CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

ampaian kain baju depan umah...

hana plan nak sidai depan umah, dlm porch sendiri ajer. takder la nak guna pagar depan.. pagar yg share dgn jiran (spt dlm gambar, yg spender2 tu).

kalau terjadi spt dlm gambar, teruss aku dirikan tembok yg tinggi.

sekarang dah murah amka, dulu masa kuar benda alah ni kat pasaran, rege mmg cecah ratus2....
AnisSuraya Post at 11-11-2009 10:47

ooo ye ke...aku bli ms tahun 2008...may b time tuh daa murah kot

amka & anis...

dh murah ek benda ala tu..cadang mmg nk bli hat tu tp x tau kt mn murah..
s/steel ker?

mmg nk letak kt yard belakang tu..mmg bertutup..tp kalau ujantempias gak tuh...

tang jemur kt porch tu/dpn umah...bg aku..kalau sidai pakaian dlm mmg melampau...
aku rela gantung2 guna hanger kt bilik....dr menjadi tatapan umum..heheheh
dealova04 Post at 11-11-2009 10:54

skang murah daaa..aku bli kt satu kedai kt Subang Jaya..sinki.. tub dia pon murah...hehhe..fulus jek x der heheh

umah deavlova ada awning x?..klu ada pasang yg kt situ...at least kal ujan leh tolak

amik spender tu kasik bomoh sket la haha

knp haku nengok kat houz depot 200++
nasib baru survey harga aje
Nisda_ Post at 11-11-2009 10:57

ske tul nisda g houz..duk dkt2 situ ke?...
houz tuh brg2 mahal la...nk jalan2 cuci mata boleh la...

21# lolen

aku tader sakit ati kat sesapa ler...

Betolkan pandangan aku ni...umah dah cantik..
jadiknya kekalkan saja la kelansungan kekemasan & kecantikan pandangan umah tu...

sayang woii. ...
koko2 Post at 10-11-2009 11:51

Alah bisa tegal biase....
Lagipon biasenya jemur pon bukannye full day... terutama weekend jer kan...
Kalau umah ade space tanah extra luas, senang sikit nak sidai...
Kalau dah memang cuma ade space kat porch tu jer, maka pejam mata sebelah jer la tu gamaknyer si tuan umah tuh...

Follow Us
Post Last Edit by dealova04 at 12-11-2009 14:32

aku akui..area sebilangan belakang umah teres...ada cahaya matahari .. tp x seterik yg depan...
hanya cahaya petang yg betul2 pantul ke arah belakang..tp panas petang x sepanas tengahari....so..baju akan kering so-so je..xdelah kering garing org kata...

umah aku pon mcm ni..so far ok jer..xde lah pakaian dlm aku telah memudaratkan aku...

yg aku praktikkan..kalau hr biasa..aku basuh kain baju yg pakai hari2...
kalau w/end je..aku akan basuh towel/cadar/... sidai kt porch pagi2...kul 12 tghri dh kering garing...
lg pon skrg washing machine dh ada function utk spin yg lebih kering...
WM aku brand sharp ada function "dry spin"...bg aku oklah...xde lah kering mcm guna dryer tp lebih kering dr spin biasa....

brand2 lain pon semua dh ada function mcm ni...so...pakaian kita lg cpt kering dr biasa....

aku tengok kannn...umah2 yg so called agak ' mewah ' pun ada peel sidai mcm dia jer
yg basuh baju...mcm dia jer yg sidai baju...

mcm yg aku mentioned kat post page 1...
umah koner lot...reno depan blakang kaw2...( kira 'MEWAH' la tu kannnn...)
dapo 1 pakai induction....1 lagi hood biasa...( ' MEWAH " sgt dah ni....)

tapiiii....sidai baju maseh kat porch...???? erkkkkk......

umah semi-D pun hada gak peel camni...mcm dia sorang jer la pakai..basuh & jemoq baju..:re:

ada bumbung bkn awning....yard yg ada bumubung atas nyer...
mmg nak letak hanger mcm tu..cuma x kesempatan nk g bli..hehehhe....

ada bumbung bkn awning....yard yg ada bumubung atas nyer...
mmg nak letak hanger mcm tu..cuma x kesempatan nk g bli..hehehhe....

feling2 mcm dia jer yg basuh baju & sidai tayang suka ti ni selfish pada aku...
come-on la...sidai baju kat area blakang tak kering bau hapak segala..
semua WM dari semi- auto sampai ke fully auto ada spin function yg perah air baju sampai hampir 90% tiada air..

angkat..sidai 4 jam kat area windy pun dah kering...

aku tgk jenih yg sidai baju kat porch ni majority jenih malas nak bukak pintu belakang..
yg kat back yard dia semak ya rabbi...aku rasa pintu belakang pun jaranggggggg sgt bukak..

well...benda nampak kecikkan...tapi impak besar pada imej tuan umah & umah tersbt..

