CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: btho

MERGED : All About Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat [badai007]

Close [Copy link]

okey, yg ini pulak restoran kitorg singgah mkn tgh on the way turun nak ke Padang.
Sbb esok kami nak berangkat balik ke KL, mmg kena bermalam di Padang.

Yg ini makanan yg ada.
Mmg segala jenis lauk pauk dihidangkan sampai penuh satu meja.
Last2x abang saya kata, ini bole angkat, yg ini bole angkat, itu tak mau, ini tak mau.  Yg tinggal atas meja hanya apa yg kitorg nak makan aje.  Tapi cam pelik gak lauk diorg ni.  Saya yg mmg favorite, sambal berlado ngan daging dendeng.  Lauk lain takder pun takper, janji dua ni mesti ada, sure nasi bertambah....heheheh!!!!

Di Padang, kami duduk kat Hotel Inna Muara.
Harga satu malam Rm120 with two queen sized bed in the room.
Mewah kalau family ramai mcm saya ni.....hehehe!!!!
Maaf, gambar ader tapi cam tak sesuwei lak nak paste kat sini :malu:

inilah kawasan town Lubuk Sikaping.
kebanyakkan rumah2x kat saner mmg yg jenis berbumbung minang style.
the second gambar pejabat daerah Lubuk Sikaping.
masa amik gambar ni, saya sebenarnya tgh naik bendi dgn anak2x.

ini bas yg kami naik selama 5 hari 4 malam di sana.

yg ini pulak, org jual kuih muih kat sana.
karipap isinyer mee.
tapi sedap wooooo!!!!
dan juga kuih2x lain yg sifatnya mcm nampak sama dgn kuih mesia, tapi isi dalamnyer lain2x!!!
:bgrin::bgrin::bgrin:
harga satu kuih around 20 sen jer duit kiter.
kalau tak silap 500 rupiah.
kalau beli kuih dua ketul...., 1000 rupiah.
dgr cam mahal jer....:lol

Rate

1

aku kepingin nak gi bal,medan,padanggggggg, tp jakarta org cakap bz city betul ker?i...........

Originally posted by btho at 24-3-2006 06:34 PM

ini kat belakang rumah my uncle.
rumah my uncle tu yg bumbung minangkabau.
one thing yg aku kagum tgk pendu ...

U perasan tak semua rumah dekat bkt tinggi tuh almost semua ada kolam ikan each rumah kan? Masa I g sana dulu, pak supir I tuh cakap, org sana bela ikan dlm kolam tu. And kawasan di bkt tinggi tak der/tak banyak tempat kumbahan , so they all akan buang semua sisa kumbahan kat dlm kolam ikan tuh. And definitely ikan2 peliharaan akan mkn semua yg dibuang kat situ,,,,eiii,,,masa we all dengar citer dier, semua tak lalu nak makan ikan,,,,semua melantak ayam and daging jer,,,heheheh tapi I tak tau la betul ker tak dier ckp ,,,,ehhe

Originally posted by sheebby at 25-3-2006 10:50 AM

U perasan tak semua rumah dekat bkt tinggi tuh almost semua ada kolam ikan each rumah kan? Masa I g sana dulu, pak supir I tuh cakap, org sana bela ikan dlm kolam tu. And kawasan di bkt tingg ...

itu pasal diorg makan ikan air tawar jer....hehehe.
makan ayam kampung.
segala jenis pucuk aku belajar makan kat sana.....:bgrin:

Originally posted by adnil at 12-2-2006 10:07 PM
Tak tau samada dah ada thread cam ni ke tidak sebelum ni, kalau ada sorry & minta merge kan lah yea ... mod.
Selain dari tempat yg dah popular cam Jakarta, Bali dan Bandung - ada tak geng geng ...

