CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KBRExtreme

PENGALAMAN KAU ORG DENGAN AIR ASIA

Close [Copy link]
tak apalah saja gempak aje sesekali selit teh botol best gak tuan rumah suka pa teh botoll

Originally posted by KBRExtreme at 5-6-2008 05:01 PM
tak apalah saja gempak aje sesekali selit teh botol best gak tuan rumah suka pa teh botoll

.....pecah tembelang....tuan tanah pun peminat teh botol

pengalaman naik kapal terbang AA yg teruk waktu aku dr JB ke jkt masa minggu CNY..
flight lambat nya satu hal, waktu terbang punya lah seram gila..
mmg waktu tu cuaca mmg buruk...
masa dlm flight tu gegar dia kuat..
kapal tu ala2 terhuyung hayang
tak penah naik flight AA yg gegar sebegitu teruk...
aku dah pegang handle kerusi tu kuat2 dah..
muka pun dah tegang gila..
mcm2 doa aku dah baca

dah la travel sorang2...
sereeeemmmm

masa dr jkt ke jb pon gegar jgk...
tap tak segegar waktu pergi...

teh botol?

i loike

Reply #101 dakmama's post

was 'bt 2 say the same thing...

but then kene ingat satu la...
beggars cant be choosers
ikut ati nk naik mas, tp tgk poket... AA / firefly je la yg mampunye... huhuhu...

Reply #116 haszyoe's post

hahhahah
teh botol ni la somi aku ckp smpai pening2 lalat die minum @ jakarta / bandung
dh... nk minum air biase x berani... x terjamin kebersihannye...

ooooppppssss... mintk mahap tuan rumah... off topic sat

Follow Us
Sorry to say, kekadang kesian dengan orang Malaysia ni, dah terbiasa dihidangkan dgn mentaliti 'u pay peanuts u get monkeys' la semua mcm terpaksa redha je. Byk jer low-cost airline kat negara 2lain tp kenapa mereka boleh provide customer service yg better dari AA?

experience aku dengan AA, nak pi langkawi flight pukul 8am.. alih2 one day before fly dapat sms flight cancel, kena naik flight yg pukul 11:20am.. tak ke bengkek.. habis lari plan..

mmg selalu bengang dengan airasia ni, tapi tetap naik, sbb itu je mampu, nak naik mas rege mas pergi sahaja boleh pegi balik air asia, malah selalu lagi murah...

bout servis, mmg kena redho je la, mulut depa mmg hangin gak...

pramugari leh terjerit2 atas flight, ekekeke...

kadang dorang ni pilih bulu gak, kalau sex berlawanan yg dorang atend, mesti sopan kemain, x pun x kena bayar... kalau x, masam rasa nk marah je, itu pengalaman masa awal2 2004-2005 dulu...

sekarang ok la gak...

setiap kali naik, jarang sgt pramugari yg sama, jarang la... dorg bg peluang kat sumer pramugari n pramugara utnuk terbang internasional kot...

sekarang ni kena bayar setiap beg lak, adeh, ekses bayar lagi...

kalau hujan lagi best, dah jalan separuh br bg payung, orang dah lenjun dah... haha...

tapi mmg banyak pengalaman la dengan airasia ni... kelakar pon kelakar, sakit ati pon juga, tapi dah penat sakit hati sbb selalu, da imun... lom pernah sound dorang lagi la, malas gaduh, tp kesabaran terbatas juga ni... hehe

pernah hari tu kutuk airasia, igtkan depan mata tu engineer indonesia, so sembang dalam melayu la, rupenya engineer malaysia, adeh kantoi, hahaha, die pon senyap je, sbb mmg salah airasia la sebab delay...

die duk kate bole minum2 dulu sbb flight lambat lagi...

tapi memang kena terima kenyataan la , yg airasia ni memang selalu sangat delay...

baru ni balik, delay almost 45 minit gak, tp sampai on-time, pilot bawa laju kot... hahaa

seb baik okay...

bab landing kena ikut pilot la...pengalaman lebey best sikit... smooth je...

harap rege tiket turun la, nak balik msia bulan 8 ni insyaAllah...

Reply #129 azz_azza's post

tapi kan... AA if delay pon derang notify by sms / call & bagi prior notice... ari tu terkena ngan firefly, dh checked ib baru derang kata flight delay sbb ade crash la apa ntah... dari 830pm jd the next day!
then bile dh balik tu, derang called plak ckp ade bas tgh tgu passengers nak bawak pegi klia... kelam kabut la pergi balik terminal 3 takut kn tinggal...
pastu bile dh smpai sana, derang kate x jadi plak g klia... kejap lagi dh bleh fly...

kejap??? derang punye kejap tuh 2j la jugak! yg sadis ade satu family ni, kakak tu br je seminggu gave birth... sian la tgk org dlm pantang & baby baru umur seminggu duduk sejuk2 dlm air cond tuh...

Reply #130 mummydhani's post

xpenah naik firefly...

azz naik airasia, n setiap masa mmg prepare yg airasia ni akan delay...

ade satu kisah ni, azz igt la gimana, kawan azz darilangkawi, rasanya die naik mas ke klia, then br naik airasia ke indo...

then mas delay, terpakse mas support die tiket balik indo, sbb tiket airasia dah burn.... huhuhu

x psl la die naik mas, tp esoknye la... ponteng kuliah la jawabnye...

