CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abangbikerz

Germany

Reply #100 bayam's post

Besok kalau berkesempatan aku singgah kejap kat stesyen keretapi untuk kepastian. Sebab kat sini ada dua jenis keretapi satu keretapi laju ICE (kelajuan mencapai 300 km/jam) dan local (kelajuan mencecah 180 km/jam). ICE ni biasanya harga berubah mengikut tarikh dan masa, kekadang ada potongan sehingga 50%. Kebiasaan ICE kena booking kerana cepat habis dan sangat selesa. Keretapi local pun OK dari keretapi express di Negara kita. Dikebanyakan kawasan tiket keretapi local ni boleh guna naik tram dan bas.

thanks harmerz!!! murah rezeki ko! aminn!!!

Reply #91 harmerz01's post

cantiknye gunung kat munchen, teringin nak jelajah

Reply #103 abangbikerz's post

Gunung lain kut, kau salah pandang ni. Dalam gambar aku memang tak jelas gunung kat Munchen

zugspitze tu kot!! hehehhe!

baru kuar brite, eropah tgh panas cecah 40 degree celcius. pergh panass tu. jerman camne skang ni, tiap2 ari ke panas camtu.

Follow Us
abangbikerz jd tak pegi jerman?? apa kata pegi bulan 9 nih...bleh haku ajak rewang sekali...hehehhe!

bulan 9 xbleh ooo. next year ler nampak gayanye. bos gua kedekut cuti.

ishh gagal jugak mendapatkan teman..kalau camtu aku pegi dulu pastu balik sini balik nanti citer puas2 insyaAllah... beria-ia jer..sekali cutiku pun tak lepas... anyway mintak2 semua ok!

another thing..tipping ni camana pulak?? kena bagi tips kat semua ke?? pastu berapa nak bagi??

Reply #106 abangbikerz's post

Minggu lepas memang panas, kat tempat aku pun cecah 34`C. Minggu ni sejuk sikit, sekitar 20`C hingga hari ni. Mengikut ramalan sehingga hujung minggu ni cuaca nyaman. Memang sekarang ni cuaca tak menentu dan kekadang hujan lebat. Tapi tak ler sampai banjir.

Reply #109 bayam's post

Tiket sebaiknya beli bila sampai kat sini, paling mudah kat stesyen keretapi Munchen nanti. Lagipun mudah nak tanya tentang penggunaan dan keistimewaan tiket tersebut. Jangan terkejut jika hampir semua dan berkemungkinan semua maklumat atau pamplet bahasa jerman, termasuk juga tanda jalan dan papan tanda, kebanyakan golongan pertengahan dan muda boleh berbahasa inggeris walaupun agak tunggang langang macam penduduk negara kita. Tentang tip tu kalau tak bagi pun tak apa, biasanya orang sini memang sungguh nak bantu kita walaupun nampak serius jer.  
Tadi aku dah singgah kat stesyen keretapi kat sini, memang macam harga yang bayam ceritakan tu.
Apa pun harap impian jadi kenyataan.......

thanks harmerz.jasamu dikenang..kalau kita dapat jumpa kan best!!! boleh aku belanja! ..so maknanya germany rail pass tu still boleh purchase kat stesyen ketapi kat sana la..not semestinyer kena beli from here macam eurail tu kan?? thanks a lot!! kalau camtu.beli tiket naik bas takde bumbung tu je la kat sini...sbb ada online offer... ishh tak sabar betul menanti bulan sep..

Reply #109 bayam's post

ko nak pegi konsep budget ke konsep mak datin, kalo konsep budget bolehle bincang, kalo konsep mak datin tak dapek le teman nak nolong. kalo ko nak gi next year bolehle kowtim.

aku dah nak pi sep nih.. yg tak bestnyer hubby ku berkerja so kena jalan sorang2... dah tgk gamabr zugzpitze tu kat youtube..ada jepun tu selamba je dgn baju tgn pendek.ishhh musykil plak aku kot kulit dia tu jenis tebal ke hapa..heheheh! confuse plak nak pakai camana kalau pi nanti...(mintak2 la dapat pi..aminn)

klu ada budget lebih boleh lajak ke Schloss Elmau.

The Schloss Elmau is located in an Alpine valley on the German/Austrian border 100 km south of Munich. Despite its remote location, it is easily reached, lying between the two major international airport terminals of Munich and Innsbruck. There is a good rail service to the area from both cities.

lawanyer,,,,,,rasanyer tak termampu den nak sampai ke sana.... kalau dapat sampai zugspitze and fussen pun dah kira baguih!

Harmerz baru perasan yg gambar kat zutspitze tu 5 julai 2007 kan?? banyak pulak salji nyer... bukan ke summer? tadi tgk pulak live cam diorang mat saleh ni pun pakai shortsleeves jer.. hampeh! diorang dah biasa kot..

[ Last edited by  bayam at 27-7-2007 01:29 AM ]

Reply #116 bayam's post

Kalau summer pun ada matahari memang buleh bukak baju, tapi kejap jer ler. Kalau hujan jangan harap nak bukak, seminit dua boleh ler. Saja nak bergambar, aku pun buat. Tapi tak boleh tunjuk kat kau, saja untuk kenangan.  Tapi k alau musim hujan dapat tengok salji turun. Oh ye, satu lagi tentang tutup kepala. Kalau kau pakai tudung OK. Kalau tidak pinjam anak tudung mak ker atau kakak untup tutup telinga, kalau banyak duit beli yang ori. Kan apa, kalau ada angin cuping telinga tak tahan, nanti rasa seperti dicucuk duri.

harmerz setelah dihitung kira masa...rasanyer kena buat 2 hari la trip tu.. satu hari pi zugspitze..satu hari pegi castle.. cuma sekarang ni tak tu la nak beli german rail pass yg 250euros for 2 person tu ker..beli tiket point to point.. sebab tak sure haraga tiket dari satu tempat ke satu tempat.. german rail pass ni sampai sana boleh kan beli?? tak mcm eurailpass yg kena beli dari sini kan?

kalo dah terlajak ke Schloss Elmau tu, terus aje ke Innsbruck (Austria).... aku penah sampai singgah makan aje. pas tu ronda2 town dlm  3 jam pas tu drive ke munich

Originally posted by abangbikerz at 19-6-2007 02:15 AM
aku teringin sangat nak pegi germany ni. tapi aku cadang nak tour germany saje xnak ketempat lain dulu. sebabnye supaya aku dapat explore german sepenuhnye pastu dapat save cost. so aku ade ckit  ...

Besa jerman nih..ko nak gi seluruh ke  nak pergi pinggir-pingir je...Haku dulu gi Paris..pastu naik train gi Strasburg pastu haku gi Europa park ngan train...(selanjutnya balik ke Metz (Prancis) terus ke Luxembourg..naik ke Brussel dan Amsterdam..ambik  europas 10 hari nye...

Sekali lagi tu haku amik Qatar aiways..singgah ke Doha..pastu ke Munchen (Munich) masa tu world cup..pastu haku ambik train ke Praha (Czech)...ok gak dekat ngan Czech..haku tak penah gi jerman satu je..biasanya sekadar di pinggiran...Belanja takla mahal masa pergi Munich n Praha..ambik tiket masa Matta Fair (yang akan dtg ni bulan semilan)..Masa tu bulan Jun ..wokeh pe..bulan Disember tak nak pegi..kang haku takut pakai baju tetebal sakit Bahu..pastu merenik cam penguin....