CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nizamjogja

Jogja @ Yogyakarta - Part 2

Close [Copy link]
norim posted on 16-4-2013 10:05 PM
Ok, thanks, hi, hi,hi, tulisan yang merepek2, istilah yg betul. budakshincahn ada beli tak?
Cende ...

hurm hotel yak shin stay tu kat lobby ada jual poskad.. bagi IDR6000 terus dpt poskad.. leh pilih.. pastu nnt dorang poskan x yah bayar lagi duit setem hehe.. kalo duit Malaysia dalam RM2.. murahhh kan!!!

shin x minat beli Tshirt.. shin suka beli fridge magnet.. beg galas..  selebihnya amek gambo hehe.. utk cenderahti kengkawan ngan family shin suka belikan yak pelik pelik.. jgn risau.. cenderahti mcm keychain sgt murah.. 10 bijik leh dpt IDR10K lebih kurang RM3.50.. murah sgt.. tp kat Jogja nak cari fridge magnet sgt susah... yak lawa lawa susah la..

norim posted on 16-4-2013 10:05 PM
Ok, thanks, hi, hi,hi, tulisan yang merepek2, istilah yg betul. budakshincahn ada beli tak?
Cende ...

hari tu pun my sis sampai letih cari poskad kat sana. konon2 nak hantar kat kawan2 buat kenangan. sampai sudah tak jumpa. ya la kan. poskad ni dah macam makin pupus pulak. saya ingat time kecik2 dulu .. pegi mana2 pun (kat malaysia je la) semua tmpt2 ramai pelancong mesti ada jual poskad gambar tempat tu dan tmpt2 menarik yg lain. sekarang mana ada.

nak setat study sini plak..11-13/5 nak jejak jogja plak..

ni itinerary saya untuk kunjungan ke Jogja 5h 4mlm.. utk kali ke-3 ke Jogja..tetap pergi borobudur gak..hehe..
saya guna pak Supir Mas Budi 3h..

Hari Pertma
Kami turun di Solo sampai pukul 8am.., Mas Budi amik di Grand Mall,Solo..terus ke candi Sikuh dan Candi Cheto..kawasan ni sgt2 cantik..candinya kecik tapi sgt unik.. macam Cameron Highland.. kalau cuaca cerah view dari Candi Cheto mmg sgt2 cantik... Jalan2 kat Solo..pasar Klewer,tempat batik..bagitahu Mas Budi bawak ke tempat batik yg murah.. batik Solo dan Batik Jogja berlainan..sy prefer batik Solo.. pastu terus ke Jogja sebab kami bermalam di Jogja..di Pan Family Hotel(very recommended)-jalan taman siswa berdekatan dengan Fakulti Hukum..U apa tak tahu..hehe..

Hari Ke-2
Borobudur- Merapi (kampung arwah Mbah Maridjan penjaga gunung Merapi) - Prambanan- Singgah Masjid yg macam RedSquare di Moscow-Omah Mode(tak best).. memang sampai ke malam trip ni..

Hari ke-3
Kami explore Kabupaten Gunung Kidul/Wonosari.. Jogja-Gua Pindul-Baron Beach-Bukit Bintang-Jogja.. trip ni sgt penat dan habis satu hari gak..tp sgt2 best..

Hari ke-4
kami naik becak ke kraton(2 kunjungan pertama tak pi kraton pun..huhu).. pastu jalan2 kat pasar baeringharjo dan Malioboro street yg panjang.. ni pun akan habis satu hari..

Hari ke-5
pergi balik ke pasar baering harjo n malioboro.. check out n ke airport balik KL..flight kami jam 5.15ptg..

Rindula kat Jogja.. sgt aman damai..

pittjie posted on 17-4-2013 11:01 AM
hari tu pun my sis sampai letih cari poskad kat sana. konon2 nak hantar kat kawan2 buat kenangan.  ...

kat satu kedai souvenir area berdepan dgn pasar baeringharjo tu ada jual poskad n FM yg cantik gak..
saya borong lukisan kat kedai nie.. barang souvenir dia kat lantai 2 (1st floor).. Lantai 1 (ground floor) kedai ni jual batik2...
saya beli tempat simpan makanan yg bertutup..sebijik seketul macam jual kat Casa Impian dlm Jusco tu..kat Jusco tu lebih rm30 kat situ saya beli rp21K sahaja.. baru tahu Casa Impian tu amik dari Jogja benda tu.. ada restoren yg best kat Lantai 3..the best Aplukat Jus kat Jogja.. kat sini baru dapat minum Es Jerman (Jeruk Manis) yg betul.. kalau kat resto lain Es Jeruk dia ialah air limau kasturi.. Kat Surabaya mmg takde masalah nak dpt Es Jeruk (limau manis)... kat jogja kebanyakan Es Jeruk guna limau kasturi sama macam kat Msia..

