CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aziefa

Pengalaman Menaiki kapalterbang... Traveling

nak tanye brape price ticket tuk g langkawi??

401# yusthevirus

pegi la cek kat malaysia airlines / air asia / fireflyz website

pnh  aku rs serik nk flight lg.. critanya gini..aku dr KCH KUL AK5202-25jan 09- 820am..time nk landing sempat kapl naik balik sb xleh nk landing ujan lbt sgt... kpl asik pusing2 kt atas jelah smpai ujan pn reda... tu pengalaman paling mnakutkan.. last2 trbang jgk skali lg ke destinasi yg sama. masih rs gerun tp rela trpaksa...

aku pnh miss flight..ms tu nk naik kt airport k.b.. kes nya ank2 buah nk ikut sm hntr aku ke airport. trpksa tgu dowg blk dr skolah kol 1pm. nk la tgu dowg mndi lg..nk mkn lg..kol 1.30pm br gerak dr rmh(t.merah). jem la plak kt w.che yeh... so smpi airport 2.30pm. sptutnya x smpai sejam nk ke k.b tp d sbbkan jem trlampau2.... lewt hnya 15minit aje..tp crew x kasi naik dh.. alasan kna kira blk bagasi dlm perut kpl. Airasia mmg leceh btl... so kna la bli tiket yg lain...hu3

hik hik...reporting dr business lounge, KLIA...
wakakaka, 1st timer k...xcited btol

aku pau laptop anak ku ini...depa tgh solat, kekeke
on d way to melben malam nie....beshhh, dah lama tak naik kapal terbang

[b]Airport / Hotel Transfer[b]
Kami menyediakan perkhidmatan sewaan MPV Toyota Estima 00/05 (7 pax) bersama pemandu untuk individu, kumpulan dan syarikat.

Perkhidmatan seperti :-
- Perkahwinan
- Majlis rasmi (seminar, mesyuarat, lawatan dll)
- Melancong
- Hotel, Office dan Airport transfer
Perkhidmatan dari pintu ke pintu.

Kadar sewa berpemandu sehala (kadar sama untuk dari airport):-
- KL City - KLIA/LCCT : RM 250.00
- GENTING - KLIA/LCCT : RM 350.00
- KL City - SUBANG SKYPARK : RM 150.00
Lokasi lain dan kadar sewa ulang-alik, jangka pendek atau jangka panjang boleh dirunding dan sila hubungi kami untuk maklumat lanjut.
Hubungi : call/sms – 019-3833189

Follow Us
aku gi jakarta last year..
masa tgh beratur nk boarding tu, ada sorg minah indon ni berlari2 dgn tgn penuh beg..
kiri kanan pegang bakul plastik..pastu beg pakaian yg jenis bimbit tu dia jadikan back pack gitu..
gaknye sbb dia lmbt check in.. so xleh nk masukkan kargo dah.
mmg gabrah semacam la macik tu.. siap potong que tanpa rasa bersalah..
suma org relakan je la dia potong que.sbb kesian tgk muka beliau mcm takot tetingal kapal terbang gitu kan..
aku tatau la cemana minah tu leh sampai kat m'sia ni..naik tongkang ke apa..
mcm lngsung x penah naik flight je..
sbb selesai je stewardess wat safety demo, minah indon tu pun dah siap pakai safety jacket.. {:2_70:}

beberapa tahun lepas aku gi UK via Switzerland. Dari Basel Switzerland aku naik easyjet ke liverpool. easyjet ni mcm AA jugaklah free seat. masa naik flight aku terpaksa duduk dengan couple orangputih nih. selama dua jam flight aku jenuh buat-buat tidoq walaupun masih jet lag (KL-Zurich) sebab couple ni tak habih-habih duk french kiss + raba-meraba..nasib baik 2 jam je kalau lebih tak taulah apa diaorang buat

408# cepheid

Dah budaya dia..
Sabar je lah..
Nasib baik tak de bawa anak kecil..
Kalau dak jenuh pulak nak menyoroknya..

Best jugak baca pengalaman naik kapal terbang

teringat satu pengalaman masa zaman kolej ni...

masa tu cuti raya haji, tapi tiket bas semua dah habis.. last2, bapak aku gi belikan tiket flight... tu pon yg kelas economy sumer dah abis, yg tinggal business class je..

masa tu pulak, tak pernah naik flight... jakun laa jugak aku ni... cuak je masa sebelum masuk boarding hall tu... nak2 plak masa tu, my bro dok beria bagi macam2 taklimat.. yerlaa sbb aku ni mmg kalut sikit, dahlaa ckp english pon gagap2.. tapi masa abang aku dok bagi taklimat tu, aku angguk je lebih... tapi satu apa pon tak paham.. lagi buat cuak sbb abang aku tu dok berkali2 warning "ingat ni abang cakap nih, satgi buat malu pulak ataih flight"

sudahnya, sepanjang dalam flight tu, apa aja yg stewardess tu tanya semua aku jawab 'No' aje... bengong betol.. punyalaa cuak.. rugi jer bayar business class... sampai air kosong pon aku tak merasa... nak2 plak masa tu ada pakcik Lawyer dok seblah, mau berapa kali gaklaa dia tanya aku.. "are you sure you don't want to eat anything?".. aku geleng jer.. padahal mmg laa tringin... tapi sbb cuak punya pasal... dahlaa lawyer tu pon dok sebok ajak sembang... speaking laa kan.. lagiklaa aku gabra... dgn english tunggang langgangnya.. naseb baik laa flight KL - Alor Setar ja... kalau flight berejam2, mau pengsan kecuakan gamaknya

Reply 411# nine9

pecah perut baca citer ko..hahaha..

