CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kikikaisara

produk muke yg selamat utk org pregnant

Reply #20 enieque's post

biar betik ko nyer statement nih...kalo cancerous takkan world wide boleh lepas.... especially US, mmg ketat bab2 ingredient nih....

aku tau sk2 mmg yeast base....aku tak rasa sebab dia awet the kulit...sbb dia nih sebenonye meningkatkan metabolism kulit... yang tuh aku perasan....sbb aku ada parut chiceken pox yang teruk baru2 nih aku tenyeh sk2 ngan vit E tak sampai sebulan mmg dah tak nampak parut chicken pox kat muka....

Reply #21 akubest's post

Yup paraben, sls, etc memang chemical yg leh buat org dapat cancer. Semua benda tu lulus pasal kandungan dier dlm kandungan yg terkawal la. Tapi bagi Ani 2 semua macam mana pun masih chemicals. Tu pasal Ani try pakai bahan alami. Lagi satu, cuba tengok kat ingredients produk2 yg uols pakai.

Benda 1st yg dier tulis, benda 2 la yg paling banyak kandungan dlm produk 2. Kalau dier ader tulis lavender, tapi lavender 2 benda corot2 paling blakang, makna nya lavender 2 cuma ader ciput jer kat dlm produk yg kita pakai. Jadi kalau semua paraben, sls, bahan kimia yg lain lagi banyak dari yg benda kita nak, cam membazir jer pulak.

Ani kasi example eh. Ani suka pakai shea butter. Pasal shea butter ni leh cepat kasi ilang scar. Macam2 scar la, jerawat, stretch mark, parut, etc. Beli brand L'Occitane rege dier mak ai glamer kemain. Wangi dan best jer pakai. Tapi bila baca ingredients, shea butter cuma 20% jer yg lain ntah apa2. Beli yg pure 100% unrefined shea butter lagi murah. Kandungan dier 100% unrefined shea butter takder benda lain. Naik heran lak benda yg pure lagi banyak kandungan shea butter dier leh jauh lebih murah dari yg ada shea butter ciput jer pas2 dicampur ngan bahan2 lain. Hm brand nyer pasal la ni. Tul tak. Sama juga ngan madu pure.

Balas #22 anikarma\ catat

hahaha.....
dah kata dah....
PARABEN MEMANG BAHAYA...

baca ni sendiri...

http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/risk/ap-deo

be aware of your daily products.....

thanks for the paraben info.

buat tuan ghumah....haku pon peknen jugek.....nak tau aku pakai apa?? hehehehhee....tak pakai apa2..kukikui....aku jadik mals gile cuci muka ntah psal ntah.....aku cuci muka dalam 3 hari sekali gitu...tragis tak??? tapi aku tengok muka aku elok ler pulok...tak de jerawat ke hape...sebelum nih mmg macam2 tumbuh...hehehee...parut2 jerawat pon dah tak de.....sib baikla hormone nih membantu juga...cuma bab tak mo cuci muka tuh masih lagikla.....

aku pon tatau psal..selalu aku lepas mandi , gosok gigi...terus cuci muka..skang nih aku lepas mandi, gosok gigi..pastu dah...tak mo cuci muka!!! bukan susah sangat pon.....tapi ntah..baby tak suka cuci2 muka nih kut!!!

info tentang paraben tu memang betul..cuma tak diwar2kan sgt..bende2 lain yg slalau ada dalam kosmetik..Sls, propelyn glycol tu semua bleh merbahayakan..tak semestinya kita akan dapat cancer tapi bende2 tu boleh menyebabkan kanser.ada beberapa produk yg langsung tak ada chemical ni..ada yg harga murah ada yg harga mahal..sebab kalau takde pengawet semua ni,lg susah diorang nak maintain segala jenis cream n cleanser tu..
haku pun kdg2 terbeli jugak..tutup sebelah mata..kdg2 teruja lebih ngan produk2 baru bila tgk ingredient mula rase menyesal sket tapi teruskan pakai je laaaa..ermm skarang ni pun tgh terpk nak bli produk baru ke tak..pasal yg ada ni pun ada glycol tu.

loreal ngan olay tu cam byk bahan kimia kan?.. dulu suka pakai dua produk ni... tapi bila baca bahan2 nyer tu..cam takut lak... emmm...

Follow Us
thx for the info...
kena alert pasni...

better jgn pakai SKII coz banyak paraben
paraben tu bahan pengawet mayat.
sebab tu bile pakai kul ...
enieque Post at 26-5-2009 06:28 PM

SAYA PAKAI SAFI..TAPI YG SAYA PERASAN..toner safi pon ade paraben (safi BalQis )
krim safi gamat ker safi zaitun..lupa plak..salah satu ade asid salicylic..

SAYA PAKAI SAFI..TAPI YG SAYA PERASAN..toner safi pon ade paraben (safi BalQis )
krim safi ga ...
ekin_mache Post at 12-5-2011 11:27

kalau perkataan paraben tu ada di hujung2 ingredients maknanya kuantiti yg dipakai tak banyak dalam produk tu
tapi ia tetap paraben.  lama2 akan jadi effect juga. paraben digunakan utk product itu tahan lama.. dan ada fungsi2 lain juga

gunakan produk2 kecantikan yang boleh dimakan...

ada dalam thread mana tah..guna facial wash dari madu, toner dr apple cidar venegar, moisturiser dr minyak kelapa dara etc etc. insyaAllah slamat..

12
Return to list New