CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

ampaian kain baju depan umah...

umah aku teres intermediate - tak de lah reno major ni seme ..., pagar sblah tu pree coz jiran buat, lg sblah tu still jaring besi tu... aku mmg sidai baju pakai penyidai beroda tu.. kl bj tu banyak sgt, aku guna hanger sangkut baju tu seme kat pagar jaring besi tu gak.. serupa dgn jiran aku pun.. so tak de hal lah di antara kami... of coz yg dalam dalaman tu tak de lah bergetanyangan - sidai ler kat dalam dalam sket kat ampaian tu...
pada aku tak de menda lah seme nih.. aku jalan memana gie umah org memana pun, tak kisah pun psl benda benda nih.. mmg dah perlu, buat lah..
tapi anganan aku, kalau aku ada duit, aku mmg nak reno full blakang umah aku tuh..  depan sket je lah, atas bawah ler kiranya.. tapi kat blakang atas, aku nak sediakan laundry room siap dgn ruang sidai skali.. so kalau ler cik koko2 kita ni terlalu lah kat area umah aku tu sok.. tak de lah ngata sbb aku sidai kat atas belakang umah aku...

Post Last Edit by Hana at 26-1-2010 15:38
tul tu, ampaian ni nampak unik dan moden, lagipun takde la nampak sepah kan...

.
faizalmy79 Post at 26-1-2010 12:16

umah mak aku mmg pakai benda alah ini.
benda nie ada 4 ruang boleh sidai. tapikan, bila dilekatkan kat belakang umah yang mana cahaya matahari terik belah pagi ajer.., ruang betul2 utlise utk menyidai ialah ruang paling luar ajer. sbb itu yg betul2 kena cahaya matahari.
baju2 yg sidai kedlm (dekat dinding) tak kan kering sgt.
jadinya, dari boleh dibukak, tertutup jugak sbb sidai tempat sidai paling luar sekali.

tak tahu ler korang paham ke tak aku ckp ape.

kalau matahari betul 90 darjah ..mmg elok pakai benda alah ini.
tapi, kalau matahari 45 darjah, biasa biasa ajer. elok lagi jemur baju betul2 kena cahaya matahari. pakai penyidai beroda, tolak roda tempat matahari tgh terik terik..kering semua.

kalau objective nak keringkan baju, mistila pilih tempat yg panas.
kalau objective nak melawa kan permandangan, pakai dryer ajer la..
pastu sapa2 jiran yg mencacatkan permandangan, korang sedekah ajer  la dryer. amalan bersedekah tu kan bagus..

sidai mmg nak tempat yang kene panas..tapi untuk wrking asben n wife...takder maid lagik...

kalo ujan...kene basuh skali lagik lerr baju tuu...

sidai mmg nak tempat yang kene panas..tapi untuk wrking asben n wife...takder maid lagik...

kalo ujan...kene basuh skali lagik lerr baju tuu...
pseudo_kl Post at 26-1-2010 16:16

sidai tempat panas tu masa hari minggu la. hari yg korang ada kat umah. nnt boleh monitor keadaan cuaca.
tapi, tengokla area perumahan ko tu mcm mana.
kalau jenis tak kisah - boleh la sidai tempat matahari terik tak kisah ler depan porch sekali pun.
kalau jenis jiran2 yg kisah permandangan - jemur kat belakang ye..

hari bekerja ada 3 ajer caranya,
1. beli dryer kalau kaya dan rajin basuh baju , or
2. sidai dlm umah kalau miskin tak mampu beli dryer tapi, rajin basuh baju, or
3. hantar dobi kalau kaya & malas basuh baju.

haha.. hot balik topic ni. ramai yg tak puas ati rasanye. tp pd aku... betulla... TT bkn cerita pasal org2 biasa mcm kita2 ni...

tapi TT cerita pasal org2 luar biasa yg RENOVATE rumah dasyat2.. umah pagar lembing bagai.. yg sahehnye nkkan pemandangan depan umah dia cun. sbb tu dia renovate kaw2 punye. tup2.. sidai baju kt depan rumah jugak. unless la dia beli rumah mmg dah full extend smpai blkg. ni kadang tu... blkng rumah luas.. dry n wet kitchen complete... sebesar2 ada. tp tak pulak terpk nk sediakan laundry area kt blkg umah nun.

kebiasaannye aku sidai baju mmg kt blkg. ada backyard yg sesuai. tapi skrg ni jiran2 aku dok pecahkan dapur pulak. berhabuk. terpaksala sidai baju2 tu kt depan. sakit betul mata aku tgk. walau pon baju sendiri n kemas tersusun kt ampaian beroda. camtula kot perasaan tn rumah ni... aku sokong. hehe

aku termasuk dalam kategori 2,

" 2. sidai dlm umah kalau miskin tak mampu beli dryer tapi, rajin basuh baju, or"

kering mmg kering .. tapi masalahnya, baju bau masam sbb tak dapat matahari..
last2 beli mender nih..letak kat porch umah..

Follow Us
oo.. kene pilih eh kategori mane. aku tak termasuk dlm semua kategori tu.

aku... tak kaya... tak mampu beli dryer.. tp rimas gak tgk baju bergantung2 depan umah sbb depan umah dah penuh ngan kete n basikal anak2 n pokok2 ku... maka ku sidai di belakang rumah di bawah bumbung poly. membasuh setiap hari.

skrg ni dah ada mesin basuh yang jenis spin sampai hampir kering.. sidai dalam 30minit je dah kering.. camni kalo beli mesin basuh ni, x yah fikir nak beli dryer lagi dah, dan boleh dalam rumah pakai hanger.. jimat ruang dan bau rumah pun wangi jer...

skrg ni dah ada mesin basuh yang jenis spin sampai hampir kering.. sidai dalam 30minit je dah kering.. camni kalo beli mesin basuh ni, x yah fikir nak beli dryer lagi dah, dan boleh dalam rumah pakai  ...
liya71a Post at 28-1-2010 17:54

ermm liya71a, boleh tau brand mesin basuh tu tak?

aku termasuk dalam kategori 2,

" 2. sidai dlm umah kalau miskin tak mampu beli dryer tapi, rajin basuh baju, or"

kering mmg kering .. tapi masalahnya, baju bau masam sbb tak dapat matahari..
la ...
pseudo_kl Post at 27-1-2010 15:28

same la ngan ampaian dalam umah i. Tapi i guna mesin basuh yang leh spin sampai kering... kalo tak, nanti umah berbau

201# adnil

adnil...ni mcm yg my neighbour yg renovate umah dia kaw2 punya buat...
mmg saya pun berkenan gak ngan idea dia tu...reno belakang sampai ujung pagar..then bahagian atah buatkan laundry area...
kalau rajin nanti I snap photo dr jauh

tu lah dok berangan kl ada duit nak buat cam tu lah.. sbb skrg nih cam waste of energy pun ye gak.. bilik seme kat atas, so baju kotor seme dari atas, bawak turun, basuh, sidai, lipat seme kat bawah, pas tu bawak lak naik atas.. so kl laundry area kat atas.. tak payah lah nak turun naik tu seme.. seme settle kat atas jer...
bila lah aku nih nak ada duit banyak nih.. huhuhu... nak merealisasikan impian ni modal besar gak tuh..

mcm2 citer ler.. aku sidai baju kat balkoni kat tingkat atas.. reno rumah, sambung depan wat balkoni n buat tempat sidai baju. tp selalunya takde ler penuh sgt... tgk org sebelah menyebalh semua sidai je baju kat depan rumah... kat carpoarch

spin over sangat pun, bleh rosak baju

boleh jugak buat tempat sidai khas macam bird cage... rasanyer baju kalau disidai ditempat yg berangin (peredaran udara bagus)pun tak berbau busuk..tak semestinya kena sidai kat tempat panas.. saya tak suker sidai ditempat panas sbb baju mudah pudar dan nampak lusuh...

Post Last Edit by kismis at 15-3-2010 22:28

kelakar pulak baca thread ni.. macam2 pesen orangkan.. nak share jugaklah..

kawasan perumahan aku ni, design rmh mmg takde sangat ruang kat belakang.. kalau tingkap dapur tu, bukak2 terus jalan, takde tanah. Tapi tepi dapur ada ruang laundry dalam 6 x3 kaki. Muat letak mesen basuh dan nak ke tong sampah kat luar pagar jer.. so Mmg tak muat nak buat ampaian, kalau buat alamatnya nak buang sampah mmg tak bleh jalan, kena terbang.. hahaha.. mmg gitu designnya.. tak perlu renovate kitchen, mmg ruang kitchen tersedia luas dan lebar.

Tapi tulah, aku tak berapa minat jugak sidai baju kat porch, sebab kalau boleh nak porch cantik2.. ada pokok2 hijau yg lawa jer tapi apa boleh buatkan.. dryer takde.. jemur belakang tak muat. Jemur kat porch jelah jawabnya.. tapi aku make sure baju kecik2 tu aku tak jemur kat luar.  kalau jemur baju pulak aku susun kemas2.. biasa jugak jemur kat pagar.. esp yg jenis lebar.. Sebut pasal jemur kat belakang rmh.. baru2 ni ada kes jiran yg spendernya dicuri org. kes dia jemur baju kat belakang rmh iaitu di luar pagar belakang rmh. Dia buat ampaian tali yg merenang kat belakang dinding kitchen dia.. haa tula saspen. seluar dalam je pulak tu hilang.. siallah jgn jemur baju2 dalma ni kat tempat senang org nak ambik..

jiran depan rumah aku lagila sempoi ... dia jemur toto or tikar ke.. kadang guna pagar org bila org tader kat rmh.. hahaha.. tapi ntahla benda cam ni kami berjiran tak amek kisah pun.. dia tumpang ke apa kita dpt pahala.. x pernah lah dia masuk territoty bila kita ada.. kawasan kejiranan aku macam kg sikit.. kuat sket dia punya semangat kejiranan..

