CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abangbikerz

Germany

akubest replied at 3-10-2015 01:32 AM
haduhhh pancaroba nyer perjalanan ko....
yes..thats the beauty of backpacking..
been there last  ...

Alhamdulillah...pengalaman first taim berbackpacking kitorang takdelah teruk sgt.. ko punya lgi hebat tu...kt mana lgi destinasi yg ko dah pergi?? Boleh buat rujukan utk next trip...

Maybe lps ni ajak ank2 join skali..tak syok pulak tgglkan dorang lama2...lgpun blh bg pengalaman bru utk dorang.. so far, europe mmg tarikan utama sbb boleh pegi byk negara sekaligus..cuma mslh terbesar biasalah, $$$...hubby kt kalau nk jimat pegi berdua jer....tp daku ni tingin nk ank2 merasai pengalaman sama2 ..nak2 bru ni msa naik Zugspitze, dpt main salji...tekad dlm hati, lps ni kena bwk ank2 main salji pulak....selama ni duk tgk dlm tv jer kan...

Selama kt sana, byk gak tgk org travel ngan motorhome...lgi senang & berbaloi tak kalau bwk famili..?? So far rsa takde lgi yg share psl ni...kalau kt NZ dah penah baca psl travel ngan motorhome tu..kalau ada, harap2 sudilah share kt sini..

Audetom replied at 4-10-2015 04:21 AM
Alhamdulillah...pengalaman first taim berbackpacking kitorang takdelah teruk sgt.. ko punya lgi he ...

hehehe.....aku  backpacking geng bujang je nok...
anak2 tinggal kat rumah....bapaknya yang jaga...hahahaha
derang langsung tak minat la tema2 backpack2 nih...asik main theme park manjang....
aku nak termuntah laaa tengok disneyland, universal studios semua tu hahahahaha....

ive done it several years already....selalu berdua or bertiga backpack semua...yg aku recall
turkey, new zealand, syd/mel, surabaya, eastern europe( prague, budapest, austria), italy...
next year cadangnya ke iceland plak...but tgh bajet2 jugakla....

new zealand aku pegi dua kali...satu company trip...satu backpack sorang ke south island...
laki aku x mo drive motor home....susah parking katanyaaa...haishhhh

akubest replied at 4-10-2015 12:05 PM
hehehe.....aku  backpacking geng bujang je nok...
anak2 tinggal kat rumah....bapaknya yang jaga.. ...

Back packing mmg best walaupun kdg2 byk cabaran. Itu yg best, something ko tak blh jumpa/encounter hari hari. Selama ni kami travel semua back pack. Luggage kecik je walau pun pegi sebulan si Europe March lepas. Senang nak carry & berlari kejar bus/train

NZ aku pegi 2x gak. Kami sewa keta & dok hostel. Lbh mudah begitu dr sewa motor home Last edited by Peterpan17 on 6-10-2015 12:02 AM

Peterpan17 replied at 4-10-2015 12:09 PM
Back packing mmg best walaupun kdg2 byk cabaran. Itu yg best, something ko tak blh jumpa/encounter ...

banyakkkk sangatt duhh cabarannn..nak nak ke europe....derang kan suka suki ketapi strike la...apa2 sikit2 strike....
meraba berjalan carik hotel tak jumpa...hahahha...dah nak kata hotel murah kannn..
mendapatla kauuu tengah2 lorong hj taib mana ntah

thats why aku tak suka ramai2...coz backpack ni penat...and if org tak biasa penat senang sentap...
aku siap bukak tender ngan kekawan aku sapa nak ikut aku busuk2 ko dah penah lari half marathon..
hahahhaaa....bab tu ramai tak lepas....kikikiki

akubest replied at 4-10-2015 12:14 PM
banyakkkk sangatt duhh cabarannn..nak nak ke europe....derang kan suka suki ketapi strike la...apa ...

Aku pun tak suka travel ramai2. Berdua with my wife atau sorang je. Senang nak buat keputusab bila ada sesuatu berlaku mcm ko ckp tu. train/bus mogok ke. Kena menginap kat hostel lorong hj taib takde sapa nak gaduh dgn aku

akubest replied at 3-10-2015 01:32 AM
haduhhh pancaroba nyer perjalanan ko....
yes..thats the beauty of backpacking..
been there last  ...

Korang memang hebat hadapi cabaran .... aku yg dah merayau merata bandar kt German pun belum tempuh situasi macsm ni.

Follow Us
harmerz01 replied at 5-10-2015 10:42 PM
Korang memang hebat hadapi cabaran .... aku yg dah merayau merata bandar kt German pun belum tempu ...

untong lahhhh ko...hahahhaha...

anyway....aku suka sangat germany....kalo aku dapat travel sebulan germany macam @Peterpan17 tu best betul...
first trip aku ke germany aku hanya ke black forest after swiss...sempat la beli cuckoo clock seketul..... then ke cologne before ke brussels...
then recent trip nih aku ke munich....
aku still mau ke berlin and frankfurt may be...
jenuh nak tour germany coz besar sangat.....tapi aku sukaaa.....

semua cities kat germany ko dah tour ke?

akubest posted on 5-10-2015 11:52 PM

anyway....aku suka sangat germany....kalo aku dapat travel sebu ...

Aku pergi sebulan pun tak cukup wei!!! Kurang2 kena  3 bulan. Patutlah mat salleh klu travel berlama lama. Mmg tak cukup. Nmpknya kena kumpul duit byk2 sekurang kurang 10 guni baru dpt travel ke Europe 6 bulan

Peterpan17 replied at 6-10-2015 12:03 AM
Aku pergi sebulan pun tak cukup wei!!! Kurang2 kena  3 bulan. Patutlah mat salleh klu travel berla ...

tulah peter wei... mana la guni aku nak letak duit nak mengumpul nyer ni...
aku ingat may be  next year aku nyer last ke europe kut....tu yg cadang ke iceland plus scandanavia...

year after aku nak dok dendiam kompoi duit..
nak ke south america...atau pon cross US dari canada ke mexico...macam citer THE WILD tu...
aku tingin gila nak buat camtu!!!!

akubest posted on 6-10-2015 12:18 AM
tulah peter wei... mana la guni aku nak letak duit nak mengumpul nyer ni...
aku ingat may be  nex ...

Aku march 2016 gi Japan kali kedua. Pastu duduk diam2 dlm gua dulu simpan duit. Psl plan 2017 nak repeat Europe tp bukan West Europe, aku nak jelajah Eastern Europe plus Turkey, dlm sebulan juga. Pastu nak jelajah Krygyzstan. Aku nmpk documentary psl negara ni. Rupanya negara ni majority Islam. Kurang membangun, mmg agak mencabar. Mcm best je. Aku nak cuba. heheheh!!

Edited by Audetom at 6-10-2015 08:46 PM

Rupanya travel pun blh buat kiter ketagih kan... blm sampai tanahair pun dah sibuk pikir lps ni nak g mana, bajet nk kene kumpul brape.... sampai kdg2 pikir duduk sana terus jerlah...senang

Lupa nk citer..ms smpai Frankfurt kitorang dah diuji ngan backpack satu tak sampai2...jenuh tgu kt baggage claim tu smpai mende alah tu berenti berputar..skali tnya petugas kt situ dia suruh buat report baggage ilang@delay.. rupanya tertinggal kt abu dhabi..adoilaaa....dahlah sumer baju kt dlm beg tu..pucat putih gak kejap rsnya..then dia kta maybe esk akn sampai dr Abu Dhabi. So, lps dah bg sumer detail yg diperlukan..kitorang pun geraklah ke bnb kitorang.

Esoknye dgn pakai bju yg sama...3 ari berturut pakai baju sama, tido pun ngan baju tu..kitorang g jalan2 sekitar Hauptwache sbb nak beli simcard ngan nk beli baju selai sorang..bimbang kalau beg tak sampai2..pahtu ke Frankfurt International Motor Show kat Messe Frankfurt. Sehari suntuk kt situ..giler besar tempat tu..tak abih cover semua..tp danlah cover brand yg gah2  mcm Merc, BMW, Audi, Porsche dll... mmg berbeza betul dgn kt tmpt kiter.. showroom yg plg hebat Audi, Merc & BMW. Kebetulan kitorang mmg into motor sports...so mmg teruja sgt2..sblm decide nk ke germany, mmg taktau pun psl ni. Lg satu pasal October Fest, serious tak penah dgr pun sblm ni..

