CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: casio

Perlis:Timah Tasoh,pdg Besar and Gua Kelam etc

nk tya.. pdg besar ni jauh tk rasernya klu kiter dr penang..

nk pegi bln ni.. nk masuk ke pdg besar ni ikut exit mana?

up sket..

Gua Kelam Bakal Miliki Taman Bunga Bertaraf Dunia?

KANGAR, 28 Okt (Bernma) -- Gua Kelam, sebuah lokasi pelancongan di utara Perlis yang terkenal dengan keindahan terowong semula jadinya bakal mempunyai sebuah taman bunga bertaraf dunia tidak lama lagi.

Menteri Pelancongan Datuk Seri Dr Ng Yen Yen berkata tiga pakar rekabentuk taman bunga iaitu dua dari Perancis dan seorang dari London dibawa meninjau lokasi taman itu di Gua Kelam yang terletak di pinggir pekan Kaki Bukit dekat sini Rabu.

Bercakap kepada pemberita selepas meninjau beberapa lokasi pelancongan di sini, Ng berkata jika direalisasikan, Gua Kelam bakal menjadi "Secret Garden of Perlis" yang bakal menerima limpahan pelancong.

Pada masa ini, Gua Kelam yang mempunyai terowong semula jadi sepanjang 370 meter dan jambatan gantung di dalamnya menjadi tarikan pelancong.

Satu lokasi berhampiran pintu terowong itu dikenalpasti sebagai tapak taman bunga itu, katanya sambil menjelaskan pelaksanaannya bergantung kepada pandangan pakar-pakar berkenaan.

Mengenai cadangan projek "Venice of Perlis" di Sungai Perlis, beliau berkata pada masa projek itu tidak sesuai dibangunkan kerana sungai berkenaan masih mengalirkan air yang keruh dan berbau.

"Mungkin kita boleh bangunkan alternatif lain seperti projek rekreasi sampan," katanya.

-- BERNAMA

Rate

1

nak buat taman ka apa ka.. boleh.. tapi jalan nak masuk melalui pekan kaki bukit tu kena perbesarkan.. sign board kena consistent.. jgn kejap ada kejap tak da.. pening kepala org nak cari.. kalau nak buat .. buat yang tempat lain tak ada.. kalau taman macam biasa je alamat pekerja taman jer laa..  tak percaya tgk taman herba.. berapa ramai pelancung ??
Bukit air resort .. occumpancy rate dia macam mana ?
Rumah taman semarak ?
taman burung ?

bukan aku menentang.. tapi aku takut pembaziran.. itu saja..  sebab aku dah tgk banyak dah..

up up on the way...

heheh  ... tuh area umah aku... timah tasoh  skang dah cantilk...
empangan , dulu kalo dioarang bukak empangan .. leh main ayaq  belakang sekolah beseri  ..
gua kelam dah lama x g ... ,  wan kelian .. pergi aaa mmg seronok leh masuk ke   negara thailand sampai 2-3ratus meter .. hehehe tp berkomunikasi pakai kalkulator ... hahahah

Follow Us
macam2 ade rupanya kat perlis..bermati-matian aku pikir ade ape kat perlis..cam best jerk gua kelam..plan nak p mggu ni ari ahad or senin...

1-padang besar
2-wang klian
3-gua kelam
4-jalan2 cari makan

tempat makan mana yg paling pemes kat perlis?

pernahlah gi padang Besar & Wang Klian tu,  tapi x pernah menginap kat sana, boleh bagi Hotel yang dekat dgn Gua Kelam tu, macam best je.

Post Last Edit by hamizaron at 24-12-2010 11:11

Reply 68# norha

td baca kat  sini
xtau samada gua kelam tu dah dibukak ke belom sebab ujung bulan lepas tgh repair...

minggu lepas balik dari siam ikut wang kelian - tak penah sampai sini lagi before.. sampai situ dah ujan renyai.. baru je dlm 5 min ujan turun selebat lebatnya.. so stop makan nasi + sup kat gerai situ.. fuh sedap.. walaupun sup dia masuk ayaq ujan akakakka..
not what i expected lah wang kelian nih, tapi okaylah to spend some time browsing saja..
pas tu hb ajak singgah gua kelam.. dia penah gie ms dia kat itm dulu - sampai sana tak leh masuk sbb banjir, pas tu katanya tren pun rosak... so sampai kat pintu pagar je lah.. sempatlah amik gambar monyet yg bergayutan kat pokok pokok situ.. tak pegi padang besar pun.. next time lak lah..

emmm...xdpt la nk p gua kelam p perlis mggu ni
sadddd

Reply 71# hamizaron

dulu kami selalu gak makan kat kedai pokok ciku (kalu tak silap la)..jalan ke padang besar..lupa lak nama tempat tu..ikan keli kat situ bestt...kalu lunch time mesti penuh!

tp skrg dah pindah lembah klang..x tau bile nak menjenguk sahabat handai di perlis...

kalo sapa2 g padang .. otw balik g makan kedai makanan  tom yam tok mek..
mesti!! sedap woo.. pernah masuk JJCM ..
kalo laksa area kangaq g cr fathin corner ...
makan seafood.. kat linda  seafood .. yg tuh sedap..

OO DH ada tren ka nk masuk gua kelam.dh lama x p.dulu ms p thn 2004. kena jln kaki..penat juga..

baru p semalam padang besar..hari isnin pon leh tahan ramai gak org eh..p sana syok beli asam jawa tu..murah..3 biji besor2 lak tu baru RM10..baju pon murah..kalau makanan biasa2 je la..kacang cerdik depa sedapla weh..ke aku yg jarang makan..huhuhuh...limau bali pon 3 biji RM10..murah tuh..kalau sesaja nak berjalan2 tgk tempat org ok jugak p situ..kalau nak p sesaja beli periuk kukus cam x berbaloi gak la kan

lepas tu igt nak pi cari nasi ganja..rupanya nasi ganja pagi je ade..tghr ptg xde...so pergi kuala perlis makan laksa...xla sedap mana laksa kuala peris tu..ceroi ja pon

kalo sapa2 g padang .. otw balik g makan kedai makanan  tom yam tok mek..
mesti!! sedap woo.. pern ...
outcast Post at 26-12-2010 12:46

silap xdan baca posting hat ni..kot dak ble singgah masa p padang besaq semalam..dah la xtau nak pi makan mana..huhuhu

baru p semalam padang besar..hari isnin pon leh tahan ramai gak org eh..p sana syok beli asam jawa t ...
hamizaron Post at 28-12-2010 10:10

skrg kan cuti..cuti skolah mmg penuh pdng bsr tu.kalau taim short holiday lg la sesak ....nak lalu pun payah..
kcang cerdik tu mmg kita org sllu beli..psl anak suka mkn..tiap kali p msti beli..dulu murah ja.skrg je naik rega skit...ku pun dh lama tk balik..kuew teow sup kat atas tu sdp...kalau balik situ msti mkn..plan raya cny nnt insyaAllah nk balik kedah /perlis.

Reply 77# LiliSam

selalu beli kacang cerdik tu 1kilo brape rm? ralit dok makan kacang ni...sedaq2 dah habih..

kedai koew tiaw soup tu kat mane

Reply 73# outcast

fatin coner tu memang best..laksanya sodap...

cendul special..perhhh..dah lama tak pekena!!

Reply 58# dvpro

tak tau plak ade tren ni kat gua kelam..

selalu redah gua tu je...piknik tepi sungai