Beli kain sembahyang murah2 sangat kat Bukittingi, Padang, buat cenderahati pada mak, mak2 sedara elok le, kalau kat Malaysia RM130 kat sana baru je RM 50 (material yang sama kat Baazar Buluh Kubu, Kota Bharu), sama jugak dgn kain sarung orang jantan, murah jugak, kain samarinda tu murah sangat... Suasana kat Bukittingi romantik sangat, terutamanya perjalanan masa menuruni bukit, dalam hujan, ada pulak yang menyanyikan lagu Diwajahmu Ku Lihat Bulan.. Fuhhhh romantik habis..   tepi2 bukit ada pulak pokok-pokok kayu manis... Air Terjun kat Lembah Anai yang cantik, memercik ke baju.. Pendek kata perjalanan yang tidak akan dilupakan.... Cuma air port Padang je macam stesyen bas kat Kota Bharu..

Follow Us
Originally posted by btho at 8-3-2006 12:43 AM
can't wait to go bukit tinggi this march.
cumer nak tanya pada sesaper yg pernah gi sana, hotel pusako kat bukit tinggi tu jauh tak dari town dier?
tak bole ker jalan kaki lebey sket sbb stahu ak ...

Novotel oh Novotel.. kenangan paling indang dan hotel paling berkenangan bagiku.. dok aje kat Novotel.. sejuk, x pakai econ... malam2 depan tu ada gerai2 kecil untuk membeli belah.. siang hari pasar Atas dan Pasar Bawah, kain sembahyang, kain sulaman murah2 sampai kesian nak bayar duit kat tokeh kedai tu, kat lobby Novotel pun still dapat beli kain sulaman kalau masih ada yang tertinggal beli, harga tidak berbeda buuuu/pakkkk...

Originally posted by btho at 23-3-2006 03:07 PM

ini biasa jer.  Org pesan siap bagi duit skali.  Oh ya, lupa nak cakap.  Dlm byk2x telekung yg saya beli, yg  ...

Yang ni berapa reganya?

Originally posted by TimahMulia at 26-3-2006 02:03 PM

Yang ni berapa reganya?

ini harganyer rm60 sepasang.
bunganyer berenda.
tapi kain dijamin lembut dan dingin.

Originally posted by TimahMulia at 26-3-2006 01:54 PM

Beli kain sembahyang murah2 sangat kat Bukittingi, Padang, buat cenderahati pada mak, mak2 sedara elok le, kalau kat Malaysia RM130 kat sana baru je RM 50 (material yang sama kat Baazar Buluh K ...

don worry.
airport kat bukittinggi airport baru.
cantik.
tak silap saya namanyer, airport minangkabau.

Rate

1

last month my parents gie padang bkt tinggi ikut package - last week kitaorang gie visit relatives kat spore, so my mom sudah buka citer dia gie for the trip, so my uncle and family dah la teruja nak gie gak, so skrg dok plan and hoping to go around december .. sesapa yg dah biasa gie sana, kalau gie during that time okay ke - ie weather etc ? kalau jadi gie ni ramai .. group diaorang jer dah 7/8 dewasa x 2 bila masuk group family aku lak .. riuh rendah ler ... harap harap jadi ler

