CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnDeSouza

Profile orang yang suka travel

i mmg suka travel..........sethn byk kali gak i travel sana sini....
ikut laaa, kebykkannya on job yg mesti pergi nyer....
kena meeting laa, tgk site laa kat oversea...so kena pergi laaa,
tp ni mmg kena rancang cos kdg2 tak sempat nak jln2 pun
tp ada gak yg mmg i plan nak gi....

i kalau travel area eropah gitu tak laah excited sgt cos
kebykkan area sana i dah pergi, cos i tinggal, study pun sana....
then kalau gi ke sana....sure kena singgah gak umah nenek & family kat london....
so...dulu2 cuti je, mesti berjln sana sini area sana...

but kalau travel area lain, cam america, or asia kat mana2 pun, i mmg over excited nyer
tp i mmg suka travel sorang2, or paling2 pun berdua je....
i tak suka travel ramai2....cos susah laaa nak pakat
bukan apa.....i jenis travel bukan nak shopping sgt,
cuma i mmg suka tgk tmpt org, luas pandangan gitu....
beli pun brg2 tertentu yg rasa2 mmg minat je....or cam yg jarang ada kat tmpt lain....
tp kalau gi gan org yg kaki shopping (like my sis ), abis laaaa, masa abis nak singgah je tau....

bagi i, travel nih byk beri kita pengalaman baru--buka mata kita tgk tmpt org, their culture, languages
then lebih buat kita berani nak decide sesuatu........

profile org suka travel...menarik kann

yg me jumpa...org2 yg suka adventure, org yg challenging...org yg suka pd perubahan...org yg open-minded...org yg tak suka sgt kumpul harta seperti tanah, rumah berbiji-biji...setakat cukup ada satu ...gaji byk atau sikit tu faktor lain...

selalunya anak2 pun tak byk kerenah, suka dan enjoy...tak kisah tido kat mana, tak kisah makan apa2.....pendek kata memang fleksibel

Reply #21 Eddlisa_uyuk's post

me pun macam u.....me travel jarang shop jadi duit byk habiss kot lain lah...heheh

Originally posted by cupcakes at 8-5-2007 09:31 PM
Aku rasa semua org kalau ada peluang suka travel..

me tak setuju dgn yg nie ...kawan baik me tak suka travel, laki dia kat swiss, dia kat german(masa tu)...dan percaya tak, dia tak pernah sampai geneva ...dia cakap, travel buat dia stress...jadi hobi dia kumpul duit dlm ASB dan beli rumah ....

my mom pun camni, me stress bawak dia pi jalan2 kat london dulu...sebab dia nak balik duk kat rumah...my brader pun camni, w/pun dia terpaksa pi obersee trip tiap2 thn...kalo boleh ngelat, dia pas kat staff dia yg lain....

agree. tak semua orang suka travel. sebab aku tengok ramai gak yg gi travel bukan utk travel, tapi utk shopping semata2.

betul, ada gak yg stress kalau kena travel. mrk stress krn bersusah payah dgn prosedur airport etc. so instead of gi travel, ada gak yg prefer dok depan plasma TV sekadar nonton channel travel. my father pun tak suka gi travel, kalau ajak gi travel selalu bagi mcm2 excuse. tp my mother walaupun sakit lutut, pantang ajak gi travel sure nak ikut.

Originally posted by shahgti at 9-6-2007 12:27 PM
agree. tak semua orang suka travel. sebab aku tengok ramai gak yg gi travel bukan utk travel, tapi utk shopping semata2.

betul, ada gak yg stress kalau kena travel. mrk stress krn bersusah p ...

laki wa kata, nie perbezaan jelas antara pelancong m'sia dgn org luar....

Follow Us
Originally posted by Eddlisa_uyuk at 10-5-2007 01:30 AM
i mmg suka travel..........sethn byk kali gak i travel sana sini....
ikut laaa, kebykkannya on job yg mesti pergi nyer....
kena meeting laa, tgk site laa kat oversea...so kena pergi laaa,
tp  ...

kalau gi travel sebab attend conference, training dg company syiok gak, tapi tak sesyiok travel sendiri. tak tau apasal.

Originally posted by my-alja at 9-6-2007 12:31 PM
laki wa kata, nie perbezaan jelas antara pelancong m'sia dgn org luar....

tengok org mesia gi mekah sudah la....pegi satu beg, balik 3 beg besar.

Bole release tension. Jauh dr opis....
Ada gak travel pasal keja, tp mmg tak best coz terikat ngan jadual...

everytime kalau I travel oversea, I jarang shop cos my objective is to see places.
tapi kalau company trips, biasanya i akan shopping sakan during weekends cos kena release tension kerja weekdays

Hobi aku membeli.
aku dah boring ler membeli kat KL nie.
kalau brg tu jenis murah..patut letak harga pun murah2 lah gak. ini..mahal..tak padan dgn brg. pastu tak boleh nego. kalau kat indon..paling best bila kita nego lah dgn pekedai tu. kalau dpt harga yg kita nak..mcm menang piala malaysia ajekk...
pastu..kalau butik tu high class sgt (takder aku aku masuk butik LV tu..aku pun sedorr diri)..mana nak layan customer sengkek mcm aku nie haaa...
tapi..aku masuk butik kat coach ke..tods ke.. gucci ke kat takashimaya tu..derang layan tau kt aku..padahal aku pakai kasut flat shoes yg kotor lakkk tu...(yelah..gi mana2 naik MRT & jln kaki ajekk)

ish..apa aku merepek nie?
kesimpulannye..
aku suka..
1. naik plane (tu ler..patut jadi stewardess..tapi, tak layakk.. )
2. aku suka membeli
3. baru tengok negara org. (tapi, kebanyakkannye aku tgk mall negara org...brg2 negara org yg banyakkk)

biasanya org yg suka travel ni mmg ada saving utk travel je... every year plan nk tgk tempat org tk kira domestik atau oversea... kalau yg jenis passionate tu sanggup ambik career break or jual harta semata2 nk travel berbulan-bulan ke negara org...

Reply #31 Hana's post

hana memang...

weii makcik bila ko nak travel ngan aku ni? hani dah ikut aku jenjalan dah...   jom ahh.. ikut aku gi redang bulan 8 ni.

slalunye students yg suke travel ..

-ade keje part time. harapkan elaun je tak cukup nak gi travel..
-travel ramai2. kalo buleh, kalo gi roadtrip, mesti penuhkan satu kereta.  satu bilik hotel, tido ramai2.. bwk megi banyak2..
-ade souvenir collection cam fridge magnet, key chain, post card, mini replicas..
-sebulehnye2, tumpang rumah member time gi travel..
- ade mp3 player utk ilangkan bosan time travel

aku pun suka travel..
tapi aku ni jenis budget traveller...
cuma tidak le sampai tidor hostel..cari budget hotel yg murah2..makan ala kadar...
biasa nya b4 nak ke mana2 aku akan buat research..join forum...and also nilai matawang kita dgn die...nanti nak sopping senang..hihihi
aku biasa bawak satu backpack...tapi dalam backpack tu ada 2 beg lipat yg kosong..kuikuikui dasar pompuan...
tangkap gambar mmg satu kemestian..tapi nak print nye liat heheh..
so skang aku tgh compose gambar2 aku kat photobook..kasik muat semua gambar...aku suggest korang buat gitu..amik yg 21x21 =RM98 ada 40 pages ( www.photobook.com.my)
cuma nya dari tahun ke tahun makin kurang aku travel..partner travel byk dah kawenn huhuh
impian aku utk travel ke tepian pantai mcm maldives, mauritius and also bora2 island..tapi nak la ber'dua' huhuhuhu

Reply #35 willy__wonka's post

boleh cerita pengalaman backpack. Kalau setuju boleh backpack dengan saya tahun depan ke negara- negara Arab dan akhir sekali pergi umrah. Setakat ini baru ada 2 orang yang nak ikut sama. Anggaran saya tak samapai 7000RM kerana ikut jalan darat .
Wallaahu`aa`lam

naasiha....
wahh budget RM7k yerk...ni kira macam umrah and ziarah lah eh...
so far aku tak penah ke negara2 arab..umrah ada la masa kecik...
teringin gak nak gi morroco...jordan..and tgk pyramid...huhu best nyee
bulan bape cadangan nya...kalau ada cuti..boleh la join...

Family aku suka travel.  Kalau budget cukup2 untuk tambang, holtel dan makan je pun kitaorang gi travel gak.  Makan dan shopping tak penting, aslkan boleh alas perut je.  Masa belum ada anak dulu kitaorang kadang2 duduk budget hostel je, sekarang ni dah ada 5 anak kenala sewa satu bilik.

Baru2 ni kumpul duit puluh ribu travel egypt, punyalah jaga budget, beli souvenior yg murah2 je, untuk kaum keluarga kat Malaysia.  Kitaorang memang tiap tahun kumpul duit untuk travel, makan pakai family pun ala kadar je.

Pernah tu cuma ada $100 je dalam poket, tapi sebab nak travel punya pasal pergi jugak dari Ontario ke Midwest US, siap bawak bekal untuk 3 hari. Sebab hubby aku kata R$100 tu khas untuk emergency.  Memang sampai balik kitaorang tak guna.