Audetom posted on 6-10-2015 08:09 PM
Edited by Audetom at 6-10-2015 08:46 PM

Rupanya travel pun blh buat kiter ketagih kan... blm samp ...

Tips klu travel, jgn masukkan brg2 penting dlm check in luggage. Mcm kami klu travel, ada satu bag pack kecik simpan baju2 utk at least 2 hari, pakaian dalam dan peralatan mandian bagai tu. Semua peralatan mandian kami pack dlm travellers pack. Kat Watson atau Guardian ada jual travellers pack botol2 kecik tu kan. shampoo, pencuci muka apa2 tu semua simpan dlm bekas kecik. Yg brg2 ni kami hand carry. Klu beg ilang at least ada baju dan paling penting pakaian dalam dgn toileteries di tangan. Takdelah kalut tunggu beg smp.

Aku pun mcm ko minat dgn automobile ni. Psl tu kami ikut tour ke kilang Merz dan BMW. Mmg takajub sangatlah. Hebat betul teknologi derang.

Sambungan....

So, dlm pada duk enjoy tgk motor show tu..my hubby risau pasal beg. Nak call problem pulak ngan simcard tu..so, end of the day dpt jugak dia msg ngan host kt bnb tu n dia inform beg dah slamat sampai ...alhamdulillah lega.. btw, host bnb yg kitorang sewa tu org indon, student kt situ. Mudahlah nk berkomunikasi.. pasal beg yg delay tu, boleh claim ngan airline & insurance gak kan?? Sapa dah ada pengalaman sama boleh share kat sini camne proses nk claim tu.. my hubby actually yg uruskan sumer. Tp bila tnya mlm td ktnya blm submit pape pun lgi sbb bz keje..lps sampai selasa mlm aritu, rabu mlm dia berlepas pegi keje dah..mmg pack sgt masa yg ada..

Peterpan17 replied at 6-10-2015 08:56 PM
Tips klu travel, jgn masukkan brg2 penting dlm check in luggage. Mcm kami klu travel, ada satu bag ...

Ekceli mmg dah buat camtu...cuma baju jer takde standby...beg kecik sgt..huhu. Lenkali kene ikut betul2 ko punyer tip ni...

Plan asal nk gak ke Stuggart kt Merc factory..tp since dah pegi motor show tu kitorang cancelled jer.. seronok gak jalan2 camtu..takde fixed itinerary. Tp mmg dah tau dah apa nk tgk, mana nk tuju...

Audetom posted on 6-10-2015 10:19 PM
Ekceli mmg dah buat camtu...cuma baju jer takde standby...beg kecik sgt..huhu. Lenkali kene ikut b ...

Kita org satu org ada satu beg pack kecik. Msg2 sumbat harta msg2. kekekeke!! Yg back pack satu lg ksh chk in. Bag tu bagus. Ada roda klu dah penat pikul kat bahu. Aku beli kat Singapore time tu sale. Murah je. Derang nak clearance. Blh tahan juga beg tu dah lbh 6 thn aku beli. Brand Ripcurl. Aku klu travel mmg tak bawa brg byk psl nak kejar train dgn bus kena cepat. So tak blh bawa beg besar2.

Kita org pula dah book tour Merz dgn BMW psl derang perlukan pre booking. Nak dijadikan cerita aku salah tgk timing utk tour factory BMW. Aku ingat 130ptg, rupanya 1130pg. Dah satu hal pula. Aku Tanya derang bila next factory tour, dia kata pkl 4ptg. Aku Tanya ada kosong lg ke. Dia suruh aku dtg blk pkl 2ptg utk chk ada kosong. Nasib baik ada lg kekosongan. Kita org pun menyelit tour yg pkl 4. Tp factory tour BMW mmg lenguh kaki. Klu factory tour Toyota di Nagoya dan Merz di Stutgart tu pakai bas, BMW factory tour lgsg tak pakai bas tp guna kaki. Lenguh juga kami tawaf seluruh factory. Smp ada yg Tanya, jauh lg ke. kekekeke!! Last edited by Peterpan17 on 6-10-2015 10:30 PM

Audetom posted on 6-10-2015 08:59 PM
Sambungan....

So, dlm pada duk enjoy tgk motor show tu..my hubby risau pasal beg. Nak call proble ...

Ko guna insurance apa? Blh ko chk dgn insurance company tu utk claim. Kwn aku pernah gi US beg hilang. Bukan delay tp lgsg hilang beg dia. Claim dgn insurance juga. Tp yg kelakarnya, seminggu lepas kat sana baru beg tu smp. Hilang dlm perjalanan sesat barat kot. Insurance tetap blh claim dlm kes dia. Tak taulah dlm kes ko blh ke idak. Cuba ko call insurance company tu.

Aku jumpa org Indon masa kat Berlin. Borak2 dgn derang satu family. Husband kerja kat sana dah 2 thn. Anak2 dia pun sekolah kat sana. Untunglah derang.

akubest replied at 5-10-2015 11:52 PM

anyway....aku suka sangat germany....kalo aku dapat travel sebu ...

Utara jer belum cover ..... macam Kiel dan Hamburg.
Next week insyallah pegi Koln(cologne) jap. Ada kerja sikit.

Peterpan17 replied at 6-10-2015 10:27 PM
Kita org satu org ada satu beg pack kecik. Msg2 sumbat harta msg2. kekekeke!! Yg back pack satu  ...

Kitorang ekceli bwk 3 backpack..yg besar yg delay tu hubby aku bwk..aku nyer kecik sket, penuh ngan sekut n megi n jaket..dan yg saiz biasa utk bwk pegi mana2...yg ni jer tak check-in.. aku plak bwk satu henbeg silang..silap ar, tak bwk henbeg pun takpe erk..

Mcm best gak tour factory tu erk..dan aku baca pun blh byg camne penatnyer nk jalan byk2 tu..adoiiii... msa autoshow tu kalau ikutkan halfway kitorang dah pancit, tp sbb msa tu tak jumpa lg showroom audi, BMW ngn Merc, kitorang gagahkan jgak...kira satu halle lg yg tak jumpa - nissan, toyota, volvo, peugeot n other japanese car..lg satu yg aku tak tahan msa nk g alliance arena. Jauh weh jln dr tren station tu..dahlah msa tu nk terkucil...

Sblm ni, beberapa taun sdh ada member bgtau kalau g germany jgn lupa g Nurburging...kat mana tu erk..?? Hubby aku tu tiap kali nmpk org pakai cap ke..baju ada cop ke..sibuk ckp nk g situ. Tp awal2 lupa nk google psl tmpt ni.. sumer baca kt sini jer...

Peterpan17 replied at 6-10-2015 10:33 PM
Ko guna insurance apa? Blh ko chk dgn insurance company tu utk claim. Kwn aku pernah gi US beg hil ...

Aku ada tgk ko post pasal travel insurans n contact skali...sblm ni ada msj mamat yg penah buat kat kitorang msa nk g perth last year, tapi tak berjwb...so, aku just contact Farid yg ko bg tu.. mmg cepat n effisyen...tp bila tnya psl claim ni., agak slow sket respon dia.. tp bru td dia ada wassap lbh details..

Aku tak terpikir pun mende ni blh jdi kt kitorang...tp mmg penah baca pasal beg ilang, delay sumer ni...nsb baik dpt balik cpt jugak...semua bju aku n hubby ada dlm tu..cuak giler bila pikir byk nk kene beli kalau tak dpt balik beg tu...dahlah bajet ciput jer...huhu

Audetom posted on 7-10-2015 10:58 PM
Kitorang ekceli bwk 3 backpack..yg besar yg delay tu hubby aku bwk..aku nyer kecik sket, penuh nga ...

Mau tak mengah ko. 2 jam tau berjalan pusing factory tu. Mmg best giler lah BMW punya factory. Show room pun best giler!! Antara semua factory tour aku join, BMW paling the best. Rugi pula aku tak ada masa Automative expo yg ko pegi tu. Mau aku berkhemah kat situ. Aku ni suka betul dgn automative.

Aku rasa yg kwn ko ckp tu Nuremberg kot. Nuremberg dah msk area Bavarian. Located kat Utara Munich. Tempat ni mmg best. Korang org pompuan mmg suka tmpt2 mcm ni aku rasa. Byk castle2 lama yg berates tahun usianya. Aku pergi Munich tp tak cukup masa gi Nuremberg psl kita org gi Salzburg dan Fussen lg. Alliance Arena pun aku tak sempat pergi gara2 tersalah timing dgn BMW Factory tour.