CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rileks

Aku baru tahu..

Close [Copy link]
Originally posted by basz_comel at 9-5-2007 01:13 PM
OK nk kasi info sikit pasal negara Korea ni.. sebab da 3-4 thn duk sini..
baru tau kat sini kalau kite naik eskalator kalau xnk jalan kene berdiri belah kanan tp kat msia terbalik plak.. kala ...

tambah satu lagi ... kat S/Korea, org2 yg kat underground akan otomatik form lines beratur tunggu train sampai, takda rebut rebut

dulu dulu x tau pasal day light savings .. sampai kat Europe masa Spring time asyik heran kenapa jam kat situ showed 6 hrs diff je dgn M'sia.  setahu i patut 7 hrs diff .. bengong juga seketika

Originally posted by alangGIRL at 10-5-2007 12:34 PM
Pedestrian mmg diberi keutamaan dan dihormati......

kat US pun drivers akan otomatikly stop bila ada pedestrian crossing or white line across the road, whether ada org lalu or not.  memula drive kat sini main hentam je ikut stail in malayia

Reply #20 basz_comel's post

aku baru tau kat malaysia ni kalau makan kat fast food tak yah buang, just biarkan kat meja nanti ada orang kutip.

Reply #45 Anfield08's post

paling tak suka bila jam tu dicepatkan sejam, especially kalau time tu nk kena hantar assignment, rugi sejam...

dh tak igt tp rasanya biler nk masuk spring yg dia cepatkan sejam kan? biler nak masuk fall lambatkan sejam balik kan? ke terbalik?

Reply #48 alangGIRL's post

betul lah, day light savings masa spring to fall

Follow Us
Originally posted by alangGIRL at 10-5-2007 03:42 PM
paling tak suka bila jam tu dicepatkan sejam, especially kalau time tu nk kena hantar assignment, rugi sejam...

dh tak igt tp rasanya biler nk masuk spring yg dia cepatkan sejam kan? biler na ...

aku pun dah terkena daylight saving nih. masa tu nak turun breakfast pukul 8am. turun2 semua makanan dah habis. orang lain dah turun awal sejam rupanya.

Originally posted by shahgti at 10-5-2007 16:04

aku pun dah terkena daylight saving nih. masa tu nak turun breakfast pukul 8am. turun2 semua makanan dah habis. orang lain dah turun awal sejam rupanya.

Masa daylight saving yang aku paling suka keje, sebab awal sejam kan.. so masuk awal sikit, banyak keje leh settle.

Reply #48 alangGIRL's post

Fall - lambatkan sejam.  1:59am akan jadi 1 am.
Spring - cepatkan sejam

cara nak ingat - Fall - jatuh, so kalau jatuh lambat lah.

Originally posted by alangGIRL at 10-5-2007 01:10 AM
kat sini tu refer kat negara mana? nz ke negara lain atau refer to mesia...

setahu alang kat mesia la buat style siapa sampai dulu jln dulu, kalu kt nz, walaupun tak de keta, diorang berenti  ...

lupa tulis, kat quebec city.

daylight saving...
tahun ni diawalkan...
memula tak suka lelama oklah sbb siang panjang...
so sampai jam 9 malam terang lagi...
so banyaklah aktiviti  luar rumah boleh buat.

Originally posted by cupcakes at 9-5-2007 05:31 PM

Kat UK pon camtu, kena bersih sendiri..Cuba perhati, Mat Saleh yg mkn fast food kat Malaysia nih habih mkn sure they all buang sampah2 tu..

aku cerita kat negara dekat jer la - kat singapore.. masa kecik2 dulu aku duduk sana... yg aku ingat makan fastfood mmg kena kemas sendiri... tp tak tau la whether still mcm tu zaman sekarang ni.. dah brapa belas tahun tak gi singapore... masa balik mesia dulu, pun jadi terbiasa gak, kemas meja kalau gi fastfood...

tak tau pun

dah berkawan ngan mat sallehs baru tau yg most of them nie ada kedekut sikit...

