CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abangbikerz

Germany

Reply #176 bayam's post

Masyarakat sini lebih berterus terang, kita boleh minta kalau tak nak yang ada wine sebelum ikan dimasak

kalau begitu katamu Harmerz..mmg kena pegi zugspitze ni regardless the weather..unless kalau dirang tutup tempat tu.....planning nak pi hari rabu..ahad tu pi salzburg dulu..insyaAllah....

rindunya aku kat berlin...tahun lepas dok sana kebetulan rezeki sepanjang worldcup kat sana..dua kali beraya kat sana sampai aku takde perasaan sedih beraya jauh ngn family...kakitangan embassy malaysia kat berlin memang best!

Reply #182 bayam's post

Satu lagi, ni mungkin pesanan sebelum berangkat ler. Kalau ada kamera digital atau apa-apa kamera yang boleh ambil gambar, bawa lebih dari satu. Sebab kamera kita dari Malaysia mudah terpeluap kat kantanya masa tempat terlalu sejuk, nanti tak jelas gambar salji tu. Idak pun pinjam le kat sesiapa untuk kes kecemasan. Pengalaman ke sana mungkin sekali aje, dah ambik gambar nanti tempek le sekeping dua kat sini untuk kawan-kawan tengok.
Aku doakan, selamat pergi dan balik untuk kauorang berdua.

tulah aku terpk jugak nak bawak videocam 2 digicam 2....satu set lagi pinjam member aku..tapi mcm melampau la pulak!! heheheh tapi sbb ko dah kata camtu aku nak bawak la kamera digital and kamera biasa..4 days to go...

hammer,
         Weekend ni aku plan nak pi Koln........ada tempat interesting nak melawat kat sana dak?

Follow Us
[quote]Originally posted by bayam at 30-8-2007 11:24 AM
8 Sep ni..naik Thai airways... pegi sekolah pk nak cuti jer sekarang ni h...heheh! [/quot

napa naik thai airways? sbb ikut hubbynya tiket ehh? berapa dpt? sibuk lakk aku. ..nway...selamat berjln2 yer...balik nanti update kami.....

Originally posted by mder at 5-9-2007 05:55 PM
hammer,
         Weekend ni aku plan nak pi Koln........ada tempat interesting nak melawat kat sana dak?

hmm...kat k鰈n ekk???pertama sekali adalah k鰈ner dom..mcm twin towers sikit2 rupa dia..ini mercu tanda k鰈n..lepas tu boleh jalan kat pedestrian zone dia..kalau ada masa boleh naik kereta kabel..naik dekat ngan zoo then turun kat seberang sungai rhine..seberang sungai tu ada taman..kalau nak jalan2 sambil piknik ke..boleh lah..lain tempat,boleh gak ke choco museum..tak jauh dari pedestrian zone tu..kalau nak senang ,jalan menyusur sungai tu..nanti nampaklah ...makan tak susah..selain nordsee atau kebab boleh gak ke restaurant indonesia kat sana..kalu nak makan indian ada kat area pedestrian zone tu..nama tak ingatlah tapi dekat2 ngan english shop..cubalah cari area situ..

Originally posted by amsterdam at 5-9-2007 07:57 PM
[quote]Originally posted by bayam at 30-8-2007 11:24 AM
8 Sep ni..naik Thai airways... pegi sekolah pk nak cuti jer sekarang ni h...heheh! [/quot ...

a ah..ikut hubby punya tiket...3500 pegi balik...tak packing lagi nih!! pastu nak macam selsema...tensionyer!!! nak jalan kena selesema!

Originally posted by bayam at 6-9-2007 10:25 AM

a ah..ikut hubby punya tiket...3500 pegi balik...tak packing lagi nih!! pastu nak macam selsema...tensionyer!!! nak jalan kena selesema!

mahal jugak thai airways ni....cepat makan ubat n jgn lupa bwk bekal gak ubat tu..sure dah tak lena tido nih...

tengok pic2 korang paste nampak cam bersih yek jerman nih

Reply #188 speedy's post

speedy last weekend tak jadi la nak pi koln......aku drive pegi luxembourg........ maybe next trip la kot........ingat saturday nak duduk frankfurt for a day........any suggestion kat mana nak gi shopping? was thinking nak gi Nordwest-Centrum...... coz kat situ ader toysrus........

Originally posted by cipanbakar at 9-9-2007 09:34 PM
tengok pic2 korang paste nampak cam bersih yek jerman nih

memang bersih pun, ade colleague pergi bebaru ni dah kena sound ngan orang sane, mane taknye pegi goreng ikan masin pastu sampah letak merata2.   resam orang mesia.

Reply #191 cipanbakar's post

Aku rasa kat sini selamat lagi kalu jalan sorang dari di Malaysia dan panorama sangat menarik terutama pertengahan musim luruh

kat german takde pusat penghasilan wine yg femes ke cam bordeaux (betul ke spell nih) kat france, montalcino kat italy

Stuttgart antara tempat yg mengeluarkan wine yg popular di germany if not mistaken kat Bad Canstatt. Probably tak famous as in France etc..tapi banyak town sini yg keluarkan wine yg sedap (dikatakan)...gi tgk kat Weinfest dlm bulan 8 gitu kat stuttgart.

