CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

ampaian kain baju depan umah...

216# kismis
baiknye kismis...
kalau tak sakit mata.. lalu kat pagar batu tak berbau kasut ke sbb selalunye divider tu paras muka kita kan..?
hatafya Post at 16-3-2010 10:01

sakit gak mata tu.. dia letak kasut tak byklah.. dalam 3 pasang jer.. tukar2 lah ikut kasut mana dia pakai.. divider tu paras perut.. atas sikit lah kot dari perut. Ekeke nasibla kasut dia tak busuk dan cantik.. tu tak masuk lagi dia letak car polish, sabun basuh keter ke apa. Yg tu tak permanentlah.. entahla aku tak kisah pun setakat hari ni.. walaupun aku sendiri tak e letak apa2 kat pagar batu divider rmh sbb takmo merimaskan pemandangan aku dan jugak dia.. maybe sebab dia baik kot.. kot la dia jenis tak baik, aku lempor je barang2 dia.. kadang2 bila org tu baik jerr tader buat masalah lain.. kita pun senang hati berlebih kurang.. dak gitu??

219# rimbun

hahahaha lagik la kureng...hmm...tu la pasal kan..kulit kambing pun nk jemur2 bagai.buang sudah.tpi kalo ko nk gak jemur, jemur la.sgala kulit nk jemur pun ada aku kesah.tpi sila la jemur ditmpat sndiri hoccay.jgnla mnggatal2 tngan nk mnggantung kt tmpt larangan!  (hohoho...cm dh larik topik jer aku ni kan.pada citer jemur baju, aku lak brcerita jemur kulit! )

220# kismis

hmmm tula pasal kan...tpi moral of the story, kita kalo ngn jiran ni baik sgt pun jgn, sombong sgt pun jgn..kira so2 jer laa......

219# rimbun  

hahahaha lagik la kureng...hmm...tu la pasal kan..kulit kambing pun nk jemur2 bagai.buang sudah.tpi kalo ko nk gak jemur, jemur la.sgala kulit nk jemur pun ada aku kesah.tpi sila l ...
sizuka82 Post at 16-3-2010 11:54

bolehlah tu.. janji pasal jemuran dan sidaian.. jgn sidai diri sendiri pakai two piece udha.. yg tu mau aku komplennn

224# kismis

hahahahah lawak tol!!

217# sizuka82
berjiran ni kira ikut nasib lah...ade yg ok..bagus lah...yg tk ok ni lh yg buat kita serba salah seumor hidup... nak marah kita ni nk dok lama kt situ..tk sedap lah nanti bermasam muka.. hari2 nk kena pandang...
kalau boleh kita beringatlah selalu.. apa yg perlu dijaga.. jgn dok ingat tak salah kalau melepasi sempadan ..tak luak pun... jika kita jaga sempadan masing2 benda2 yg kecik hati takkan berlaku..
jiran saya skrg ni pun mcm jiran kismis gak..mmg baik.. sentiasa sedekah mkn kat kami...tapi bab2 sempadan ni tak pandai nk jaga.. kalau hidup kt kg boleh lah kut...
dia renovate rumah sampai ke pagar..tk de kwsn lagi..ade ke diletaknye paip air dia didalam kwsn rumah saya...mmg tk betul.. terkejut hubby tengok ... dlm seminggu tk ubah hubby terus sound... tu belum citer tong sampah dia.. tak letak dpn rumah dia tapi letak dpn rumah kitaorang...ok ke ?

Follow Us
226# hatafya

wah! sungguh 'baik budi pekerti' jiran kamoo itu hatafya!

220# kismis  

hmmm tula pasal kan...tpi moral of the story, kita kalo ngn jiran ni baik sgt pun jgn, sombong sgt pun jgn..kira so2 jer laa......
sizuka82 Post at 16-3-2010 11:56

betul, bersederhana.. aku baik dgn jiran2 tapi tader sampai konsep rmh terbukak.. masing2 masih menghormati hak masing2.. seadanyalah.. taklah terlalu berkira, dan taklah terlalu baik giler sampai hak kau hak aku gitu.. masuk rmh pun main masuk jer.. yg tu aku tak suka. Yg penting blh diharap ketika kecemasan.. sbb selepas family, jiranlah yg terapat dgn kita.. kot ada penjenayah masuk ke apa ke.. sapa yg nak terjah tolong tu kalau bkn jiran2.. family ye la tapi kotnya jauh dari family?

Eh ni dah lari topik ni...

Apapun ada jugka point TT yg betul.. kalau rmh dan renovate cun2... ada tempat dan ruang lebih sesuai nak dibuat jemuran.. ada eloknya jgn jemur kat pagar.. sayang pemandangan cantik dah dirosakkan. Kalau tanah luas lepas renovate tu, siapkan la ruang sikit yg terdedah pada matahari, tp at the same time tersorok dan kemas dipandang mata. Maksud TT rasnaya cam ni.. renovate rmh cun2 mahal2 blh.. nak sediakan ruang appropriate utk jemuran tak bleh ke.. gitu kottt... tpi mentaliti org berbeza2.. camne kita nk buat kan..

228# kismis

betol2!!! siz sokong 100% kata2 kismis....

217# sizuka82  
berjiran ni kira ikut nasib lah...ade yg ok..bagus lah...yg tk ok ni lh yg buat kita serba salah seumor hidup... nak marah kita ni nk dok lama kt situ..tk sedap lah nanti bermasam mu ...
hatafya Post at 16-3-2010 12:01

eh tu dah kira tak hormat territory tu.. kalau saya saya pun marah masuk paip dalam tanah. Jiran saya takat letak atas divider je.. lain2 tader. Tu yg masih blh diterima pakai.. kalau buat gitu harus di sound.. amek kesempatan jadinya.

jiran rimbun pon biaser jer jemur kasut sekolah anak2 dia kat divider.. kitorg tak kisah. ok jer... tp hubby ku itew cukup marah kalau daku sidai kain basah (alaaaa kain buat lap kete lepas basuh tuh) kat divider. tak elok katanya.. masuk territory org. lor aku ckp ler.. dah kita jugak yg buat divider tuh, bukan lama pon, takat nak bg kering jer. dia rela g sidai kat gate hehehe

jiran rimbun pon biaser jer jemur kasut sekolah anak2 dia kat divider.. kitorg tak kisah. ok jer... tp hubby ku itew cukup marah kalau daku sidai kain basah (alaaaa kain buat lap kete lepas basuh tuh) ...
rimbun Post at 16-3-2010 12:08

hubby mu mcm hubby ku dan ku jua... entah lah.. pantang menyidai apa2 pun didepan... malah bibik yg dtg bersih rumah hujung minggu pun kena marah jgn disidai apa2 di pagar..  so? masing2 punya penderian... kita tk suka...org lain suka..dan rasa tk ade apa2 lah...small thing gitu...

232# hatafya

betol2!!! sama gak ngn pendirian my hubby & ku jua....pndek kata,lu pikir la sndiri....

jemur kat divider tunggu kering je dah kering angkat.. bkn tersidai kat situ permanent ok jer... pemandangan biasa kat kawasan perumahan aku.. esp kasut sekolah...

Post Last Edit by cassriena at 16-3-2010 14:29

rumah aku kat area  belakang memang xde rumah sbb belakang tu ada kolam ....nk tak nak kena la sidai kat area porch..tp agak2 la pon nk tayang..yg dalaman2 semua tu sorok la sikit kalau nk jemur pon...kot yer pon pakai La senza ker , Victoria secret ke...tayang kat bedroom sudah...kalau x nak cacatkan pemandangan kat luar umah, jemur aje la dlm umah....biar kepam umah tu ...

hubby mu mcm hubby ku dan ku jua... entah lah.. pantang menyidai apa2 pun didepan... malah bibik yg dtg bersih rumah hujung minggu pun kena marah jgn disidai apa2 di pagar..  so? masing2 punya pende ...
hatafya Post at 16-3-2010 12:19

hubby aku jenis benda remeh bkn dalam kepala dia.. masa aku ckp pasal kasut yg tersidai secara permanent kat divider jiran tu dia senyum kambing je ckp benda cam tu  biarla..  kadang aku tensen asal nak ngadu sikit pasal benda apa pun tadak sapa yg layan.. hihihih....

tp dia pantang betul masa menyewa dulu, jiran sebelah cina baru pindah.. adalah tokong merah macam rumah kayu tempat depa letak colok tu kan.. so tersidailah permanent kat tepi pagar.. haa yang tu dia komplen dan sakit mata sesangat.. dah la bau busuk colok...tapi depan aku je.. nasib menyewa jer masa tu.. tak kira lagi dgn anjing.. yg kadang2 terberak terkencing dpn pagar.. takut menjadi masalah kebersihan kita sebagai umat islam ni..

sebab tu masa kitorang book unit rumah ni, kitorang tanya.. unit mana yg kiri kanan dah dibeli melayu.. yg dah di book melayu kiri kanan, baru kitorang beli.. aku siap doa biarlah dapat jiran2 yg baik... doa kena specific heheh.. pasal rumah sendiri nak dok lama.. kalau sakit jiwa bukan blh senang2 nak pindah randah dah... or  kalau sakit hati dgn jiran takkan nak berkurung dlm rumah tutup pintu 24 jam ... hidup berjiran ni kan dituntut dalam islam..

Post Last Edit by cassriena at 16-3-2010 14:29

rumah aku kat area  belakang memang xde rumah sbb belakang tu ada kolam ....nk tak nak kena la sidai kat area porch..tp agak2 la pon nk tayang..yg dal ...
cassriena Post at 16-3-2010 14:27

itulah sebabmusabab dia tayang.. apa guna beli baju dalam mahal2

udah la tu jemur kat mana hangpa suka..asalkan bahagia.. entah2 si koko tu pun jemur kain kat poch ha ha...saje je dia nk hangatkn tread..tak pun dia jemur kain kat ruang tamu ...

Post Last Edit by AnaMaria at 18-3-2010 15:06
eh tu dah kira tak hormat territory tu.. kalau saya saya pun marah masuk paip dalam tanah. Jiran saya takat letak atas divider je.. lain2 tader. Tu yg masih blh diterima pakai.. kalau buat gitu haru ...
kismis Post at 16-3-2010 12:05

saya mmg setuju sangat bab menghormati territory ni..
tapi tula bak kata org rambut sama hitam...hati lain2x

saje nak citer satu kisah..sorry kalo terkeluar topik
saya ada sorang neighbour ni...umah dia depan umah saya
kete dia 3 bijik (huhh...)
porch dia jenis panjang...so mmg boleh muat 2 bijik kete kalo di-parking dalam porch dia tu
tapi since dia meletak-kan ampai kain beroda dia kat porch...maka ampai kain dia tu dah makan space la kira-nya
so satu kete dia park dalam porch..satu kete lagi dia park depan pagar dia
dan lagi satu kete..nak tau dia park mana? hahaaa...depan pagar saya
bukan depan pintu pagar tapi still depan tembok pagar rumah saya (boleh imagine kan?)
di sebab-kan itu bila kaum keluarga saya datang berkunjung...dorang dah takde tempat nak parking kete
mana gue tak bengang....

dah la park kete depan umah org...pagi2 bila saya nak gi keje...dia tgh panaskan enjin kete
cuba la tegur ....cakap tumpang parking kete depan umah saya ke...(yela..at least sejuk sket hati saya nih)
ni tak...terus tutup pintu kete...vroommm...blah mcm tu je
nampak gaya mcm family alim..wife pakai tudung labuh
entah la...agak-nye dia jenis takleh bercakap dengan pempuan lain selain wife dia kot
sbb tu dia tanak tegur saya..

239# AnaMaria

opps..kita suma dah lari topik tapi belasah aje lah kan
sy pun pernah experience pasal parking kete depan rumah ni
dulu jiran rumah yg saya duduk skrg..thanks god dia dah pindah
asyik ada tetamu aje, tiap2 hari mcm2 jenis orang dtg..sampai mak aku ingat dia bomoh, org dtg berubat
dah lah tu pakai suka suki parking kete depan rumah..tiap kali nak klur especially weekend
kene bawa kete buruk kat luar rumah..kalau nak guna kete dlm car porch kene guna driving skill
nak reverse belok sini sana utk elak kete kene langgar..dah kwn2 dia dok asyik parking kene ngam2 depan rumah