CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18803|Reply: 15

Nak tip menjaga rambut yang telah dikerintingkan...

aku baru jer buat rambut kerinting halus. Susah jugak nak mantain jaga rambut kerenting ni. U all pernah buat kat kedai tak rambut kerinting ni. Masalah sekarang aku ialah.. mcm mana nak bagi rambut aku ni cantik menggulung seperti baru buat kat kedai mula2 dulu. nak pakai produt apa... tak pandai betul aku nak menjaga.. bagi lah tip2 berguna sikit. (aku pakai tudung laa...)

pakai tudung mmg susah sket. aku ari tu wt kerinting. tp aku br je potong rmbut aku 2 ari lepas sbb xthn rimas

Reply #2 sweet_charcoals's post

for me.. kalau pakai tudung.. uat kerinting ( tapi bukan yang halus la) dgn rebonding.. kerinting lagi senang.. sbb tak kisah bila ikat.. tapi kalau rebond.. tak leh nak ikat.. so prefer uat kerinting..

Reply #2 sweet_charcoals's post

for me.. kalau pakai tudung.. uat kerinting ( tapi bukan yang halus la) dgn rebonding.. kerinting lagi senang.. sbb tak kisah bila ikat.. tapi kalau rebond.. tak leh nak ikat.. so prefer uat kerinting..

heheheh mcm saya mmg asl rambut kerinting tp yg jenis besar2 tue la...slalu gurl pakai conditioner yg mahal sket then lepas basuh time rmbt lembap gurl pakai sebastian portion 9 (adik beradik leave-on lotion jgk)

mmg rambut kerinting ni sng jaga tp best mcm2 style leh buat so nmpk pelbagai sket la rupe ni tp ingat kalu x dijaga kang frizzy plak n cepat cabang kalu g buat perm ni

Originally posted by nurulazzah at 24-1-2008 10:55 PM
aku baru jer buat rambut kerinting halus. Susah jugak nak mantain jaga rambut kerenting ni. U all pernah buat kat kedai tak rambut kerinting ni. Masalah sekarang aku ialah.. mcm mana nak bagi ram ...

1. DO NOT sikat ur hair pakai brush, sikat, tools or watever. the only time u shud sikat ur hair untuk leraikan kusut2 tu ialah semasa sedang pakai conditioner, masa rambut tgh basah iaitu dlm shower la tu.  and then masa bilas conditioner drpd rambut tu, ramas2 rambut supaya curl dia melantun n ada volume.  dah tu, jgn kacau2 lagi rambut tu... bagi dia dry naturally... masa ni bole la kalau nak buat parting etc tp jgn sikat rambut... n pakai ler a good product yg boleh hold the curl but jgn pakai product yg dry.

product yg elok for curls i believe wud be loreal kerastase product yg warna oren.. ada syampu, conditioner, cream yg tulis leave in conditioner tu (tp actually boleh dibuat cream rambut)... amik2 la tiga2 product ni, insya Allah senang nak jaga rambut kerinting tu.

2. jgn blow dry rambut, biar dia kering sendiri.. kalau kena gak blow dry, pakai diffuser... jgn pakai hot temperature.

Follow Us

Reply #6 fairy_hobbit's post

since wa curl kan rambut... pun tak sikat rambut dah    kdg2 je sikat    sbb org tu kata.. jgn sikat rambut

Reply #5 parersk_gurl's post

sebulan sekali atau 2 bulan sekali.. buat la treatment    pastu seminggu sekali.. buat treatment sendrik kat rumah

nak jaga susah skit kalau wat kerinting ni..xpecially kerinting beso..nak kekalkan volume tu payah...nak2 kalau rush pagi2 kena pegi keje alamatnye aku tak basahkan rambut lee...malam mandi siap2...paling tak besh time tido...terpenyek laa rambut kerinting haku...nanti nak kena gulung balik...leceh tol...selalu lepas wat kerinting me pakai tools plastic tu je gulung balik kalau tgk macam dah tak elok sgt...tapi memang rimas jaga rambut kerinting...rimas nak kekalkan kerinting tu

maksud nya kat sini aku tiap2 hari kena buat kerinting rambut sendiri ke lagi hari2 kat rmh.... pastu kena pakai condioner hari2 ( ni jap lagi kena cari benda ni kat farmasi..)... tak boleh sikat rambut ke ! susah2 nak mantain lawa ni.. pastu kan..

macammana nak suruh rambut tu berkolau dan nampak kemas ?

Originally posted by gals2 at 24-1-2008 11:16 PM
   for me.. kalau pakai tudung.. uat kerinting ( tapi bukan yang halus la) dgn rebonding.. kerinting lagi senang.. sbb tak kisah bila ikat.. tapi kalau rebond.. tak leh nak ikat.. so prefer uat ...

aku punye kerinting ari tu yg ala2 dlm iklan celcom tu dulu. mmg la ramai suke. chomei la ape la. kiut la.. komersiol la. tp lame2 mak xthn nyahh.. aku potong pendek. ringan rase pale aku. aku sempat la bela sampai takat pinggang ari tuh. pastu serender. kalo xslh ko kena rajin p treatment n ade krim tertentu yg bole tlg jg rambut tuh

Originally posted by nurulazzah at 24-1-2008 10:55 PM
aku baru jer buat rambut kerinting halus. Susah jugak nak mantain jaga rambut kerenting ni. U all pernah buat kat kedai tak rambut kerinting ni. Masalah sekarang aku ialah.. mcm mana nak bagi ram ...

ermmm u try pakai brand redken "all soft"
rambut i pun kerinting.. tapi yang besar2 la...
redken ni best... rambut akan kerinting terletak dan lembut...
u try la... harga dia dalam 60 ringgit..
u boleh pakai sampai 2 atau 3 bulan...

[quote]Originally posted by nurulazzah at 2-2-2008 03:06 PM
maksud nya kat sini aku tiap2 hari kena buat kerinting rambut sendiri ke lagi hari2 kat rmh.... pastu kena pakai condioner hari2 ( ni jap lagi kena cari benda ni kat farmasi..)... tak boleh sikat ... [/qu

ermm elle dulu pun ade masalah rambut kerinting..
mmg susah nak jaga...tapi lepas jumpe cream redken ni...
rambut elle jadi lembut dan best sgt...
dia nampak beralun sendiri...
lebih nampak macam natural...
kalau tak sempat.. pagi2 pg opis elle akan letak sikit je cream redken tu...
sapu rata.... pastu buat siput... sanggul kan.... dalam kereta..
bila sampai je depan opiss... elle akan bukak sanggul tu...
rambut elle akan jadi beralun sendiri...
senang dan mudah... try ler....
tapi kena make sure... perjalanan u ke opis tu lebih kurang dalam 15 min... hehehe
pastu kena kan aircond kuat2.... jangan blow k...
nanti rambut rosak...

dah try mcm cara, paling best guna ampul yg beli dari watson tu, ampul tu barand Etsu(maaf tak ingat), kaler pink, caranya lepas cuci rambut , kering rambut pakai towel, jgn kasar, just tekap je, pastu masa rambut lembab pakai ampul ni...rambut jadi lembut

rambut jadi lembut

one more thing,
saya pakai tudung, biasa cuci rambut mlm, letak ampul & let it dry naturally wo hair dyrer, pagi mandi tak basah rambut.....pakai shampoo lembut, (daily shampoo + moisturising conditioner- mine is VO5)

salam..i pun ada buat perming ni..lps syampoo sy letak eclipse(hair vitamin) rambut jd lembut n beralun,,tapi thn utk sehari 2 je..lps tu jd kusut and byk plak rambut gugur..any solution