CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aziefa

Pengalaman Menaiki kapalterbang... Traveling

Balas #140 ath1288\ catat

Originally posted by rinafarha1709 at 27-5-2008 10:46 AM
hahaha...makcik tu dari acheh...

ada sekali tu naik kapalterbang mas nak balik perlis..turun kepala batas....rasanya pramugari ni baru keja
dia punyalah ramah...dia tanya nama setiap passenge ...

kui kui kui

Originally posted by rinafarha1709 at 27-5-2008 10:51 AM
kenapa suka enginneer???cerita sikit?
engineer wanita tak suka ker mawar????
pilot gaji byk...cerah masa depan..

gaji byk tp salu makan hati.. nak2 pulak pilot utk oversea nye.. ngan pramugari nye lg..

aku salu konpius kilat ngan lampu dkt sayap tu.. penah skali kapal goyang masa nk landing pastu dkt luar mcm ada kilat .. tk berenti2 pulak tu.. lam ati mesti cuaca buruknya.. sekali jenguk dkt tingkap.. lampu dekat sayap upe nye dok mengelip..

Originally posted by IDB at 27-5-2008 02:32 PM
Pengalaman saya..masa pegi Umrah baru ni, kami naik Gulf Air dari Bahrain ke Jeddah...bila dekat nak mendarat, tiba-tiba telinga belah kiri rasa sakit sangat...belah kanan sakit juga tapi managea ...

selalu gak jadi mcm ni...walaupun naik flight domestic...tk lama pun selalu sakit,,,   mmg sakit sangat...tk tahu la kalau naik lbih dr 2 jam..

Hm...msa naik kpal terbang tu memang bunyi kuat sgt smpai sakit telinga.Hm...mjur lh stewardess tu bg gula2 utk mngurangkan rsa sakit kat telinge.

Follow Us

Reply #146 ath1288's post

aku praktikkan teknik equalize yg aku blajar masa amik scuba diving license utk kurangkan tekanan pada telinga

Selingan....

Lawak Hangat Suami Yang Kedekut..

Sepasang suami isteri, dah lama kahwin. Si suami teramat lah kedekut, bukan setakat taik idung masin,
Taik mata pun masin gak. Salah satu xtvt tahunan mereka ialah mengunjungi satu pameran udara.

Tahun pertama, si isteri nak sangat naik sebuah Pesawat ringan.
Pergilah mereka berjumpa dengan pilot pesawat tu. "Encik, berapa saya kena bayar untuk menaiki pesawat ni?" tanya si suami

"Tak mahal encik, cuma RM50 untuk satu pusingan" jawab pilot tu.

"Uuiishh. .mahalnya, tak jadi la saya nak naik"jawab si suami lalu menarik tangan Isterinya berlalu dari situ.
"baiklah, kalau bayaranya kurang dr RM30, kita naiklah"kata suami yang membuatkan si isteri menarik muka masam
krn dia tahu bayarannya pasti akan meningkat lagi tahun ni.

Mereka menuju ke pesawat yang sama cam tahun lepas dan jumpa ngan pilot yang sama juga.
Seperti yang dijangkakan, bayaranya dah jadi RM100.
Segeralah si suami menarik tangan isterinya berlalu dr situ.
Si pilot td yang kesiankan si isteri yang saban tahun mengimpikan untuk menaiki pesawat tu memanggil mereka semula.

"Encik, berapa yang encik sanggup bayar?" "Aku cuma nak bayar bawah RM30 jer"jawab si suami.

Setelah berfikir seketika, berkatalah si pilot tadi "Baiklah, Encik boleh naik pesawat tu dengan bayaran RM20 sahaja tapi dgn satu syarat"

Gembiralah si suami tadi, RM20 ajer "tapi apa syaratnya"

"semasa di udara, encik dan isteri encik tak boleh Mengeluarkan satu suara pun.
Kalau bersuara juga, saya akan kenakan bayaran RM10 bagi setiap perkataan yang keluar dari mulut encik atau isteri encik"
jawab pilot td sambil tersenyum.

