CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: casio

FOBIA BILA TRAVEL?

Saya pulak fobia naik flight coz xleh buka pintu n tingkap nak hirup udara segar waktu terbang

Saya pulak fobia naik flight coz xleh buka pintu n tingkap nak hirup udara segar waktu terbang
Rzihan Post at 16-2-2012 10:14 AM

saya pon fobia naik flite...bcoz penah kene air pocket yg saya rase teruk sgt sampai FA tuh tercampak & cuak sgt mase tuh...tp nk wat cemane, dah hobi berjalan, bace je la doa byk2 mase nak naik..hihihhi

aku pun phobia naik flite ... penah skali mase take off , kapal terbang tu redah awan yg sangat2 tebal...pastu kapal terbang dok turun naik, sampai satu time tu rase mcm terangkat dari seat... time tu mate dah berair2 dah... gile takut.... few months back plak AA wat stunt mase nak landing, dah elok2 nak landing, aku yg kat tepi tingkap tu dah bleh tengok landasan kat bawah tu, tapi dan2 bleh plak pegi take off balik.... 2 kali lak tu camtuh... aku time tu tawakal jer laa....

Saya pun fobia nak naik flite ni. Once booking je flite, xlama pas tu dlm papaer mesti ada kapal terbang terhempas. Mcm baru ni book star cruise libra, esoknya kuar dlm paper cite pasal feri itali yg karam tu.. potong mood betul..

aku pun phobia naik flite ... penah skali mase take off , kapal terbang tu redah awan yg sangat2 teb ...
azradiza Post at 16-2-2012 11:01 AM

baru nih aku balik dr singapore, start nk naik tuh aku tgk awan byk..mula la sejuk2 tangan...tp bile dah terbang, aku tak rase la gegar2 sgt cam selalu terbang time berawan..sampai kl pon awan tebal gak..tp aku rase pilot tuh pandai la kawal kapal tuh & tak rase gegar langsung sepanjang perjalanan...ade sekali balik KK, masuk dlm awan tebal, goyang abes la kapal tuh..haih, dlm ati ase tanye je bile la nk landing...hahahahhah

baru nih aku balik dr singapore, start nk naik tuh aku tgk awan byk..mula la sejuk2 tangan...tp  ...
opie5662 Post at 16-2-2012 12:01

Dalam paper Mingguan Malasyia ahad lepas ada artikel pasal aerophobia.. Sgt igt saya je yg takut naik flite, rupanya ramai lg kwn2 yg takut gak. Saya lg 1 minggu nak terbang mesti tertekan.. Tidur tak lena.. Makan tak lalu...

Follow Us
Dalam paper Mingguan Malasyia ahad lepas ada artikel pasal aerophobia.. Sgt igt saya je yg takut ...
Rzihan Post at 16-2-2012 12:09 PM

hahahaha..same la kite.....dan salah satu punca jugak sbb saya suke tgk air crash investigation....tp mase zaman2 study dulu tak lak cenggini...lepas kene air poket tuh je makin menjadi2

hahahaha..same la kite.....dan salah satu punca jugak sbb saya suke tgk air crash investigatio ...
opie5662 Post at 16-2-2012 12:11

Saya pun takut sbb slalu tgk air crash investigation tu gak.. Kalau tgk, flite jatuh bukan sbb langgar air pocket ke. Tp sbb skru yg harga RM1 sebiji, sbb terlanggar burung masa berlepas. Bila igt pasal burung tu, setiap kali nak naik flite, sy mesti tgk sekeliling tgk2 ada tak burung. Kalau saya nmpk burung berterbangan, mula le saya fikir yg bukan2. Dlm hati mesti kata, "sbb apa le burung2 ni main kat sini.."

ramai gak yg fobia nek flight...
sama ar dgn aku, sbb selalu tgk air crime investigation, masa dah pasang seat belt memang berdoa supaya takde apa2 berlaku sepanjang penerbangan....lepas tu jarang tgk rancangan tu lg..hehe...

pengalaman sendiri, FF kl-kch....masa tu kapal terbang dlm full power kt runaway nak tak off, masa hampir nak naik, tiba2 flight tu pusing balik...bila tanya FA, dia cuma ckp kt kokpit ada kesan something...something apa xtau...masa nak take off kali kedua, memang berdoa supaya tiada masalah dan alhamdulillah berjaya take off dan selamat sampai...

air poket, selalu kena masa nak balik dr kch-kl...kalu ke kch kurang skit....air poket paling teruk pernah kena masa tgh makan, kapal lak turun naik, rasa makanan dlm perut tu nak keluar balik...terus capai beg muntah bersedia untuk muntah...makan gula2 berangin banyak2 supaya rasa mual tu ilang...rasanya sepanjang perjalanan tu abes 2 batang mentos utk hilangkan mual....

ramai gak yg fobia nek flight...
sama ar dgn aku, sbb selalu tgk air crime investigation, masa dah  ...
mijot Post at 16-2-2012 13:17

Laa.. Mijot pun takut naik flite? Igtkan sy sorang je takut.. Saya lak pengalam paling teruk naik flite dr Bandung ke KL thn 2008 dulu. Masa balik tu ujan lebat. So snjg perjalanan tu kapal terbang bergegar.. 2 jam perjalanan tu gak le sy baca apa2 yg patut. Husband ajak sembang, sy buat tak kisah je coz kusyuk baca surah2... Nafas pun pendek jer... Nak jln pegi toilet pun takut, takut kapal terbang tak seimbang bila kita berjalan dlm tu.. Masa tu mula le terfikir kesalahan2 masa lampau.. Once flite cecah je tanah, rasa mcm nyawa kembali ke badan tu... lega ya amattttttt.......

sekrg nih...aku ada perasaan takut masa nak landing. tak tahu kenapa.

setat masa 1st time naik domestic AA g bintulu last year...mak aihhh!! sbb landing runaway tuh pendek....so landing jek....pilot terus brake..bayang kan aaaa...dah la katerbang tuh laju lps tuh terus brake.....hilang semangat terus

lps tuh ok sikit dah w/pun ada 4 kalik lagik naik AA tp setat takut balik masa balik dr seoul awal bln lps.....masa nak landing katerbang tuh bergoyang kiri ke kanan...padahal tayar nak touch runaway dah. bunyik eot eot eot plak dlm katerbang gituk..landing jek..katerbang tuh mcm bunyik eeekkkkkk...tayar dia mcm ber alih sikit....terus jek ati debar2.

lps balik dr seoul...g KK lak. naik AA.....dua2 kalik masa nak landing kat KK & LCCT..mcm2 baca....hati lak dup dap dup dap.

senin & selasa lps g labuan....tp sbb naik MAS...hati tenang sikit...sbb naik MAS kot hehe!!

senin smpai sabtu minggu dpn nak g bangkok....naik MAS gak. hopefully tak takut masa nak landing nnti