CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25371|Reply: 83

MERGED : ALL ABOUT BATUK KETIKA MENGANDUNG

nak tanyalah, sama ada u all ada makan tak ubat batuk yg diberi doktor sewaktu mengandung. ada sesetengah orang cakap, tak elok makan sebab nanti baby dalam perut tak aktif. betul ke??

[ Last edited by  spidernfly at 3-9-2007 11:31 AM ]

Originally posted by losyen at 1-11-2006 04:39 PM
nak tanyalah, sama ada u all ada makan tak ubat batuk yg diberi doktor sewaktu mengandung. ada sesetengah orang cakap, tak elok makan sebab nanti baby dalam perut tak aktif. betul ke??

aku makan ubat batuk yang gynae aku kasik... herbal based. dah tak tahan lagik batuk mas tuh... plus laki aku pun tak tahan lagik dgn batuk aku... bedal jer la... tak tau la whether baby dalam perut aktif or not... tapi masa scan, okay jer baby aku tendang2 & gerak2 :bgrin:

masa jumpa doktor tu, jgn lupa inform yg kita ni pregnant
nanti doktor tu akan bg ubat yg tak bahayakan kandungan & ibu

Originally posted by losyen at 1-11-2006 04:39 PM

Eynda peknen 6 bulan dulu start kena batuk2.....last2 mintak ubat kat gynae.....gynae bagi ubat batuk ROBITUSSIN.....makan tu alhamdulillah lega batuk eynda......so far masa dok makan tu baby tak pulak kurang aktif....serupa jer tahap keaktifan dia.....

saya tgh batuk-batuk nih. smalam gi clinic, doc ada bagi ubat batuk kaler itam, tapi lum makan lagik. saya dah bagitau doc tu yg saya pregnant.

kalau tak sure..tanya doktor boleh makan ker tidak..
biasanya kalau preggy dia tak bagi ubat yang kuat sangatn dose nyer..
cam dose budak2 jek....

Follow Us
Originally posted by losyen at 1-11-2006 04:57 PM
saya tgh batuk-batuk nih. smalam gi clinic, doc ada bagi ubat batuk kaler itam, tapi lum makan lagik. saya dah bagitau doc tu yg saya pregnant.

should be okay lah kot kalo doctor yg kasik... tapi Robitussin tuh mmg boleh amik rasa nyer... bcoz my gynae pun ader kasi gak hari tuh, and you can buy it kat any pharmacy... kotak kaler hijau

Originally posted by kikilalat at 1-11-2006 05:06 PM

should be okay lah kot kalo doctor yg kasik... tapi Robitussin tuh mmg boleh amik rasa nyer... bcoz my gynae pun ader kasi gak hari tuh, and you can buy it kat any pharmacy... kotak kaler hijau

Ha'ah....kat Guardian eynda beli utk 2nd bottle harga dlm RM6 lebih jer.....

Ehem pun kena batuk yg teruk 4 bulan pertama ....
Refer kat gynae .. bagi ubat RHINOTHIOL .... 2 minggu pass tue terus baik ... alhamdullilah ...
sblm tue refer kt doctor biasa ... on / off jerkk makan ubat batuk colour hitam tue ... sbb taku t.. pass refer kat Gynae .. confident sket

Monday aritu MC pergi klinik kat rumah je kul 2pagi sbb anak menragam tak leh tido sbb selsema + batuk2.. sampai takleh tido kitaorg. Then me pun minta gak ubat batuk sbb tak baik2 lagi.. maybe sbb tu berjangkit kat anak. Me citer la dah pregant then dia kasi ubat sama pulak ngn Daniel nya ubat cuma dose dia 2.5ml me pulak 5ml. Kotak kler coklat, Axcel Diphenhydramine namanya. Dr kata kalau ubat yg bukan saranan doc memang tak digalakkan ambik. untuk ibu ok la tapi belum tentu OK untuk baby dlm pewut. Masa malam raya me belasah je Cap Ibu dan Anak kat rumah mak sbb takde bawak bekal ubat langsung. harap2 takde apa2 laa

