CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aliya2006

SD II Produk Pelangsingan, terhebat??

tk bleh mkn nasi langsung ker klo amik nie..st tin bleh tahan brapa lama...

57# tiey

off topic yee.. maajun bonda kak lana tu ok kak tiey...dulu masa kite dalm pantang pun amik jamu tu, baby x cirit birit pun..amik dalam 2-4 biji ok rasanyee...

61# nmi

katanya kurangkan makanan berlemak dan bergula...
tingkatkan pengambilan protien & sayur2an

dlm list yg disediakan...

Apa Yang Anda Boleh Makan :
ayam
daging
kambing
itik
ikan
udang
ketam
sotong
lobster
telor
sayur2an
produk soya
cheese
lobak merah (mentah)
air kosong

Apa Yang Anda TIDAK Boleh Makan :
nasi
noodle : mee hoon, kuey teow
pasta
roti
biskut
gandum
semua jenis ubi (berkanji)
alkohol
kopi/teh/milo
air berkarbonat
air utk diet (sodium)
buah2an
susu
manisan
gula

yang sedap2 n biasa makan ...sume nye tak boleh...
huhuhu

63# vantage

susu kan protein jgk..awat tk leh??

buah2an pn xbleh gak ek? kann buah ni byk fiber, elok utk penghadaman...

65# kamar22

itu yg tertulis kat flyer...
kita tlg xerox kan ke sini jer...
bkn terus takleh mkn....tp mesti control la...
ambil dlm kuantiti yg minima...

susu tu rasanya yg dimaksudkan susu pekat manis tu...
buah pun yg berfiber blh diambil...
tp bkn semua jenis buah elok dimakan...
ada gak buah yg memudaratkan...
mcm durian, tembikai....
pandai2 la pilih buah yg sesuai dimakan pd masa anda berdiet

Follow Us
61# nmi

satu tin tu jika kita ambil 4 kali sehari katanya tahan 10 hari...

Asm wbt.....

Sorry kat semua....ada yang tak sempat reply....dan mana mana yang terpost tak ikut guideline tu saya mohon maaf bebanyak....terexcited hahaa

Tetang pemakanan tu, saya syor makan ikut kalori, but still kena kurangkan karbohidrat ketika mengambil SD II ini.

Mungkin ini boleh membantu dimana, bagi lelaki ambil max 1500 calori makanan sahaja dan perempuan 1200 calori. Kita kena tahu jaduan kandungan calori dalam makanan yang kita ambil ini. Mungkin tuan/puan boleh rujuk kat mana mana sumber ttg jadual kalori ini dan bagaimana untuk burn kalori yang berlebihan dengan aktviti tertentu. Saya dapat buku panduan tentang kalori ini dari doktor pakar yang yang rujuk sebelum ini ttg kaedah macam mana yang boleh membantu saya turunkan berat badan.

Buah still saya ambil, tetapi digalakkan kita jangan ambil minuman/makanan bergula. Manis buah adalah manis yang natural and good for kesihatan kata doktor. But not manis dari gula yang berlebihan yang terdapat dalam makanan dan minuman kita.

Wassalam

- syamsul

68# syamsul74

rasanya tak semua buah blh dikategori sbg blh dimakan dan manis buah...
tu sbb klu ada diabetes, byk jenis buah yg doc tak bg makan...
nak2 dari jenis yg manis2 tu...

68# syamsul74

rasanya tak semua buah blh dikategori sbg blh dimakan dan manis buah...
tu sbb klu ada diabetes, byk jenis buah yg doc tak bg makan...
nak2 dari jenis yg manis2 tu...
vantage Post at 13-1-2010 15:36

Ya betui....but generally, manis buah adalah natural and much better dari manis gula.
Tidak dinafikan ada buah yang tidak sesuai untuk sistem tubuh yang mempunyai masalah kesihatan dan juga pemakanan harian. Sebagai contoh durian sendiri mempunyai 60 calori jika kita makan hanya 2 ulas. Begitu juga dengan lemak, durian mengandungi lemak yang agak tinggi sekitar 20%.

Bagi yang diabetes (macam saya), buah durian yang paling mustahak kena dijauhkan...walaupun tekak teringin hehehe.

Antara buah-buahan yang disyorkan ketika diet adalah seperti buah belimbing (starfruit), buah kiwi, papaya or jambu BUT ambil untuk satu hidangan sahaja...i mean bukan dalam portion yang besar.

Disamping itu, harus dijaga, elakkan minum minuman yang manis terutamanya teh tarik. Saya mula di diagnos kena diebetes, sebab teh tarik. In a day i took 5 glasses teh tarik ketika itu dan bacaan gula saya pada ketika pemeriksaan dijalankan waktu itu adalah 15. Setelah stop teh tarik bacaan gula dalam darah menurun kepada 8. Tapi skrg ini masih ambil ubat untuk kawal diebetes dan juga dah tak amik all manis manis punya drinks ni.

So I teringan my doctor kata "Syamsul, selagi you tak loose weight, biarlah beribu duit you habis beli supplement kencing manis, ianya tidak akan membantu apa apa. So, solution you sekarang adalah kecikkan badan". Hahaha....but bukan senang orang dah obes cam saya ni nak turunkan berat badan dengan tabiat pemakanan yang terlalu buruk dan no exercise.

Beringatlah ya.......

- syamsul

70# syamsul74

amboi...sehari 5 gelas teh tarik...
sy pun minat teh tarik...
skrg mmg tinggalkan terus dah...(tinggalkan pun baru brp hari jer... )

brape la plak rega dia????????
nottie Post at 12-1-2010 15:51

RM108 sahaja.

- syamsul

72# syamsul74 alamak.

alamak...mana blh ltk harga bagai kat sini...
cuba baca peraturan dulu

Post Last Edit by doktormalaya at 14-1-2010 17:49

En Kamarul. Turun 9kg dlm masa 3 minggu. Tengok baju die da longgar dah..

Yang baju putih tu Cik Leng. Dia dah guna SD2 selama sebulan. Sebulan yang lepas beratnya 138kg. Malam tadi kami suruh dia timbang dan beratnya kini 123kg. Turun 15kg.

Penurunan purata 1 minggu + 3kg adalah pasti! (Jika setia pada syarat) Tanpa perlu berlapar.. hehhehe : )

i nk orderla...tp i nk menda tu send kt tangan i then i byr on the spot bole x???

satu tin boleh tahan berapa lame ?

Bila la boleh dapat nie, I just one to try satu tin dulu if ok baru boleh beli lagi mana en syamsul nie tak jawap pm I

Post Last Edit by syamsul74 at 15-1-2010 13:22

Post Last Edit by syamsul74 at 15-1-2010 13:05

Bila la boleh dapat nie, I just one to try satu tin dulu if ok baru boleh beli lagi mana en syamsul nie tak jawap pm I
farra2503 Post at 15-1-2010 09:40

Salam

Fara dah reply PM. Sorry semalam agak sibuk sikit...tak sempat nak login....
Kalau leh call aje saya terus ya.

Wassalam

- syamsul

Salam

Fara dah reply PM. Sorry semalam agak sibuk sikit...tak sempat nak login....
Kalau leh call aje saya terus kat 018-383420 ya.

Wassalam

- syamsul
syamsul74 Post at 15-1-2010 10:07

Errrr...nak tanya, post no telefon ni nanti kena potong markah ke dengan MOD ni...
Sorry ya....terpaksa kasi nombor tipon untuk senang pada yang memerlukan berhubung...bukan nak promote.

- syamsul

Salam to all...

Just nak share with all of you here.
Saya baru dapat sms dari salah seorang pengguna SD II saya yang maybe dia dapat contact saya dari forum ini. Dia kata, sejak ambil SD II last week, berat badan dia dari 85kg dah turun 80kg sekarang. Dengan pengambilan SD II yang betul pada masanya, makan yang terjadual nutrisinya (dapatkan dari buku panduan saya compile tu), dan senaman yang termampu dibuat pada harinya serta berkat tabah untuk mancapai matlamat menurunkan berat badan.....alhamdulillah, dia berjaya.

Jika ada yang nak dapatkan tips dan "how to" dia berjaya, boleh email kat saya, nanti saya forwardkan kat dia....jika dia kasi permission no. tipon dia, saya akan bagi tuan/puan call dia untuk dapatkan guide dan macam mana saya dan dia work together dalam usaha nak turunkan berat badan ni dengan SD II.

Kat sini saya kongsikan sedikit apa yang saya lakukan dan cuba buat tiap hari (siap print tips ni dan tampal my study room di rumah) :

1) Nutritional Education - tahu apa yang perlu kita makan dan tak perlu kita makan;
2) Physical Exercise - DO senaman dan eksesais fizikal...saya naik beskal aje;
3) Caloric Reduction - mengenal pasti makanan dan nutrisi nya (tahu kalori makanan tu);
4) Behaviour Modification - tukar cara/tabiat pemakanan yang buruk (YANG INI PALING MENCABAR BAGI SAYA);
5) Emotional Support - ada yang kasi support, moral, kasih sayang, sayang pada yang disayang (ini agak emosional sikit....kalau doktor saya nasihatkan saya tang sini, saya rasa sebak dan sedih....hhhmm...you know....kita tetap ada yang sayang kat kita, dan ada yang perlu kita sayangi.....so, moral support kena kuat....MENTAL WARRIOR kena ada)

Hhhmm...ini adalah panduan yang saya boleh kongsikan bersama ketika saya mengambil SD II ini....

Wassalam dan salam jumaat....

- syamsul