KoSe posted on 18-4-2013 08:19 AM
kat satu kedai souvenir area berdepan dgn pasar baeringharjo tu ada jual poskad n FM yg cantik gak ...

Kedai souvenir tu ialah Mirota Batik Kose. hehe. boleh tak saya lupa nak pegi kedai ni kelmarin. lepas masuk Bringharjo ... my sis semua dah komplen kepanasan kesesakan, so saya bawak dia orang keluar lepas tu memikir2 .. nak kemana laaa lagi nak bawak budak2 tu gi shopping. then teringat nak cari kain lace di jalan Urip Sumoharjo (jln nak ke Solo/airport).  So tahan teksi dan pegi shopping lace. Padahal mmg dr awal2 lagi sebelum pegi .. Mirota Batik tu dah masuk list wajib pegi. adoii sgt. saya penah pegi Mirota Batik tu. mmg barang2 dia murah2 kan. perasan la few items macam rak2 magazine, kotak2 file yang diperbuat drpd pvc tp ala2 kulit ... banyak dijual la Living Quaters kat sini dgn harga beratus2 .. kat sana cuma belas2 ringgit. but it was few years ago la. sekarang tak tau ada lagi ke tak.

Oh ya ... air limau manis tu .. kebanyakan kedai minang mmg akan bagi air limau manis for air jeruk (jeruk dlm bahasa indo ialah limau). mula2 dulu mmg agak pelik ... kita mintak air limau dibagi air limau manis. tp sedap so sgt suka. tapi my favourite ttp air sirsak (air durian belanda). ee sedapnya. kat food court Bringharjo pun ada jual air2 ni. dah la sedap, murah pulak tu.

Saya penah ternampak someone tanya if ada kedai jual lace kat Yogya. Ada. banyak jugak. Mostly kat Jalan Sumoharjo tu. Kalau dr airport nak ke bandar (jln malioboro) mmg akan lalu jalan ni. My favourite kedai ... Mumbay. I love lace. Jadi visit ke jln tu mmg like a must kalau pegi Yogya. boleh ralit la sehari suntuk membelek lace. walau membelinya tak la sangat. heheheh. I found border lace yg murah2 kat satu kedai di situ. Tapi tak sempat beli banyak. Hmm still tak sempat tu katanya. Kedai jual kain lace di jalan Malioboro pun ada. tapi tak banyak.

Follow Us
pittjie posted on 18-4-2013 09:03 AM
Kedai souvenir tu ialah Mirota Batik Kose. hehe. boleh tak saya lupa nak pegi kedai ni kelmarin. l ...

yes..Mirota Batik House.. memang wajib pergi.. masih ada lagi box2 PVC tu..mmg sgt2 cantik n murah..esp jewelery box dia..tapi sebab nak mengangkut lukisan2 tu dan replika becak lagi..n juga tempat simpan makanan tu maka tak dapatla nak beli box2 tu..
FM kat sini dalam Rp6K.. klu beli kat kraton dlm Rp10K.. FM yg sama....

Saya mmg peminat es jeruk (limau manis) tu.. sedap sgt2.. es jeruk ni takde kat Malaysia.. sebab tu agak frust kebanyakan order Es Jeruk kat jogja ni dapat air limau kasturi tu.. kat surabaya mmg semua pun Es Jeruk guna limau manis..
Jus durian belanda tu tak pernah order..sebab sah2 akan order Jus Alpukat n Es Jeruk.. lepas ni kalau pi indon bolehla cuba Es Sesek tu.. sangat rindu dengan kesedapan Es Pisang Ijo kat Gua Pindul tu... nyum nyum..

tak tahu nak pi mana lagi kat indon nie..mungkin next nak ke Semarang n Pulau apatah yg popular kat Semarang tu dan juga Lombok..

pittjie posted on 18-4-2013 09:03 AM
Kedai souvenir tu ialah Mirota Batik Kose. hehe. boleh tak saya lupa nak pegi kedai ni kelmarin. l ...

kedai kain2 kat jalan Urip Sumoharjo mmg banyak kan? lalu je kat situ..sebab takde intention pun nak beli kain.. klu kat jogja ni mmg wajib kena beli kebaya satu set dgn batik benang emas tu.. kali ni beli 2 pasang dengan harga Rp120K sepasang..sangat2 cantik..beli last day sebelum balik KL..masa nak tawar tu cakap je takde dah duit Rp..ada 120K jer..sebab nak balik KL dah..pastu pujuk penjual tu sambil pegang2 bahu dia..then, dapatlah harga tu.. hehe..

