CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Eisya

kECANTIKAN sELEPAS bERUMAHTANGGA

laki aku tak kisah sgt kalau aku tak masak...dia sendiri pun blh masak terror jugak..

tapi kadang2 bila dgr dia sebut...'Bi...I nak you masak hari ni...' tak kira pukul bape.....itu mesti patuh ..

hari ahad lepas...time dia tido siang..kita pun buatlah pancake pisang..saje je sbb petang2 kan....of course, pakai kemas2...pakai apron semua..

satu rumah bau harum pancake...

tak sampai 1/2 jam...tuptup..dia tercegat kat pintu dapur lengkap dgn muka sembab...

hadiah yg paling aku suka dia bagi time tu....adalah senyuman dia...tu yg buat naik semangat...so dpt la buat 40 keping ...dia bantai 20...yg lebihnya..dia suh simpan...dia nak buat bekal tuk opis...so buat je la ...dia siap tanak share ngan anak ))....

pancake pun boleh buat hari aku hari yangg bermakna dan bahagia.

itula dikatakan nama perempuan dan isteri...semua serba tak kena....dalam erti kata lain..kalau boleh nak buat semua yang terbaik untuk suami...tapi kita kan manusia..pasti ada kekurangan...

mcm saya pulak..suami jenis tak kisah sgt bab masak-memasak ni..mlm baru balik keja..n selalunya dia dah taknak mkn sbb letih sgt..kalau dia nak mkn mlm..dia akan call dulu..so, saya akan masakla..kalau dia tgk saya tak larat (almaklumlah ngandung) anak pertama lak baru 1 thn 9 bulan...dia ajak kluar mkn..tak payah masak...

suami keja sendiri..so jarang ada umah..tapi once dia ada kat umah...saya akan ambil cuti..just untuk habiskan masa dgn suami n anak...waktu tu..saya akan masak sendiri..breakfast...lunch..minum ptg..n bila mlm..dia bawak kluar

walaupun kuantiti masa saya n suami sedikit...tapi saya akan pastikan...setiap masa bersama tu...berkualiti   suka sgt tgk hubby kekenyangan hihihi

721# ladsyoul

betul tu..walaupun kita masak ringkas..tapi dah boleh buat suami tersenyum dan kekenyangan...rasa mcm best sgt...

as a woman, semua mesti balance..kalu boleh mesti pandai serba serbi, tak pandai sgt pon takpela..but at least tau..jgn tak tau lgsg

betul..betul..betul

719# ladsyoul

orang laki nih.....kalo dah menggatal....alasan yang tak munasabah pon boleh bagik.....punyalah menggatai sampai sempat merasa masakan pompuan lain....maknanya sebelum rasa masakan org tuh....mmg dah menggatai pon...

tu sebab aku kalo wat anything...i just doit for myself.....aku mmg suka pakai baju fashion2...so have to take care of the body...aku suka pakai mekap..so kulit muka kena cantik...nak harap laki sendirik puji....harapla...!!!!harap2 dia appreciate dalam hati lah...so aku mmg suka masak..sbb tekak aku nih macam2 rasa nak makan.....laki aku plak mmg tak suka makan luar...tapi tak pneah suh aku masak apa spesifik...dia ikut jek aku masak apa...dia janji makan kat umah...but kalo seminggu 2-3 kali aku nak makan luar tak de hallah...dia pon tau aku penat masak....

pada yg bertanya berat badan tuh...aku ingat sebelum aku kawen...(8 tahun lepas)...berat aku dalam 45-56.....mmg berat sekolah menengah la....keding.....so after deliver first baby( 7 tahun lepas)....aku naik sikit dalam 48 kilo cam tuh......after second baby ( 5 tahun lepas)....tu ahh naik 51-52....tapi mmg saturated..the least i can go is 51.....itupon rate poser tuh....kalo tak poser work out..thats the least i can go.....51...sampai sekarang lah....sekarang pregnant...aku target full term tak mo cecah la 60 kilo...nak turun seksa nanti...dah la dah tua nih...hehehehee....

hemorian..aku nak tanya....panty yang support perut tuh cam girdle ke..or ada special one?? boleh beli kat mana???

