CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: digweed

Backpackers... Register here!!!!

bj cadangkan kalau nak mengembara cara backpackers, tak perlu ramai ramai.
2 org paling baik.
bj pergi memang 2 org.
senang nak buat keputusan.
ni gambar beg masa tiba di bilbao sementara tunggu boleh daftar masuk penginapan.
awal pagi, tiba pukul 7.30 pagi
suhu pagi tu 11 darjah selsius
mlm tu ambil keretapi malam tidur dlm gerabak yg ada katil
jimat dpd bayar asmara la.

2 beg yg kecik tu sebenarnya anak kepada beg besar.
ada zip besar yg boleh ditanggalkan
jadi senang ada beg kecil utk jalan jalan slps daftar masuk penginapan.

BJ... bag tuh beli kat mana ek? harga? mampus lah wa... ngan kamera lagik.. wadus!!!

Originally posted by Ser3ndIpIty at 11-3-2007 01:30
BJ... bag tuh beli kat mana ek? harga? mampus lah wa... ngan kamera lagik.. wadus!!!

hai serban ! (susah bebenor nak eja nama ko nih ... )
beg tuh beli kat luor ... 65 euro satu. memang selesa la. ada abs system span.
utk ubah suai strap bahu ikut saiz badan kita.

lagi satu kalau beli beg ni beli yang ada zip.
. kalis air dan boleh jadi beg sandang sebelah bahu shj. (mcm beg ahli sukan yg panjang tu)
. beli yg ada ruang atas dan bawah
. zip yang ada pengunci / mangga
. zip yg ada 2 utk satu ruang.
. bek kecil yg boleh ditanggalkan utk jalan jalan bila dah sampai destinasi / isi dokumen penting
. kamera , bj guna digital sony. dah 3 tahun ... guna, daya simpanan ingatan 2 giga bit .
  bj pun bukan reti sangat pakai digital slr. tak minat ye pun.

enche. serban ... hang kompol $ sket sket la ... tak terasa sgt nanti

Dah bertahun-tahun berbackpacking berdua dgn suami, tahun ni dan depan kene stop holiday dulu, insyallah bila my baby is born, dlm umur dah 3tahun boleh bawa dia sekali pergi holiday. Maksudnya bertigalah lepas ni, kene cari backpack yang carry baby like most matselah buat.

Originally posted by Nisda_ at 11-3-2007 15:43
Dah bertahun-tahun berbackpacking berdua dgn suami, tahun ni dan depan kene stop holiday dulu, insyallah bila my baby is born, dlm umur dah 3tahun boleh bawa dia sekali pergi holiday. Maksudnya b ...

aah .. nisda
bj pun tgk ramai gak org eropah ni backpack dgn baby sekali .
hari tu jumpa kat grindelwald, interlaken switz. kalau tak silap.
isi baby kat beg yg istimewa tu.
pendek kata, kalau dah ada bayi, bukanlah masalah besar untuk kita teruskan backpack ni kan.
buat sahaja persediaan yg perlu.
cuma nak dengan tak nak je .
nak seribu daya, tak nak seribu dalih pula .

bumi Allah ni luas ... banyak yang perlu kita belajar kan .

Follow Us

Reply #45 Nisda_'s post

Salam Nisda....
Memang respect habis ngan org macam u yg boleh backpack dengan hubby... lagi enjoykan.?

kita pun suka travel backpack.. so far tempat yang kita pergi backpack nie bangkok jer coming soon singapore..  dari pengalaman.. backpack nie best gi dengan kengkawan.. hehehe tapi kalau nak gi shopping best gi dgn group tour..hehehe

Originally posted by budakjawa at 11-3-2007 06:16 AM

beg ni jenama apa n beli kat mana yer?
brp liter n sesuai utk female or org yg kerangka kecik tak?

[ Last edited by  bvsf06 at 13-3-2007 06:27 AM ]

hi bvsf06 ...

beg tu cap easytravel ... beli kat eropah
60 liter, memang sesuai utk wanita dan kerangka kecik
sebab tu rekabentuk beg ni ada strap bahu yg boleh diubah suai kpd 5 saiz kerangka badan
ikut keselesaan kita.
ABS sistem memang selesa ... span , berat beban diagihkan terus ke seluruh badan.

nenek pon nak register sini gak...

nenek nak mulakan backpack ke london...
tapi rm mcm tak cukup je

nak join gak backpack...mcm besh yo baca pengalaman org... tapi plan nak start g negara dunia ke-3 dulu... 1st sebab cost rendah, maklumlah baru nak mula. 2nd pasai nak tgk kesusahan diorg, bagi insaf sket...

alamak, korang pernah tgk citer `hostel' tak? pasl budak 3 org back pack kat europe, gi dok kat 1 hostel ni, sekali ada pscho killer yg suka torture2 ni, aduiiii, ngeri la plak nak back pack...

