CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: minahsaudi

Jom Cuba COSMETEQ

ACE, UV COMPLEX SUNBLOCK

A true shield against UV rays and pollution, Cosmeteq Sun Block with Vitamin ACE SPF 25 protects the skin down to the very DNA of the cells to preserve its natural and original qualities. The skin is ideally protected and maintains its youthfulness. It looks more even and translucent. It is radiant and glows with health.

Ingredients:
Deionised Water, Octyl Methoxy Cinnamate, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, Cetyl Alcohol (and) Glyceryl Stearate (and) PEG-75 Stearate (and) Ceteth-20 (and) Stearate-20, Glycerin, Propylene Glycol, Cetearyl Isononanoate, Octyldodecanol, Vitamin C, Vitamin E, Triclosan, Triethanolamine, Xanthan Gum, Vitamin A, Fragrance.

RADIANCE CREAM

Do you have these problems; Big pores, rough skin, scars, dull skin. Solve your skin problems!Have smooth, glowing and a youthful skin.

Cosmeteq cream contains the most powerful anti oxidants, essential amino acids, DMAE, alpha lipoic acid and essential nutrients to treat and bring glow to your skin naturally.

Note:

Radiance Cream is for large pores, dark, dull and rough skin and pigmentation can be used. except for sensitive skin, do a patch test before applying cream due to its compact natural nutrients. Cream can be used by men and women.

EYE CREAM

Cosmeteq Eye Cream contains Alpha Lipoic Acid, an anti-oxidant that treats under-eye bags and puffiness. Together with  Acmella Oleracea Extract, DMAE, vitamin A & other complete  nutrients, it  helps to erase dark circles, firms up the skin, corrects fine lines and wrinkles. It also lifts sagging eyelids to give a tighter, more toned appearance in the skin around the eyes.

Krim Mata Cosmeteq mempunyai Alpha Lipoic Acid, iaitu sejenis anti-oksidan yang amat mujarab pada kulit dibawah mata yang berkedut. Krim ini juga mengandungi perahaan bunga Acmella Oleracea, DMAE, vitamin A & nutrisi-nutrisi iaitu tambahan anti-oksidan yang dapat membantu menggurangkan bulatan gelap disekeli-ling mata, mengurangkan garisan halus dan memperbaiki kulit di sekeliling mata.

Directions/Pengunaan
Apply the eye cream gently a round the eye area in the morning and at night after cleansing the face. / Sapukan krim di sekeliling mata secara perlahan lahan  pada waktu pagi dan malam selepas mencuci muka.

Ingredients:
Deionised Water, Hydrolyzed Soy Protein, Cetyl Alcohol (and) Glyceryl Stearate (and) PEG-75 Stearate (and) Ceteth-20 (and) Stearate-20,  Isopropyl Myristate,  Cetearyl Isononanoate,  Octyl Methoxy Cinnamate,   Mineral Oil,  Sodium Lactate, Glycerin,  Cetearyl Alcohol,   Dimethicone,  Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone,   Dimethyl MEA, Vitamin A,  Phenoxyethanol, Ethylhexylglicerin,  Alpha Lipoic Acid,  DL Panthenol,  Aloe Vera,  Fragrance,  Xanthan Gum, 4-n-Butyl Resorcinol,  Allantoin, Glutamyl Amido Ethyl Imidazole and Water.

Ni  testimonial Radiance n Whitening Cream

Salam,
Thanks follow up lagi, bagus customer service u. Senang nk refer kalo ada
problem kan, w/pun duk overseas still dpt info.
Anyway, pasal WC tu, kalo sy takde problem pigmentation + freckles tu, cuma
ada parut2 jerawat 2-3 ketul lagi. Dah pudar tapi belum hilang sepenuhnya,
boleh ke pakai WC?
Sy guna WC baru 3 kali, just nk try aje.. alhamdulillah serasi, sgt2 lah
best cream tu sbb 'very cooling', rasa nyaman. Tapi kesan 'cerah' tu belum
nampaklah, sbb baru je guna. Need to tackle my 'big pores' problem & acne
scars dulu, then baru kasi lighten skin color.