Follow Us
hallo semua

napa sunyi je thread ni...

thread ni ada masalah ke

halllo
lembabnya

mana g semua org

sonok bace ahkak semua story..

ma pulak mama muda'..yelah lepas kawin ni rasa mcm dh malas nk melaram mcm time ank dara dlu..kalau dlu control ayu pakai heels..now kena pakai shoes yg dpt kejar anak!

kalau ank dara dlu bkn main lg makan supplement itu ini..dh kawin ni sume pn lupa..arghh

body dh mmg lari habes..(

tgok ramai yg SEMANGAT kat sni..ma juga patut do sumthings nih!..

thanx all

732# luv_ma

cari le kasut yg trendy & senang kejor anak....hehehe!

733# 220796
haku nyer kasut semua flat...
tapi harus tinggi kurang2 dua setengah inchi....kot tak...mmg tak vogue....
and mesti carik yg rengan.....

3 ciri utama kasut aku, tinggi, flat, ringan...vogue dan boleh mengejar anak dengan gaya vogue sekalik...hhehehehe...

hehehe...kelakar lah 220796 n aku best..

ma x boleh pakai flat lorr sbb rendang..rasa semacam je.biasa pakai wedges..but still jenuh nk kejar anak.

akubest,
ma dpt imagine berlari2 dgn gaya vouge itu ehhehe

heheheh
sama la..mana bleh pakai heels lg..kena kasut flat je utk kejar anak..
biasa la ibu2 macam tu la..

macam ayu, bag pun kalo boleh nak pakai backpack tu je ekekeke..
handbag2 ni wat serabut la..except majlis2 kenduri ke apa, lain la.

Sekarang eynda takde masalah dah kalau nak pakai heels...sebab Hannah banyak duduk dlm stroller kalau gi mana-mana pun...so sambil tolak stroller pun ala-ala vouge gitu kekekek....tapi paling suka wedges la...pantas bergerak....

erm mcm2 cite korang kan..susah tul nak jaga laki kan...

kalau aku lak..ni pengalaman baru kawin la..baru 8 bulan..hehe..erm mase tunang dulu seingat aku laki aku ni mmg suke tegur bab2 muke aku..muke aku ni tak masalah pun..tapi die suke tegur ckp kulit aku mcm baby..

tapi gak skali die tegur pasal bulu hidung..hampeh tul..heheh.

ni bile da kawin laki aku mmg penting kan sgt penampilan aku..seme aku kena ikut die..pakai baju pe..mkn pe pe pun die yang tentu kan..huhuh..aku ni jenis mase single2 dulu tak mkn berat sgt..aku suke mkn ringan2 je..tghari mkn ayam2 je gitu..pagi mkn sedikit sarapan..mkn mlm, mkn time petang2..ni time2 tak kawin la...

skang da kawin pg nasi, tghari nasi, petang nasi..berat aku dari 50kg da jadi 57 kg lepas kawin..huhuh..sedih aku..ni yang aku tgh susah hati ni...tapi nasib la aku ni tggi 163..jadi even berat aku naik, aku tak nmpk gemuk sgt..tapi tu la..tak best rase..

laki aku da suh aku diet..body aku ok lagi..tapi risau gak la..heheh..jadi kena la ati2

khatam juge akhirnya

733# 220796
haku nyer kasut semua flat...
tapi harus tinggi kurang2 dua setengah inchi....kot tak...mmg tak vogue....
and mesti carik yg rengan.....

3 ciri utama kasut aku, tinggi, flat, ringa ...
akubest Post at 30-6-2009 21:45

aku kalu dah tinggi tu x confident nak keja anak, hehe