CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mas916

MERGED : Cameron Highlands, Pahang

Close [Copy link]
tuan_wu posted on 18-10-2012 11:34 AM
lokasi katner....ada no hp resort ni ?

kat Berinchang...........atas bukit.
Tel: +605 - 491 1461
Last edited by kopokleko on 18-10-2012 11:47 AM

kopokleko posted on 18-10-2012 11:43 AM
kat Berinchang...........atas bukit.
Tel: +605 - 491 1461

tgk pada review...dia pnya staff cam x best jer....

dr.R posted on 18-10-2012 08:53 AM
Aku pun tak berapa suka pergi ke Healthy Strawberry Farm tu, 1 lagi Kasimanis dekat-dekat je tu me ...

haha tul tul...aku rasa, tk jejak dh kot kat healthy..ngn pekerjanya yg tk mesra alam...muka masam gilo, stroberi pun tk msm camtu..kot mls kojo, jgn la kojo hari tu... tobat aku nk pi situ lagi...psekitaran pun mcm tk bape nk best sgt.. kn?

yup...big red pun aku suka..dan aku akan sentiasa nk ke situ lagi...cumanye, tempat parking dia, mendaki sgt,,nk menurun pun, menjunam betui... tp apa aku heran, bkn aku yg bawak keta...haha...en.somi yg drive selalu...kot la dia suh aku drive, aku pun tobat tk pi kat situ dah haha...kasimanis katne ek..rasanye mcm glamer jek tmpt tu, tp tk tmasuk dlm list tempat aku nk pegi...haha sorii ye kasimanis, adikmanis tk sempat nak pigi...

insya allah halal kan..aku tk pnh cuba lg mkn stembot kat CH...neighber aku ada rekomenkan kat tanah rata hari tu...tp aku tk pi pun, sbb satu mlm jek kan...mls nk kuar, nnti tkde parking...dorang ckp, rossa pasadena pun ada stembot...

kwn aku yg selalu duk arabella tu, nk pi CH 2minggu lg..adoii jeles aku..hr tu tak puas jalan... huwaaa

p/s : ko suka tak mkn bebola keledek yg liat2 tu..sdpnye lak aii...terkenang2 aku sampai skang..menyesal beli 2hengget jek ms tuhhh....huwa......aku dh search resepi...nk try buat la...haha

Hana posted on 18-10-2012 09:33 AM
terima kasih atas detail explanation.
tak sangka ko adalah lelaki. sungguh.

Pergi je sekarang ni tapi weekday sebab ada baki sebulan sebelum cuti sekolah, nak tunggu bulan Januari tahun depan tu lama sangat. Tanah Rata ke Brinchang tak sampai pun 10 minit kalau berkereta, kalau menapak 1 jam lah kot sebab aku selalu tengok pekerja ladang dan pelancong asing tu berjalan kaki je. Tapi nanti ahad aku tolong tengokkan masanya, waktu jammed hari ahad dan waktu orang tak ramai hari isnin.

Kat Tanah Rata best lagi sebab sejuk, kat situ pun ada blok-blok kedai dan medan selera kalau nak Starbucks dan Marrybrown berwifi pun best juga. Aku suka lepak jam 9-10 pm kat depan medan selera situ nampak kabus dan seronok hembus asap kepul-kepul kat mulut macam kat obersea. Lapar boleh layan sup daging kat dalam tu, sate dia pun boleh tahan den memang kena lah dengan suasana sejuk kat situ. Depan tu ada supermarket, harga murah je macam kat Giant/Mydin semua tu dan aku hairan macam mana orang boleh bawa gula susu segala sebab katanya dengar khabar harga barang macam tu kat CH mahal. Dulu-dulu anak buah aku semua kagum, plastik jajan/keropok diorang semua jadi kembung/gemuk maklumlah banyak jajan bawa dari bawah dan bila bawa naik CH dia jadi kembung sebab tekanan udara.

annorr_maira posted on 18-10-2012 01:03 PM
haha tul tul...aku rasa, tk jejak dh kot kat healthy..ngn pekerjanya yg tk mesra alam...muka mas ...

Kasimanis tu dekat je dengan Healthy tu, dia depan sikit je dan berada kat selekoh tapi dia tak nampak sebab perlu mendaki naik ke atas sedikit. Tak ada apa pun yang best kat situ, jujur aku ke situ pun sebab 1st time sampai dan sekali tu sebab nak membuang air besar dan situ ada tandas bersih. Produk lain biasa-biasa je, jual waffle, coklat celup coklat, milk shake dan strawberry segar tu (boleh kutip sendiri kot, tak pasti). Tempatnya kecik je dan tak ada parking, kat atas tu muat 3-4 kereta je pun dan tepi jalan nak menuju ke atas tu adad 2-3 buah rumah banglo dan orang kata tu rumah Siti Nurhaliza (entah betul ke tak).

Keledek manis tu kan? lama aku tak makan maklumlah lama tak jejak kaki ke pasar malam tu, tapi kalau jagung tu selalu lah aku borong siap bawa balik lagi. Tapi jagung tu jangan salah beli pula, ada yang jual murah selonggok rm5 tapi kecik-kecik dah rupa jagung kat bawah (tapi semua jagung dari Ipoh kot?) biar mahal tapi puas hati sebab besar-besar. Dulu pernah beli jambu warna tu, lepas makan sekali terus sakit tekak tak ada suara tambah lagi cuaca sejuk terus tekak aku tu seminggu tak baik-baik. Dulu pasar malam selalu beli cendawan goreng, bayam goreng, ayam golek (last aku pergi ya rabbi panjang gila que nya dah lah harga rm25 seekor) dan jagung bakar.

Payung strawberry?, selipar strawberry?, bantal strawberry? semua aku tak pernah beli ye. Kalau beli pun aku beli coklat yang 4 kotak rm10 kat Kea Farm tu, tea murah tu dan selalu aku borong daun stevia tu sebab murah.

dr.R posted on 18-10-2012 01:40 PM
Kasimanis tu dekat je dengan Healthy tu, dia depan sikit je dan berada kat selekoh tapi dia tak na ...

Aah keledek  manis tu..sdp tul la..liat2...guna tepung pulut aku rasa...teruja tgk kn..jambu kaler hijau tu kan..manisnye mcm rendam gula kan? aku tk suka sgt, tp en.somi aku memg suka..(aku bawak blik kg bg mak abah, dia gak yg mkn...huhu)... tp skang dh ada kaler merah lak..adoi... tp aku buat2 tk npk jek...ko try la pulak...

tang jagung tu, aku beli yg mentah jek..kalo kt psr mlm, rm4 setongkol..mahal betul...sbb tanam kt tempat tinggi gamaknye..huhu..tp hr tu, dh anak aku nk2 sgt, beli jekla setongkol... aku beli kat kea hr tu, rm10..ada 14..pastu dia bg free lg 3... blh la tu, tkde la kecik sgt pun... buah strawberi tu, memg byk gak aku beli..bg kat jenjiran n kengkawan.. sblm ni bg keychain..kali ni bg fridge  magnet lak...

alamak..aku ada beli payung, bantal semua..maklumlah, nk buat kenang2an...puiiii hahhaha....

Follow Us
Baru balik cameron Sabtu lepas....
Ujan lebat sepanjang jalan nak naik....
Tp dapatlah jugak pergi tempat2 menarik....
Saya naik dari Tapah dan agak merbahaya jugak lah sebab banyak tanah runtuh...
Lori pulak dari atas semua laju2....menjerit2 jugaklah saya dlm kereta...
masa nak balik siap ade bongkah batu lagi jatuh dari bukit....
Fuhhh....

annorr_maira posted on 18-10-2012 02:08 PM
Aah keledek  manis tu..sdp tul la..liat2...guna tepung pulut aku rasa...teruja tgk kn..jambu kaler ...

