CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mas916

MERGED : Cameron Highlands, Pahang

Close [Copy link]
63# HUSSAINTAHIR

Sain ,
U pi CH makan angin ke atau makan GAJI ... he he...
Kalau makan angin tentu seronok..
irbudan Post at 29-6-2009 15:18

bro..

sambil makan gaji..makanlah angin...this month pun kena pergi CH jgk adus..dah malas nak naik...

dadh 10 tahun tak pi CH ni...rasa ikut jalan mana yg sesuai...yg tak mcm ular kena palu...yg saya blh safe drive...kalau dah fening nak drive mcm mana kan...dah lah kita ibu tinggal ni yg nak kena dri ...
sunsuria3 Post at 29-6-2009 18:15

kak sun..jalan simpang pulai senang..i see many female driver faster than me driving through this road hahah

For ur infor
Kt CM ni depa pakai baja tahi ayam..
Sebab tu bau satu macam dan lalat banyak..
Kalu tak caya you singgah makan kt ringlet..
Mesti berebut makan dengan lalat punya..
irbudan Post at 29-6-2009 18:39

totally agree..

heavy use of organic fertilizer cause rapid grow of the lalat (flies) population...hehe

93# Mas916

Orang kata air minerals..
Tapi takut terlebih sangat mineralnya pun bahaya juga...
Tak beranilah minum air sebarangan ni..
Kalu betul2 baik saya rasa dah lama mereka botolkan dan co ...
irbudan Post at 1-7-2009 08:43

setuju..

banyak sangat mineral..

termasuk yg merbahaya hahahahah

Sapa tahu bagaimana Cameron Highland dapat namanya..
irbudan Post at 4-7-2009 00:29

nama sempena William Cameron, seorang juruukur British yang menemuinya pada 1885 semasa ekspidisi pemetaan.

125# HUSSAINTAHIR
Ya betul...

Follow Us
bestnyaa... baru balik jenjalan cari pasal dari CH semalam!! stay kat strawberry park, malam serjukkkk giloss!

ni ada koleksi gambo last year time kitorang mendaki gunung irau (mossy forest)
*sementara tgh rajin mengresize gambo! heheheh...

127# dakmama

Teruja tengok gambar2 tu.. Macam bukan kat Malaysia pula...

nak gi gak.. lame dah plan tak gi gi lagi

129# voizze

Emmm .. Kena pilih musim yang sesuai. kalau musim hujan rasanya trekking ni tak berapa sesuai.
Even masa musim panas pun kt highland ni keadaannya masih lembap.. selalu hujan bukit..

127# dakmama

dakmama

susah ke nak mendaki kat CH ni? mencabar sgt ke atau santai2 jer. berapa lama ambik masa sampai puncak irau & berembun?

Post Last Edit by dakmama at 7-7-2009 17:28

kunci,

Irau,
dlm 3 jam mendaki (termasuk berbelas kali take 5) pada aku yg kategori cepat pancit nie mmg mencabar ler...heheheheh... yg paling mencabar tang redah selut tu, silap pijak kaki terbenam smpai paras lutut.

Berembun,
dlm 1 1/2 - 2 jam rasanya, aku pun tak berapa ingat. kalu naik dari mardi, memula agak santai, sambil jalan sambil makan kuaci pun boleh! tapi bila lagi 15-20 nak sampai tu tetiba ada pacak sikit, lutut cecah dagu..hehehehh

bila nk p tatau CH ni...
rindu laaa...

teringat mendaki irau 4 tahun lepas...
uhuhu... nostalgia la

agak2 sekarang ni musim hujan lagi tak kat cameron... cadang nak g cameron esok!
huhuhu ada plak bley lupa book hotel... kalo walk in agak2 ada tak hotel yg kosong ek?

nak duduk yg budget2 hotel jerk

135# annur134

Dalam dua tiga minggu ni memang dilapurkan hotel semua fully book.. Ada block booking katanya..Mungkinorang sebok buat kursus.

........

Sekadar berkongsi pengalaman...
sapa2 yg nak p, jgn la dok 1 otel kat tanah rata ni. name je 4 bintang tp indah khabar dr rupa. dah la fasilities dia tak memuaskan. blaku plak 1 insiden bilik aku kna tolak. sampai patah la penyelak pintu tu. aku trus bukak pintu. aku nampak budak laki ngn sorg budak pest kontrol. aku pikir balik, bukan ke klu sembur tepi2 dinding je. ni sampai nak sembur ke bilik aku ni ape hal. aku terus kol management otel tu. budak tu datang. aku tak cakap tp kwn aku yg potpet2. aku tahan je dulu. bila cara dia mntak maap ala2 kuang ajr, aku pun bunyi la. aku ckp la seb bek ktorg ni tak berkemban ke ape. klu tbukak trus mcmna. dia say sori ala2 sengal dia. mampus aku tak layan sori budak tu.  kua dr bilik tu pn aku wat dek je. langsung aku tak pandang dia. lat2 management bg bilik lain. bilik air pn 1 hal gak. bath tub tak leh pakai. dah la bath tub bilik 1st tak berfungsi. bilik 2nd pn sma. tak dapek la den nak berendam. tunggu remote tv berejam. tpksa kol byk x. baru nak anta. dr aku nak dok 2 mlm trus jd 1 mlm. ari ke 2 aku dok brincang. stay kat otel rosa pasadena. bilik dia tak la besar tp lg ok dr otel kat tanah rata tu. murah pn murah. ada promosi. bekpes dia pn not bad klu nak dibandingkan ngn yg kat otel 4 bintang tu. jgn tekejut la klu korang bekpes skali ngn burung kat otel 4 bintang tu. takde org nak halau. slamba je aku tgok burung2 tu mkn makanan kat ats meja. nak slahkan sape? korg pikir la sendiri..ape2 pn cameron besh. tak puas aku pegi. rase cam nak pegi lg. yang pastinya aku takkan dok otel kat tanah rata tu lg. cukup skali...

Sekadar berkongsi pengalaman...
sapa2 yg nak p, jgn la dok 1 otel kat tanah rata ni. name je 4 bintang tp indah khabar dr rupa. dah la fasilities dia tak memuaskan. blaku plak 1 insiden bilik aku kna ...
ham_taro Post at 10-8-2009 17:56

Share kat sini nama hotel tu...

hotel berbintang-bintang di tanah rata cuma heritage, cool point, century pine. Yang mana satu yer?