Originally posted by ues1331 at 3-6-2008 09:48 AM
Well kalau bagi choice, memang aku lebih suka MAS. AA lah airline yg buat aku menjerit dalam kapal terbang sebab takut. Dia punya landing dgn take off bumpy giler. Gerun beb. Pastu sebab dia char ...

aku pernah le naik AA ni dua kali..ok leh jugak w pun pilot die bawa masa nak landing bukan main gelojoh lagi,,,huhhuh sib baik aku tak semput .now eberiwan ken felai.......

Originally posted by faraway at 2-6-2008 20:06
walau camana air asia pun..
tak dinafikan air asia nilah buat ramai orang mampu naik kapal terbang
dan melancong ovc.. so kebaikkan dan keburukan... memana ada..
so normal...

ala nak ikutkan normal fare air asia dgn mas ni lebih kurang je.. yg buat nampak air asia murah sbb dia wat promosi harga rm0 tu yg ada jadual bile kena fly.. kena booking tiket awal2 pastu online jek..

yg aku benci dgn air asia ni sbb penipu. nak dpt untung tu mcm2 diorg buat spy kita kena beli tiket harga biasa. sbb aku penah terkena skali. aku beli tiket murah, pastu tah mcm mana terlambat sket je, takdela lambat sgt... still ada masa lg boleh masuk kapal. pastu diorg ckp dah lambat sgt. diorg ckp flight dah nak berlepas walhal ada lg 20 minit sblm berlepas.. siol tol.. pastu aku kena beli tiket baru, yg ari biasa punye.. rm300++ ye..aku tgk kat tiket tu paling lewat boleh masuk 10 minit sblm berlepas.. aku mmg menyumpah2 btol. dah le aku dlm keadaan terdesak mmg nak kena amik gak flight tu. dorg sket pun x kesian kat aku. lain la kalu lg 5 minit nak berlepas, so aku takde la rasa terkilan, aku paham sbb flight tu dah bergerak ke apa ke...satu lg aku bengang, pastu bile dah beli tiket baru tu, boleh pulak flight delay!!! lg aku sakit hati.. kalu dia boleh je plak nak delay2, x pikir lak masa kita pun dah ter delay... siol btol. kalu kita lambat sket pun x bleh nak consider.. bkn lambat byk.. mmg aku kutuk gile la air asia nih... penipu!!!

satu lg, kwn aku pun terkena gak, ada la staf2 dr satu company ni cancel flight naik air asia.. tp dorg nak transfer kan nama dgn kwn2 dorg yg lain yg nak gi destination tu.. pastu masa call air asia.. staf tu ckp x bleh plak. then, dia ckp dlm website tu kata boleh transfer nama cuma kena byr bape2 ringgit. tp dah staf dia x bagi.. so diorg x bleh aa nak transfer nama tu.. so kira mcm burn tiket. so dorg dpt untungla.. mmg cilakak la air asia nih.. aku dah maleh lg nak naik, lepas ni pikir nak naik mas pulak.. so far so good.. walau mahal sket tp aku rasa better la service diorg. yg penting puas hati!!!

walau mahal sket tp aku rasa better la service diorg. yg penting puas hati!!!

hihihi
rsnye mas mahal byk kot... sbb kalu naik mas tuh, 400 unt anak saya nye tixs je... sedangkan AA 400 bleh dpt return trips unt saya + anak, 2x lagi tuh... huhuhu...

Reply #133 ekselen's post

aku pon penah kena. aku cuma lewat 10 minit aje, sepatutnya aku kena check in sejam sebelum depart, (check in sepatut pukul 5 tapi aku check in 5.10 minit) dia ckp....sorry dah closed. so tiket aku kira burn la ! Punya la aku bengangg......apa salahnya kalo ko bagi, bukannya kapal terbang ko pon !...

Originally posted by sup_bunjut at 8-6-2008 12:43 AM
aku pon penah kena. aku cuma lewat 10 minit aje, sepatutnya aku kena check in sejam sebelum depart, (check in sepatut pukul 5 tapi aku check in 5.10 minit) dia ckp....sorry dah closed. so tiket a ...

aku pn pnh kne..ayh aku la tp..
we all nk g lngkawi je, then my dad lmbt 20min cmtuh x check in lg..
dorang kate counter da tutop..pdhal me, my mom & adek bradek da check in dah dlu..xkn laa sorang pn da xbleyh!
mnci lah!
last2 my dad kne beli d nxt flight punye..ampehhss!
kne la dlm 200++..pdhal yg we all book tuh 200++ for 5 person! stoOopiddd!!

[ Last edited by  mynt at 8-6-2008 10:34 AM ]

mari kita ramai2 buat memoredum bantahan pada AA

teruk la AA nih...tak leh give and take langsung...dah berapa kali dah aku ngan adik beradik aku kena mcm nih.... ada satu kali tuh aku gi medan then time nak balik depa ckp flight delay...sepatutnya depart pukul 8.45 mlm, korang tau berapa jam dia delay ???? 9 jam...sejak dari hari tu la aku serik betul ngan AA...

Reply #136 mynt's post

camtuh la agaknya arwah hani mohsin meninggal... nak cepat... so terkeja keja time...

betul la kekadang naik AA ni cam tak rasa selamat nyawa.pilot die rang ganaz2 erk