Bab keselamatan..mmg rasa lg confident jln sorang2 kat sini dr msia espcially for ladies. Cuma becareful bile time org ramai balik dr tgk game kat stadium or balik dr festival2 ke..bukannya apa..bile dah mabuk tend to be agressive skit.

Bab pembersih tu mmg ye. Terasa bile you masuk kawasan Turkish dgn german biasa. Aku dok dlm kawasan german yg mmg typical german and we磖e the only Asian. MMg pembersih yg amat and senyap sunyi je mcm takde budak2. Aku dgr ada suara budak itulah bile time anak jiran sebelah balik dr sekolah.

korang biase pi tak vineyard tuh? cam besh jek tengok pemandangan ladang dia. bleh amik pakej tido situ kan. mesti besh

Originally posted by mder at 10-9-2007 08:02 PM
speedy last weekend tak jadi la nak pi koln......aku drive pegiluxembourg........ maybe next trip la kot........ingat saturday nakduduk frankfurt for a day........any suggestion kat mana nak gi ...

mder..
frankfurt agak jarang gak pergi..adalah 4-5 kali jek gitu..kalau nak shopping pergi kat pedestrian zone dia..kalau naik s-bahn tu,stesen nama hauptwache..dari situ boleh jalan sepanjang tempat shopping tu..pas tu boleh gak ke alte markt dia kot..kat tepi sungai..betul2 kat tepi jambatan kaler hijau yg merentang sungai..jambatan ni utk org jalan kaki jek..jangan silap jambatan lak sbb frankfurt ni tepi sungai..so banyak jambatan kat situ..kat situ boleh lah kalau nak beli souvenir...kalau nak makan yang kena ngan citarasa kita,boleh pergi kat satu restoran thai kat ngan area hauptbahnhof( main train station ).nama kedai tu thai fun..halal kedai ni dan kalau nasib baik boleh jumpa org mesia kat situ sbb ni hot spot lah jugak utk org malaysia ke sana..owner dia pun dah leh cakap melayu sikit2..kalau nak pergi ,first sekali pergi ke frankfurt hauptbahnhof.alamat dia elbestrasse 15 .jalan ni bersilang  ngan m黱chener strasse.so kalau sampai kat hauptbahnhof tu tanya org jalan ni..diorang taulah sbb kat area tu banyak kedai halal..kedai paki,turki,arab..pilih jek..  viel spass...

opps..satu lagi..kalu weekend biasanya ada flea market kat tepi sungai tu..

kawan2 dah selamat sampai munich cuma ni br berkesempatan guna . guna ni pun kat mesin khas apa entah balik esok empek gambar.thanks semua. semua tempat dAH pEGI tp x abih lagi. naanti sambung citr.yg penting luggage dpt 3rd day duduk kat munich. bodo punya thai airways.

ok sekarang baru la berada kat internet cafe dubai. tuan dia tak tau langsung cakap english..tanya bukak pose pukul berapa dibantai kata 12 mlm!! hampeh!

ok esok balik dah...gambar2 mmg banyakkk!!! tu pun ada beberapa tempat lagi yg tak sempat nak pi..mungkin esok try pi jugak..bmw museum ..nymperbzerger palace ke hapa..tak sampai lagi.. harap2 sempat laaa sbb flight mlm...
tapi 3 tempat yg mmg plan nak pi tu mmg dapat pi..
sabtu sampai...ahad pi salzburg..ikut sound of music tour..wpun terasa the tour a bit rush tapi dicover oleh permandangan salzburg yg memang lawa!! terasa tak puas duduk sehari.. mmg sapa pegi salzburg kena tido kat sini..ok enuff about salzburg..off topic la pulak!

ok tempat idaman kedua..adalah Zugspitze...mmg hari2 sebelum pi dulu dok tgk webcam selalu tgk kering jer..mcm takde salji..pastu seminggu sebelum pi tgk salji penuh..and cuaca kelabu jer..baca dalam tripadvisor kalau cuaca camtu mmg tak payah pegi sebab taknampak apa..tp dah niat dah ada salji ke takde salji ke..kelabu ke cerah ke nak pi jugak.. Thanks to Harmerz la sbb suggest tempat ni..sebab hari rabu kitaorang pegi..cuaca cerah sangat2 and salji banyak!!! so jd jakun la kejap sbb tak penah tgk salji kan... ada la cubaan2 nak buat snowman tapi gagal! hehehh! mmg worth it sgt pi..so HARMERZZZ tima kasih banyak2! ok nanti sambung..nak pi cari tempat bukak posa jap! balik msia esok lusa nanti aku tempek gambar byk2!

tempat ketiga fairy tale castle tu..nanti sambung citer! khamis pegi castle nih..mmg lawa..org tua2 pun terbongkok2 panjat bukit nak tgk castle nih..