CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3012|Reply: 8

Sekadar 'menang membeli, menang memakai' atau...........

Sekadar 'menang membeli, menang memakai', atau...... kita memang benar2 ada THAT ' fashion sense' dalam diri kita?

Ramai yg mampu utk beli barang2 yg berjenama(dari shades, begs, pakaian, jam, kasut dll), tapi ramaikah yg mampu/tahu menggayakan/menyesuaikan apa yg mereka pakai ini ?????

Sebagai contoh.....kadang tu kita lihat seseorang tu dari hujung rambut sampai ke hujung kakinya takder yg dipakainya selain yg berjenama(unggul) belaka.

But somehow or rather, anda rasakan semacam ada yg tak kena sahaja dgn apa yg anda lihat pada mereka2 ini?

Penampilan semacam tidak selaras dgn aper yg mereka peragakan atau pakai.

Adakah anda dikalangan golongan org2 yg saya maksudkan ini?

Ayuh kita bincang.

aku la tu bila kat opis
i hateeeeeeee to dress up kalu kerja2 nih.. tensen jer.

hahahaha ..what a thread ....who cares pakailah yg menutup aurat

aku x mementingkan brand...yg penting mata aku tgk cantik & aku suka... kalau murah mmg aku bli kalau mahal pk byk kali...

btol gak..
tak semestinya seseorang yg memakai pakaian yg berjenama from head to toe ni akan nampak bergaya dan 'kena'..
Jika xpndai nak bawa gaya tu.. akan nampak xsemenggah jugak.
so yang terbaik pakai apa yg sesuai pada kita, xkisah samada berjenama atau tak..
dan jika sipolan itu mmg pandai bergaya ditambah pula dengan barangan berjenama .. lagi maveless laa ..

mek plak.. mmg xkan pernah mampu nak beli yg berjenama ni..
mmg bergaya sekadar cukup syarat jer

kalau nak beli barang yg berjenamalah rasanya - elok beli yg tujuannya  yang macam mana

a) nak tahan lama like watches ke?
b) nak tahan lama dan praktikal ? bags  tapi lebih baik pakai beg  lapto tu sekali ...nak pakai LV buat apa kan
c) kekadang bukan barang berjenama tu like clarks shoes ke apa ke i nampak taraf macam bata jer  cuma sedap jer pakai tu pun nak pijak hari hari 24 hours  so belilah kan

d) nak melawa ni  actually tak der masa lah semua sitausi saya formal dan menuntut pakaian yg sopan and fits for all occasion - dan baju kurung memadai atau smart  casual  , nak  pakai blouse pun jarang sangat , i tengok wanag pun kat malaysia pakai baju kurung pejabat je

Follow Us
Reply 5# meklin

hehehe...so sure sekarang tu kan area pertama kompleks atau maju junction dah penuh baju kurung , kan? saya suka pi satu kedai baju cotton ni lelawa tau cotton dia kat LG maju junction , masih ada ke tak der ke?

Reply 7# mbhcsf

ooo ya ka.. lepas ni leh ler cuba2 kesana..saya ni, area sogo n maju junction tu baru dalm tahun lepas jer cekap nk drive kesana hihi..
biorpon dh agak lama dok kl nih..

Reply  mbhcsf

ooo ya ka.. lepas ni leh ler cuba2 kesana..saya ni, area sogo n maju junction t ...
meklin Post at 21-7-2011 01:11

jangan drive ler sesak jer baik ambil monorel atau yes monorel ...better  or star lrt turun bandaraya  cantik cotton tau kat satu kedai  LG ke ground