"Baiklah saya setuju" jawab si suami dengan yakin bolehnya.

Maka, naiklah mereka akan pesawat tu. Pilot tadi pun ada niat lain sebenarnya. dia nak ajar si suami yang kedekut tadi.
Dia pun buat lah aksi2 acrobatik yang diakui membahaya.
Macam2 aksi dia buat, tapi hairan gak dia sbb suami isteri yang duduk kat belakang dia tak menjerit pun.

Dia cuba lagi buat aksi2 yang merbahaya, berpusing2 pesawat tu, tapi still senyap gak.
Setelah muslihat dia tak berjaya, pilot tu pun mendaratkan lah pesawat dia. Rasa rugi pulak sbb cuma boleh dpt RM20 ajer.

Bila dah mendarat, Cuma si suami yang turun dari pesawat tu. "Ehh? mana isteri encik?"tanya pilot tu terkejut.

"Dia dah jatuh masa kau pusing2 pesawat tadi"

"Hahh apasal tak cakap"
"Kalau aku cakap nanti kena tambah bayaran lak" jwb si suami Sambil menghulurkan RM20 kepada pilot td dan terus berlalu...

Moral: Carilah suami yang mengasihi isterinya

Reply #148 aziefa's post

miahahahahahaha...

Originally posted by Rosputih at 2-6-2008 01:22 PM
....awan atau petir kilat dsbnya yang juga merupakan makhluk Allah,  agar memberi laluan  dan tidak mengganggu perjalanan kami. Hingga  begitu sekali apa yang kakak lakukan aziefa.

kak.. bukan ke kapalterebang berjalan diatas awan.. bukan dibawah awan.. so jgn takut takde petir punya..

pengalaman yang tak elok bagi aku, bila kena duduk sebelah orang yang 'bau achem'.. dah 2 kali dah kena. sekali tu dari dubai nak balik kl. kat dubai byk mamat2 ensem yang nak gi surfing kat bali, aku punya la berangan dapat duduk sebelah mamat hensem (dah kata solo female traveller), last2 kali aku duduk sebelah pak itam yang ada sedikit bau. yang tak elok nya dia asyik nak layan borak, lelama aku pura2 tido. sekali tu dia bukak jaket, pergh...

yang teruk kali kedua, dari Minnesota ke amsterdam. aku duk tepi tingkap, sebelah aku ada pakcik tua, dalam 70 tahun. bau dia ni pelik sikit, cam ala bau bawang gitu. aku dah la memang tak sihat time tu, aku punya la tahan, psycho kan diri yang semuanya ok. time nak landing tu boleh pulak dia nak tengok tingkap, muka dia depan muka aku je. aku dah mula2 pening. tangan aku dah cakap bekas muntah tu, time landing je, uwweekkk.... isi perut aku keluar. time kat toilet ramai le makcik2 concern tanya ok tak, aku cam tak reti nak explain kenapa aku muntah da....

pengalaman yang tak elok bagi aku, bila kena duduk sebelah orang yang 'bau achem'.. dah 2 kali dah kena. sekali tu dari dubai nak balik kl. kat dubai byk mamat2 ensem yang nak gi surfing kat bali, aku punya la berangan dapat duduk sebelah mamat hensem (dah kata solo female traveller), last2 kali aku duduk sebelah pak itam yang ada sedikit bau. yang tak elok nya dia asyik nak layan borak, lelama aku pura2 tido. sekali tu dia bukak jaket, pergh...

yang teruk kali kedua, dari Minnesota ke amsterdam. aku duk tepi tingkap, sebelah aku ada pakcik tua, dalam 70 tahun. bau dia ni pelik sikit, cam ala bau bawang gitu. aku dah la memang tak sihat time tu, aku punya la tahan, psycho kan diri yang semuanya ok. time nak landing tu boleh pulak dia nak tengok tingkap, muka dia depan muka aku je. aku dah mula2 pening. tangan aku dah cakap bekas muntah tu, time landing je, uwweekkk.... isi perut aku keluar. time kat toilet ramai le makcik2 concern tanya ok tak, aku cam tak reti nak explain kenapa aku muntah da....

