CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 231671|Reply: 2572

Bandung oh Bandung

Close [Copy link]
awat benang bandung kena lock

Thread baru dibuka kerana thread lama sudah tidak boleh dipakai lagi.

From Admin CARI forum: NEW SYSTEM SETTING STARTING FROM TODAY!
http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=317002

[ Last edited by  chumpon at 1-1-2008 12:54 AM ]

Rate

1

Reply #1 sksk's post

THREAD UNDER MAINTENANCE ~ Only For Thread with 100 pages

msg ni adalah sama seperti yg bel buat kat Soap Operas Board

Utk pengetahuan semua...

baru2 ni Admin telah keluarkan arahan bahawa setiap thread yg melebihi 100 page perlu di pisahkan dan arahan tu telah berkuatkuasa start smlm tapi bel baru tau ari ni...

oleh sebab tu bel gan lisa tgh nak buat maintenance utk setiap thread yg terlibat...

dgn tu bel minta kerjasama kepd semua forumer supaya jgn msk thread yg terlibat ni....

sekian terima kasih

isabel........

copy dr mod isabel..........

Rate

1

Reply #2 t@t's post

ok dah paham. to brp lama maintenance nye???

oleh kerana thread bandung yg panjang berjela tu under construction, saya nak tumpang tanya kat sini..harap-harap sapa-sapa boleh advise..terutama kak aina:

saya akan ke bandung, akan menginap di hotel perdana wisata. ok ke hotel tu?
satu lagi saya bawa mak saya, she's on wheel chair..agak-agak sesuai ke dgn suasana geografi kat sana? muat ke nak tolak wheel chair masa shopping kat pasar baroe, mode or ke tangkuban parahu...?

Reply #4 kimora's post

hotel perdana wisata tu okey. lobby dia di tingkat 1. tapi don't worry... coz ader lift. ko blh gunakan lift utk naik ke atas. kalau nak cepat guna tangga ajer....

pasar baroe tu sempit sgt. blh bawa wheel chair tapiiii ko kena byk sabo coz kat pasar tu terlalu ramai org. utk tangkuban perahu... jalan kat area situ byk batu2 (tdk rata) dan tempat nak shopping tu menurun ke bwh bukit. so ... ko kena lah berhati2.

Reply #4 kimora's post

berapa rate hotel perdana wisata tu???

Follow Us
HAIII..........KAK AINA DAH DATANGGG..............

Originally posted by ainunaina at 10-12-2007 02:28 PM
HAIII..........KAK AINA DAH DATANGGG..............

jumpa pun kak aina kat thread yg baru nie.... semua org cari kak aina. maklumlah.... orang kuat BANDUNG...

my parents rancang nak pg next year
rasa-rasanya time bila yg sesuai?
rasanya perlu ke x travel agent ni?

bandung beshh nak shopping...ingt nak pegi la tahun depan..nak shopping baju baby byk2 kat sana......puas ati!

Reply #9 hidden_fear's post

tak payah agent..
boleh redah jer...
no barrier...bahasa dorank kita paham...
cuma kena pandai bargain jer for services like PAK SUPIR

apa yg adakat bandung?????

Reply #6 m_ardiana's post

yang saya tengok kat internet dari 400,000 rupiah std room. ada stuido jugak..sebenarnya saya suruh agent yg uruskan semua. maklum la 1st time pegi...ground dia amik dalam rm480 full pakej.ok ke? ...tu yg nak minak advise expert2 kat sini...

Reply #11 haszyoe's post

cm ne nak cari supir tu ye?

Originally posted by hidden_fear at 10-12-2007 03:16 PM
my parents rancang nak pg next year
rasa-rasanya time bila yg sesuai?
rasanya perlu ke x travel agent ni?

tak perlu travel agent, sewa kete ngan kawan akak rp300k sehari. anak dia drive sendiri lebih bagus dari travel agent. lebih murah dan lebih bebas nak ke mana2. Ramai yang puas hati dengan si supir Irvan tu.

[ Last edited by  ainunaina at 11-12-2007 01:14 PM ]

Originally posted by ainunaina at 11-12-2007 01:13 PM

tak perlu travel agent, sewa kete ngan kawan akak rp300k sehari. anak dia drive sendiri lebih bagus dari travel agent. lebih murah dan lebih bebas nak ke mana2. Ramai yang puas hati dengan  ...

Kak Aina kita ada PM akak pasal supir ni.....nanti akak reply ya...

p/s: Bleh dpt no hp kak aina tak?? senang sikit nak citer....

Thanks

[ Last edited by  MeeR at 11-12-2007 02:27 PM ]

Originally posted by MeeR at 11-12-2007 02:25 PM

Kak Aina kita ada PM akak pasal supir ni.....nanti akak reply ya...

p/s: Bleh dpt no hp kak aina tak?? senang sikit nak citer....

Thanks

Tak de punnnn...................

Alamak tak dapat ke....
Tak pe kita send lagi sekali musti dapat......

Reply #15 ainunaina's post

Kak Aina,
saya pon ada PM akak pasal contact supir tersebut. Harap mendapat balasan segera.

hi...aku tak tahu nak tulis kat mana....aku akan ke pulau jawa pada 26/1 hingga 9/2.....tapi intinerary aku ada ler jugak bandung...actually insyaallah bandong ni akan menjadi kali ke 2 aku menjejakkan kaki kat situ.....tu sebab aku stay sehari jer kat sini padahal bandong ni banyak aktiviti menyopping dan tujuan trip aku kali ni just nak jejln dan jelajah dan xtiviti shopinng2 ni adalah agenda yg paling akhir.....aper2pun ni aku share.....manala tahu kot2 korang bole bagi idea dan pengalaman korang yang pernah buat mcm aku........so sila2lah ler share ngan i........

Banyak lagi aku kena study utk 15 hari perjalanan aku ke pulau jawa nanti. Memula aku laki bini plan nak berbackpackers naik bus dari jogja ke bali dan dari bali ke surabaya pulak. Yahoo, belek punya belek akhirnya aku berjaya mendapatkan ticket flight murah dari jakarta ke bali dgn harga Rp79.000 sehala. Aku pikir lebih baik aku naik flight dari naik bus yang akan makan berbelas-belas jam. Lagipun ticket bus yang aku survey dari internet pun dari jogja ke bali Rp180.000 kalu bali ke surabaya pun lebih kurang jugak. X ker mahal siot???...... Walaupun naik bus lebih adventure tapi kapal terbang menjimatkan masa. Dah ler kiterorg x pandai ckp jawa mau kena tipu ngan diorg nanti.....Fuh, lega kepala otak aku dari sehari2 memikir dari mencari langkah paling ok utk menyeberangi pulau bali dari pulau jawa. Insyaallah trip kami ke pulau jawa pada 29/1/08 ni berjaya.....Kat bawah ni aku detailkan travel intinerary aku ke pulau jawa bulan depan. Mungkin intinerary ni akan berubah so ni just plan jer.....

26 - 27/1/08
Kalu flight tak delay maybe aku akan sampai jakarta pukul 8.00 pagi. Pastu akan stay sehari kat sini. Pastu 27/1/08 aku akan berangkat ke pulau bali dengan penerbangan air asia pada pukul 19.30 dan penerbangan memakan masa selama 40 min. Pastu aku tak tahu lagi whether aku akan tido kat aiport ngurah rai ataupun hotel utk menunggu hari siang @ keesokkan hari!!!!(Terpaksa amik flight ni sebab ni jer ticket yg paling murah).

27 - 30/1/08
Aku akan berada di bali 3 hr 2 mlm dan akan terbang balik ke jkt pada 30/1 dengan penerbangan airasia jugak pada pukul 23.00.....mcm kat atas jugak time ni jer yg tinggal utk ticket Rp79.000 tu. Ni pun aku pikir nak bermlm kat airport jakarta jer sebab kalu aku check- in hotel buat rugi duit sebab pagi2 aku plan nak naik keretapi ke bandung. Aku akan tido di jalanan lagi sampai hari sore!!!!!

31/1/08 - 4/2/08
Naik train dari jkt ke bandong pagi2. Pastu jalan2 kat bandong dan cari ticket bas ke pangandaran. Perjalanan dari bandong ke pangandaran mengambil masa 6 jam so aku akan beli ticket bas mlm sebab nanti bole sampai pangandaran pagi2. Di bandong aktiviti kemestian adalah ke FOS dan tangkuban perahu. We all akan stay kat bandong 2 hr 1 mlm dan pangandaran 3 hr 2 mlm.

4/2/08 - 7/2/08
Dari bandong naik train ke jogja mlm2 pada 4/2/08. Dimana perjalanan akan mengambil masa dlm 7-8 hrs. Jogja ni aktiviti kemestian nak pegi kaliurang, borobudor, prabanam dan kalu sempat nak tgk dieng plateau ataupun parangtritis.

7/2/08 - 9/2/08
Dari jogja ke surabaya pulak dan stay kat sini sampai 9/2/08. Flight kami dari surabaya ke kl pada 9/2/08 pada 12.30pm.....Aku rasa surabaya ni x banyak tempat menarik tp just jln2 ke pasar turi dan jembatan merah. Kalu nak pegi mount bromo mcm x sempat jer. Tgklah dulu.

Total kesulurahn ticket airasia aku ialah:-

KL - JKT (rm9.00)
BALI - JKT (rp 79.000)
JKT - BALI (rp 79.000)
SURABAYA - KL (rp299.000)

so semua returned ticket RM 473 utk seorg......aku rasa kalu aku book awal waktu promotion ticket boleh dpt lagi murah dari harga ni especially ticket surabya tu yg paling mahal aku dpt dan xde choice terpaksa jugak beli......tp aku rase ni harga pun dan consider ok dlm our budget.....

[ Last edited by  lilyflower at 12-12-2007 12:52 PM ]

Rate

1