Dulu ada juga beli fridge magnet tu, tapi dah selalu orang office ni pun dah tak teringin kot jadi diorang lebih suka kalau aku belikkan asam jeruk peria kering tu berdozen. Aku tak berapa suka makan jeruk asam tu, entah mungkin manis kot sebab aku tak berapa gemar sangat makanan manis. Minggu ni pun dah kecoh orang office kirim itu ini, dah lebih rm250 duit diorang kat tangan aku sebab nak kirim jeruk asam dan macam-macam lagi (kalau kirim bantal, selipar segala aku tak terima ).

Jagung tu orang makan mentah kan? entah aku tak berani nak makan mentah setakat ni, ubi keledek rebus pun banyak aku borong dan sedap makan macam tu je sambil tengok tv. Minggu siap-siap nak bawa mentega dan mayonis, boleh makan jagung salut mayonis nanti kat sana barulah terangkat. Strawberry aku jarang beli bawa balik, sebab aku tak tau nak buat apa strawberry tu nanti sebab pernah sebelum ni terbiar dalam fridge sampai busuk.

MissN-ny posted on 18-10-2012 05:03 PM
Baru balik cameron Sabtu lepas....
Ujan lebat sepanjang jalan nak naik....
Tp dapatlah jugak pergi ...

Pergi 2 minggu lepas tu hujan manjang, aku rasa memang musim hujan la sekarang ni kat sana. Harapnya minggu ni cuaca elok lah, aku pun plan kalau masa balik tu hujan nak lalu Simpang Pulai sebab risau tengok banyak tanah runtuh kat jalan Tapah tu.

Pergi baru-baru ni seharian hujan, masa pergi pagi ahad tu melalui jalan Tapah terpaksa berhati-hati sebab nampak banyak kawasan hakisan dan tanah runtuh. Nasib baiklah masa naik tu laluan kereta di sebelah kiri jadi kurang sikit darjah ketakutannya sebab curam kat sebelah kanan, masa balik petang isnin tu terpaksa lalu jalan Simpang Pulai sebab cuaca memang sentiasa lembap dan semua risau nak lalu kat jalan Tapah tu. Waktu yang tak berapa sesuai lah nak ke CH sekarang ni, nak tunggu cuti sekolah 2 minggu lagi memang masak jadi nak tak nak korang kena rajin tengok ramalan cuaca kat CH melalui internet.

akan pergi cameron highlan dalam masa terdekat
booking untuk bermalam di smokehouse

taun ni je dah 5 kali pegi cameron..asal blk kg hubby je mesti singgah cameron p borong sayur

dr.R posted on 30-10-2012 05:41 PM
Pergi baru-baru ni seharian hujan, masa pergi pagi ahad tu melalui jalan Tapah terpaksa berhati-hati ...

untuk ke CH ade dua jalan kan..sy selalu ikut jalan yg dr pahang tu..jln luas and tak berliku2 mcm lalu dr perak tu. highway tu pon baru lagi

agak2 la ye, kalu aku nk singgah beli sayur 12 nov ni jammed teruk tak kt atas tu.maklumla cuti skolah

azeotrop2012 posted on 2-11-2012 11:31 AM
agak2 la ye, kalu aku nk singgah beli sayur 12 nov ni jammed teruk tak kt atas tu.maklumla cuti skol ...

selalunye mmg jam la kalau musim2 cuti sekolah mcm ni..

mirmo posted on 2-11-2012 11:48 AM
selalunye mmg jam la kalau musim2 cuti sekolah mcm ni..

kalu gini cancel la aku nk singgah..sakit kapla lutut je mengadap jammed

azeotrop2012 posted on 2-11-2012 11:54 AM
kalu gini cancel la aku nk singgah..sakit kapla lutut je mengadap jammed

maksud i jam kat atas otw to pasar tu...kan org sume parking kiri kanan..jln sempit..

coz otw dari kedah,ingat nk singgah beli bekalan skit....tp kn isnin 12 nov tu ari keje...jammed jugak eik

nak cari homestay yang ade tempat bbq lah...ade sape2 ade info?

rumah_putih posted on 1-11-2012 08:22 PM
akan pergi cameron highlan dalam masa terdekat
booking untuk bermalam di smokehouse

nnt balik citer ye best tak stay kat smokehouse.