CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 84787|Reply: 418

Perangai Penumpang Dlm Pesawat

boleh tak korang share pengalaman korang ketika dlm pesawat

seperti

perangai2 penumpang

suasana dlm persawat

apa2lah keadaan dlm persawat

aku nak cerita pengalaman aku dulu ok:

dari KLIA Ke MAA ( Chennai)

tak pernah aku jumpa perangai penumpang macam lebih sikit beruk
dari checki in counter lagi dah bermula pasal extra baggage. kecoh betul:@

dlm pesawat

bila sorang minta air semua nak air
bila sorang dapat Newpaper semua nak juga.

lepas tu berdiri mcm mandor kehulu kehilir
ckp kuat pekak sesama sendiri

tengok org mcm nak makan
time makan lah yg paling kecoh
sorang minta coke semua mintak coke
sorang nak roti lebih semua nak roti lebih

di sebelah aku boleh ckp kat aku
yg dia tak leh makan tampa whisky ( mcm classlah konon)

yg ada tu pulak minta susu panas tgh makan
dia ckp takleh makan tampa susu ( nak kasi kulit cerah sikit bila landing kot)

bila dah mkn berkeromom dan berebut2 nak beli entah apa tah yg dijual dalam pesawat tu.

tandas jgn ckplah-mcm nk banjir dibuatnya

bau dlm pesawat pun mcm bau - entah bau ....sampai ke Hotel pun tak ilang

itulah dia pengalaman aku dlm pesawat ke India yg penumpangNYA 99%......

bila aku gi Beijing naik China Airlines lain pulak

dia orang berkahak merata2 sampai landing, pengotor betul

lepas makan aku tengok semua jolok gigi

lepas tu buka kasut - semerbaklah cabin sampai landing- nak muntah aku.  

dan tandas didlm pesawat pulak  berbau mcm Karicikbab tak basuh , mamang tak basuh pun .aduiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

sekian

so yg ada cerita menari bolehlah share

Rate

1

pengalaman penerbangan selama 45minit aku rase mcm lama sgt...
mcm2 ragam org ade...
ke hulu ke hilir...
yg berdengkur kuat pun ade....

penah gak aku tengok orang mcm ni.. ni perangai macam orang india jer yang tak pernah naik flight... saje dia buat macam tu yg dia anggap flight tu dia yang punya... pastu macam2 la dia nak mintak dengan stewerdess... apa lagi sok-seh2 la stewerdess marah kat belakang cabin... yang ni aku dengar sendiri dari telinga aku... bagi aku bukan best pun jadi pelayan kapal terbang ni... bersabar dengan perangai penumpang... kalau tak bagi kan... mengata.. dok senstion2 gini bagi lempang kat dia kan best, baru dia dok diam..

bizsari..best gak u bukak topic ni. i suka nak kongsi pengalaman dlm flight ni. antaranya semasa kami sekeluarga menaiki flight to toronto,canada from vancouver. kami naik westjet airline(local airline). perjalanan ambil masa 5 jam ke toronto. i geram sangat dgn satu passenger berbangsa cina duduk betul2 di belakang seat kami. dia boleh berbual dari mula masuk kedlm pesawat hinggalah sampai landing di toronto airport. tapi adalah sekejap senyap, rupa2nya makcik tu tido. mmg tensen betul kami masa tu.kami tak tau yg sebenarnya kami boleh report ke crew pesawat jika terasa terganggu. rasanya itulah antara pengalamn yg akan i kenang. nnt i cite lagi pengalaman lain...he..he..kami ni boleh dikatakan frequent flyer..dululah..

bizsari, u naik china airline sektor mana?sbb i naik china airline vancouver-taipei-klia, not badlah..best gak..he..he..yg paling best 2 jam sebelum landing derang bagi makan instant noodle yg mcm maggie in a cup tu.. kelas u makan maggi dlm kapalterbang..terkejut dan nak ketawa masa tu..tapi sedap gak makan mee segera pepagi tu. makanan yg derang serve pun sedap2. kebersihan pun terkawal..tapi seperti biasalah mana2 kapalterbang pun bila dah berjam2 fly tu mesti ada bau gak.

aku nye penglaman xde la byk mana pun...
fly pun sthn skali je....
tp dalam sumaa flight aku naik benda ni dah jadi cam perkara biasa je...
masa nak boarding, berebut2 org nak masuk dalam plane...
pdhal seat no dah ade dah...
pastu lepas landing je, tgh taxi lg dah ramai dah yang bukak overhead comp. tu...
cam aku balik dari rome aritu, ada sampai yg jatuh bag dari comp tu...
pastu suma cam x sabar nak turun...
nak pegi mana tah, last2 jumpe balik kat carousel nak amik baggage...

Follow Us

Balas #1 bizsari\ catat

makk aii... teladan nih...

aku menci bila flight to heathrow..  sume melayu STUCK UP nak mampos!!!!

perasan nak mampos!  ingat darah british kononnn..

sebab tu aku suka naik KLM merge with MAS... gi Amsterdam then transit to Edinburgh (sebab aku dulu tinggal kat edinburgh)...  peaceful.. flight pun kosong...

Nak tau cerita macam mana passenger nak upgrade seat free?

Macam2 hal dia org buat. Kalau flight ke India, boarding jer terus kenalkan diri yg dia tu adik/abang menteri entah apa2, ada yg mengaku doctor,lawyer etc etc.
Malaysian, especially VIP selalunya travel dapat first/bzness class.Tapi kalau bawak anak2 not entitle so bila boarding dgn muka sardine saja minta upgrade..
Mat saleh plak guna tettik lain. Kalau dia tau bzness ada kosong, economy penuh,mula la buat hal. Ada yg tgh2 flight ngadu sakit la,pening la,pengsan la.. padahal mabuk. so kalau kena medical onboard dapat la tempat lapang sikit . Ada yg perangai teruk,rosakkan seat. Nak pindah ke seat lain dah penuh sangat so harap2 dapat la upgrade.

Tapi tektik2 semua ni cabin crew dah boleh baca dah.. so dont try ok...

Rate

1

takde pengalaman buruk.. cuma ada skali duk seblah pak arab berbulu yang gatal.. pastu penah duk seblah pompuan arab + swiss yang gile.. lain2 ok.. penah naik emirates ke dubai duk seblah mat salleh tua ni, baik sangat, dia tolong aku kuarkan tv dan masukkan tv dari seat - sebab tu first taim naik emirates tatau nak kuarkan tv dari tepi seat tu cemana, terkial2 aku korek tv kat tepi tu .. mesti mat salleh tu ingat aku jakun tak penah naik flight..mana nak tahu, naik MAS tv kat depan mata sajork takyah nak tarik keluar...pehtu dia tulun masukkan beg n kuarkan beg dari compartment... pehtu dia tulun hulur dulang makanan kat aku kalau FA tak sampai - aku duk window seat.. sayang pakcik mat salleh tu

Balas #10 mesmerize\ catat

mat saleh gentleman...kalau melayu saleh...kim salam jelah..

Balas #2 kaki_ayam\ catat

bab berdengkur tu perkara luar kawal..ni semua perkara yang sepatutnya boleh dikawal macam cakap kuat-kuat, suh pakai belt  tapi buat keras kepala tak mau pakai bila nak flight or landing atau masih tak mau betulkan/tegakkan kerusi dan memacam lagi..tu pengalaman naik AA la..tak pernah lagi naik flight keluar negara. so tak banyak pengalaman.

tapi berdengkur tu lani dah boleh control kot..pakai yang macam dalam iklan tu.

masa aku naik flight dulu ada sorang stewardess nih gesek2 punggung kat tangan aku .

korang percaya tak??

Originally posted by kelana36 at 2-4-2009 13:02
Nak tau cerita macam mana passenger nak upgrade seat free?

Macam2 hal dia org buat. Kalau flight ke India, boarding jer terus kenalkan diri yg dia tu adik/abang menteri entah apa2, ada yg meng ...

good one kelana..

u tau tak, ada org guna taktik, pakai lawa2 @ suit for man .. pastu check in lambat .... selalu berjaya gak ..g

Balas #14 azzida\ catat

yup.agree with you. Selalunya bila overbooked case. Seat dia confirmed tapi economy class, cx in last so kalau ada kosong kat bzness dapat la upgrade. Tapi selalunya staff kat cx in counter tu tgk org jugak, yg mana presentable dapat la upgrade.so kalau naik flight pakai la smart attire, coat n tie at least.

Reply #4 club64's post

terimakasih kerana menghargai :handshake:

nanti aku sambung atau cerita pasal flight lain pulak ok

Reply #15 kelana36's post

off topic jap

u dgn emirates ke etihad?

few times flown in emirates .. sebab MAS tak serve to destination .. mana tau, kot2 ternaik ur flight ... so far, susah sgt nak dpt business class on emirates kalau last minute booking .. agaknya pak2 arab ni kaya sgt ek ..penuhkan saf depan dulu ..

[ Last edited by  azzida at 3-4-2009 18:57 ]

actually, cite kalau destinasinya benua India .. tersangat la banyaknya ...

i tambah lagi ek cite bizsari ...

1. naik2 flight bukak kasut ...
bau nya aduhaiii .. semerbak ... tu kalau kat economy la ..
kalau kat biz .. masing2, perghhhhh .. belagak giler! mcm la kiter ni sengkek sgt ...

2. on henpon ..
ada la sekali tu, mamat sebelah i tu rupanya, henpon dia on all the time!! i terperasan masa dah lepas take off, dia dok check hp dia.. dah la tak paham cakap omputih !! sabar je la

lagi satu, time nak landing, baru ala2 nampak lampu kat bawah tu, masing2 dah on henpon masing2 .. almaklum la .. yg naik flight tu semua kaya raya, tak leh miss satu call pun ... masa tgh landing, pun ada yg dah jawap call .. crew nak stop pun tak leh, sebab diorang pun terikat kat seat masing2 ...

3. check in
memang la .. lambat giler sebab overweight .. now, alhamdulillah, since upgrade to silver enrich & later gold ... i just simply can checked in kat business class even if flying on economy .. selamat sket la dari kene queue panjang dgn mereka2 ini .. hahahahah

4. muka2 crew .
memang letih giler .. cuma senyum kat pax tertentu .. diorg ckp, kalau dpt sector ni, diorang panggil "berjalan ke india" ... sebab sepanjang flight tu diorang kena berjalan non-stop ... hahahha

5. pakai suit!
some of pax ni, pakai suit . pastu ckp pasal business je la sepanjang2 perjalanan tu .. siap bagi business card bagai as if diorang je la on business trip kan ...   ... i selalu buat muka bodoh je lepas few encounter on this .. malas nak layan .. apparently, title pada business card boleh dicetak ..

6. masuk toilet tak lock pintu ...
i penah terkena sekali, tolak2 pintu, org kat dlm tu tgh elok punya "tooot tottt"
hahahahahah ... masa tu plak, travel dgn colleagues, sakit perut dok gelak sampai opis ...

7. tekan loceng call crew
that's the music u'll hear through out your flight ... hehhehehe ... ting tong .. ting tong .. sampai dah turun flight pun, ur head will be playing the same tune .. diorang mintak kacang la, coke la, sprite la, wine la, beer la ..

[ Last edited by  azzida at 3-4-2009 19:01 ]

Originally posted by azzida at 3-4-2009 18:57
5. pakai suit!
some of pax ni, pakai suit . pastu ckp pasal business je la sepanjang2perjalanan tu .. siap bagi business card bagai as if diorang je la onbusiness trip kan ...   ...i selalu buat muka bodoh je lepas few encounter on this .. malas naklayan .. apparently, title pada business card boleh dicetak ..

emm aku kdg wajib gak kene pki suit...bkn pe..da byr 10% je..sbb ada org dlm family aku involve dlm airline tu..so kene le ikut dress code nye..pelik gak..sdgkan org putih sblh aku relek je pki bju tido...aku ni siap kene pki mcm nk mengadap PM lak.. then baru paham nape..silap2 kalau x lengkap..leh kene offload(ditinggalkan)

mmg company 2 mewajibkan pki mcm tu..kalau sape yg byr staff price

[ Last edited by  alphalfa at 3-4-2009 21:43 ]

Reply #19 alphalfa's post

hehehe .. ni i cite pax to benua india tu ..