Selain dari jemur baju ni.. ada satu lagi kena ambik kira. Bila rumah teres ni berkongsi pagar, baik pagar dawai ke batu ke.. kena consider sketlah. Jgn buat pagar tu hak sendiri je cukuplah pada aku. Jiran aku ni plak dia ada cabinet kasut, tapi tak muat kasutnya dia susun atas divider pagar batu yg kami kongsi tu. dah jadi permanent. Mula cam ish alahai.. sapi mengenangkan semangat berjiran, dan jiran aku mmg baik orangnya.. aku decide takmo dan tak yah la serabutkan kepala.. tak berbaloi utk dipikirkan... byk lagi baiknya org tu dari nak pk benda2 cam ni.. so lepas few weeks aku dah tak kisah pun.. buatlah apa ko nak buat.. aku redho.. masuk territory aku, aku dpt pahala.. lagipun dia sendiri (jiran kau ni) bkn jenis berkira.. kalu gi bercuti mana2 ada je habuan aku sefamily.. eceh cam materialistik lak bunyi hahaha

216# kismis

hahahaha...citer yg best!
tpi ko memng bek hati la kismis...coz kalo siz, hmmm...pyah skit aar..bkn per.sakit mata.mknanya, kalo x nk sakitkan mata sesaper,ko guna tmpat ko,aku guna tmpat aku.cmtu la bih kurang bnyiknyer!hehee..hmm...so far, siz pn x tau la cmner kerenah jiran sblahmnyebelah nnti.nextmonth pndah barula tau cmner.mnta2 ok la.kalo x,mau kecik jer mata aku pndang nnti!haha
tpi wlaupn lom pndah, nk share skit..aritu siz saja gi tgk rumah.bukak2 je pntu blakang.masyallah!terkojot den!!! jiran blakang umah slamba badak gntung kulit kambing kt pagar blakang umah aku tu! siot tol!dgn drah meleleh2!!kuangjaq!ni dah bleh mndatgkan marah kan!!:@ so hubby pun dgn selamba lembu sound dgn cara trhormat la kt tuan umah tu.."bang,cntik kulit kmbing tu..buat knduri ker" and korang taw apa dia jwb.."a'ah...buat knduri masuk rumah tdik.."wuaaaaa!!!! hampeh kunyit tol!!!!! memang dsar hati kering jiran blakang umah aku ni... so nk sdapkan hati memasing,hubby ckp biar jerlaaa...kita pun lom dok lagi...eeee..... tpi aku geli!!!! jgn aku dh dok nnti, dia still nk mnggantung segala kulit bgai.kang x pasal2 ngn kulit2 dia aku siat!

216# kismis
baiknye kismis...
kalau tak sakit mata.. lalu kat pagar batu tak berbau kasut ke sbb selalunye divider tu paras muka kita kan..?

217# sizuka82

wahhh dah ler kenduri tak ajak jiran,, huuu.. amik jelah kulit kambing tuh,... wah tulisan khat tampal ket dinding ke kan.. hehehe

216# kismis  

hahahaha...citer yg best!
tpi ko memng bek hati la kismis...coz kalo siz, hmmm...pyah skit aar..bkn per.sakit mata.mknanya, kalo x nk sakitkan mata sesaper,ko guna tmpat ko,aku g ...
sizuka82 Post at 16-3-2010 08:23

eh tak baik hati la.. mmg sakit mata jugak tu.. tu yg ckp lepas beberapa minggu baru rasa okey tp tulah sebenarnya kalau apa jadi pun kita jgn layan sgt perasaan sendiri tu.. memula rasa sakit mata ke sakit ati ke.. adatlah kita manusia biasa.. tp kalau dilayan dibuai2 sgt sakit mata, haa start tu lah akan jadi melarat dan meleret2 nanti perasaaan tu..

Tapi siz jiran ko tu mmg kurenglah.. kot ye pun ckpla mintak maaf tumpang jemur je sat kan.. keke bersiap sedialah siz.. tp takpe dok dulu jgn cepat sgt buat kesimpulan.. kotla baikkk sangat orangnya kan..