Actually dah 2 minggu guna RC tu, 1st time guna mcm ketakutan sikit.. hehe,
sbb kat 'flyer' dia tulis ada healing crisis mcm keluar acne kn, tapi sy try
1st day, ok. Takde apa2 reaction, tp dpt rasa mcm cream tu bertindak, rasa
mcm ada benda halus2 mcm hama bergerak2 bwh kulit.. hehe (tak tau nk
describe mcm mana). 2nd and 3rd day, bila rasa RC ni serasi, sy sapu 3
lapis, bila bangun pagi, terkejut tengok muka, sbb tegang sgt dan semua
%

aku sebenarnya nak sokong stringer .. pengalaman aku kenal minahsaudi ni.die sorg yg sgt bongkak bile bercakap. kalau cite pasal duit or brg2 die x reti2 nak merendah diri. lagi satu aku nak pesan kat korang yg rapat dgn minahsaudi ni.jgn lah percaya dia ni sgt.mulut cakap lain tp hati tak bersih.aku dah pernah kena dgn die so aku bg warning kat org yg konon rapat dgn die.konon sembahyang tak tinggal cite pasal anak tak tggl solat.tp korg tgk pakaian die.ade melambangkan org yg jaga solat.kalau buat ibadat utk riak baik tak payah.if ko jaga solat mesti ko pandai jaga aurat kak minahsaudi ek.cosmetic ko pun semua cam hampeh.healing process lah ape lah,merosakkan muka org pastu bg alasan alergy lah pakai salah lah...adioz
memot32 Post at 18-7-2010 03:19

salam memot32

it is yr perrogative nak sokong stinger.  jika pengalaman u mengenal saya n mengatakan saya seorng yg bongkak n awak pernah terkena dgn saya, maka saya ingin memohon maaf kepada awak.  saya tidak tau apa kah maksud awak yg awak 'terkena' dgn saya cos awak hanya berlindung disebalik nick n tidak mau reveal yr true identity.  jika saya ada menyakitkan hati awak, meminta or meminjam duit awak pls call me or pm me utk saya kembalikan duit awak itu.  nampak gayanya awak kenal baik dgn saya n to be honest saya tak ramai kenalan dimsia nie.  paling2 rapat pun 3-4 org n yg selalu bertandang kerumah pun tidak ramai melainkan sedara mara n adik beradik saya.  jika saya tidak merendah diri ketika bercerita pasal duit or barang saya ketika dengan awak dulu, saya mintak maaf bebanyak lah kalo awak jauh hati or rasa rendah diri.  ialah dlm keseronokkan kita bercerita mungkin ada masa saya jadi alpa n lupa dgn keadaan diri saya.  

soal solat n pakaian nie pun awak nak sentuh, jika ia menyakitkan mata awak saya jugak pohon maaf.  saya mmg bangga setakat ni anak saya mmg jarang meninggalkan solat cos saya tak mau dia jadi spt saya ketika berumor mcm tu.  saya jadi insaf atas kekurangan diri saya masa anak2 dulu n seboleh2nya tidak mau anak saya menjadi seperti saya dahulu.  saya mmg berminat memakai jeans n shirt sbb saya mmg tak pandai berbaju kurung disebabkan terlalu lama dudok overseas.  almaklum setelah duduk diluor negara selama 33 tahun saya sudah tidak mempunyai kelebihan utk berpakaian spt lazim nya wanita2 seusia saya dimsia sana.  skang pun awak tidak melihat cara saya berpakaian n mudah2an saya akan berpakaian dgn lebih melambangkan wanita seusia saya, berjeans n berkemeja.  awak tuduh saya tidak solat itu pilihan awak jugak, jika jawapan itu menenangkan jiwa awak.

saya jugak memohon maaf kerana ketika perkenalan kita dulu hati saya jadi tidak bersih seperti awak katakan.  almaklum lah saya manusia biasa tidak lari dari masa2 hati menjadi kaudu.  sedangkan rasul allah pun sendiri pun hati nya dicuci apa kan lagi saya manusia biasa.  saya percaya hati awak sungguh bersih sehingga berkobar2 membuat posting begini.  dakwaan seperti ini boleh saja saya repot kepada supermod sbg personal attack, walaubagiamnapun saya lebih percayakan janji Allah yg maha Adil, mungkin harini peluang awak mengaibkan saya, masa depan siapa tahu.  saya percaya awak masih muda n perjalanan hidup awak masih jauh lagi.  saya telah terima bahagian hidup saya.  awak kata saya riak, if tt really make u happy then be it!

kalo awak boleh buktikan yg products cosmeteq nie merosakkan muka pls kemukakan bukti awak!  kalo awak sendiri yg pakai products saya n mengalami kerosakkan muka datang berjumpa saya dirumah.  saya akan sedaya upaya akan sendiri menghantar awak kedermatologist utk rawatan, tapi dgn syarat muka awak rosak kerana mmg memakai products saya.  saya cabar awak ok!

kalo mmg healing crisis itu lah jawapan saya. apa lagi saya nak jawap?  kalo ada allergy pun saya beri jawapan yg sama tapi jgn mengatakan products saya merosakkan muka kerana belum ada kes products saya merosakkan muka pengguna.

jika awak tidak ikut peraturan n nasihat yg kami beri n disamping itu ada benda2 lain yg awak ambek yg mungkin beri side effects lain, perlukah products kami dipersalahkan?  saya tak pernah paksa sesiapa utk mencuba products saya n saya buat apa yg terdaya utk perkenalkan products saya ini.

saya tak mintak duit awak, saya tak mintak loan bank, saya tidak gunakan duit rakyat utk buat bisness ini.  insyaallah rezeki Allah ada dimana2.

saya memohon maaf pada semua lah jika selama ini ada yg tersinggung dgn sikap n percakapan saya selama ini.

siapa pakai id sy ni..saya pakai brg2 cosmeteq ok jer takde masalah pun..
ni boleh plak curi pakai id org ni..nak kutuk org pakai la id sendr oiiiii!!!! :@ :@:@

Follow Us
ish ishhh...what happened to this thread.....??

please..please...kami2 cosmeteq users disini masih perlukan tunjuk ajar...

ish ishhh...what happened to this thread.....??

please..please...kami2 cosmeteq users disini masi ...
red_kebaya Post at 21-7-2010 10:52

Sokong................

Reply 2128# red_kebaya

don't worry.keep on bercosmeteq....

astaghfirullah...macam-macam.

Post Last Edit by minahsaudi at 28-7-2010 09:37
ni boleh plak curi pakai  ...
memot32 Post at 21-7-2010 10:35

tqvm kerana sudi memberi tahu keadaan sebenar pada kakmin.  well akak tau mmg awak pakai barang2 cosmeteq n beli dari zana. infact kita pernah sekali jumpa n sekali sekala berhubung cuma akak tak tau bahawa selama ini id memot32 belongs to you.

what i can suggest is tt u contact super mod n bagitau keadaan sebenar kecurian id u itu.  akak pun hairan mcm mana perkara ini boleh terjadi but nothing is impossible dlm dunia cyber nie.

cosmeteq is a very well research products n ingredients tt kami pakai adalah herbs based which is not only approved by our msian government but has been approved n well recommended by FDA.  our scientist has spend thousand of hours in perfecting our products n even doctors seek his opinions n advises.  there is no skincare company in msia tt has a research centre n employ scientist to do research on skincare products in msia melainkan cosmeteq.  even well established company find it too costly to do but in cosmeteq we are able to do this.  

we have done thousands of research n developments for our products so i guarantee u tt whatever ingredients in our products are the best in term of research, development n quality.

so memot i know yr skin has improved greatly since u used cosmeteq, insyaallah sesiapa yg cuba dajal u, balasan Allah tetap ada!  tqvm for coming up personally to me to explain.

