CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3132|Reply: 22

Project/site yg patut dielakkan/blacklist

salam...i thnk i mmg x pernah bukak thread kat sini..(correct me if im wrong elle..)tapi bile bende ni makin menyakitkan hati so  i rasa i patut sharekan pngalaman yg dilaluikan kat satu site ni..supaya org lain x terkena..n supaya forumers lain pun boleh sharekan pengalaman u all handle projek/site2 yg bermasalah..yg mana mungkin kita boleh elakkan atau lebih bersedia..

project yg we all (cleaning n lndscaping)dapat ni di pangsapuri perdana, section 13 shah alam.penduduk kebnayakan student IPTS brhampiran,yg mana tersangatlah pengotor..yg i sendiri x tau dorg dari hulu mana..n mentality tak menggmbarkan yg dorg tu student IPTS.kalau setakat kencing n berak tu mmg sesuka hati kat tangga2...tu satu hal....management pulak langsung tak mainkan peranan nak membantu kontraktor yg buat kerje kat situ...apa yg kite as contrktor complain/suggest..x didengari..n dorg x take action utk membantu improvekan keadaan.contoh i cadangkan dorg buat house rules..yg mana penghuni yg mlnggar house rules akan dikenakan penalty(yg mana dorg as management office akan dapat duit) tapi mcm masuk telinga kanan kluar telinga kiri.management kat sini diuruskan oleh JMB(joint management bdy)badan luar yg menguruskan apatment ni bagi pihak commity tg dipilih penduduk.cmmty sendiri x satu kepala..masing2 cuba menunjukkan kuasa..yg jadi masalah..ialah kite as cntractor...

Penduduk kat sini pulak (owner)penuh dengan hasad dengki...dorg dah plan nak singkirkan our cmpany since 1st day kitaorg start.Sentiasa ada yg x kena...n yg peliknye kat satu block tu...i tau coz i every day ada sini...kalau my clners dah sapu..t next daynye...smpah dekat floor takkan terlalu bnayk..tapi dekat blck ni smph berterabur mcm tak bersapu beberapa hari.n block ni jugalah yg create mcm2 masalah...bile dah settle satu issue, dorg akan create another issue...mmg pening...

setelah we all pertmbangkan mcm2 prkara, so we all decided to wthdrw dari project ni.Salah satu issue penting...PAYMENT.even dalam agreement dah tulis 30 days ..dorg xkan follow...mmg lambat....selalu dorg akan drag jadi 2 mnts.kena selalu push...sampai naikbosan sbb rasa mcm mntak sedekah pulak, padahal duit kite..mcm skrg even i dh wthdrw..2 payments i masih sangkut...janji nak bayar on the 1st tapi smpai sekarang....habuk pun tarak..panggil org suruh buat kerje mcm nk gilerr...tapi x de duit nak bayar....oklah..nanti i sambung lagi...dh nak kluar ni...

penduduk kebnayakan student IPTS brhampiran,yg mana tersangatlah pengotor..yg i sendiri x tau dorg dari hulu mana..n mentality tak menggmbarkan yg dorg tu student IPTS.

pelajar IPTS skrg byk yg mentaliti tak bertanggungjawap,
puncanya shock culture dan pengaruh rakan,
nak tahu kenapa aku simpulkan begini,
sebab aku juga seorang student IPTS,
aku boleh perhatikan siapa datang nak belajar,
dan siapa datang nak berfoya2 dan main2...

Cendana..kalo ko withdraw contract tu kena penalty x??

1st time baca thread ni aku tersenyum sorang..(baik terus sakit aku)... sabar lah.. aku tau ko dah banyak berusaha nak selamatkan site ni.. macam2 cara kita dah praktikan. gambar ko menyapu pun aku ada.. nak aku tepek ke.. heheh...

sebenarnya punca utama masalah ni ialah pemikiran penduduk kat situ. kita juga terlalu ramai org sekeliling memerhatikan, ramai individu yang cemburu. tak logik kalau sampah yang dah disapu dan dibuang tiba2 menjadi bertimbun timbun seolah olah seperti tidak dibersihkan.

paling penting sekarang duit hasil kerja.. tak sabarnya aku nak sembuh.. aku nak pergi ketuk pintu management... aku tak boleh bagi komen banyak.. tak larat angkat kepala.. nanti sambung k..

Cendana..kalo ko withdraw contract tu kena penalty x??
sinarfm Post at 10-8-2009 12:19

x perlu..apa2 pun segalanye bergantung pada budi bicara

1st time baca thread ni aku tersenyum sorang..(baik terus sakit aku)... sabar lah.. aku tau ko dah banyak berusaha nak selamatkan site ni.. macam2 cara kita dah praktikan. gambar ko menyapu pun aku ad ...
elle_gogo Post at 10-8-2009 12:25

adoi...kau jgan mengada..nk letak gmbar tu...terasa segala usaha2 sia2 bila ada manusia yg bersifat busuk hatiii

Follow Us
adoi...kau jgan mengada..nk letak gmbar tu...terasa segala usaha2 sia2 bila ada manusia yg bersifat busuk hatiii
cendana Post at 10-8-2009 15:27

cendana...

apa sebab diaorg tu busuk hati ngan ko...?

cendana...

apa sebab diaorg tu busuk hati ngan ko...?
aku_komeng Post at 10-8-2009 16:20

sbb nakkan project tu lah..coz ada ura2 mengatakan harga utk cntrct tu akan dinaikkan...

Student-student ni Malaysian ke Negro?

sbb nakkan project tu lah..coz ada ura2 mengatakan harga utk cntrct tu akan dinaikkan...
cendana Post at 10-8-2009 17:29

ko kata, penduduk kat situ yang buat khianat...

so...berapa ramai penduduk kat situ yang nakkan project tu...?

1# cendana

Cendana,

i rasa mana2 perangai manusia ni sama je ..tak kira la student ke VIP ke Director ke... kitorang pun ada buat projek dgn anak syarikat kepada GLC... pmt giler lembab ...suruh buat keje macam hamba abdi dia... elok2 guna mesin ke kren ke nak angkat barang ...tapi punya tak cooperate suruh tulang empat kerat ni yg angkat janji lain buat lain.... lepas tu kalau bercakap macam cakap dgn OKU ... tak nak dengar, tak de respon....memang menyakitkan hati... kita salah dia nampak macam besar gajah...dia mishandling kita nya brg buat donno pas tu dia pulak suruh kita repair...kitorang layan coz dia pegang kita nya pmt...byk wooo...ratus2 ribu...

ni dah tak tahan sgt...tak tau nak ngadu kat sape... tak de saper kat co dia yg boleh bawak berbincang...last2 kitorang jumpa supplier yg lain..rupanya diorang tu memang suka buat keje sambil lewa...buat tak reti kat pmt...ada yg drag bertahun2 with no reason... supplier tu dah ambik legal action pun...

so panjang lagi la kalau nak citer...kesimpulannya kalau nak buat projek dgn selain govt.... make sure dia bayar ikut masa...kalau tak hentikan aja projek tu coz tak guna teruskan utk menambahkan hutang.... dah la untung tak dpt modal pun tak boleh kutip... dah nak raya dah ni....i pulak suruh staff carik keje lain coz dah tak dpt bayar gaji pun ...bukannya dapat bonus...

i rasa mana2 perangai manusia ni sama je ..tak kira la student ke VIP ke Director ke... kitorang pun ada buat projek dgn anak syarikat kepada GLC... pmt giler lembab
aqis Post at 12-8-2009 14:39

aqis...

apa nama anak syarikat tu...?

