CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: macadamianut

MERGED : All About Italy (everyone)

Reply #139 kurik's post

wek kurik....ko laki ke pompuan?

dr gambo tuh........dr segi kerenekan tuh cam pompuan...ye x?

Originally posted by iza_yuss at 19-2-2008 12:36 AM
ko watpe kat sana?

ko study ke keje?

aku dah keje ar.. sekarang tengah training 3 bulan kat sini dari awal bulan januari dalam bidang perubatan nuklear kat salah sebuah hospital universiti di bologna..

lepas balik nanti kena la tolong buat production radiofarmaseutikal untuk kegunaan diagnosis kanser kat hospital putrajaya seminggu 2 kali.. kena datang seawal jam 5.30 pagi...

ini adalah hasil daripada kerjasama antara kementerian sains dan kementerian kesihatan kekdahnya...

Originally posted by iza_yuss at 19-2-2008 12:40 AM
wek kurik....ko laki ke pompuan?

dr gambo tuh........dr segi kerenekan tuh cam pompuan...ye x?

haku berdiri guna lutut tu...

pemandangan bandar florence daripada puncak bukit Forte di Belvedere.. kena seberang sungai lalu jambatan dulu pastu berjalan kaki mendaki bukit yang agak tinggi ni.. kejung kaki ku...

Originally posted by kurik at 18-2-2008 07:06 PM
dah jalan dah kat jalan pasar tu.. memang banyak scarf yang dijual di sana.. nanti senang aku cerita panjang.. internet kat sini pun sekarang ni tak berapa stabil...

kalo sempat nanti aku atta ...

Ohh ada lagi....

Jgn lupa tepek gambar..thanks

teringat kenangan masa pegi Italy dulu... tp masa tu panass sgt lepas tuh dorang tak pakai kipas lak tuh!! mmg berpeluh lah duduk kat situ..

Follow Us

Reply #144 kurik's post

aku ada gak pegi tempat ni nak tengok pemandangan bandar florence.. tapi aku pegi masa tu dah malam.. ambik gambo tak berapa terang.. bangunan dia byk lampu mlm2.. so nampak gak lah..

tourist guide tu tunjuk kitaorg berjalan dr mana ke mana masa siangnya.. mak aiiiii jauh gilerrrrr... tourisit guide tu memang buli kitaorg habis2an lah pendek katanya

Reply #139 kurik's post

siot arrr kurik nampak tgn ko jek!! aku ada gak ambik gambo kat situ.. masa ko lalu tepi sungai tu ada tak ko nampak mangga (padlock) byk2 diaorg kuncikan kat tiang besi??

nanti aku paste gambo tu kat sini ekk.. menarik sejarah padlock2 tuhh..

Originally posted by kurik at 18-2-2008 10:31 PM
p/s:- airis, aku jumpa fridge magnet italia tu tapi harga euro2.60 kat florence instead of euro2.00.. tapi aku tak beli sebab nak tanya ko dulu... kalau mahal sikit tak kisah ke?..

kalo ko dah jumpa ko beli jek! ok la tu, tak la mahal sgt.. aku masih mampu membayonya

nanti bgtau aku camno aku nak bayo kat ko ekkk.. tengkiu3x.. ko memang baik hati..

Originally posted by my-alja at 18-2-2008 05:31 PM

rialto bridge ke...yg byk tangga tu

venice memang cantik kannn....byk2 tempat yg i akan nak pergi kalo ade kesempatan

minggu depan aku plan nak pi venice ngan verona...

Originally posted by cupcakes at 19-2-2008 08:49 AM

Ohh ada lagi....

ada.. nanti aku upload lagi bebanyak yek..

Originally posted by kurik at 24-2-2008 06:19 PM

minggu depan aku plan nak pi venice ngan verona...

Jgn lupa ambik gambar kat Verona tu byk2.. Aku tak sampai lagi kat sana..

Originally posted by cupcakes at 19-2-2008 08:49 AM

Ohh ada lagi....

ok ni kat florence lagi... nanti aku tepek gambar kat tempat lain lak (Pisa & Siena).. tunggu...

sekitar pasar antik sekeliling tasik kat Florence. Setiap pagi sabtu rasanya pasar antik ni beroperasi...

Cattedrale di Santa Maria del Fiore

Originally posted by zamnie at 19-2-2008 10:01 AM
teringat kenangan masa pegi Italy dulu... tp masa tu panass sgt lepas tuh dorang tak pakai kipas lak tuh!! mmg berpeluh lah duduk kat situ..

memang setiap bagunan kat sini tak ada kipas.. tapi kat apartment kat kempat aku stay ni ada air-cond, so takde masalah.. lagipun sekarang ni cuaca masih lagi sejuk yang amat... so kat bilik aku sentiasa set 25 darjah celcius je...

Originally posted by kurik at 24-2-2008 07:26 PM

ok ni kat florence lagi... nanti aku tepek gambar kat tempat lain lak (Pisa & Siena).. tunggu...

sekitar p ...

Aku notice kat venice pun byk kedai jual perabot..lawa2 ..

Mengembara ke Pisa & Siena

Originally posted by Airis at 21-2-2008 06:21 PM
siot arrr kurik nampak tgn ko jek!! aku ada gak ambik gambo kat situ.. masa ko lalu tepi sungai tu ada tak ko nampak mangga (padlock) byk2 diaorg kuncikan kat tiang besi??

nanti aku paste g ...

cerita la sikit pasal padlock tu airis.. nak tau jugak sejarah dia... jgn lupa gambar sekali tau..    best la ko jalan2 ada tourist guide tak macam kitorang... main redah je...

semalam (23/02/2008) aku ngan hosmate from argentina merayau ke Pisa dan Siena naik tren.. kena tukar2 tren nak pergi ke satu2 tempat tu (2 kali tukar tren) sebab naik tren yang paling murah (euro8.75 sehala ke Pisa).. hehehe.. pening kepala jugak sebab local people kat sini tak faham bahasa inggeris.. sib baik member sorang lagi yang drp argentina tu boleh faham sikit2 bahasa italy ni sebab spanish ngan italian ada sikit2 persamaan bahasa dia... itupun dia masih tak berapa faham sangat.. kalau tak dah ke mana agaknya kitorang sesat... susah betul pergi mengembara ni tanpa tourist gude..  

bangun pukul 4 pagi siap2.. naik tren paling murah sebab tren yang paling murah mula awal pagi pukul 5.30 pagi..    so kena jalan kaki drp apartment ke tren station 1/2 jam baru sampai.. malas nak bawak basikal sebab takut hilang kalau tinggal kat stesen keretapi... sampai kat Pisa pukul 8.30 pagi.. pusing2 area Pisa sampai pukul 12.30 tengahari... pastu amik train pulak ke Siena (euro6.90)
ambil masa 1 jam 40 minit (Pisa-Empoli-Siena).. pusing2 Siena naik bukit turun bukit plus banyak kali sesat sebab peta tak lengkap (print drp internet)..

puas betul merayau semalam

Originally posted by Airis at 21-2-2008 06:24 PM

kalo ko dah jumpa ko beli jek! ok la tu, tak la mahal sgt.. aku masih mampu membayonya

nanti bgtau aku camno aku nak bayo kat ko ekkk.. tengkiu3x.. ko memang baik hati..

aduh Airis... jenuh aku merayau keliling menara Pisa tu... tak jumpa langsung benda yang ko nak aku tolong belikan tu.. yang lain-lain tu ada la..   takpe.. minggu depan aku plan nak pi venice ngan verona lak... harap2 aku dapat jumpa la benda tu.. kalau tak jumpa jugak terpaksa la aku pergi ke Florence sekali lagi sebab aku dah nampak dah benda tu hari tu kat Florence..   ada lagi sebulan lagi aku kat Italy nih..

Reply #158 kurik's post

its ok kalo ko tak jumpa kat Pisa tu, beli jelah kat mana2 yg tak menyusahkan ko.. dulu aku beli kat one of the stalls yg kat dlm area Pisa tu.. aku siap beli scarf lagi kat situ.. murah la gak..

Originally posted by kurik at 24-2-2008 07:54 PM
cerita la sikit pasal padlock tu airis.. nak tau jugak sejarah dia... jgn lupa gambar sekali tau..    best la ko jalan2 ada tourist guide tak macam kitorang... main redah je... :f ...

ni haa gambar padlocks tu.. lambat sket, tak sempat nak upload sebelum ni..

mengikut sejarahnya, tourist guide aku cite.. org2 italy ni ada kepercayaan dr dulu2 kalo you're a couple and want the relationship to last, ko kena beli 2 padlock, manggakan pd 1 padlock yg besar, then kuncikan pada benda2 yg permanent, mcm palang besi yg menjadi mangsa kat gambo aku tu lah.. pas tu kunci dia campak dlm sungai..

aku cakap ngan hubby aku, aku rasa this belief was started by tokey kedai kunci so that kunci & padlock dia laku wakakkaka