bgtaukan?.. dan mawar kalau bole .. masa solat sebut nama2 diaorg dlm solat.. minta Allah beri petuntuk dan Hidayat supaya mereka paham halal haram dalam agama..

[ Last edited by  sukabest at 13-11-2006 05:59 PM ]

[quote]Originally posted by winamp05 at 13-11-2006 02:52 PM
hmm.. apa kata mawar kumpulkan hadis2 dan dalil yang tepat berkaitan dengan arak ni..  antaranya yang boleh saya tolong ialah...

揝etiap yang memabukkan itu adalah haram.

Sebenarnya dia orang saja nak usik mawar sebab agaknya cara mawar sound dia orang "maybe" semacam aja. Orang lelaki biasa la nak pekena orang perempuan esp. kalau orang perempuan minority. Kalau orang tu islam...dah tentu dia tahu hukum hakam pasal arak tuh...kalau ikutkan perangai orang2 kat office mmg mcm tu..dia orang selalunya joke sinis aja. Kena sound joke jugak dengan dia orang...kalau sound direct mcm ustazah dah tentu kena balik!

Originally posted by loona at 13-11-2006 07:10 PM

Sebenarnya dia orang saja nak usik mawar sebab agaknya cara mawar sound dia orang "maybe" semacam aja. Orang lelaki biasa la nak pekena orang perempuan esp. kalau orang perempuan minori ...

mawar tak rasa dirang sound mawar sbb actually mase tu diorang berborak2 dan masa tu la masuk bab halal haram ni. tp sebelum ni pun dirang selalu bg fatwa yg ntah apa2 ntah. kat tmpat keje mawar ni majoriti islam tp solat tak puasa tak minum dan bab perempuan tu tak leh lari lg. staff pompuan ada tp lebih kurang sama je. nak kata mawar ni baik jauh sekali cuma mawr masih ada pegangan dan hanya mawar sorang yg bertudung dan solat disini.ntah la, mungkin tiba masanya mawar berhijrah ke tempt keje lain.disini tak sesuai dgn nature mawr dn takut terpengaruh

salam

DENGAN IZIN ALLAH, PERTOLONGAN PASTI DATANG
percayalah
dan teruskan percaya
dan yakin dan percayalah
sungguh sungguh
penuh keyakinan

atas dugaan dan cubaan buatmu
wahai hamba allah yang dimuliakan
dan salam buat semua dr bantuan bala tentera.........

Originally posted by orangbesi at 14-11-2006 10:38 AM
salam

DENGAN IZIN ALLAH, PERTOLONGAN PASTI DATANG
percayalah
dan teruskan percaya
dan yakin dan percayalah
sungguh sungguh
penuh keyakinan

atas dugaan dan cubaan buatmu
wahai hamba alla ...

:pray::pray::pray:

Originally posted by mawarmatahari at 14-11-2006 10:29 AM

mawar tak rasa dirang sound mawar sbb actually mase tu diorang berborak2 dan masa tu la masuk bab halal haram ni. tp sebelum ni pun dirang selalu bg fatwa yg ntah apa2 ntah. kat tmpat keje mawar ...

Alhamdullilah.............

Itu lah sebaik baik nya.
Cuber beri nasihat dulu.
Kalau di permain main kan............berHIJRAH lah miker.

tidakkah ini sepatutnya menjadi cabaran kepada mawar untuk memperbaiki diri dengan meningkatkan ilmu pengetahuan dan menambah apa yg ada?

mungkin mereka menggunakan kaedah rasional dalam berdebat tetapi mawar hanya gunakan kaedah `itu yg ustad saya cakap' atau `itu Tuhan yg cakap'... setakat itu saja... memanglah kantoi.. lalu datanglah marah.

atau ada tak kemungkinan apa yg mawar faham sebagai hukum agama itu sebenarnya pun hanya pendapat katalah seorang ahli fekah saja misalnya?

jadi cuba perbaiki diri mencari hujah2 rasional dalam hal2 seperti itu... semua hukum hakam agama ada jawapan rasionalnya.

sesiapa yg tak dapat mempertahankan pahaman sendiri sebenarnya masih tak paham sepenuhnya apa yg dia pahami.

Originally posted by petola at 15-11-2006 03:23 PM
tidakkah ini sepatutnya menjadi cabaran kepada mawar untuk memperbaiki diri dengan meningkatkan ilmu pengetahuan dan menambah apa yg ada?

mungkin mereka menggunakan kaedah rasional dalam berdeba ...

psstttt....mungkin mawar memegang pada nasihat Nabi saw.(jangan bertengkar walaupun kamu benar) :tq:

Oghang yg ingin kepada KEBENARAN, mereka akan berbincang dgn baik lagi beradab.

[ Last edited by  niceghost2005 at 15-11-2006 08:18 PM ]

berdoa semoga terbuka hati org tue untuk kembali kejalan yang lurus dengan rahmat Allah.....

kita ambik contoh apa yg mawar tulis ni...

"...siap boleh kata kalo org yg minum air suam tu lak yg jatuh haram.saya memang PANAS dan bergaduh dgn diorang td..."

mawar tak sebut mengapa mereka bagitau dia yg minum air suam pun boleh haram...
mungkin mawar tak pernah dengar minum air suam pun kalau diniat macam minum arak ada orang berpendapat boleh jatuh haram...

agakan sayalah...

maaflah kalau saya keras sikit kat mawar... tapi saya selalu suka anjurkan dalam apa2 hal pertama sekali yg perlu kita nilai dan telek ialah diri kita sendiri dulu.... sebelum nilai atau salahkan orang lain.

kemungkinan kita yg salah dan kurang sentiasa ada. Selesaikan itu dulu kerana diri kita kita yg berupaya mengubahnya.

macam iklan keselamatan jalan raya itu ler... anda mampu mengubahnya. bukan ubah orang lain tapi ubah diri sendiri. :bgrin:

hang pi begaduh dgn org gila tu ngapa?

Jangan layan sangant org camtuh......... xjadi ape nya.......... kat dlm cari ni pun banyak orang camtu .......

12Next
Return to list New