pengalaman yang tak elok bagi aku, bila kena duduk sebelah orang yang 'bau achem'.. dah 2 kali dah kena. sekali tu dari dubai nak balik kl. kat dubai byk mamat2 ensem yang nak gi surfing kat bali, aku punya la berangan dapat duduk sebelah mamat hensem (dah kata solo female traveller), last2 kali aku duduk sebelah pak itam yang ada sedikit bau. yang tak elok nya dia asyik nak layan borak, lelama aku pura2 tido. sekali tu dia bukak jaket, pergh... yang teruk kali kedua, dari Minnesota ke amsterdam. aku duk tepi tingkap, sebelah aku ada pakcik tua, dalam 70 tahun. bau dia ni pelik sikit, cam ala bau bawang gitu. aku dah la memang tak sihat time tu, aku punya la tahan, psycho kan diri yang semuanya ok. time nak landing tu boleh pulak dia nak tengok tingkap, muka dia depan muka aku je. aku dah mula2 pening. tangan aku dah cakap bekas muntah tu, time landing je, uwweekkk.... isi perut aku keluar. time kat toilet ramai le makcik2 concern tanya ok tak, aku cam tak reti nak explain kenapa aku muntah da....

pengalaman tak leh lupa, pengsan dalam kapai terobang dari Detroit ke Narita..
sebelum pengsan tuh, dah rasa seram sejuk
then rasa nak muntah, carik kertas utk muntah tuh takde la plak
so bangun nak mintak kat pramugari tuh ..

baru jek cakap sepatah, terus jatuh ..
mmg tak ingat apa dah .. bukak jek mata, macam dalam mimpi tengok orang kerumun
rupanya pengsan lepas mintak kertas tuh .. bangun jek, terus muntah sampai 3 bags ..
cisss.. nyaris2 diorang tak bg naik flight seterusnya ke Singapore lepas sampai Narita
kena merayu plak nak naik gak .. pilot takut nanti sakit, dia kena patah balik..
but alhamdulillah, lepas dah muntah tuh, dah baik dah ..
selamat sampai ke Singapore and seterusnya KLIA ..

Balas #154 Pdah\ catat

Kesiannya...
  Tak sihat ke ???

Balas #155 aziefa\ catat

mungkin sbb terover excited masa kat destination sampai tak de masa rehat
so masa nak balik, badan dah letih sangat ..
naik plak flight ekonomi ..journey plak took over 24 hours ..
mungkin badan tak tahan sangat kot ..

tapi tak pe la jugak .. jdi pengalamannn ..

hi..saye ima.pengalaman ima lak klu tengah duty, paaaaaaaaaaaling xsker klu dpt flight ke chennai, dhaka n colombo. kenape? sebab dahle flight tu guna airbus A330 which is well known for it's unfriendliness among us (the crew). galley kecik, sempit. tu x kesah lagi. yg paling xsker, kbnyakkan pnumpang utk route ni macam 'laen' sket. sorry to say, dorang ni sker wat aircraft tu macam datok dorang yg punyer!!! tension tau penah satu flight dlm tahun ni, flight ke dhaka klu xsilap. ader la satu grup mamat bangla ni, nak balik kg dorang. dlm flight bukan maen lagi menggatal ngan we all!pastu dorang perasan ensem jer lebeh...nyampah!! tp kite professional lah, x menggelabah dlm tu...cuma ima malas layan sgt dorang ni.

Balas #157 aircrewonboard\ catat

Assalamualaikum...
Hemsem mcm ni ke ..

:victory::victory:

adoi laaaaa......... lebeh kurang! tp secara jujurnye, ima xpenah juper lg la bangla yg pakai seatbelt lagu tu...klau ader confirm ima menahan ketawa kat depan dowang...pastu cepat2 gi galley n ketawa giles banbengz la......tp very inesen je muka dia kan..?