UMRAH SECARA BACKPACK SAMBIL MELAWAT JORDAN/BAITUL MAQDIS

Assalaamu`aalaikum warahmatullaahi wabarakaatuh. , Muslimin dan muslimat,

Sekiranya anda berminat untuk mengerjakan umrah maka disini saya mengajak anda semua mengerjakan umrah sambil melihat kesan peninggalan umat silam yang telah dihancurkan ALLAH. Firman ALLAH : " Apakah mereka tidak mengembara diatas muka bumi ini melihat balasan yang ALLAH telah timpakan ke atas ummah yang terdahulu yang telah mendustakan ayat-ayat ALLAH"

Mengerjakan umrah merupakan hasrat setiap muslim dan muslimah. Namunbegitu ramai yang telah mengerjakan umrah menyangka ibadah yang merekakerjakan sudah menepati apa yang di lakukan oleh Nabi Sallallaahu`alaihi wasallam. Sewaktu mengerjakan umrah mereka telah pun membacaatau menghafaz semua doa' yang dimuatkan didalam-kitab- kitab haji danumrah yang melambak dijual di kedai-kedai buku. Adakah ini yangdituntut ketika mengerjakan umrah sedangkan hanya sebilangan kecilsahaja doa' yang diamalkan oleh baginda Sallallaahu` alaihiwasallam,apakah doa-doa itu ? Adakah boleh kita menyaringkan suarasewaktu tawaf sebagaimana dilakukan oleh sebahagian jama'ah atau paraMutawwif  ( Pembimbing ), yang dapat mengganggu orang lain yang sedangkhusyu` melakukan tawaf ? Inilah yang menjadi salah satu sebab mengapasaya mengajak anda semua mengerjakan umrah bersama saya.

Pada tahun ini, insha` ALLAH saya akan mula bercuti pada 19.3.07sehingga 11.6.07. Cadangan saya nak mengerjakan umrah sambil melawatJordan melihat laut mati, ashabul kahfi dan lain-lain lagi. Saya pernahke Jordan pada tahun 1994, 1995 dan 1996. 3 Kali pergi ke Jordan dalamperjalanan ke Makkah. Saya pergi ke Jordan kerana orang-orang yang ikutsaya nak melawat Baitul Maqdis. Alhamdulillah kami dapat melawat BaitulMaqdis tahun 1995 dan 1996.

Ada orang takut nak masuk Baitul Maqdis kerana tidak aman.Ramai orangyang tak faham. Sebenarnya Baitul Maqdis ialah sebuah daerah. AlMasjidil Aqsa terletak dalam daerah Baitul Maqdis Lama ( Old jurusalem). Al Masjidil Aqsa adalah kawasan yang selamat. Kalau tak selamatawal-awal lagi ( sebelum memasuki Baitul Maqdis ) kerajaan Jordan akanmenutup boarder. Bayaran untuk ke Baitul Madis ini mahal. Sewaktu sayapergi tahun 1995 dahulu saya dan 14 orang lagi jemaah saya kena bayar200USD untuk 2 malam 3 hari di Baitul Maqdis, manakala tahun 1996 pula, saya dan 10 orang lagi jemaah dikenakan bayaran 150USD untuk 1 malam2 hari . Yang mahal sebenarnya wang hangus, iaitu cukai masuk 27USD,cukai keluar 25USD dan bayar kepada kementerian Dalam negeri Jordan (boader tax ) 20USD. Kalau tak ada cukai2 ini memang murah harganya.

Saya rasa amat gembira bila pertama kali dapat menjejakkan kaki ke AlMasjidil Aqsa kerana memang saya bercita-cita sejak kecil lagi untukmelawatnya , setelah tok guru dipondok saya belajar di Kelantanmenceritakan kisah lawatannya ke Baitul Maqdis pada tahun 1965. Ketikaitu Baitul Maqdis masih dibawah kawalan kerajaan Jordan. Hanya padatahun 1967 kerajaan Yahudi merampasnya dalam perang 6 hari sahaja.Sungguh sayang tempat suci ketiga jatuh ketangan yahudi laknatullaah.Saya rasa sayu sewaktu berada dalam Al Masjidil Aqsa solat maghrib dan`isha`. Lama saya terpaku , amat sedih sekali, sama seperti kalipertama kita terpaku dihadapan Kaa`bah. Keesokannya saya mendengar azansayup dari Al Masjidil Aqsa dan saya nak pergi solat di sana tetapipenjaga hotel tempat kami menginap menasihatkan agar bersolat di masjidberdekatan kerana bimbangkan keselamatan, maklumlah tengah gelap danuntuk ke Al Masjidil Aqsa kita mesti masuk kota lama Baitul Maqdis ,melalui rumah-rumah lama dan lorong-lorong yang berliku, seolah-olahkita hidup beratus-ratus tahun yang lampau. Saya tak puas tinggal diBaitul Maqdis 2 malam, sedih rasanya meninggalkan Baitul Maqdis , samasedihnya apabila saya nak kembali ke tanah air selepas tamat belajar diMadinah 20 tahun dahulu. Insha` ALLAH, saya berazam, kalau panjang umur,sekiranya Baitul Maqdis jatuh ke tangan umat Islam kembali ,sayabercadang nak tinggal sebulan di sana. Mengikut hadith apabila yahudidi usir keluar dari Baitul Maqdis, itu tandanya amat hampir denganqiamat.

