CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

ampaian kain baju depan umah...

Post Last Edit by safiku at 12-11-2009 09:56

wowwwiii ...
ada sutun kering
variety plak tuhh

lain kali kalo jumpe scenery sebegitu
tolong2 la lekat notice "FOR SALE / RENT"

ekekke ... pernah marah hasben sbb sidai me punye sepentot kat ampaian
terang-terangan :geram: (biasa sidai dlm umah) ... adusss ...
tp tegur sambil senyum laa ... dlm hati MEMBAREEE ...:@
(kena "marah" bebaik sbb dia nak nolong sidai tu pun alhamdulillah ...)

dreamy
dulu anak2 dara kat area umah haku ada sidai cegginih...sekali bilaspentot ilang...terus xder bersidai kat pagar...opss spentot derangilang bukan keje aku erkkk

camner ko tau spentot diorang berkurang @ ilang erkk
diorang tanya / citer kat ko erkkk ...

Ni yg membara bila tengok mcm ni.... bagi aku spesis yg suka sidai mcm ni mmg spesis tak mau berfikir or guna sikit otak samada elok @ tak , spesis mementingkan diri,  kurang malu... tak peduli perasaan org lain...
aku tak rasa disebabkan tak de kwsn dibelakang yg menyebbkan benda ni  terampai2 di pagar. Contoh dari aku... aku dlm proses membeli rumah semi-d baru yg dah siap dimana jiran2 aku dah pun masuk...satu hari yg indah aku pun  g tengok rumah aku tu .. masyallah... bakal jiran aku yg dah tinggal kat situ pun jenis mengampai baju di pagar yg kongsi dari depan hingga ke belakang...
nak tahu keluasan tanah semi-d tu..?  panjang pagar tu 100kaki... dibelakang masih ade tanah lapang 30 kaki... di tepi 10 kaki..  tapi dek kerana jenis spesis ni... tak dptlh buat apa2... hubby aku kata tak aperlah nanti kita buat pagar batu... mujor dia tahu aku ni jenis pantang tengok benda2 ni...Sakit jiwa ke aku...? tak kut? Rimas lah...hehehe..

53# choa

ini kalau mil haku nengok dia kata...byk suweeeee lor

53# choa

hui buek malu joooo..x rasa malu dan bersalah sungguh

http://myhome.cari.com.my/attachment/200911/11/1152463_1257935052R835.jpg

sakit mata kan kalau mcm gini nye jiran..
choa Post at 11-11-2009 18:26

wahahahah.. byk betul.. ni stok berapa lama tak basuh ni... kekekeek...

Nani pun bukan jenis yg suka sidai kain dkt depan... rasa menyesakkan pandangan mata..
mujur rumah ni ada dryer.. so kalau agak2 hari hujan je.. kami masuk dryer...
kalau takat kain2 buruk tu.. mmg sidai dkt belakang je..

Rasa2nya.. lepas ni kalau nak renovate rumah.. may b kenal tinggal kan sedikit portion utk washing area ni.. jgn habiskan tanah tu terus.. selain jadi tempat ampaian.. boleh gak jadi tempat cucuk tanam dlm pasu ke.. boleh tanam cili, kunyit, serai.. jadi bagi cantik sikit tempat tu kan..

Follow Us
Setuju, sidai benda2 dalam tu lindung2 sikit la kan... pagar kat tengah tu milik dua rumah jadikena considerate. Those yang boleh afford beli dryer, belilah.. kos letrik tak naik sangat, ini pengalaman saya. Yang kos letrik naik ialah aircond!.. Atau sidai kat ampaian yang kemas.. rumah banglo kalau ada laman luas tak apalah kan.. ni rumah intermediate...

Nani pun bukan jenis yg suka sidai kain dkt depan... rasa menyesakkan pandangan mata..
mujur rumah ni ada dryer.. so kalau agak2 hari hujan je.. kami masuk dryer...
kalau takat kain2 buruk tu.. mm ...
Iman_Baby Post at 12-11-2009 11:05

alhamdullillah kalau semua berpandangan mcm Nani,
cuma alat dryer utk org msia ni belum jadi satu keperluan lagi, hanya bagi yg mampu je... tapi terfikir gak.. byk faedahnye mana tau kalau2 kita sakit.. terutama yg tak de bibik...sape pulok nak sidai..

sepatutnya kita sama2 jaga kebersihan tempat n pemandangan... biar sejuk memandang.. kita pun nak dudok lama... jgn lah ade pendapat ..Ni rumah aku... kawasan aku... kalau tak suka jgn pandang... Tapi seluar dalam berderet2 atas pagar tu terpandang jugok... kenalah ade sifat malu... kena ambik kisah jugak jika pemandangan yg menyesakkan boleh membuat jiran anda tak selesa... Adab berjiran amat penting,

Post Last Edit by Hana at 12-11-2009 11:57

kalau aku, AKU TAK KISAH ORG2/JIRAN2 NAK KOMEN APE..NAK KOMEN..KOMEN AJER LA.. TAK BERKUDIS KAT AKU PUN..PEDULIKK HAPA AKU..
JANJI KAIN BAJU2 AKU TU KERING & BAU FRESH KENA DEK CAHAYA MATAHARI.

