CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ayahjoe

UMRAH VI, HAJI DAN PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]

Balas #121 ayahjoe\ catat

ermm hanni pun x pasti dia pegi dgn agent mana.. tapi dgn group2 ustaz jgk. makcik hanni ni dia duk area shah alam, seksyen 7 tu.. rasanya group2 ustaz ni pun sekitar tu la.. Group makcik hanni berangkat 4/6 arituh

Balas #147 HUSSAINTAHIR\ catat

bila nengokkan gambar hussain ni...teringin nk tanya..

adake sesapa yg pernah bersolat di tangga masjidil haram ni?
just wondering mcm mana keadaannya.
Hanni solat kat dlm masjid (slalu masuk ikut pintu King Fahd). x pernah pulak tinjau situasi kt area tangga time solat. Yg hanni tau, kalo lps solat, nk bergerak buat tawaf tu, punyalah susah

Senandungku hanya untuk cinta.
Tirakatku hanya untuk Engkau
Tiada dusta, sumpah ku cinta
Sampaiku menutup mata...Cintaku sampai ku menutup mata.

Reply #152 Rosputih's post

Salam semua,

Mmmg syahdu tgk gambar2 yg Hussain paste...
walau panas terik mcm mn pun..tak pernah ada ruang kosong..sentiasa dipenuhi dgn jemaah..
bagaimana la bila saya berada di sana nti?? Boleh ke saya menyelit2 diantara ribuan org di sana??
Ya Allah, permudahkan lah segalanya bg kami....

Reply #158 adikzarif's post

alaa tak moh pening2 kepala nak pilih..pe kata adikzarif rasa semua menu yg ada...cm sedap jer..

baru balik umrah 3-17 june..naik pia transit in karachi
first solat in masjidil haram..solat magrib di tempat saie...solat yg time surah first rakaat speaker rosak berdesing kuat satu masjid..dah nak rukuk baru speaker ok

all in all apa yg bole dickpkan..pegi dgn warga2 tua cabarannya adalah sgt besar..oopp silap...BESAR(with uppercase)

dulu pegi ngan family sendiri n adik bradik, dugaan maybe biasa2 je sbb first time buat umrah..and kitorang muda2 so kind of sewavelength la otak

kali ni kami pegi lagik tp plus adik bradik mak, opah and opah sedara...dugaan menahan sabar adalah sgt besar

Follow Us
Originally posted by el at 18-6-2009 09:38
Salam semua,

Mmmg syahdu tgk gambar2 yg Hussain paste...
walau panas terik mcm mn pun..tak pernah ada ruang kosong..sentiasa dipenuhi dgn jemaah..
bagaimana la bila saya berada di sana nti?? ...

Waalaikumsalam el,

Insyaallah ada tempatnya nanti. Sentiasalah berdoa semoga Allah SWT mempermudahkan segalanya.

Salam...

Cuaca yang agak sederhana, bermula dari bulan berapa hingga bulan berapa yer?

Kalau ikut link ni --> http://www.weather2travel.com/cl ... p?destination=mecca
katanya bulan januari. Tapi visa umrah ada keluar ke untuk bulan januari?

[ Last edited by  HarizAzhari at 18-6-2009 12:31 ]

Reply #166 cik_kaer's post

Cik_kaer selamat kembali dr mengerjakan umrah..
Ujian dr Allah tak kira pada siapa sajer..
jgn kata pergi dgn warga tua..kadang pergi dgn org2 muda pun..klu Allah nak bagi ujian..terima dgn redha..

Insyaallah 22/6 ni saya akan berangkat ke tanah suci dgn  jemaah yg kebanyakkan warga tua..rasa-rasanya saya seorang jemaah perempuan yg muda..Mudah-mudahan Allah membantu kami semua..