For me....biarlah kalau nak sidai baju kat ruang porch kan...area rumah dia...kita sebagai jiran nak wat camner kan...cuma pada anis agak keterlaluan menyidai pakaian dalam mcm kat gambar yg ditepek sebelum ini (page 3)...Pakaian dalam ni pada anis adalah privacy anis sebagai seorang wanita, ibu dan isteri....Rasa malu sangat kalau sidai sebegitu rupa...Kalau nak sidai kat area porch pun (sebab panas terik) sidailah elok2...jangan aci sidai sahaja...

sy pung sidai kat depan jer.... blakang kosong tapi takde awning... kalu hujan kang basah balik...bukan ade sape nak tulung angkat..so sidai kat porch jer... selimut & cadar tu cuci ari ahad.. masa ade kat umah.... memang sidai kat pagar pun... cepat kering cepat angkat... tapi rumah sy umah biasa jer... bukan umah mewah

tapi betul gaks cakap koko tu... kekadang rumah yg dlm kategori mewah nie cam tak lawa lak bila sidai kat pagar... spoil pemandangan yg cantik tu...

53# choa

wahhh... ini dah melampau.... kira seksual harrasment nie...   jiran ko ker tu....

nk kena pasang awning la pulak kat blakang..aku dah pasang ampaian kat blakang umah..tetiba takde awing.. takde uit la pulak..takpela.. len kali la pasang awning..ujan sah2 basah..ekeke

75# Hana relax la Hana,
Ni bukan citer mampu @ tak mampu... Yg i citer rumah semi-D tu nak bagi tahu walaupun tanahnya  ade 30 kaki kat belakang , tepi 10 kaki tapi dah mmg spesis yg suka terampai2 kat pagar tu.. pagar yg 100kaki tu jugak pilihannya..tak boleh nak buat apa dah... mmg hobi kut... senang utk diri... bakteria mati...hehehe...
i pun dok rumah teres dah 18 tahun... jemur baju kat bawah awning je...dulu ..kini... dan selamanya... Disebabkan Msia ni iklim nya panas... rasanya tak de lah problem baju tak kering... balik terus je angkat baju.. kalau hujan ambik gak masa 2 hari baru kering.. rasanya tak pernah pulok bakteria menyerang kulit famili i ...tak de pun kena bisul sepanjang hidup ni...
Apa2 pun terpulang lah ... kita bercakap kat sini untuk kebaikan...rasa itu terbaik utk diri... go on... pls do not too emotional about this...

94# mass_mirza

sesungguhnya bukanlah jiran aku... ehehehehee...

tak pe la, diaorang nak jemur kain kat mana pun, janji diaorang bahagia......kadang tu kita ni jangan la terlebih menyibuk hal remeh camtu....byk lagi benda lain yg lebih baik leh kita fikirkan.....se ...
Hajeedah Post at 12-11-2009 13:28

mmg lah benda ni kecik jika difikirkan...tapi jika tiap2 hari kita yg hidup di rumah teres berdepan dgn kiri kanan penuh dgn benda terampai tu...lama2 sakit mata kita ...  sesungguhnya tak cantik langsung pemandangn akibatnya...  
Tak apa lah kita yg memandang ni tak bahgia... biar lah dia org bahgia kan...?

hehhe...

terpulang la nk sidai kt mn pon kain baju msg2 kt umah sdr...
pastikan sidai di gate bkn pagar sebelah menyebelah yg melibatkan jiran ...
aku sidai toto /cadar kt gate gak..w/pn gate aku berkerawang bagai..heheh..x kan ku sidai di tembok batu....coz pasti akan mengundang ketidakpuashatian jiran2...
pastu...pakaian dlm tu jemur sorok2 la sket kalau nk sidai kt porch sekali pon...jgn duk tayang kt depan2/tepi2 pagar yg sah2 kita kongsi sama (ni jenis pagar dawai la ni...yg x reno lg...)

so far jiran belah kanan aku ok je..x pernah la dia sidai yg "dlm" kt porch w/pn mmg dia sidai pakaian kt porch...sidai guna yg ada roda tu...
lg pon sebelom pindah..aku dh naik tembuk pagar kiri kanan...
jiran kiri plak x ddk lg..just dtg w/end je tgk umah...

75# Hana  relax la Hana,
Ni bukan citer mampu @ tak mampu... Yg i citer rumah semi-D tu nak bagi tahu walaupun tanahnya  ade 30 kaki kat belakang , tepi 10 kaki tapi dah mmg spesis yg suka terampai2 ...
hatafya Post at 12-11-2009 15:36

ada org, kulitnye sensitif, cepat kena ruam.
ada org, kulitnya tegar. apa2 pun lasak.

tak semua orang sama kulitnya.

org yg kulitnya sensitif, kena extra care. kena jaga itu ini.