aku rasa, kalau belakang umah tu kena cahaya matahari, yakni, kalau jemur baju2, mmg kering, takder lembab2.. oklah..mmg wajar lah jemur kat belakang.

dahh, kalau belakang umah tu tak kena cahaya matahari, or takder tempat langsung nak menjemur baju, MMG kena la jemur kat depan umah.
baju2 lembab2 nie tak bagus. selain berbau busuk, ia ada bakteria jugak.
sebab tu kekadang ada org boleh kena bisul kat bontot atau area anu sbb anak2 baju tu tak dikeringkan dgn sempurna. bakteria tak mati.

kalau aku, anak2 baju tu lagi aku nak jemur DIRECT kena cahaya matahari yang terik. takdernye aku nak jemur selindung2. tak kena cahaya matahari, aku tak suka kalau baju2 kecik2 tu tak kering betul2.

Rumah baru aku, belah depan kena cahaya matahari.
Belakang umah, cahaya matahari ada belah petang.

Aku dah letak belakang umah tu, skylight polycarbonate.
itu tempat aku nak jemur baju2 masa hari bekerja. Akan tetapi, aku pun tak sure boleh kering betul2 ke tak sebab, waktu pagi, area belakang tu takder cahaya matahari.

Tapi, hari weekends - sabtu & ahad, aku mmg plan nak jemur baju2 depan umah - area porch tu. sbb waktu pagi ada DIRECT CAHAYA MATAHARI.

lantak ler kalau ada jiran2/orang2 yg datang umah aku TAK DIUNDANG sakit mata.
SAPA SUH GATAL DATANG? AKU TAK JEMPUT PUN.

note - area umah aku, aku tgk dah ada org jemur baju kat depan porch tu. (yg penyidai ada kaki).
ruang belakang tak kena cahaya matahari.

yang paling bertuah if beli umah tu, area belakang (yang sepatutnya tempat jemur baju) kena cahaya matahari direct.

org kaya boleh laa beli dryer.
org miskin mana nak mampu beli dryer.
harapkan cahaya matahari ajer laa utk kering kan baju2.

...ayakkkk.....brp hr punya bekalan tuh....heheheheh....

solution nyer...owner blah situ kena naik tembuk batu...mcm owner belah sana kan dh naik tembuk..so..mmg x nampak dia membuat pertunjukan "dalaman" scr free...

ya hamponn..spentot tu stok brapa bulan tak cuci...

70# Hana

dryer mmg mahai..tak seme org mampu beli... kalau tak mampu beli dryer..aku cadangkan beli hanger ejek.ekekekeke..
pastu susun elok2 kain baju anda..nk letak kat mana, letak lahh... kat porch kah, kat luar pagar kah, tepi rumah kah.. jangan halang jln org sudahh..

ini ikea punyer..rege RM119 w/out roda..kalau mau roda up lagik RM 5..

heran aku..camana bole umah teres sidai bajuu kat blakang tak kering..?
tak der langsung ke sunlight kat situ..? mentari malap sokmo ehhh...?

kalo kat yard mcm umah apatmen tu bole terima akal sidai baju tak kering koz pengudaraan laluan angin terhalang dek bangunan umah yg tinggi2..

ni umah teres..sah2 tader struktur bangunan yg menghalang...
laluan angin pengudaraan pun ada..koz open enviromen kat belakang tu..
masih bole dpt sunlight secara langsung ....
ni semua kesedran sivik & adab berjiran...

heran aku..camana bole umah teres sidai bajuu kat blakang tak kering..?
tak der langsung ke sunlight kat situ..? mentari malap sokmo ehhh...?

kalo kat yard mcm umah apatmen tu bole terima akal s ...
koko2 Post at 12-11-2009 12:12

org tak mampu, beli umah biasa2 ajer.
lain ler org mampu, boleh beli umah semi_D, boleh beli dryer, beli umah banglo, beli umah corner lot..

tak pun buat la ampaian atas bumbung....ekekeke...jangan marah ahh

ni macam rumah cha ya nun alif je....ekeke

Sy tak de la sidai menyidai ikut sedap hati. Tapi tak de jugak nak menunjuk muka or mengeluarkan perkataan yg leh menyinggung perasaan jiran. Mintak simpang la utk sy dpt jiran yg terlebih sgt ni......  

Juga jgn lah terlampau memandang rendah apa kemampuan org. Mereka hidup seadanya jgn la diungkit kemampuan org lain dan membezakan dgn 'kemewahan' yg diri tu ada.

tak pe la, diaorang nak jemur kain kat mana pun, janji diaorang bahagia......kadang tu kita ni jangan la terlebih menyibuk hal remeh camtu....byk lagi benda lain yg lebih baik leh kita fikirkan.....sekadar pandangan....

70# Hana

tulah..aritu ada gak survey dryer..harga 2x ganda washing machine haku....huhuhuhu x mampulah