Reply #37 willy__wonka's post

Insha` ALLAH tahun depan selepas bulan March. Tujuan saya poskan disini ialah supaya kita dapat kumpul wang dari awal.

Sebenarnya idea ini telah lama bersarang di fikiran saya. Bermula pada tahun 1995, ketika itu 10 orang yang muda-muda ( bawah 40 tahun ).manakala 7 orang lagi orang tua. Ketika melawat Amman, Jordan dan Baitul Maqdis lahirlah idea ini daripada saya. Apabila saya luahkan kepada jemaah yang muda-muda ini mereka beria-ria nak pergi tahun berikutnya tetapi hingga sekarang tak jadi. Setiap tahun saya luahkan kepada jemaah saya mengenai rancangan ini dan mereka berjanji nak cari kawan-kawan lain untuk merealisasikan cadangan ini tetapi sehingga sekarang tak berjaya lagi.

Saya rasa mungkin dengan inisiatif saudara akan membuahkan kejayaan, insha` ALLAH. Kalau dahulu saya anggarkan tak sampai 5000RM tetapi sekarang anggaranya 7000RM. Adapun route yang saya cadangkan ialah seperti berikut :-

1. KL - Amman, Jordan ( kalau ada rezki masuk Baitul Maqdis )
2. Amman - Dimasq ( Damshik, Syria ). Dari Amman ke Damshiq lebih kurang 3 jam dengan bas.
3. Damshik - Lubnan, lebih kurang 2 atau 3 jam dengan bas. Kemudian kembali ke Damshik .
4. Damshik - Turki - Istanbul.  Untuk ke Istanbul dalam 24 jam naik bas.
5. Kalau nak masuk Greece, kita boleh naik keretapi atau kapal dari Istanbul. Begitu juga kalau nak ke Athens.
6. Dari Greece atau Athens boleh masuk Italy dengan kapal atau keretapi atau kita boleh naik kapal ke Mesir.
7. Sekiranya tak mahu ke Greece , Athens atau Italy kita kembali semula ke Jordan melalui Syria.
8. Jordan - Kaherah samada melalui kapal . Perjalanan mengambil masa kurang dari 24 jam.
9. Kaherah- Jordan.
10.Jordan - Baghdad, sekiranya keadaan aman . Perjalanan lebih kurang 12 jam.
11. Jordan- Jedah - Madinah - Makkah - Jordan -KL dengan flight.

Jadi Jordan merupakan tempat penting untuk ke destinasi negara-negara tersebut.

Kalau nak buat cara begini tak boleh terlampau ramai sangat jemaah. Habis ramai 20 orang untuk menyewa coaster.

Di Syria, Jordan , Mesir kita boleh tinggal di rumah pelajar. Sebenarnya kita tak tinggalkl denagn mereka , cuma tumpang simpan barang sahaja sebab kita nak berjalan-jalan, bukan nak berseronok dok tidur dalam hotel.
Di Istanbul saya dah 3 kali pergi dan tahu nak cari hotel-hotel murah.

Untuk pengembaraan ini sekurang-kurangnya mengambil masa 3 minggu.

Walaubagaimana pun di Makkah dan Madinah kita terpaksa mengikut procedure kerajaan Arab Saudi , iaitu mesti tinggal di hotel atau apartment, tak boleh main tidur dalam masjid sahaja. Namun begitu ada apartment yang murah sewanya dengan syarat duduk ramai-ramai.

Inilah sahaja informasi dari saya tentang cadangan saudara dan juga cadangan saya sejak 10 tahun yang lalu. Sama-samalah kita berdoa semoga hasrat kita ini dimaqbulkan ALLAH. Aamin Yaa Rabbal `aa lamin.

Sekian terima kasih sekali lagi kerana menyegarkan kembali cita-cita saya.Selepas ada kata putus kita perlu berjumpa untuk menyusun program. Untuk mesej selepas ini hantarkan ke alamat
naasiha@yahoo.com

Semoga kita semua sentiasa mendapat bimbingan dari ALLAH. Aamin.
Wassalaamu`alaikum warahmatullaah.

selit sikit - prOfil

1. mesti ada simpan duit gaji sikit2 utk travel  

2. pantang nampak risalah travel

3. pantang dengar ada org citer dah pegi mana2, mesti nak tanya itu ini (utk persiapan)

4. kalau dengar org nak pegi tempat yg dia dah pegi, mesti ada dia nak bagi advice, sebab dia dah penah pegi, dah tau selok-belok

.... agak nye la.... aku teka2 jer prOfile nie.... ekkekeekke! :clap: