CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5180|Reply: 22

Issue : Customer Service di Malaysia memang hampeh!

Kenapa kebanyakan customer service terutamanya bank, kerajaan, agensi pelancongan banyak yang hempeh sekarang ni?

Macam mana orang nak pergi melancong-- kerja lambat -- baik nak buat passport, nak buat travellers cheque, beli tiket kapal terbang, keretapi, bas ekspress dsb?

Let's discuss --

thanks --

dah lama tau, dah banyak kali terkena, berat ngan senyuman, kalau mat salih tu, lajuuuu jek..

double standard

Originally posted by putratropika at 7-12-2007 02:49 PM
dah lama tau, dah banyak kali terkena, berat ngan senyuman, kalau mat salih tu, lajuuuu jek..

setuju. buat malu je.

Reply #4 mizfeet's post

aik..?ko setuju..?jangan ler setuju beb...macam la aku nih tak cukup handsome untuk seukir senyuman...

p/s: senyumalah...senyumlahh...ahaiii cik mek molek...(nak aku nyanyi sebaris lagu dari Datuk M daud kilau ker baru nak senyum...??kang aku gelek kang semua bersepah lari...)

hampeh satu hal.. belum masuk bab-bab rudeness ni..   i kalau kena yg kurang-kurang ajar ni, i sound direct time tu jugak.. i tak pedulik..

Follow Us
Originally posted by putratropika at 7-12-2007 02:49 PM

tgk gaklah mat salleh mana?...kalo british, elok 1% aje drp kita

lain kali berhadapan dgn org camni, mintak nama mereka dan buat komplen....masalah dgn org kita nie, suka komplen kat belakang... ...nak jaga air muka kononnnn

contoh paling simple: muka counter girl serius giler masa nak beli tiket MAS...agaknya dia orang tahu,  nak tak nak memang kena gi jumpa dia orang utk beli tiket...Rasanya 10 tahun lagi belum tentu kita akan dapat satisfaction bab counter service ni baik di mana jua...gov atau non-gov.

Reply #2 putratropika's post

Macam ada kasta aje kan?

Kalau diorang tahu malu memang diorang tak akan buat macam ni.

Reply #9 Raja^Jogging's post

yer betul....mcam ada kasta...lepastuh mcam triple standard pulak..orang2 yang beso..aku rasa dia senyum macam nak menyeringai...kalau nampak macam orang2 koperat tuh mula la..macam tak senang duduk..nak ambik barang dari tangan pun terhangguk2...macam orang jepun tuh...tapi bila time aku...nak isi borng kat kaunter time tuh gak tak ada pen..kan main muncung lagik..aik!!cepatnya mood boleh bertukar..lempang kang..haaa..baru tau!kalaula aku ada kuasa ghaib......

kalo kat BSN tuh......rasa nak kasi tampor jek staff situ
dah la lembap,pastu cakap tak sudah2
woiiiiiiiiii.................lain kali takyah arr amik staff ramai2 kalo yang wat keje (buka counter) 2 orang jek

imigresen & kastam jangan kira arrr.........dah sebijik cam komando askar nak gi perang dah ropernye.....garang nak mampus
kita bawa barang harian la weh bukan dadah @ bom......ishhhhhhhh
minah yang kasi borang wat passport tuh.....dah bertanduk dah nampaknyer

staff kaunter pelancungan "Malaysia Truly Asia" tu lagi arrr cam siot
dah la tak lawa, perangai plak cam haram :@

pendek kata 85% counter service gomen nih memang perangai cam siput berlagak lebih..........masuk koje lambat, pastu gi minum kopi gelak2 anyam ketupat, balik awal

nasihat aku............kalo nak koje tu wat arrr cara koje,kalo tak nak berhenti kasi can orang lain koje

Reply #12 Trunkk_ZZ's post

kan..??tula...ambik aku nih ada gak pekdah....datang jek kat kaunter aku bukan takat dapat senyuman..aku huloq rokok sebatang lagi... mesra alam..

Ratu jarang kena sebab diorang tengok muka ratu ni comel. susah sangatlah orang nak layan ratu ni kasar.

kesian kat abang raja.

kat Glory Beach Resort pun sama. Before event, manis mulut janji mcm2..bila dah sampai, mcm2 takde. Bila anta surat komplen, tak jawab2....menyesal buat event kat situ. Customer service sucks, after sales service lagi lah double sucks :@

glory beach resort mana ni sherrina? nak masuk list "suck hotels".

Originally posted by Trunkk_ZZ at 8-12-2007 10:55 AM
kalo kat BSN tuh......rasa nak kasi tampor jek staff situ
dah la lembap,pastu cakap tak sudah2
woiiiiiiiiii.................lain kali takyah arr amik staff ramai2 kalo yang wat keje (buka count ...

Tak jugak la! lately aku tengok kastam2 senyum macam nak sampai ke telinga..! baru aku sedar rupa2 tahun ini tahun melawat Malaysia.. baru la aku nampak tangga bergerak dibuka and kat area chop passport ada aircorn.klu tidak macam kene salai..& nama aje tangga bergerak tapi kene panjat manual..:@

Dulu raja pernah pergi kedutaan Israel (bukan di Malaysia) sebab nak pergi ke Tel Aviv, raja kasilah salam elok2 tapi rupanya anjing yang jawap salam. hampeh betul

Tu dia anjingnya.

[ Last edited by  Raja^Jogging at 12-12-2007 01:51 AM ]

Reply #18 Raja^Jogging's post

err..raja...comel pulak aku tengok anjing tuh...bjik mata kaler hazel lagih tuh....suar jeans tu sapa raja??guard kaa????uih...guard pakai suar jean...hebattttt??

[ Last edited by  putratropika at 21-12-2007 01:03 AM ]

cashier termsk tak dlm cust service??
ni aku nk ngumpat sorg cashier giant kelana jaya..smlm ms aku nk bayo kt  kaunter express,cashier tu suh g kaunter seblah sbb cust die lom bayo lg..g amik duit kt bnk...aku tak kisahlaa...sbb bkn ramai org pun..pastu,cashier tmpt aku bayo ni lak sibuk2 ckp kuat2.."dh tau takder duit nk beli brg..org br kuar dr kg cmtula"..pastu pjg la die bebel2 tuh..kuat lak...aku pandang die,muke die pun takla cm bando sgt...ader hati nk kutuk org kg...helloooo...jgn sembarangan ckp tawww

12Next
Return to list New