Kita cuma nak cerita2 jer pengalaman jalan2 di Indonesia.. Pertama sekali cop pasport pi Indonesia sebab nak mendaki Gunung Kerinchi..Bukan Kerinchi kat Pantai Dalam tu tau. Kita pegi dalam group 11 orang kot lupa tahun 2006 dulu. Naik feri kat Melaka dan sampai kat Dumai.. Mula tu makan kat Restoran Datuk ke ape nama dia.. Bestler, nasi padang hidang macam2 lauk tak kira mintak ke idak.. Makan selera, murah pulak tu.. Ni semua dah dalam pakej.. Naik bas persiaran dia.. Mula tu teruja gak, rupanya 2 hari kot dari Dumai nak menyampaikan ke kaki gunung. Tido,bangun pun dalam bas lagi.. Nasib group tak besar dapatler tido lena. Bila time makan jer tak der ler makanan lain selain dari nasi.. Mula ler rasa alamak rindu kat makanan Malaysia.Yang peritnya toiletler.. bayangkan lah bukannya ada R&R comei lote y cam kat sini.. Mandi ler gak, walaupun rasa nak mual jer...
Jalan dia punya best, ingatkan jalan Parit-Bruas-Taiping tu habis gerun, jalan kat sini lagi dasat.. Simpang siur, kecik pulak tu. Kalau naik Genting @ Cameron tu tak best ni lagi best.. Nasible aku tak termuntah ke apa. Tapi aku respect gak kat pemandu kat sini hormat sikit undang2.. Mungkin jalan dah teruk kena ler hati2. Anyway sepanjang perjalanan terhibur gak tengok pemandangan yang mempesonakan.
Sampai kat kaki gunung tu,tinggal kat homestay rumah guide. Makan dia tak macam lauk padang.. tapi sebab kaki gunung tu sendiri dah sejuk, sayur2 dia ehm!! sedapnya fresh2. Masak pakai dapur kayu lagi.. alamak sejuk2, makan panas2 sedapnya.
Naik gunung tu 2hari satu malam jer.. tak ler semencabar cam Gunung Tahan tapi ada keistimewaan nya sebab gunung berapi. Kelakarnya masa kat khemah tu, mat sallehtu makan ada tidakjer, yang pendaki Malaysia memang kuat makan, macam2 ada pelik dia tengok, tapi bila kita hulur dia sapu gak. Sampai puncak cantiknya pemandangan,Subhanallah... tapi tak leh lama, kawah dia tu berbau jer aku pun seram.
Turun dari gunung, ada member yang dah pegi lebih dari 3 kali tak mendaki pi pekan terdekat beli kek sambut birthday aku.. Kek dia tak beshh, macam kek zaman dolu2222.
Balik ke Dumaipun rasanya 2 @ 3 hari gak.. Singgah Bukit Tinggi. Gituler adanya.. Masa gi tu dulu, nak pilihanraya.. seronok tengok poster dia pelbagai.. Pi Indonesia ni best ler gak, makan tak ler banyak masalah, murah, bahasapun rasanya paham ler lagi.. tapi kalau pi sendiri hati2 sikit, kat sini banyak orang cari kesempatan.. Selamat bercuti

Rate

1

Padang, Indonesia

Aku akan ke Padang pada bulan January 2007.  Lambat lagi.  Tapi aku nak tahu, apa yang menarik disana? Hotel, makanan dan segala yang berkenaan dengan Padang.
(Kalau tak silap aku, thread ni pernah ada, tapi tak tau dah pi mana).

displit dari thread jalan jalan indonesia :ah:

nak tahu...
dari medan ke padang ade ketapi tak?
kalau takde ketapi.. naik bas ok tak
plan nak pegi style backpackers style jek ni

Originally posted by mista_blur at 13-9-2006 02:40 AM
nak tahu...
dari medan ke padang ade ketapi tak?
kalau takde ketapi.. naik bas ok tak
plan nak pegi style backpackers style jek ni

ketapi tak tau plak saya.
tapi kalo naik bas/keter...., aku rasa mau keras punggung ko tu.
adalah lebey kurang 15 - 16 jam perjalanan kot dgn jln mcm ular kena palu dan merentasi gaung dan bukit.  
tapi since nak pegi backpacking...., experience lah tuh!!!!

Originally posted by adnil at 27-7-2006 05:17 PM
last month my parents gie padang bkt tinggi ikut package - last week kitaorang gie visit relatives kat spore, so my mom sudah buka citer dia gie for the trip, so my uncle and family dah la teruja n ...

so far, december pun ok gak.

Originally posted by btho at 13-9-2006 08:27 AM

so far, december pun ok gak.

Btho, thanks for your info.  Kat padang ni safe ke kalau nak jenjalan.. sebab aku dengar ada banyak kes samun esp. tengah jalan-jalan n' derang suruh stopkan keta n' samun kita...
Aku nak gi berdua jer nih.. seriau gaks dengar..

Originally posted by rafino at 1-8-2006 02:12 PM
Kita cuma nak cerita2 jer pengalaman jalan2 di Indonesia.. Pertama sekali cop pasport pi Indonesia sebab nak mendaki Gunung Kerinchi..Bukan Kerinchi kat Pantai Dalam tu tau. Kita pegi dalam group 1 ...

Rafino, kalau nak mendaki kat Gunung Kerinchi tu jauh tak dari Airport??? Agak2nya orang pancit macam aku ni buleh sampai tak? Maklumlah dah tua, lutut sumer dah longgar. Antara tahan, kinabalu n' kerinci, ko rasa mana lebih cantik view.