CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13615|Reply: 92

MENGANIAYA ORG

Close [Copy link]
Itu cousin aku..

Setahu aku.. geng staf yg bekeja di DBKL.. Suria Shafie.. Tingkat 1, Bahagian Semakan & Pembayaran (0133630617).. Hanya bayar penuh untuk  iphone 32g.. baru bayar 1/3 blackberry.. lepas dpt iphone nak terus blackberry tanpa nak bayar lagi baki 2/2.

Satu lagi,. mengaku banyak duit konon dari BRUNEI.. Hajah Idahwati  (+67388414**)... nak beli 20 hp.. bayar hanya 5 hp.. tapi siap nak ugut2, kalau x bagi 20 hp nak mengadu kat wanita melayu.. dahulu cakap, itu duit sendiri tanpa pinjam.. bila x dapat lagi 15 ters mengaku duit anak yatim..

kita ada undang2.. siapa ada bukti, serahkan pd undang2... kalau bayar sikit, dotla sikit. ini bayar untuk hp murah, nak org hantar yang harga rm 2500 keatas dengan free..

ni ape kesss ??????????

ape mukadimah cerite ni..tibe2 "setahu aku.."

BM failed

buang tebiat gamaknyer...

tak paham la...cuba cerita satu2

Follow Us
apehal lu bro? mukaddimah takde ape takde terus citer.. orang nak toplong pun susah..

{:2_64:}pening kjap..x tau ujung pangkal..

Tak Fahammmmmmmm

Marah bebenor gamaknya TT ni, itu yg tak tahu mana hujung mana pangkal... Cuba bawak bertenang crita elok2 bagi TERANGGG

ni karangan bahasa melayu 1 mesia ke apa nih? canggih tul...body intro summary tunggang langgang????!!!

Pada pemahaman aku, tuan umah ni tengah bengang sbb customer dia menipu..

Dlm citer tu ada 2 org yg terlibat, yg sorang tu..beli 3 hphone, cuma bayar hphone yg pertama, yg kedua bayar suku dah mintak hphone ke-3 tp pas dpt hphone tu x bayo.. (hehehe..watpelah ko baik hati sgt..sepatutnya customer dh bayar abis baru ko bagi hphone tu..)

Org yg ke-2 tu org brunei..janji nak beli 20 hphone tp akhirnya hanya bayar 5 hphone sahaja pastu mintak tuan umah ni pos 5 hphone yg dia bayar ni dng caj pos percuma.  Kalu tuan umah x pos hphone tu org brunei ni nak buat aduan kat "wanita melayu.com" (ini forum niaga tak silap aku..)

Kesian gak ngan tuan umah ni

Post Last Edit by nrshahirah at 7-1-2010 17:08

amboi2 tuan rumah ni..cousin le pulak!! dah dari dulu kini dan selama lah agaknya ko nak menipu org pastu kata org menipu dia lak!! INSAF le wehhh!!!!

ko kata HP ko ori..sekali sampai AP daaaaa!!! dasar penipu besar!! mmg dari kolej sampai lah skrg tak sudah2 menipu org je kejenya yeee DAH HITAM HATI ko makan hasil curi kan!

2X5 je........

cuba korang tgk link ni...yg kat bhg comment bawah tu yee

http://www.malaysiatoday.com/Ber ... elia-dan-sukan.html

eh bukan ada kess ke peniaga hp yg buat skim ala2 cpt kayess tu buat hal kat satu forum niaga. ramai tertipu dari 5k ke puluhan K....sape ,tipu sape nehh

hek eleh isabella cute nie..wat karangan kole berang doh starang,,,.org tipu mu ke atau mu tipu org

hek eleh isabella cute nie..wat karangan kole berang doh starang,,,.org tipu mu ke atau mu tipu org

Saya pernah ditipu oleh seorang perempuan OKU tentang permohonan geran belia dan sukan.Nama beliau ialah Norzusilawati Bt Nadzri atau dikenali dengan Isabell / Bell.I.C no:820720-11-5126 .Contact no:012-312 7586/017-903 3796.Alamat Beliau;No.2A,Taman Kenanga, 21700 Kuala Berang, Hulu Terengganu,Terengganu Darul Iman.Jawatansmilies/tongue.gifengerusi Persatuan Integrasi Sosial Terengganu(PSIT).

Beliau menawarkan saya untuk mendapatkan geran bernilai Kementerian Belia Dan Sukan Berjumlah RM50,000 melalui permohonan dengan persatuan beliau.Beliau meminta saya menjelaskan pembayaran RM1500 Untuk mendapatkan geran tersebut.Saya akan mendapatkan RM50,000 selepas 2 minggu membuat bayaran.saya berminat untuk membuat bayaran apabila beliau menyatakan bahawa saya akan mendapat semula RM1500 jika permohonan tidak jadi atau dibatalkan. sebeb merasakan yang saya tidak akan rugi jika mencuba, saya bersetuju membuat bayaran.saya tidak teragak2 kerana saya amat memerlukan wang untuk memulakan perniagaan saya.

Selepas beberapa bulan saya merasakan ada yang tidak kena dan tidak betul, apabila beliau diam tanpa khabar berita.Apabila saya memintak semula duit saya, beliau memberikan banyak alasan. dan sasekarang beliau langsung tidak mahu mengangkat fon saya.saya telah membuat laporan polis...mengkin sebab beliau terlampau licik.sampai sekarang belum ada khabar berita.tujuan saya menceritakan disini adalah untuk berkongsi pengalaman...agar anda semua tidak mengalami nasib seperti saya dan elok la anda berhati2 dan sentiasa banyak bertanya kepada yang arif sebelum melakukan sesuatu.

cuba korang tgk link ni...yg kat bhg comment bawah tu yee

http://www.malaysiatoday.com/Ber ... elia-dan-sukan.html

nrshahirah Post at 7-1-2010 17:02

ooo ini kess penipu tu kan....masa tgk promo dia kat WMC dgn program ejen hp nya wahh gawat jekkk aku tgk.....dia offer leh dapt kete sebijik...dan mcm2 lagi....udah lee wehhh ckp2 lah tu.....makan duit haram, menipu bangsa ....tak rasa berdosa ke...umur dah lanjut bawak2 le insaf...nak berniaga biar lee betul2 jujur...kat wmc peniaga hp neh dh kena banned...register dgn nick baru kenkonon nak jerat org lagi setelah nick pertama dibanned, harap-harap tiada lagi lee sesape yg mudah percaya skim2 haprak mcm ni...nak carik duit biar cara ssh janji halal