KoSe posted on 18-4-2013 09:20 AM
yes..Mirota Batik House.. memang wajib pergi.. masih ada lagi box2 PVC tu..mmg sgt2 cantik n murah ...

pulau karimunjawa,jangan lupa ke Jepara pusat barang-barang ukir kayu kayan..very famous...souronding leh gi juga gi ke Masjid Demak-makam wali songo-masjid kudus

BNPB: 1.000 warga dievakuasi akibat gempa Dieng
http://www.antaranews.com/berita/370162/bnpb-1000-warga-dievakuasi-akibat-gempa-dieng

BMKG: gempa Dieng 4,8 skala richter
http://www.antaranews.com/berita/370157/bmkg-gempa-dieng-48-skala-richter

Last edited by sapsamsok on 20-4-2013 12:19 AM

Bila baca review dari forumer, tak sabar nak pergi ke Jogja 24-28/04/13 ini. Walaupun tgh pening nak settlekan kerja tapi bila baca memang teruja.

teruja bila baca review... rasa mmg tak sabar nk jejak jogja pd bln depan.../ masalahnya, tak study lg.... hotel, supir n perancangan utk 3 hr...

Rencana pemerintah Indonesia akan naik kan rate petrol subsidi start on april 2013.
petrol  subsidi sekarang Idr.4,500/liter ----->  Idr.6,500/liter  selalu nya digunakan oleh keta dengan penumpang minimum 6-7 orang: avanza ,xenia,Innova
diesel/solar subsidi sekarang ( dah 2 minggu) limited Idr.4,500/liter tu pon limited kalau dah habis kena beli yang Idr.10,600/liter  -------> Idr.10,600/liter  selalunya digunakan oleh keta van,Pregio van,ELF van,bas,  keta yang penumpang /chair diatas 10 orang
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ini semua akan efected dengan rate for transport bila U all nak melancong di Indonesia.

norim posted on 16-4-2013 09:13 PM
Akan menjenguk ke Jogja bulan Disember nanti. Tertarik dgn Borobudur dan kebudayaan yg ada di sekita ...

Dagadu tshirt kata2 dia lucu2... klo nak beli yg original kena cek kt website.
Kalau nk murah, bersepah je org jual kat Jl Malioboro tu

Skrg ada di jogja. Dapat tgk view gunung merapi...memang cantik.

baru je blk malam tadi dari jogja.. serious best and will back again...

azi1111 posted on 26-4-2013 10:07 PM
Skrg ada di jogja. Dapat tgk view gunung merapi...memang cantik.

mbak Azi1111  up load le pic Merapi yang best tu...

KoSe posted on 26-2-2010 09:30 AM
bestla jogja...i've been there twice...daripada bandung/jakarta, jogja jauh lebih best..

Citerla apa yang best sangat gi Jogja
Bulan disember nie gi satu family
Hotel da book
transport pun da book
bagitaulah tempat yang special saja
x payah buang masa nak tgk tempat lain
Shopping?
Makanan yang halal?
Souvenir?
Silakan pak

KoSe posted on 15-4-2013 08:04 AM
Jogja adalah kota parawisata..so, sangatla senang cari hotel..stayla kat Pan Family hotel yg saya  ...

eh baru perasan.. pink stay kt pan family... bestkan hotel ni? tapi xsempt pun nk jalan sekeliling kawasan ni..

my trip pulak
day 1:
smpai dah gelap, so letak je barang kt Pan Family, straight gi Malioboro street
naik kuda gi alun-alun kidul

day 2st:
- borobudur (ruginya tak bawak student card), ticket RP190,000
  lunch kt sekar kedaton restaurant.. highclass sikit, tp saja nak rasa royal food.
- merapi, ticket rp 3,000 (naik jip pergi atas, rp 250,000)
- prambanan (sampailah dorg tutup), tak ingt pulak bayar brapa (gunakan indonesian guys yg follow kitorg, rasanya dalam rp 30,000 je..

malam gi massage - full body rp325,000 kt siska salon (pondan2 kata dorg kena raba ngn makcik2 kt sana.. tak taulah perasaan dorg ke apa).. hihi
dinner kfc, balik hotel.

day 3:
- gunung kidul - water rafting at Gua Kalisuci, serious best.. price 65,000.. habis lencun semua
  lunch kt restaurant biasa je.. xsmpai rp 20k pun habis..
- pantai pulak, pantai kukup n pantai sanduk.. pantai kukup terbaik.. serious cun gila view kt sini... kawan2 yg pernah gi tanah lot bali, sini lagi cantik.. memang suci lagi..
smpai bandar dah malam, lepak kt shopping mall je, Plaza ambarrukmo. layan movie Java Heat (pelakon omputih dia berlakon dlm twilight. tak tau nama).. best jugak.. khusyuk mak tgk.. lepas tu lepak minum starbucks

day 4:
jalan2 dalam bandar je, pergi kraton (biasa je, xsemua tmpt boleh masuk, byk lukisan ngn batik), shopping kebaya batik, brownies kt amanda dan beli kuih bakpia 25.
pukul 1 lebih dah smpai airport.
check in je barang terus gi lepak kt restaurant dalam tu smpai nk muntah.. panas sgt..
Last edited by pinkpunk on 3-5-2013 09:33 AM