Baru2 ni Saizeriya pun demam, batuk and selesema. Gi cek kat klinik biasa. Doktor tu kasi la ubat batuk kaler itam tu..antibiotik, panadol dgn ubat drowsy. Dia kata org ngandung leh mkn..no prob. Tp masa gi pregnancy check-up baru2 ni..gynea kata..TAK DIGALAKKAN mkn ubat batuk hitam tu utk org ngandung sbb boleh affect keaktifan baby. huhu. Balik umah terus tak makan dah ubat2 doktor klinik biasa tu kasi. Mujur la gynea tu ade kasi ubat batuk utk pregnant mom.

kombat dah 2 minggu batuk on off. 2 minggu lps dah jumpe doctor biase. dia bg ubat batuk tak tau pe name, color oren. dia kate, ubat nie dos dia rendah sesuai tuk ibu mengandung. tapi, kombat baru telan 2 kali. sbnrnye, agak takut-takut gak. tu yg tak mkn dah pas tu. tapi, batuk tak ilang-ilang. camne ye? nak p jumpe gynae ke?

me baru ni batuk sampai senak2 perut.... mmg x tahan sbb pg ptg siang mlm x berhenti2... nak pegi klinik biasa x berani... jd pegi jumpa gynae terus.. dia bg satu  botol ubat batuk yg herbal based.. actually ubat batuk yg dia bg tu infant pun boleh minum.. alhamdulillah wpun lambat ilang tp berkesan...

Reply #13 zaida's post

o ye ke zaida camtu. nanti, kene p jumpe gynae gak la. sakit-sakit perot bile batuk nie. letih pun ye. dah la slalu attack mlm. langsung x leh tido

Shin demam selsema Isnin lepas. Berjangkit dari hubby.
Dapat panadol untuk budak-budak dan ubat selsema yang paling mild sekali.
Sekarang masih selsema dan ditambah batuk-batuk sekali.
Tensionnya.

Takut batuk kalau lepas bersalin. Ada forumer cecrita jahitan dia terbuka sebab batuk teruk sangat. Seramnya.

hmmm... batuk..

roses pon skrang kuat batuk.. kahak dekat tekak... pastu kalo batuk kekadang sampai nak muntah.. tensen tul..

pegi klinik biasa pon dia bg ubat batuk kaler hitam.. tp makan skali ajer.. sikit lak tuh

ermmm...
baru jer pagi td sy gi klinik,sakit tekak ngan batuk2..

Dr ckp ubat batuk tak bagi effect apa2 kat baby,tapi kalau boleh kurangkan..kurangkan..kalau dlm description suruh amik 3 kali,jgn amik sampai 3 kali.Dr cuma pesan,kalau batuk tak tahan sgt2,baru amik,kalau boleh tahan lagi..tahan je la.minum air byk2..

Ni ubat batuk yg biasa,Benadryl syrup (yang kaler hitam)

smlm dah jumpe gynae. dia ckp cume alergic je. alergic ngan habuk & sejuk. rasenye betul la ape dia cakap kot. dan alergic nie sbnrnye datang dari baby. kire, kombat yg tolong kuarkan. hukhuk. dia ckp tak de kene mengena ngan kuman.

dia tak suggest sgt mkn ubat batuk wpun dia bagi cough syrup yg color hitam tu. huhuhuhu. cume dia suruh kumur dgn satu ubat yg dia bagi+elakkan mknan berminyak, buah-buahan berserat, habuk dan alert ngan perubahan cuaca. tanye gak dia bile blh baik. dia ckp, sampai baby deliver. kalau lps tu tak ok gak, kene refer dia balik. n baby akan dijangkiti alahan tu jugak sebaik deliver. tuk elakkan dia trus dijangkiti ngan sume-sume tu, dia suggest suh bf baby 6bln penuh.

skang nie, try minum air asam jawa lak.

wa~wa This user has been deleted
last week batuk2 ngan selsema..
tapi tak ambik ubat pun..
pas sehari dua, hilang..
sib baik la..

aku batuk sesikit, ala2 nak batok gitu...tp dr tak kasik ubat batuk...

at the same time aku selsema, sakit tekak...cuma dr kasik ubat selsema malam lain pg lain..ngan ubat sakit  tekak...aku tgk yg ubat selsema kandungan 5 mg dan mlm 10 mg...

aku tak tahan ngan selsema...tu sbb aku kena mkn...kalau tak nnt sakit kepala...lagik naya....