CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 30143|Reply: 35

senaraikan bengkel kereta yang ala-ala penipu disekitar jb

penah tak korang ditipu mekanik?apa kata kita senaraikan nama bengkel dorang disini supaya warga kota jb nie mendapat info dan sekali gus memboikot kedai mereka...ialah ..first sekali aku nak bagitau korang kalau korang pergi kat plentong..ada satu kedai tayar...ada gak dia jual sport rim dan pelbagai servis lagi...kedai dia berhampiran ngan satu stesen minyak..tak salah aku mobil..dan ia betul2 disimpang trafik light menuju ke masai lama...apa yang nak aku citer ialah aku telah tertipu ngan membeli tayar korek...camner aku tahu? sebabnya masa hari yang aku tukar tu,aku nak wat perjalanan jauh..gi pulau tioman...jadi ingat taknak ade masalah aku pun tukar empat2 tayar aku tu kerana katanya tayar aku tu dah botak ....tiba aku kat selekoh menuju ke kluang tayar kete aku pecah,nasib baikla tak de kenderaan melewati kawasan itu,tunggu punya tunggu dtgla satu hamba allah nie menolong...pakaila tayar spare..tiba kat bandar kluang aku pegi satu bengkel nie ,tukar tayar baru..pas tu dia tanya mana aku beli tayar tu..aku pun cakapla kat jb...pas tu dia giling2 kepala...aku tanya nape..dia kata tayar aku semua tayar korek...lama lak tu ..dah hampir 10 tahun!!!melopong aku jap...bedebah punya bengkel...dia tipu aku hidup2 so apa yang nak aku nasihat disini ialah berhati2 bila membeli tayar..kadang2 kita nampak sekali imbas bunganya dalam tapi tak tahu sebenarnya tayar korek...jadi!!!apa yang perlu ..jauhi kedai tayar nie(nanti aku cari nama kedainya...)....(aku masih lagi bengang bgan bengkel nie kerana aku dah pi marah dia...tapi ade ke patut dia cakap ngan customer lain yang aku yang langgar pakula..blah!blah!blah! pas tu nak settlekan masalah dia bagi aku tayar lain...aku yang tetap bodoh sal kete nie terus amik tayar tu dan simpan...sudahnya bulan berikutnya tayar aku yang satu ag pecah...gi la aku bwk tayar yg aku simpan tu kat bengkel lain ...pas tu mekanik tu ketawa ..dia cakap"o o o kakak,solila kakak..man beli nie tayar...kalau jpj tahan ,lu mesti kena!!!"...) APA PERASAAN KORANG!!???

Kan boleh baca manufacturing date printed kat tayar tu...kena check sebelum beli benda nie...nie dah 10 tahun korek,memang patut pun meletop....mmmm.....

iyala danedzya ,mmgla patut aku nengok date kat tayar ..aku tahu aku silap tapi kok ya pun sebagai penjual dia jangan la goreng aku hidup2 sbb masa aku beli tu manager dia asik meramahkan diri dia je hingga aku tak kesempatan nak nengok tayar tu..sket2 dia suo aku tukar minyak autola,minyak hitam la,air baterila dan cam2 ag hingga nak nengok bebudak dia wat keje pun tak sempat...balik2 dia cakap servis dia tip-top...tak yah risau..jadi aku yg blur nie malasla nak menidakkan servisnya...ag pun tengok pada kedainya yang agak besar tu...aku tak pikir dia nak menipu...tapi terus terangla aku tak pandai soal kete nie ...dan lagi aku buka thread nie supaya yang mana ade pengalaman kena tipu ngan mana2 bengkel dapat  menghuraikannya disini...bukan sal tayar je..sal spare part ke dan apa2 ag la yang ada unsur2 tipu...so ngan nie aku rasa pengusaha2 bengkel lebih berhati2...takla sesuka hati nak klentong...cam kes aku nie,kalaula tayar tu aku bayar satu rm10 hinggit..jangan kata 10 tahun,20 tahun pun aku terima kalau pada pandangan mata kasar aku ia ok ag tapi persoalannya aku bayar satu tayar tu dalam rm100..tak ke kes naya  kawan...yang pastinya dia menipu!!!!!! 2# danedzya

takper belajar dari kesilapan...lagi lama pakai keta nanti dia akan pandai sendiri....

Tayar korek tu tayar 2nd hand ke?

penipu ade kt mana2..
cara terbaik, minta nasihat kwn2 rapat yg pakar sikit dlm hal yg berkaitan, tak salah kalu minta tolong kwn time beli tyar tu..
serupela mcm beli brg komputer, klu xyakin, ajak je kwn join sekali..