Reply 401# yusthevirus

pernah dapat rm15 return tiket naik airasia...tapi,lama la baru fly,dlm 10 bulan gitu,beli masa 0 fare..hehe

jun lepas aku g glasgow via dubai.naik emirates.masa flight kl-dubai dok sblh negro neh.ataih flight berbotol-botol red wine dia minum smpi mabuk.dah la busuk...asik lentok pale kat bahu aku jek..x larat aku nak tolak pale dia..ada skali tuh tolak pale dia smpi kena tingkap, itu pon x sedo2 juge..tensen gue..dah smpi dubai pun x bgn2 lg..kalu aku jd stewardess emirates tu..aku tinggalkan aje ataih flight tu

Reply 411# nine9

ahahahha.....kelakar lah citer u
tapi takpe....semua org ada citer2 1st timer camni.....

ada sorang pakcik nie bagitau my dad....masa nak pi london rasanya, anak dia bawak
ada org bagi towel yg panas tu kann utk lap muka....dia ingatkan kuih ketayap
dia ngap masa2 tu gak..........dia gelak bercerita sampai keluar air mata...hahhaha

i pesan benda yg sama bila bawa my parents pi london lama dulu....tp my bro iringkan depa
ok laaa

beberapa tahun lepas aku gi UK via Switzerland. Dari Basel Switzerland aku naik easyjet ke liverpool ...
cepheid Post at 16-11-2009 00:52

nasib baik diorg x ajak u sekali

hihihi mcm2 citer.. ada yg best ada yg tak..

aku sepanjang 6 tawon ulang alik jepong kl..food dlm mas tak pernah tuko.. boring maaa..tapi rasa mcm kualiti food die makin kureng.. setawon pertama ada serve eskrem.. tapi da akhir2 tuh da tader...  tapi masa g melbourne perghh menu die malatops...

biasanya sbelom balik melesie..seharian tuh penatkan diri pastu naik flight terus tidoooooo.. piungg sampai2 jek nampak kelapa sawit kt klia...

best baca pengalaman korang...
first time naik belon masa gi holiday ke kuching...naik AA, pramugari indian peramah, cantik n suka senyum...yg len biasa jer...masa tu group trip, kitorg mcm konker ar...excited, mcm2 gaya gambar kitorg amek...utk kenangan first timer la katakan...memang kitorg sengaja buat2 bengong...makan roti, pastu mkn buah pear, then nugget mcD plak...tu sumer kitorg amek gambo kunun2 1st time buat sumer tu dlm belon...yg plg best, 1st time ubat gigi pecah, nak pecah plak dlm belon..hahah mmg kenangan la...habis bau mint satu belon, nasib la bau sedap...

rupa2nya bosan duk dlm belon...masa return tu kitorg tido jer...maybe sbb penat holiday sakan...nex oct akan naik AA lg, tkt gak ni sbb pengalaman pahit gi kuching, beg x sampai. hari nak balik br diorg hantar kt hotel, tu pun dh rosak...

lin pulak nak share pengalaman naik MAS ke KK tahun lepas dengan baby. Alkisah seat economy pun dah habis jadi hubby belikan business class nyer seat. Lin pun naik ngan baby.. Ntah ape yg x kena ntah, masa gi KK dia baik jer dlm flight, tp bile balik dari KK ke KL dia meragam menangis jer. Bayangkan KK ke KL 2jam setengah lin x tentu hala dgn baby, suh tido xnak, makan x nak, abis sume org dlm business class tu kena tahan baby bising. Berjalan dalam plane diam jap pastu nangis balik, jenuh dah steward tu tlg tenangkan pun xmau.. Siap ajak menyusu dekat ruang khas pun baby xmau tido. Makan lagi la x sempat nyer. Buat rugi jer naik business class. Yang paling klakar sekali masa nak turun tu kan peramugari buat pengumuman, lin dok depan sekali dekat pilot tu, bleh dengar suara baby lin nangis satu kapal terbang melalui mic tu.. aduih malu giler.. At last before boarding tu ketua pilot kuar dari tempat die gi nengok baby lin dan bagi coklat banyak2 kat baby ngan main jap baru senyap sket. Pastu selamat la kami mendarat...

pernah kena tinggal kapai terobang sbb my friend masuk spital .. kitorang gi makan ikan kat restoran melayu di US .. pastu tersangkut la plak tulang .. abih dah kena masuk spital nak keluarkan ..

tunggu sampai dia keluar operation room baru lari ke airpot..
sampai sejam sebelum boarding, tapi dah tak dibenarkan masuk ..
katanya kena at least 1 jam 30 mins sbb international..
menangis kat situ gak sbb tak de duit nak beli tiket balik ..
terpaksa pinjam my friend dulu..

sejak tu, serik dah aku nak kena tinggal plane ..
3 jam sebelum boarding aku dah sampai checkin.. hehehehee