Post Last Edit by minahsaudi at 28-7-2010 09:37

Sue T  salam k.min..memot32 tu id saya dalam cari..tp bile masa plak saya tulis camtu..sy dah lama tak online kat cari jd silent reader jer..sy dpt tau pun dari kawan semalam die bg tau..sapa curi id saya tu..

this is the pm i received kat my fb.  i kenal this customer of zana tapi tak tau bahawa dia memot32.

warga cari yg guna brg2 cosmeteq teruskan lah pakai if mmg sesuai dgn uols.selama i pakai barg2 cosmeteq takde apa2 side effect pun.siapa yg post pasal k.min kat thread ni about k.min b4 this wasn't me.mayb org yg tak senang hati tgk org lain maju.peace.

UTK PENGETAHUAN PASAL ID DAN PASS...PERNAH BERLAKU DI FORUM CARI...ID DI CURI...APABILA DI SIASAT ORG YG MENCURI ITU ADA LAH SATU OPIS TUAN ASAL PUNYA ID...DAN DI SINI TIDAK TIMBUL ORG LAIN YG MENCURI ID DAN PASS....CUBA SELIDIK SEKELILING....DAN SELIDIK ASAL USUL KENAPA ID DAN PASS BOLEH DI GUNA OLEH ORG LAIN...KES DULU SALAH TUAN ASAL KERANA MEMBIARKAN ID DAN PASS DILIHAT RAKAN2 SEPEJABAT

ni boleh plak curi pakai  ...
memot32 Post at 21-7-2010 10:35

Salam Sue,

u better check again sapa yg tau your ID setahu Zana Mod or Supermod pun tak leh rewrite password and ID klu mcm tu Zana pun bley rompak org punya maybank2u account.leh rewrite. Zana dh check dng a few of my fren in IT and MOD from other forum also, so as pre-caution u ingat balik sapa kwn yg tau ur ID.  Thanks

Cancellation of Notification of Cosmetic Products

PEMBATALAN NOTIFIKASI PRODUK KOSMETIK ATAS ISU CAMPURPALSU

Para pengguna dinasihatkan untuk mengelak daripada membeli dan menggunakan produk kosmetik seperti tersenarai di bawah. Produk-produk tersebut telah didapati mengandungi bahan terlarang, termasuk racun berjadual yang tidak dibenarkan dalam produk kosmetik. Penggunaan produk kosmetik yang dicampurpalsu dengan bahan kimia seperti yang telah dikesan boleh menyebabkan kesan advers serius.

Produk seperti tersenarai di bawah tidak lagi dibenarkan diimport/ dikilang/ diedar/ dijual di negara ini dan Pihak Berkuasa  telah mengarahkan supaya semua stok produk berkenaan di keluarkan dari pasaran.

Tahun 2010

Bil Nama produk No. notifikasi (NOT) Bahan kimia yang dikesan   
1 NV Toner Treatment No 1 NOT05010130KE Hydroquinone & Tretinoin   
2 NV Toner Treatment No 2 NOT05010129KE Hydroquinone & Tretinoin   
3 Zara Rejuvenation Cream NOT04081873KE Hydroquinone   
4 Beauty Line Beautitude Multi-Purpose Cream NOT081201209K Tretinoin  
5 Pigmentation Recovery Complex NOT081200745K Tretinoin  

Tahun 2009

1 Felisa Gentle Peeling Solution NOT07080210KE Tretinoin   
2 Krim Malam Rahsia Rimba NOT080801112K Hydroquinone   
3 Biocosmet Whitening Essence
Cream NOT07122920KE Hydroquinone   
4 ~H2O+ Waterwhite Brightening
Night Cream NOT04102838KE Hydroquinone   
5 Magixpress Lightening Plus NOT07121009KE Hydroquinone   
6 A.Vant Cream NOT05022860KE Tretinoin   
7 Eriesya Spa Beauty Cream NOT07122412KE Hydroquinone   
8 Natasya Krim Herba NOT07090337KE Hydroquinone & Tretinoin   
9 Temulawak Whitening Pearl Cream Papaya NOT03090150KE Tretinoin   
10 Ratna Sari Whitening Night Cream NOT080700826K Tretinoin   
11 ATIKA BEAUTY Renewal Night Cream NOT04082451KE Hydroquinone   
12 Chantique - Whitening Night Cream NOT04121404KE Tretinoin   

Tahun 2008

1 Khazanah White Pembersih
Wajah NOT05040954KE Hydroquinone
2 Gloskin Krim Malam & Siang NOT05082557KE Hydroquinone
3 Reena's Astringen Lanjutan NOT05010659KE Hydroquinone
4 Skin Desires Deep Whitening
Cleansing Milk NOT07020213KE Hydroquinone
5 EETYE Whitening Cream NOT06080859KE Hydroquinone
6 O'Lynn Skin Lightening Cream NOT06110164KE Tretinoin

Senarai ini dikemaskini pada April 2010

Reply 2137# zana0101

Thanks kak zana for the list!
Produk BML tadak pulak dalam list tu yek..

Salam,

As far yg kmila tau lah..MOD/Admin forum mmg x lih nk nmpk p/w User. If Mod/admin nk temper p/w pon dia kena overwrite p/w tu. Tp klu mod/admin wat gitu actual user tak lih dh nk guna previous p/w.kira dh void.
Usually Mod/Admin tak kn wat gini sbb setiap Mod/Admin under oath - mesti amanah.

Antara facility yg mod/admin ada is tgk IP address setiap posting. If IP tu sama ada possibility dtg dr same place. TETAPI ini tak lih harap sgt klu IP tu dynamic . Unless Dedicated IP yg biasanya ofis guna atau user registered IP dia snd.
Ini very basiclah kan, secara generalnya....unless kita ada facility utk chk sampai ke TM/SKMM ..tu dh advance level dah laa ... atau kita ada tau maner2 web yg lih chk IP sampai ke PC...diff story.

In memot kes, ada 3 kemungkinan :-

1. P/W dia DAH set utk SAVE masa bukak forum cari. So maner2 tom, dick or hairy yg guna laptop/PC dia lih automatically masuk ke Cari utk wat posting.

2. Ada kawan2/sedara/family yg mmg tau p/w dia dan masih keep her p/w. Sebagai precaution, CHANGE ur p/w every now and then.

3. SHARING p/w pon boley jd sbb kes gini ... Kena lah ingat semula saper yg pnh guna ID kita & kita pnh kasi p/w pd org tu.

Just my 2cents

Reply  zana0101

Thanks kak zana for the list!
Produk BML tadak pulak dalam list tu yek..
red_kebaya Post at 22-7-2010 14:51

KKM act on report sahaja - lih call KKM utk dptkan confirmation ni.
usually derang x chk each produk, cuma tgk aper ingredient shj - looking for brg2 yg tidak dibenarkan dlm kosmetik
if x dek brg2 yg dilarang derang akan approve jea kasi NOT/KKM.

Cosmeteq Whitening Cream

• Natural whitening & excellent for Melasma & Pigmentation caused by sunlight
• Inhibits the tyrosinase enzyme thus inhibits melanin biosynthesis creating Natural Whitening.
• Helps in black spots, hyperpigmentation, including melasma, blotches, freckles and senile lentigens. Face appears fairer, youthful, glowing, smooth with a baby skin feel

I have special discount for the 30gm whitening cream.