1# cendana  

Cendana,

i rasa mana2 perangai manusia ni sama je ..tak kira la student ke VIP ke Director ke... kitorang pun ada buat projek dgn anak syarikat kepada GLC... pmt giler lembab ...su ...

ish..kesiannye...so payment tu dapat tak???mmg boleh berperang dia buatnye kalau mcm  tu...dah penat2 kerje payment x dpt..mmg best...

Post Last Edit by amirul_nazri at 13-8-2009 01:03
1# cendana  

Cendana,

i rasa mana2 perangai manusia ni sama je ..tak kira la student ke VIP ke Director ke... kitorang pun ada buat projek dgn anak syarikat kepada GLC... pmt giler lembab ...su ...

cuba buat aduan kat kementerian hal ehwal pengguna dan kementerian pembangunan usahawan..kawan aku ckp, diorg akan  siasat,blacklistkan dan amik tindakan kat kompeni cenggini.. pastu yg selanjutnya aku kurang pasti..

Rate

1

Post Last Edit by aqis at 13-8-2009 14:32

sebenarnya dah buat aduan ke kementerian kewangan bahagian pemantauan dan diorang ambik masa lebih sebulan untuk hantar surat ke co tu...and sekarang dah dua minggu la ceo tu terima show cause letter...tak tau la dia jawab apa kat kementerian tu...

yg bengang nya...lepas membisu and bila dah buat report kat parent co...diorang panggil meeting...ingatkan nak nego ke hape...rupaanya dia suruh lupakan yg lepas2 and ambik action for repairing ke hapa ke... and tak nak ambik satu responsible pun... serik sungguh bisness dgn diorang nih... elok lak bangsa lain yg concern dgn kitorang...takut bertambah hutang...mamat tu suruh tunggu diorang settle satu persatu...

kita kisahla jugak pasal pmt tapi kalau attitude macam gamXXXX.... menyusahkan manusia lain jekk... aku siap cakap kat mamat supplier tu yg si polan kat kompeni tu sgt jahat..dia kata...bukan dia sorang tapi sume kat co tu macam tu... pas tu dia kata dia dah cek annual return co tu memang tiap2 tahun kerugian je... so hati2 la and avoidkan projek dgn bukan govt ni.... kalau ada siap kan agreement sungguh2 and follow each pmt progress...stop kalau ada tertunggak... kalau ada agreement pun susah jugak nak pegi court... makan bertahun2 sampai la kita pulak yg give up... kalau bad attitude dah tunjuk sekarang...masa nak pegi hearing ke apa ke...lagi la ..

lain kali kena beribu2 check sebelum deal ngan company camni

Post Last Edit by aqis at 13-8-2009 14:32

sebenarnya dah buat aduan ke kementerian kewangan bahagian pemantauan dan diorang ambik masa lebih sebulan untuk hantar surat ke co tu...and sekarang dah d ...
aqis Post at 13-8-2009 14:28

i agree..even kalau ada agreement pun susah jugak...nak tunggu kes settle kat court pun makan masa bertahun...

Post Last Edit by amirul_nazri at 13-8-2009 01:03

cuba buat aduan kat kementerian hal ehwal pengguna dan kementerian pembangunan usahawan..kawan aku ckp, diorg akan  siasat,blacklistkan dan ami ...
amirul_nazri Post at 13-8-2009 01:01

mcm pernah ku dgr je...info ni....

aku rasa, alternatif lain yang korang leh buat, solat hajat banyak2, minta Allah permudahkan segalanya...

sinarfm...tu la pasal...ni dah ada pengalaman ...nak bagitau la kat forumer2 lain...jgn jadi macam kes kami ni....

komeng...dari awal lagi dah buat alternatif tu....coz ikthiar duniawi dah buat....satu lagi nak jaga emosi jgn tak stabil sgt ...macam2 kes boleh jadi.... baran tak tentu ke...nanti habis org lain kene...and takut2 buat benda2 bodoh...cabut nyawa sendiri ke...eeeeeee simpang....

12Next
Return to list New