Follow Us
napa x p balik kedai tu sound je???

report ke kpdn jer...

g tioman bkannye jauh beno.. tupun ble meletup.. seb baik dekat2 je..
nak bli tayar mmg kena check date of manufacturing (dom)die.. dkt tayar tu ade nombor 4 digit.
2 digit pertama = minggu ke berapa tayar tu dibuat
2 digit last = tahun bile tayar tu dibuat..
kalo tukar semua tayar, setiap (dom) tayar kena sama.. baru balance
tapi.. walaupun dpt semua tayar dom sama tp da lepas setahun.. baik takyah.. carik kedai lain.. jangka hayat tayar plak 4 tahun je.. kalo smpi seploh tahun melampau sangat tuh

penah gak kena kencing bab2 bengkel yg xble diharap ni..
skali tu masa hantar van repair sbb enjin jamm.. oleh sbb pomen xble pakai ni smpi 4 kali enjin kena angkat/overhaul.. sbb2 yg pomen tu bagi
1. air radiator kering.. 1st overhaul, 3000++ (ni mmg sbb van tu rosak)
2. baru pki 1hari indah cek air masuk dlm enjin. obehol lagi kena 700 pulak, sbb tukar radiator katenye
3. die call ckp da siap bila indah smpi, van tu xbole start pulak.. alasan enjin jamm sbb lepas obehol xidupkan enjin.. siap salahkan indah amik lambat sehari..
4. lps da ok, indah bwk smpi machap, enjin berasap pulak.. tow balik ke jb kena 300.. overhaul lagi sekali kena 300 lagi.. sbb die ckp waranti seminggu.. ,mende ni jadik xsmpi 2minggu slps repair ade ke patut..

+\- 5k gak abis.. & lbey 2 bulan baru le van tu 'boleh dikira' repaired (keluar masuk bengkel tu la).. sbb, byk mslh2 kecil jadik lepas tu kat van tu..
lps terkena tu la baru le memember crite psl ketidakbagusan bengkel tu.. mcm2 crite ade, n mostly mengarut2.. eg. bukak + diagnose enjin SAHAJA kena caj 60.. padahal xde ape2 repair pun.. pomen tu ckp senang je, "problem ni gua x boleh repair, alat xde".. da tu kalo cakap awal2 kan senang.. caj orang bagai~..
patut la pun ms awal2 kes indah dulu, indah ckp nak tukar terus enjin die cakap x payah (memandangkan tukar enjin cepat siap).. die kate xbagus la, itu ini la.. padahal entah reti ke x nak buat tu..

p/s: bengkel ni kat setia indah. kalo nengok kat bengkel ni ade sorang malaun je yang buat kerja, betul la bengkel tu.. sbb if ade pekerja pun (mostly pomen ni keje sorang), pekerja tu pun x reti buat ape2.. jadik pencacai die je

10# indahrenovator

pomen cina ker melayu nie??

danedzya: malayu la.. kalo chaya, indah da bagi da name bengkel tu~~

Huh melayu...melayu.....

aku dah gi kedai dia and sound tapi dia wat tak endah je lagipun aku amik masa tiga ari tok ke kedainya ...coz aku bercuti di tioman waktu tu..tapi apa yang wat aku bengang ialah dia kata aku yang tak pandai jaga tayar..dan biasala..mana2 tayar pun kalau langgar paku kan jadi camtu tapi masa aku kena tu aku kat jalan raya besar..mana lak dtgnya paku tu...dan ag  jam tu gak aku ke kedai tayar sekitar kluang untuk ganti tayar tersebut dan kata mekanik tu tayar aku pecah bknnya sebab kena apa2...sah mmg bengkel tu PENIPUUUUUUU...eee bencinya..hampir2 aku ketinggalan feri...dahla perabih lam rm 600 dikedai Sipenipu tu...tension tau...ingat tak nak ade problem kat tgh jalan rupa2 'hujan ditengah hari..'..hai nasib badan.. 7# ronnishi4369

ntahla sagun...nampak cam bagus je...sekali imbas cam tayar baru sbb bunganya dalam..maklumla dikorek...sudahnya pergi beli tayar baru...ingat nak jimat makin menambahkan lak 'kebocoran wang..' kopak ag...bayangkan rm170 x 4..barapa?kirala... 5# Sagun36

mulanya mmg nak report tapi kawan nasihat tak payah...katanya lecehla ..itula dan bagai2 ag...dan oleh kerana kesibukan waktu maka perkara ini hanya menjadi nanah dalam pemikiran so wat bodoh je..TAPI tetap tak puas ati..kalau leh nak hebahkan kes2 yang dianggap terpencil nie ...biarla di kolum nie kita jadikn pengalaman ..tak kirala dari sesiapapun sebagai PANDUAN dan seharusnya kita memboikot bengkel2 atau mekanik2 yang kaki PENIPUUUUUU... 8# fidjb

pencacai tu apa?blurla indah....pe nama bengkel tu?ko tak sebut pong.. 10# indahrenovator

ooooooomalayu ya...kesianla ...nanti soru miss lak dia..tak yah la bagitau nama bengkel tu..tapikan indah,kekdg diaorg nie nengok org..agak2 dia leh sembelih,dia sembelih abis tapi klu dia nengok yang datang tu ala2 malik noor mungkin gak dia bagi servis yang baik..ntahla..tak faham org melayu nie,sesama kita pun nak klentong...tak menjadi kayanya menipu orang!!!

Aku ingat ko posting ler masalah ko nie kat semua forum keta yg ada kat Malaysia..lebih afdal...

18# tira

baik bgtau nama bengkel supaya forummer lelain tak t'jebak...
tajuk pun senarai bengkel2 penipu...
soal soru dia,sdri mau ingat ler...

12Next
Return to list New