CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 67335|Reply: 252

ampaian kain baju depan umah...

rumah dah reno elok2...cun segala la..dgn grill nya...gate lagi..+ tembok pagar yg pelbagai...
tapi...sidai baju kat porch keta...bergantungan /berhanging segala baju..spenda..bra...

bahagian dapo tu..seboleh2 reno..tolak habis..tak tinggal langsung space utk buat ampai baju..

Aku bukan apa...selalu dok pi umah kengkawan yg reno kaw2..depan blakang..
skali kat porch keta bersidai ampai baju beroda tu..
Mencacatkan pemandangan mata jer kan..? Jadik hilang tros keindahan pandangan depan umah...

korang pikir cemana..?

dlm cuaca skang ni kejap panas,kejap ujan...depan porch aje la tmptnyer..senang...agak2 langit mendung tarik..kalo aku sidai blakang umah kang tau2 basah je kang...

mungkin diorang nak show sgala barang perkakas benda diorang kot..

2# honeybee1802

umah u ada kotyad /wet area sidai baju tu kan..? ada bumbung kan...

1# koko2

anis nyer penyidai baju bukan jenis beroda2 tu..tapi jenis lekat kat dinding, bila nak guna, tarik ke luar..bila x mo guna...tarik kasi rapat balik ke dinding....n so far tak mengganggu pun area porch...mmg ada buat ruang khas utk ampaian....

yg bestnya..spenda & sarong tetek...cunnnn tergantung2 kat depan...
adoi la...walo dah reno kaw2...siap pagar rodiron segala...grill pun gah..tingkap siap tinted..
tup2...spenda + sarong tetek gantung kat depan....
hancus langsung scenery umah tu...

Follow Us
beli la yang leh tarik2 stainless steell tu.. cantek pun cantek..tapi aku pasang kat blakang rumah..ekeke

haha.. aku stuju. tp skrg kt umah sewa... aku sidai kt depan jugak. sebab... tak caya sidai kt blkg. kang ada pulak yg curi ke hape. sbb kt blkg tu... kosong sungguh. ada kebun mini aku je. awning pon takde. mmg tak sesuaila.

kadang aku tgk lagi haru. rumah dah cun abis. pagar lembing tombak emas segala... tup2.. sidai baju atas pagar??? adooila.... aku tgk pon sakit mata

tp utk rumah baru ku nnti... mmg dah plan nk letak awning kt backyard tu.. utk sidai baju.

Jalan penyelesaian, pakai lah dryer...
Good investment i'm telling you...!!

courtyard tu eh..tu ler tmpt ltk washing machine aku..then tambah pantry plak..mmg tak muat la nak nyidai dlm concept aku..cuma ada penyidai bj kecik la..pasang awning..tp tukang awning ni hampeh la...ujan ada tiris kat sambungan ttu..

aku ni paten sidai kain cam kat kg tu br puas...nak2 bila basuh cadar slimut...selebarnye aku bentang...tp bila umah teres ni terhad sket...nasib baik umah mak aku dekat..so yg besar2 tu antar umah mak..he..he...umah kita sidai yg kecek2 je....

pergi beli  dryer so tak ada masalah nak sidai baju...

beli dryer kang membazir sumber tenaga asli yg free tu plak!

kalau tak sidai kat porch kete tu...nak sidai kat mana?  itu jerlah ruang yg ada.  kalau sidai kat blkang takut pulak hilang...

haha.. aku stuju.
kadang aku tgk lagi haru. rumah dah cun abis. pagar lembing tombak emassegala... tup2.. sidai baju atas pagar??? adooila.... aku tgk pon sakitmata
talapia Post at 9-11-2009 17:16

lagi sadis punya kes...
umah koner lot...
reno kaw2...depan blakang...tingkap tinted segala...
kat dapur ada 2 jenis tempat masak...1 pakai induction cooker.. 1 pakai hood biasa..

tup..tup..ampai baju kat porch keta...depan gate lagi..
bergantung segala kain pelekat..kain batik.....sidai toto kencing budak atas gate....:re:

baik tak yah reno kaw2 mcm tukan.... syg nya scenery umah...

bagi aku..scenery depan umah is the 1st impression utk welcome owner & guest..
Balik keja penat2...1st scenery ampai kain segala kat depan umah...serabut pala otak..

Mcm tu jugak kalo aku pi umah sesapa pun la...
Kedatangan di sambut dgn ampai kain depan umah dgn segala pelikat..batik..spenda...
tros jadik down 45% aku punya mood melawat kat situ..

benda ni nampak kecik kan...tapi impak besar woo pada imej umah & tuan umah...:re:

betol la..design umah2 skng ni x de tpt specific yg terlindung dr pandangan org tp dlm masa sama terdedah dgn sunlight tp bila time ujan x la tempias..
tpt ampai yg jenis plastic beroda yg jual kat kedai2 perabot tu pon bknnye murah..mahall oo..
tp design dia sama je sepattern x padan dgn harga

betul2....i setuju ngan ngan pendapat koko2 tu..memang fail la kain baju sidai depan umah kalau umah dah reno lawa2 tu... kalau umah tak reno and biasa2 je ,boleh la diterima kan...
so, memang  dalam planning umah baru nanti tak nak reno sampai habis belakang tu...nak save skit ruang  buat tempat sidai kain...kawasan tu letak tiles cantik2 gak la...pastu pakai stainless steel yg tarik2 tu.....pastu letak awning....kalau ada budget lebih..buat la pagar @ tembok....kalau takut baju kena curi....baju2 dalaman tu elok sidai dalam umah je... bukan sumer bilik ada penghuninya kan...  ok je rasanya...

1# koko2

yup koko2,
mmg potong sket lah, umah cantik2 tp sidai baju ikot suka, kat pagar, kat grill pastu main sangkut2 ajek.. maybe org gaji dia punyer kejelah tue.. tp tue lah patut ada lah tmpt khas utk sidai baju..nmpklah teraturkann..

Terpaksa jemur depan rumah, takde pilihan.

Saya cadang nak buat kawasan berbumbung di belakang rumah untuk tempat sidaian. Tanaklah kacau bahagian depan.

tader maknanya pasang tiles cantik2 kat porch...
awning segala...dan pagar yg cun...penyudahnya jadik tempat sidaian toto kencing..kain pelikat...batik...even mop pun pi hangin..sandar kat tembok pagar...:re: