CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

ampaian kain baju depan umah...

ko ni sebenarnya koko x puas ati ngan sapa nih
dr td aku dok baca x puas ati jekk

takper koko..aku tak buat pagar cantik..hehe...so aku sidai la kat pagar..lagipun aku rs rugi tak guna sumber tenaga yg pree tuh...at the moment kawasan blakang rumah mmg takleh nak menyidai..seme dok pakat renovate umah..kalo beli dryer i have to pay more for eletricity bills dan jadi penyumbang kepanasan global..

21# lolen

aku tader sakit ati kat sesapa ler...

Betolkan pandangan aku ni...umah dah cantik..
jadiknya kekalkan saja la kelansungan kekemasan & kecantikan pandangan umah tu...

sayang woii...reno cun2..tup2 tersadai ampai baju kat porch...

serupa mcm pakai baju lawa2...tup2 tudung kepala comot...bole cam tu..?

lain org lain caranya... kita jaga rumah masing2. kalau scenery tu rasa cam tak cantik. tak yah pandang cik koko

24# mummy_aifan

susah nak puaskan hati semua pihak....

errr... mcm perli  je nih. hhahahha

Follow Us
aku tak perli sesapa ya...
cuma nak share pandangan jer...mana yg baik..folow .. rasa tak berkenaan...avoid la...

lagi satu aku nak share pasai Air Tangan Isteri...
Rata2 kawan aku yg aku tanya...semuanya mengaku lakinya  makan masakan bininya..
Kiranya...air tangan bininya melekat kuat kat perut & tekak lakinya la...

Tapi bila aku tanya sapa yg sediakan bahan2 masak..?
jawapannya..maid aku sediakan segala bahan masak & bahan mentah dari potong sayur
bawang sampai la siang ikan/ayam/daging...

Part masak..aku as bini yg buat...supaya air tangan aku melekat kat famili aku..

Tapi tahukah kalian bhw air tangan / enzim tangan melekat paling kuat ketika korang
menyediakan bahan mentah utk masak..ketika korang pegang secara direk bahan2 masakan tu...

Bila tiba part masak...hampir tiada langsung air tangan / enzim tangan yg terlekat kat
bahan masakan..koz korang guna sudip/sudu/ ketika campak kan makanan utk di masak..

Takat korang masak secara langsung...bukan lagi dikira air tangan isteri tau..
nak taruk garam pun guna sudu...kat mana lagi air tangan korang..?

Yg terlekat kat perut laki & famili ialah air tangan maid sebenarnya..sbb bersentuhan secara langsung dgn bahan masakan ketika penyediaan..

dolu2 selalu dok sebut..ikat perut laki dgn air tangan isteri..
bole pakai statment ni sbb segala part penyediaan bahan mentah isteri yg buat..
dari potoong bawang..perah santan..siang sayur / ayam segala...

now ni keja2 ni semua maid yg buat...
isteri2 cuma amik job part campak utk masak jer...

Info ni aku dpt drp ceramah dato fazilah kamsah ya...
tu sbb byk laki yg tak heran lagi pada air tangan isteri now ni...

hehe...
aku pon kdg2...tersidai gak toto segala...coz sidai kt pagar la cpt kering...
tu pon ms w/end jerk..time ade umah...tp x ler spjg hari coz aku w/end mesti gi jenjalan...
selalu sidai pagi sampai tghari jer...

kalau baju2 semua aku sidai kt bilik belakang...
senang..kalau ujan..xler berlari nk angkat kain baju...
lg pon kita ni bekerja...seharian xde kt umah...

w/pn aku reno dapur..tp still ada yard utk sidai kain baju...
tp aku prefer sidai kt blk kecik blakang yg aku tambah...
bilik tu ada tingkap semua...matahari pon mmg pancar situ...so ok lah...
lg pon mmg betul...aku x suka kt porch nampak semak...

dgn park kete motor lg..
set kusi taman..
aquarium....
pokok bunga sket2...

sidai kain kat depan je la bg org dok kt putrajaya, sbb dapor/laundry area dekat porch.

umah teres kat putrajaya ni design tah hapa2 kan..?
dapo kat depan la...cemana la akitek umah ni pikir...

aku setuju jugak dgn koko, menyakitkan mata jugak lah kalau segala pakaian jemur kat porch, tp actually no choice. bagi aku pulak waktu keje aku jemur kat backyard tp tak berapa kering lah pakaian kita sbb x kena matahari sgt, aa.. bila time aku cuti aku amek kesempatan ni utk jemur baju kat porch.. sekejap je, t/hr dah blh angkat kalau hr betul2 panas, br puas hati

benda ni takde lah menjadi isu sgt, agak2 kalau tetamu nk dtg tu tak yah le jemur kat porch tu.. kalau takut menyakitkan pemandangan.. satu lg w/pun aku kdg2 jemur pakaian kat porch aku x pernah jemur pakaian dlm kat situ, masih jemur kat backyard.. malulah org tgk...

Teramat setuju dgn koko, Aku paling tak suka tengok baju bersidai didepan....tambah pulak yg benda dalam2 tu tergantung2 kat depan... Harap pandangan koko tidak disalah erti... memang tak sopan, aku pun heran gak kebanyakan kita ni tak ambik peduli hal ni... rumah renovated depan belakang sampai habis tanah tup2 ampai baju didepan... aku pun punya jiran dikedua2 belah yg suka jemur didepan...degn pagar2 sekali dibuat ampai... kita nak basuh kete pun tak boleh...

setuju gak ngan koko.. mmg rimas sebenarnya tengok baju bersidai depan umah..

tapi kadang tu tak leh nak kata apa la..

design umah sekarang ni pun kadang saya perasan belakang mmg tak de tanah.. kiranya pintu kuar dapur tu la jalan belakang.. nak renovate dapur pun tak boleh dah..

so camne? nak tak nak terpaksa la derang sidai depan umah kot...

Baru2 ni neighbour aku jemur baju..drp baju besar hinggala ke baju dan seluar kecik laki bini...nak jadikan cerita, 1 tghari ni aku balik drp ambik anak sekolah...hujan pun turun, tak lebat la..tp kalau biarkan baju tu nahasla kuyup balik. So anak aku angkatkan la baju2 yg tersidai dipagar sebelah rumah aku tu..segala galanya anak aky kaut...spenda..baju dalam..baju luar...semua sekali disapu..kira packagela.
Skrg aku cam kan..dia dah tak jemur lg boxer laki dia atau pun bra dia lg kat pagar....mungkin malu kot sebab kami tolong angkatkan baju dia tu hari...nmpkla dia sidai semua tukat court blkg rumah.
well..lega sikit mata aku....kalau tidak tu...spendaer laki bini aja...boleh buat mata ku berair tu...pedihhhhhh

kalau pesen my hubby suka benor jemur baju tengah terik mentari - hapuskan bakteria dan bau busuk katanya. biar kering garing, angkat, jemur, lipat tros. pas tu everytime nak pakai kain pelikat cium dulu kain tu... best wooo - very da fresh!

weekend kalo peeeeenuh dpn rumah disidainya segala mak nenek. yg dlm2 tu cover arr sikit. hapuskan bakteria!

kalo jemur belakang kalu mana nak dpt direct sunlight.

Pada saya, sidai baju kat porch memang perkara biasa.  Cuma, sidailah kemas2 skit. Jgnlah main letak jer...  Sluar2 kecik tu sidailah kat dlm2 skit, jd org tak nampak.  Mcm rumah sy, mmg tak blh sidai kat blkang sebabnyer bila waktu siang mmg tak der siapa kat rmh.  Takut pulak hilang.  Kena tgk gak macam mana cara org tu sidai baju....tak semuanya kemaskan?  Cara kita menghias rumah, menyidai baju, menyusun atur perabot  sedikit sebanyak melambangkan sikap dan keperibadian kita.   hehehe  ini hy pendapt sahaja....

design rumah skrg, kebanyakannye mmg tak sesuai utk kita sidai baju kt blkg. itu mmg diakui. tetapi... klau nk sidai kt depan tu... pada2 la... klau dah mcm citer sangkuriang tu... spende laki bini sidai kt pagar share ngan jiran tu... memang haru ya amat la.

sedangkan.. sah2 semua tahu, tu semua adalah pakaian dalam yg mmg org lain tak nampak. klau takat baju biasa tu.. klau sidai kemas2... okla. n once a week ke.. nk basuh toto ke... cadar ke.. nk jemur kt pagar... ok lg... ye la.. mende2 tu lebar n besar.. camne nk sidai kt ampai yg coet tu kan. so logikla. tp yg aku tak puas ati... sidai t shirt, suar, baju anak2 yg kecik2 ke... dia sangkutkan atas pagar n gate. klau takat cadar hok besar2 tu.. logik lg. apa la salahnye beli hanger... sidai elok2. bukannye tak kering pon. dah duduk kt rumah taman.. so nyidai pon cara kt rumah tamanla ye... klau kt kg tu.. memangla sedap.. ha.. selai kain pelekat tu... tibar je la atas ampai tu.. confirm tegang n garing gitu.

umah aku lg bes...sbb umah flat...jiran aku kongker segala palang yg ada sidai baju dia...yg lagi bes...sidai baju dia kat tangga nk naik tangki air ...mmg cantik btol view nyer huuhhu

betul apa kata koko tu..adakalanya memang mencacatkan kecantikan rumah. itu lah antara reason haku takmau extend dapur yang tinggal 3kaki aje. plan nak pasang awning dan lekat benda alah ni kat dinding..dah check tak mahal sgt dlm 2-3 ratus aje.

betul apa kata koko tu..adakalanya memang mencacatkan kecantikan rumah. itu lah antara reason haku takmau extend dapur yang tinggal 3kaki aje. plan nak pasang awning dan lekat benda alah ni kat dindin ...
Nisda_ Post at 11-11-2009 10:30 AM

Anis guna benda alah ni.....masa tu ada satu kedai DIY tengah bukak kat Jalan Klang  Lama...so dapat ler rege promosi...dari rege asal seratus lebih, masa pembukaan kedai tu, dijual dengan rege 79.90 satu....bila x mo guna..tolak rapat ke dinding....bila nak sidai baju...tarik jerrr...bila dah angkat kain kat sidaian...tolak balik rapat ke dinding....