Originally posted by flames at 10-5-2007 02:57 PM
dah berkawan ngan mat sallehs baru tau yg most of them nie ada kedekut sikit...

me tak setuju

baru alang tahu yg garden party kt university tu untuk student bersuka ria, kasi mabuk2 and university dengan murah hati supply beer... dulu aku igtkan garden party tu cam lain...

Kalau nk shopping bulan december, pegi time boxing day, time tu lg murah, kalau b4 xmas tu mahal la sikit...

weather kt nz ni bole bertukar mcm chipsmore, kejap ok, just in a few minutes bole tukar jd bad weather...

time summer di nz, radio akan umum tahap kulit bole terbakar kalau expose kpd matahari, pernah tahap 7 minute kt luar umah dh bole kena surnburn... nz kan negara yg terawal didunia ozon dia bocor, heran gak aku sbb diorang ni very environmental concious.

Kalau main ski kt ski field, kena pakai sunblock byk2, kalau tak korang akan jd hitam sbb lg dekat ngan matahari... memula aku mcm tak percaya gak... punya sejuk smpi ketulang hitam pun bole sunburn ka? tp biler aku nengok ada satu geng budak jepun yg dok main ski kt cadrona tu sunburn teruk, so aku pun cayer la... dh ozoe layer diorang dh nipis kan...

'kia ora' adalah ucapan 'welcome' dlm bahasa maori.

paua shell adalah sejenis cengkerang yg kulit dia lawa giler, mmg dijadikan perhiasan such as loket, batu cincin, brooch... mmg lawa mcm kristal... isi dia bole dimakan mcm makan abalone.

fish and chips kt sana tiada tandingan kt mesia ni... aku rindu nk makan fish n chips kt sana... satu tips, mat saleh ni kalau goreng fish n chips selalunya pakai fat (korang pepaham la fat apa kan?), so beli drpd kedai org thai sbb diorang pakai minyak sayur dan diorang tak suka minyak babe ni sbb bau busuk (ada bau hapak yg semacam sikit) ataupun kedai yg pakai canola oil tu...

ikan, sayur mmg teramat fresh kat sana... aku amik masa gak la biler balik mesia utk melupakan kemanisan/kerangupan ikan sayur kt sana, aku amik masa 5 tahun utk makan balik epal, peer and kiwi kat mesia ni, sbb aku terasa tak sedap giler buah yg kena peram tu...

mase aku 1st time gi beijing.. baru aku tau yang orang sana memang sepatah haram tak paham english... even pekerja hotel pun cuma tau YES & NO je.... walaupun hotel tu taraf 5star:@ aku sampai naik marah & stress!!
pastu untuk 2nd.. 3rd time.. baru aku tau. aku bawak 2 peta yang sama.. satu tulis mandarin & 1 tulis english...

yang paling nyayat hati aku mase gi pattaya thailand.. baru aku tau betapa murahnye maruah seorang wanita di sana... kerana sesuap nasi diorang sanggup jual diri jadi pelacur bagai dan jaja diri bersepah2 kat tepi jalan.. tepi longkang.. tepi shopping mall.. tepi beach! tak kira umur.. budak2 pun ramai.. siap sangkut tanda harga kat tengkuk tu... 'usd 10 for 2 hours' atau 'usd100 per day'

aku suka board ni

aku pon suka thread ni...
rasa excited & senyum jer baca...
sbb klakar+hairan+sedih....all combined together
nak lagiiiiiiiiii...............

Baru aku tahu.. (tapi kawan aku yg baru balk dari taj mahal kasi tahu)

kat india, diaraong suka gantung cili, bawang kat kereta / teksi
untuk mengelakkan gangguan (hantu)

Yang ni aku alami sendiri..kat phuket..
Yang original perempuan lebih gedik daripada pompuan jadian (PONDAN) sebab yang jadian lebih cantik..huhuhuhu

Originally posted by Mylady123 at 11-5-2007 03:44 AM
Baru aku tahu.. (tapi kawan aku yg baru balk dari taj mahal kasi tahu)

kat india, diaraong suka gantung cili, bawang kat kereta / teksi
untuk mengelakkan gangguan (hantu)

Yang ni aku alami ...

betul tu kat ko samui..
pondan lagi ''Cantik '' dr thai womens..
kaki aje runcing gila...