Balas #120 mlsnklyn\ catat

tak tau nak ckp macam mana saya rasa tuhan beri dugaan byk pada saya lately...bukan dugaan berbentuk musibah....dlm bentuk rahmat ( if i can classify it as rahmat)...

semalam saya ke bank rakyat nak settle semua personal loan...ni pun preparation utk umrah takut tinggalkan hutang...kira nak close account since tak ada hutang...tgk ada balance 2550 dlm account saving....rezeki tiba2 datang...alhamdulillah..sy pun tak pasti mcm mana blh ada duit dlm account tu padahal duit dividend saham every year dlm seratus lebih aja yg masuk account sbb tak penah claim saham ni...

sblm tu dah dpt rezeki terpijak lagi 15k ni yg terus pasang niat buat umrah...then dpt lagi rezeki lain....jadi takut pulak duit byk2 ni..sb tak biasa pegang duit byk lah sblm ni...

entahlah tak reti nak tulis..anak2 pun dpt .....tak reti nak classified as what actually...anak no 2 dpt represent sekolah dia ke 3 acara peringkat kebangsaan...sampai dia terpaksa turn down 2 events ambil satu aja..ni anak yang akan ikut saya ke umrah nanti insyallah..tadi dia called minta restu akan bertolak ke univ sains pahang utk pertandingan peringkat kebangsaan..

solat tengah malam juga berdoa agar dipermudahkan urusan utk buat umrah ni dan jgn beri saya dugaan yang tak tertanggung kerana saya insan lemah...byk dosa ni yg minta keampunan sblm menutup mata

Originally posted by sunsuria at 18-6-2009 13:42
tak tau nak ckp ...

kesiannya
tak per,perlahan2 belajar ckp yer

Originally posted by mlsnklyn at 18-6-2009 13:18
http://i289.photobucket.com/albums/ll211/ahmadnasa/Islam/thoif.jpg

Assalamuaaikum mlsnklyn,

Terima kasih atas paparan gambar yang jarang dapat dilihat untuk dikongsi bersama dalam thread ini.

Kadangkala bila ada paparan gambar-gambar begini berserta sinopsisnya sekali, membuatkan kita terbuka hati untuk  mencari  semula buku-buku tentang sejarah Nabi SAW atau mengkaji kisah-kisah atau peristiwa yang berlaku di zaman Rasullullah.
Terima kasih sekali lagi.

Originally posted by Rosputih at 18-6-2009 14:42

Assalamuaaikum mlsnklyn,

Terima kasih atas paparan gambar yang jarang dapat dilihat untuk dikongsi bersama dalam thread ini.

Kadangkala bila ada paparan gambar-gambar begini berserta si ...

Wa'alaikumsalam

gambar2 tu semua rembat dari blog Feisal Tehrani,dh lama gak buat keje rembat gambar nih

Reply #170 mlsnklyn's post

kalo tak salah mata memandang...the road to toilet awam tu sume dah dikepung ngan dinding besi sbb construction

Originally posted by mlsnklyn at 18-6-2009 14:59

Wa'alaikumsalam

gambar2 tu semua rembat dari blog Feisal Tehrani,dh lama gak buat keje rembat gambar nih

Insyaallah, Ibu (boleh ke bahasakan ibu ni)  rasa  tak menjadi masalah kepada Feisal Tehrani tu, seorang penulis yang sangat ibu minati penulisannya kalau mlsnklyn rembat dari blognya kerana  gambar-gambar ini sangat bermakna kepada umat Islam keseluruhannya..

Dan kalau nak elok lagi, mlsnklyn beri credit kepadanya atas penyiaran gambar dari blognya tu.
Kalau ada lagi gambar-gambar yang menarik, pastelah lagi ye mlsnklyn...

Tawaf Sambil Bawa Kasut

Pertanyaan

Salam,

Ibu saya amat risaukan hajinya sah atau tidak kerana ketika tawaf,

dia membawa kasut di di dalam beg plastik kerana takut hilang kasut.
Apakah sah tawafnya dan hajinya?

Harap dapat penjelasan. Syukran

Jawapan:

Ibu saudara sudah pun selesai mengerjakan haji.
Justeru tidak perlu dilayani was-was yang berpunca daripada syaitan yang mahu merosakkan
ibadah hamba Allah.

Lagipun, perbuatan membawa kasut atau selipar ketika tawaf tidak merosakkan tawaf.

Kecuali jika diyakini ada najis padanya.

Adapun, jika syak samada terdapat najis atau tidak, dan berlaku syak selepas selesai ibadah,

maka tidak perlu dilayani syak tersebut, kerana ia menjurus kepada penyakit was-was.

Wallahu A'lam