Saya ini bukan travel agensi. Saya uruskan sendiri urusan ke Makkah,Makan minum, pengangkutan semasa di Tanah suci. Dalam erti kata lain macam backpack juga.Untuk lawatan kita boleh bincang bila nak melawat ke tempat-tempat bersejarah di Makkah dan Madinah. Begitu juga penginapan, nak yangmurah, yang mahal semua boleh tetapi saya syorkan yang murah keranakita ni macam backpack sahaja.

Dibawah ini saya sertakan anggaran perbelanjaan untuk mengerjakan umrah sambil melawat Jordan.pergi ke Makkah dan Jordan .
Harga tiket pesawat RJ ( Jordan ) 3200RM.
Wang untuk bayar visa 170/180RM .
Wang makan di Makkah dan Madinah 30/35RM sehari .
Penginapan di Madinah 80RM semalam. Biasanya jemaah bermalam 2 malam sahaja diMadinah kerana mahal , semuanya hotel-hotel baharu, yang lama dan murah telah dirobohkan, kecuali sedikit sahaja dan tak dapat nak menampung permintaan.
Sejak tahun 1994 hingga tahun lepas kami bermalam diMadinah 3 malam kerana tak puas 2 malam, lebih-lebih lagi saya pernah tinggal selama 6 tahun di Madinah. Pernah saya bermalam 4 malam diMadinah, rasanya sebanyak 2 kali. Tahun ini tak tahu lah nak tinggal berapa malam di Madinah. Kalau mahal sangat 3 malam sahaja lah nampaknya. Harga hotel di Makkah pula mengikut kategori, ianya lebih murah dari Madinah. Kos sewa pengangkutan pula seperti berikut:

Bas Besar ( 45 passengers ) : 2500RM
Coaster ( 25 passengers ) : 1700RM
Van/GMC : 1200RM
Ini ialah harga pada tahun-tahun lepas. Pada tahun ini rasanya tidak berubah.
Kos pengangkutan juga bergantung kepada bilangan jemaah. Kalau jemaah ramai dapat jimatkan kos tetapi kalau sedikit susah lah nak cover.Begitu juga penginapan , kalau ramai mungkin 1 atau 2 orang dapat percuma.

Sekiranya rombongan kita dalam lingkngan 18 orang ke atas biasanya saya sewa bas besar yang bermuatan 45 orang kerana ianya lebih selesa.

Tentang penginapan pula memang sejak dahulu lagi kami menginap di bilikyang mempunyai bilik air didalamnya,bermakna bilik air tidak berkongsi dengan orang dari bilik yang lain.Yang mana berkelamin saya letakkan 2 orang sebilik.

Ceramah atau tazkirah akan diadakan dan disampaikan oleh saya sendiri, insha` ALLAH

Dengan ini saya mengajak sesiapa yang berminat nak ikut serta boleh lah e mail kat saya sebelum 5.4.2007 kerana saya akan bertolak pada19.4.2007. Setakat ini ada 4 orang nak ikut sama . Seperti yang sayajelaskan kalau makin ramai makin murah kerana boleh cover bayaran bas.Walau pun 4 orang nak ikut saya tetapi travel agensi tempat saya buat visa nak pass kan jemaah mereka seramai 11 orang. Jadi jumlahnya sebanyak 16 orang termasuk saya.

Setelah itu pada cuti sekolah, insha` ALLAH  sekali  lagi saya akan mengerjakan umrah dan mungkin melalui Jordan juga atau berpecah sekiranya ramai yang nak ikut serta, satu group ke makkah sahaja dan satu group lagi Umrah/Jordan. Walaubagaimana pun saya lebih suka kalau anda ikut saya pada 19.4.2007 ini kerana pada musim cuti sekolah, selain harga tiket naik 200RM

eee..bestnye backpacking..nak ikut..

me minat back pack.. tapi member sume tak minat... kira tak de
genglah nak pi.. klu pi europe or nz or aussie best gak.. ada sesapa
plan nak ke sana ker..

sapo dah tgk turistas? eeeeeeeeeeeeee, jadi ngeri lak nak back pack

Originally posted by lipsofanangel at 20-3-2007 01:18 PM
sapo dah tgk turistas? eeeeeeeeeeeeee, jadi ngeri lak nak back pack

kalau gi backpack kat western country rasanya selamat, Bali indonesia pun selamat gak, cuma watch out kat daerah2 dlm negara miskin yg boleh bunuh orang hanya utk USD10. my friend baru balik Egypt cerita his mrk bertumbuk dgn tukang jaga parking kat sana kerana dipaksa utk kena tipu.

Reply #56 fhanem's post

jom la ikut aku..
bln 5 ni gi Perth.. self drive.. then cr tmpt tido backpack yg dekat ngan tmpt2 yg nk pegi..

Originally posted by chillycomel at 21-3-2007 12:42 PM
jom la ikut aku..
bln 5 ni gi Perth.. self drive.. then cr tmpt tido backpack yg dekat ngan tmpt2 yg nk pegi..

nak ikut boleh tak
berapa budget u?